Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evita246
25. jan 2016

@katka17044 my sme si davali PGD na 6. den. Mali sme vyhatchovane blastocysty. Myslim, ze pri morulach nerobia PGD, maju este malo buniek ale nie som si ista.

katka17044
25. jan 2016

@evita246 ano asi tak to bude... potom mi volali a povedali ze mam prist na vklad zajtra tak asi nebudu robit genetiku :( na piaty den su kompaktne morule tak asi nic moc

evita246
25. jan 2016

@katka17044 neboooj, na genetiku mozno nie su vhodne, ale na transfer ano. A mozu z nich byt krasne babätka 🙂 . Das si vlozit dve?

katka17044
25. jan 2016

@evita246 tak mam z toho blby pocit :( tak ja by som bola za dve len neviem ci aj oni davaju dva v reprofite som prvy krat

gagirl
25. jan 2016

@katka17044 ahoj..embryjka ked na5den nedosiahnu stadium blastocysty a kvalitnej oni nechcu robit pgd lebo by to nemuseli vydrzat..ale na vklad su vhodne..Drzim palce nech su dozajtra z nich pekne embryjka.blastocysty...oni sa mozu rozbehnut pekne..drzim vam palce..

katka17044
25. jan 2016

@gagirl Dakujem pekne tak budem tomu verit ze to bude v poriadku a ze sa to uz tento krat podari aj bez tej genetiky

gagirl
25. jan 2016

@katka17044 velmi drzim palce..kolko ste mali zatial embryjok?

katka17044
25. jan 2016

@gagirl mame 6 embryok 2 su lepsie komp. morule dve komp. morule a 2 morule

gagirl
25. jan 2016

Dievcata myslite ze nebude vadit ked najblizsie po vklade by som sla do prace po transfere?robim na Aro..na 12ky smeny..

diska
25. jan 2016

@gagirl ahoj,mrzi ma ,ze este musis bojvat dalej ,ale vidim ze uz myslis na dalsi KET tak sa tesim,si uzasna 😉 Zalezi na tebe ako sa citis,mozno ti pomoze ak zamestnas trosku hlavu a dni budu utekat rychlejsie,ale ty sama nejlepsie vies ako je to v praci pre teba narocne .

izzie27
25. jan 2016

@katka17044 aj kompaktna morula moze zabojovat...mne tu jedna chrapka😊

leaa70
25. jan 2016

@gagirl aspoň 3 dni po vklade zostaň doma... 😉 potom si myslim, ze nebude vadit aj ja som chodila do prace 🙂 na smeny

sasa1983
25. jan 2016

@gagirl podla mna je to pre Teba lepsie ako doma. Ja robim na onkologii,sice nie 12tky,ale po vklade som bola doma len 1prac.den a viac som bola,najma psychicky zamestnana v praci. Ak nemas fyzicky narocnu pracu na dvihanie tazkych predmetov,tak do prace by som sla. Doma Ta slak trafi.

gagirl
25. jan 2016

@izzie27
@dancura dakujem kocky..

evita246
25. jan 2016

@katka17044 V Reprofite vedia čo robia. Spýtaj sa pred transferom čo lekár na to. Vkladajú aj dve. Určite je škoda 5 vyhodiť A len jedno vložiť. Tak dáš šancu dvom. Morule myslím nemrazia.

gagirl
25. jan 2016

@diska dakujem moja..

katka17044
25. jan 2016

@evita246 ano tak uvidim co mi zajtra povedia napisem potom ako som dopadla

nelly3
25. jan 2016

@gagirl
no podla toho ci fyzicky sa dost namahas, ak nie ja by som isla, doma to nie je dobre hlavne na psychiku ved vies, mna by asi porazilo byt doma, ja som cca po vklade max. dva dni doma, potom sup do prace 😉 aj @ria191 teraz myslim, ze mali oslavu atd. takze urcite sa nesetrila, vsakze a vidis, vyslo to 😵

sasa1983
25. jan 2016

@katka17044 drzime palce. To je 1vy vklad?

mitka85
25. jan 2016

Ahojte.Dnes som bola na pipelle.Robil mi to Otevrel a dalo sa to zvladnut.Nic hrozne 🙂 Buduci mesiac idem teda na ket.Mam naordinovane lipidy.Mohli by ste mi poradit kde by som ich zohnala?

skaredekacatko
25. jan 2016

@mitka85 ak chces mam doma dvoje napis rp dohodneme sa. Ja ich asi nebudem potrebovat.

santeema
25. jan 2016

@diska nemyslim, ze z ockovania, lebo teraz su dost rozsirene medzi detmi virusi s brutalnu hnackou. moj starsi je s noro virusom a hnackou velkou v nemocnici, ze je ako handrova babika chuda. ale ked to bolo len jeden krat, tak ma mozno len dajaku crevnu virozu co chytil mozno po ceste. opakuje sa mu ta kakakacka? ak nie tak by som to velmi neriesila. uvar mu mrkvicku s ryzou, to ze vraj dobre stahuje stolicu a hilak a slaby cierny cajik s hnedym cukrom🙂

santeema
25. jan 2016

hylak je asi tvrde y🙂...nie som si ista🙂

evita246
25. jan 2016

@katka17044 drzim palce. Hlavne nech sa embryjku u teba zapaci 😉

sasa1983
25. jan 2016

@santeema tak ockovat na Rotavirusy treba,teda ak uz nie je neskoro.

santeema
25. jan 2016

@sasa1983 lenze on je ockovany na vsetko standardne a aj to co sa dalo doplatit. ja som ho sama od seba aj na tbc dala ockovat. ale proti tym norovirom sa ze vraj neda mi v nemocnici povedali. alebo mi vies poradit, ze co na to. oni boli v nemocnici s tym, ze zjedol mojho tatina tabletku gopten. tak si ich tam nechali na pozorovani, skonzultovali to s toxikol.ustavom, dali nejaku liecbu a vsetko bolo ok za dva dni. v sobotu na obed doslo zdrave dieta a v tu istu sobotu mi ho brala zachranka, co tak prudko zvracal a aj moj priatel. to museli chytit tam na oddeleni a vysiel pozitivny norovirus dajaky. no co ti poveim porazit na ide🙂. uz nezvracia, ale je priserne spavy a priatel vravel, ze ho nosi v naruci a nechce sa mu ani chodit. uz ma iba hnacku, ze ide z neho voda. davaju mu aj infuzky, smektu, ale neviem ci je to normalne, ze je taky spavy a malatny.. nemas s tym prosim skusenost, lebo teda na klude mi to nepridava ani nahodou. ako mu pomoct, aby ta hnacka trosku ustala. ja musim byt doma s dalsim nasim babom a nesmiem tam chodit,a by som to nepriniesla domov mi povedali v nemocke. aj ked sa som s nim v kontakte bola uz doma. dik za info ak budes mat cas.

sasa1983
26. jan 2016

@santeema juj, to ma mrzi. Na Norov.sa ockovat neda,ale nebyvaju pri nich az take zavazne dehydratacie. Podla mna je spavy z celkoveho vycerapnia,pripadne z mineralneho rpzvratu,ktory byva pri gastroenteritodach
A o akom velkom babe hovorime? Prepac,je tu tolko kociel,ze neviem ako stare dieta mas. Neviem,ci mu v nemocke dali probiotika,podla mna nie,nakolko sa to uhradza,tak sa spytaj a ATB asi tiez nema..za par dni ich mas doma,je toho teraz vela...mozno napis radsej sukromne.

nelly3
26. jan 2016

@mitka85 a ako ti ich naoridnoval? kedy ti ich maju podat, ono je s tym podanim dost problem, ja idem k reprodukcnej imunologicke preto, mozu ti ich aj v RF podat, ale za jeden platis okolo 100€.

mitka85
26. jan 2016

@nelly3 jednu na 12.den pri ultrazvuku,to by som si chcela niekde u nas nechat podat druhu pri vklade to mi v reprofite.a tretiu ak bude ppzitivny test

nelly3
26. jan 2016

@mitka85
aha lebo mne koudelka napisal ze 8 ci 7 dni pred KET a potom 8 ci 7 dni po KET, pri vklade nic nespominal zeby mi mali podat hmmm 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre