Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

katka17044
2. feb 2016

@silvik1 aha tak znie to naozaj dobre... ale neboj sa ved si este mladucka urcite bude vsetko tak ako ma byt a ako je najlepsie...

katka17044
2. feb 2016

Baby kolko ste cakali na vysetrenie embryjok genetiku v reprofite? Dva alebo tri tyzdne? Dakujem

silvik1
2. feb 2016

@katka17044 no mladučkou by som sa nenazvala, v lete budem mať 38, ale už ma nebaví riešiť vek 😉

katka17044
2. feb 2016

@silvik1 aha tak to si o rok starsia aj tak myslim ze do 40 v pohode casu dost :D a co aj po 40 vela zien otehotnelo a vsetko v poriadku... tak dnes je ina doba vsetko sa posuva

gagirl
2. feb 2016

@boba245 dakuejm pekne..aj ja tebe..)

gagirl
2. feb 2016

@katka17044 drzim ti velmi palce nech vam to vyjde a na zajtrajsom teste najdšs krasne //..🙂

katka17044
2. feb 2016

@gagirl velmi krasne dakujem 🙂

cheeky82
2. feb 2016

@alica311 za prvý den cyklu sa berie súvisle krvácanie a nie spinenie. Ja som to teraz mala presne ako ty a kázali mi pichat od nasledujúceho dňa, ale MS sa mi nejako nerozbehla, tak som začala až o den neskôr. Neboj, vraj ten jeden den nic nepokazí.

gagirl
2. feb 2016

@dalida aj ja som si okusila uz za tych par rokov vselico..svagrina,manzelova sestra, dvojicky prirodezene mesiac prredtym ako mali ist do repro.centra..Zacali sme skusat skor ako oni a oni uz maju deti vo veku 2,5 roka.Ma 26 rokov...Moja sestra ma tiez dvojicky prirodzene ale oni maju uz skoro 7rokov..A milujem ich ako svoje...Robim vo velkom kolektive a tiez mam pocit ze nikto s tym nema problem..nikto tu neriesi ivf..Pripadam asi ako nejaka ina...Vedela som sa velakrat tvarit aj v praci ze mi to nic nerobi ale cim dalej tym viac to boli..JA viem ze nie som sama..ze podobne pocity zaziva vela dievcat..len som sa asi potrebovala z toho trocha vykecat..s niekym kto to tiez chape a preziva..Nechcem byt zavistliva ,,zatrpknuta..frustrovana..a myslim ze som tam este nedospela..ale citim ze je toho na mna uz dost po psychickej stranke niekedy..ale to prejde ..a raz budeme vsetky stastne tehulky.. .verim tomu🙂

nelly3
2. feb 2016

@gagirl
moja ja som taka ista, ale casom to nejako postupne upada, to ze ked vidim nejaku tehotnu z okolia, rodiny, priatelov, znamych, potom ma to prejde, to je preto, ze uz dost dlho bojujeme a vysledok zial este neprisiel, ale urcite aj nas cas pride 😵

lola911
2. feb 2016

@silvik1 nas riesili najprv v uk a namiesto toho aby sa nieco dialo ohladom ivf tak nas posielali stale za nejakym couselollorom,,,, ten couselollor bol nejaky psycholog s formularom na adopciu,,, nemala som s toho psychologa dobry pocit

inna74
2. feb 2016

Ahojte kočky,otehotnela z vás nejaká po HB2

zabka1124
2. feb 2016

@inna74 jaaaaa , pri prvom🙂 a uz bude mat v pondelok 3 roky🙂

zabka1124
2. feb 2016

Ahojte holky🙂, ako sa mate??Moc sem nechodim-NESTIIHAM.Ten moj maly nezbednik Simonko ma ledva 8ma 1tyzden a uz sa stavia na nohy.Neviem ,kde sa ponahla. A inak straasne sa podoba na starsieho brasku, takze V RF-Marcel spravil dvojnika ku starsiemu🙂!!!
Babulky cakatelky na Opu,ET,KET aj na // drzim vam mooc prsteky, treba verit, urcite to vyjdee🙂🙂!!Tehulkam gratulujem-oddychujte, robota pocka . A maminkaam gratulujem ku chrustikom🙂🙂🙂

inna74
2. feb 2016

@zabka1124 ďakujem za povzbudenie. Ja mám ročnú dcérku z RF a chceme ísť do toho ešte raz ,máme mrazáčika.

gagirl
2. feb 2016

@inna74 urcite ano..je to pekne embryjko..a kvalita 2 sa za par hodin alebo na druhy drn moze zmenit na 1;)

gagirl
2. feb 2016

@nelly3 dakujem..verim ze aj nase trapenie uz coskoro skonci;)

gagirl
2. feb 2016

Dakujem za dnesne srdiecko asi bolo od niektorej z vas 🙂

inna74
2. feb 2016

@gagirl Ahoj,ďakujem za tvoju odpoveď,prajem ti nech sa ti podarí čo si najviac praješ.
S láskou I.

inna74
2. feb 2016

@katka17044 myslím ,že to boli tri týždne.Poslali mailom ako to vyzerá a aj či sú XX,alebo XY

gagirl
2. feb 2016

@inna74 dakujem pekne..si zlata..Ja ti prajem nech je z mrazacika surodenec 🙂

katka17044
2. feb 2016

@inna74 super a potom na vklad si si mohla vybrat ktore ti maju vlozit?

inna74
2. feb 2016

@katka17044 nie to už rozhodli ony,boli tri a dve vhodné na zmrazenie.Jedno mi vložili a jedno ma čaká.myslím,že je to super vec si to nechať urobiť hlavne ak si staršia alebo manžel.

katka17044
2. feb 2016

@inna74 mne ostali 3 embryjka a z toho jedno nebolo vhodne na to vysetrenie tak mi ho vlozili a dve vysetria a este 2 tyzdne budem cakat na vysledok, tebe boli vsetky vhodne na to vysetrenie?

katka17044
2. feb 2016

@inna74 ja mam pomaly 37 tak preto a hlavne teda aj kvoli tomu ze sa stale nedari a uz nevieme co by v tom mohlo byt

pufa
3. feb 2016

@katka17044 tak ako? kiez by si nas na rano potesila ;)

gombicka
3. feb 2016

zienky, ja som taka stastna! v 20tt nam pri sone povedali, ze mam iba dvocievny pupocnik (single umbilical cord) a ze je takych 10%, ze malinke ku koncu nemusi byt dostatocne vyzivovane. No vcera sme mali 36tt utz a vsetko je v poriadku, babatko sice nechcelo doktorovi ukazat srdiecko, ktory potreboval najst tri cievky veduce k srdiecku, tak som sa musela ist poprechadzat, ale nakoniec je vsetko v poriadku a malinke ma cca 2.95kg 🙂 Tak o chcvilu na svete pribudne dalsi zdravi Reprofitacik (Koudelacik) 🙂

zoji79
3. feb 2016

@erijan ahojky😊 Tak ako píšu baby, každé telo je iné, ale mne to neodporúčali ani v BA ani v RF ani v Prahy. Tak niečo na to bude s endo a clostym. Mne odporúčali kvalinejsiu stimuláciu, napr. S gonalom, ale ja som išla potom na minimumku s fostimonom. Teraz skúšame nativ, ani teraz nebol z toho nič, tak este raz to vyskusame budúci mes, potom až niekedy v lete pôjdem na to. Držím palce 😉

zoji79
3. feb 2016

@nelly3 no s tým endo je tažké veru, ale co už, ked treba kortikoidy tak dáme si. Ja teraz kvôli kojeniu nemôžem ich brať ale asi inak to nepojde 😁 Držím palce na posledné embrijko, nech pomôžu kortikoidy 😉

erijan
3. feb 2016

@zoji79 dakujem za info... viem ze kazda sme ina ale by ma este zaujimalo ze na srimulaciu s Gonalom si ako reagovala?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre