Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
26. jan 2016

@sasa1983
@santeema dakujem baby za odpovede,moja tak mate take trapenie,dufam ze sa malemu coskoro polepsi.Ja dnes uvidim ako sa maly zachova po obede,ci to zas dopadne ako vcera 🙂 ale asi to nebude virusove lebo to by kakal viac ako raz denne asi.
Ale mam este jednu tazku,ockovali ho do oboch noziciek na jednej nemal nic a na jednej takte opuchbute a cervene ale to mu po 3 dnoch preslo a ostala len taka jemna modirinka skor uz az take len do zlta a dnes pozeram to je uz 7den od ockovania a zas to ma cervne a zapalene ☹ to sa moze tak znova vratit? ci co to je?

kaciatko81
26. jan 2016

@nelly3 @mitka85 ahojte, nechodim sice do rf, ale sledujem vas, je to jedna z nasich dalsich moznosti. ja mam pisane intralipidy 2-5 dni pred et, 2-5 dni po a hned v pripade pozitivneho testu. drzim palce

tinkatinulka
26. jan 2016

@nelly3 podava sa 1 tyžden pred, 1tyžden po vklade. potom o týžden po poz. teste a odvtedy každé 3t.do 20tt..toto mam od bBergendiovej

tinkatinulka
26. jan 2016

@kaciatko81 lipidy treba pre vkladom este v dobe kým neberies utrogestan..aby boli v tele skor ako progesteron zvýšený..takže ideal 7-5 den..

kaciatko81
26. jan 2016

@tinkatinulka aha... mne to takto kazali v nitre :-/ tak uvidime...

diska
26. jan 2016

@tinkatinulka som to mala podobne na odporucenie Vitouskovej,tyzden pred vkladom,tyzden po vklade a po pozi teste ,3 az 4 x som si mala dat po tyzdni a potom do 20tt kazde 3 tyzdne.

santeema
26. jan 2016

@diska no nastastie uz je dnes trosku lepsie, ale je to riesitelne, tak nemozem tolko depkovat z toho🙂, len som bola vcera mierne hotova, ked som ho videla tak stale polihovat a spinkat, ked on je take akcne dieta. ja s tym nemam velke skusensti, lebo on bol viac menej zdravy doteraz.
to po tom ockovani, ti neviem povedat, to skor saska by ti asi poradila. moji chalani mali po vpichu vsetko ok po ockovaniach.

diska
26. jan 2016

@santeema jo asi zavolam doktorke ked sa dovolam,a nevies to druhe ockovanie co nasleduje je tiez do oboch noziciek?Verim ti ale colovek musi vydrzat,tak mozno aj dobre ze spinka,oddychuje nabera sili aby bol co najskor fit,

santeema
26. jan 2016

@diska to druhe je tusim iba do jednej nozicky a veru zavolaj, lebo jej tych deti prejde pod rukami vela tak bude vediet porovnat a poradit.

mitka85
26. jan 2016

@nelly3 no mne zas takto Otevrel.Ktovie podla coho to davaju 🙂 snad tak aby kazda mala tak ako ma mat 🙂

diska
26. jan 2016

@santeema mam z toho nervicky sak ma poznas 😔 ,prcek inas strasne zakcnel,vrti sa ako vrtula,pretaca na brusko jedna radost,tak sa tesim,ze konecne mozem povedat neuro,ze uz sa otaca,pretaca 😅

santeema
26. jan 2016

@diska vidis som ti vravela🙂 a to este co ta caka ked bude chodit, ked je teraz taky aktivny. aj moj ten mladsi sa tak pretaca, ze sa neda ani prebalit a musim ho obliekat, ked je na brusku, lebo sa jeduje ak ho pretocim na chrbatik🙂. ten starsi sa ani nahodou tak nevrtel, ten pekne lezkal pri prebalovani, toho to chytilo az pri chodeni🙂

santeema
26. jan 2016

@sasa1983 dakujem pekne za info🙂. chory je ten starsi ma 2 a pol rocka, doma mam este 7 mesacneho. davaju mu infuzky, aj probiotika, biogaju som kupila, este priatel mu dava hylak a vcera mu dali daco podobne smekte, lebo nechcel smektu velmi papkat. uz je dnes lepsie nastastie, mi aj nasa obvodna lekarka vravela, ze spavy je z dehydratacie. aj papkat si pyta, banan, rohlik, chrumky, piskotky slane tycinky, dava mu slaby cierny cajik, aj mineralku, neviem co este by som mu poradila. ved aj v nemocnici sa snazia, ako najlepsie vedia, to nemozem povedat tak dufam, ze dnes uz bude zivsi. len je to pre mna nova skusenost, kedze on je vcelku zdrave dieta, ako som pisala disce a bola som z toho mierne hotova, ked som ho videla takeho🙂. mozno keby som tyzden na tom oddeleni a pracujem tam a vidim aj ine podobne chore deti, tak by som to brala inak, ze ved to je normalne🙂

sasa1983
26. jan 2016

@santeema podla mna to je uplne v poriadku. Predpokladam,ze mu odobrali stolicu a poslali na kultivaciu. Mas dobreho priatela,ked je takto pouzitelny. Kazdopadne je to iste lepsie,ako keby sa aj mensi infikoval. Verim,ze sa pekne pozbiera a do konca tyzdna ho mas doma. Ak by trosku schudol,davaj mu jedlo s vyssim obsahom Fe,alebo iba maska trosinku viacej,ale to by Ti povedali...

astrid55
26. jan 2016

@kaciatko81 ahoj kac, ak sa smiem opytat, preco Ti odporucili vlastne lipidy? Chystam sa do centra, tak chcem byt "mudrejsia". Dakujem

katka17044
26. jan 2016

@evita246
@sasa1983 dakujem vam velmi krasne...tak nakoniec sme tam prisli a zo 6 ostali 3 embryjka ale na nase velke prekvapenie ze nakoniec velmi pekne ze sa dve mohli poslat aj na vysetrenie genetiky pgd vysledky budu za 3 tyzdne no a jedno mi dnes vlozili hatchajucu blasto ktora nebola vhodna na biopsiu a ostali dve vraj super kvality hatch. blasto a vyhatchovana blasto. No tak som zvedava co z toho bude... toto je moj ak sa nemylim 9 vklad doteraz som chodila do gynfivu teraz som prvy krat v reprofite

sasa1983
26. jan 2016

@katka17044 tak to je skvele! Juj,ja si spominam,prepac,som truba,Ty si mala vzdy pozit HCG,ale len tak malociferne,ze? Uz viem...tak teraz drzim palce,uz by to mohlo vyjst,v Brne je lepsia embryologia a to je zaklad uspechu.

gagirl
26. jan 2016

@katka17044 super..vidis hovorila som ze sa mozu pekne rozbehnut..🙂drzim ti velmi palce nech sa pekne zahniezdi a dalsie po genetike budu surodenci;)drz sa..🙂

katka17044
26. jan 2016

@sasa1983 ty si ako dobra ako si to pamatas ano presne to som ja :D

katka17044
26. jan 2016

@gagirl velmi krasne ti dakujem tak teraz uz len cakat ty si ako na tom?

mircalla
26. jan 2016

Ahojte baby, docitam vas neskor, take hekticke dni....Ale chcem sa opytat, co ste maminy, mate ockovane deti pripadne planujete ockovat (certve maminy)? Myslim to zakladne ockovanie
Nechcem to tu riesit na fore, v tejto teme su ale rozumne osobky. Syn je ockovany, nikdy ziadne problemy neboli...planujem aj malu, len samozrejme urcite su aj obavy...

Dakujem za odpovede. Vobec nemienim riesit, ci je spravne ano alebo nie, skor si myslim, ze ano, ale pochybosti su, takze nikoho nazor nebudem nijako vyvracat ani sa hadat ani nic....To prenechat x temam, ktore su na tuto temu

evita246
26. jan 2016

@katka17044 jeeeej super. Krasne to dohnali. A jednu mas uz v brusku. Davaj na nu pozor aby sa pekne uhniezdila 😉 . To je fakt super vysledok. Papaj ananas a kyselinu listovu a o 12 dni nam tu vycapis pozitivny test 🙂

evita246
26. jan 2016

@katka17044 ze 9 vklad, to fakt klobuk dolu.

nelly3
26. jan 2016

@katka17044
drzim palce, teraz to bude ten pravy vklad 😉

katka17044
26. jan 2016

@evita246 joooj dakujem pekne za rady , snáď tak bude a konecne sa nam to podari

katka17044
26. jan 2016

@nelly3 dakujem ti velmi pekne... uz by sa to veru mohlo podarit lebo uz je toho dost tych neuspechov

sasa1983
26. jan 2016

@mircalla ahoj,my mame aj Rotarix,Hexu,Prevenar. To mame ukoncene. Okrem MMR by som rada dala aj vakcinu voci meningokokom,este neviem ci tu komplexnejsiu,alebo len na podtyp B,ale to je jedno. TBC plus/minus. Skor ano. Drzim palce.

gagirl
26. jan 2016

@katka17044 mne to teraz nevyslo..takze ja zle..ale verim ze vy dopadnete pozitivne..mas moj obdiv ,9vkladov za sebou..ja som mala "len" 6ty a je to sakra tazke psychicky aspon teda pre mna..

mimika1973
26. jan 2016

@katka17044 super, a inac to mas dnes 6.den vyvoja embryjok ked su take pekne blasta? na 5.den boli len morulky akoze?

katka17044
26. jan 2016

@gagirl tak to ma mrzi, tiez mas za sebou uz toho dost a teraz kedy mozes ist na ket?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre