Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

vlasatica
4. feb 2016

@dalida
@nelly3 dakujem 🙂

dalida
4. feb 2016

@gagirl 🙂 zatial sa mam dobre 🙂 rano krasne vstavam do prace, napriek prerusovanemu spanku 🙄 toto je dost neprijemne, dufam, ze to coskoro prejde.

dalida
4. feb 2016

@vlasatica nemas za co 😉

gagirl
4. feb 2016

@dalida ja som tiez nevedela spavat na zaciatku mked som zostala tehu..a to ja som velky spac.🙂A uz sa citis psychicky lepsie?..

erijan
4. feb 2016

@matusik6 ano, ano to viem... ale nevedela som ze moze byt aj v maternici

dalida
4. feb 2016

@gagirl je to fajn... praca lieci. Nechcela by som ostavat doma... je krasne byť medzi ludmi a v prijemnom pracovnom kolektive.

gagirl
4. feb 2016

@dalida drzte sa..🙂

dalida
4. feb 2016

@gagirl dakujem, draha 🙂

dancura
4. feb 2016

juj, tesim sa, ze sa nam dr.Vrana konecne ozval. Koncom Februara zaciname so stimulaciou a v Marci nas caka Soft. Uz sa neviem dockat. Zienky moje, prosim myslite na nas, ze by sa nam to podarilo. Dakujem Panu Bohu, ze nam dal takuto nadej a modlim sa, aby bola aj uspesna🙂

silvinkabb
4. feb 2016

@dancura pri softe je stimulacia? nevedela som...drzim palce, sranda normalne som sa potesila za teba 🙂 marec je tu cobydup

dancura
4. feb 2016

@silvinkabb ze vraj taka slabsia prvych 5 dni MS a potom podla potreby. Dakujem krasne a verim, ze tych stastnych sprav so stastnymi koncami bude len pribudat🙂

gagirl
4. feb 2016

@dancura super..velmi ti budem drzat palce..cim budes stimulovat?

skaredekacatko
4. feb 2016

Tak som sa nikam nepohla cytokyny da neznizuju.uz som zufala
Embryotoxicke cytokiny pretrvavaju zvyšene a vzhladom k tomu by som odporucala zmenit liecbu na infúznu liecbu imunoglobulinmi. Neviem co to je tie infuzne globuliny.

sona_fit
4. feb 2016

@skaredekacatko Ahoj, a tie si este nebrala? Ja aj mnohé ine sme ich brali a mne konkrétne pomohli a odvtedy ich mam v norme citokiny.Mala som subcuviu ale originál mi v Prehe predpísali flebogammu, len ta sa u nas nepreplácali, ale teda aj subcuviu bola ok. Som myslela ze si už imunoglobulliny vyskúšala, celkovo aj podporujú imunitu....

sona_fit
4. feb 2016

@skaredekacatko Aha, teraz čítam na fóre reprodukcna i. že už si ich brala len nezabrali, to si už fakt vyskúšala vsetko možné tak ja neviem. Ach jó, možno treba brat dlhšie obdobie. Ty si brala 8 týždňov subcuviu ktorá o.i. vlastne posilňuje imunitu a potom si zase prešla na dexamed ktorý ju znižuje, to máš asi dosť rozhádzaný organizmus, a možno aj preto stale zle výsledky? Nemala by si načas nic nebrať a nechať organizmus nech sa spamätá? I ked viem že nas tlači čas ,...

erijan
4. feb 2016

Dievcata, hodnota prolaktinu 19,5 nl/ml je velmi zvysena hodnota? Podla vysledku kde robili krv.vysetrenie je norma do 13,4 ale na nete som nasla ine referencne hodnoty,tak teraz neviem...

skaredekacatko
4. feb 2016

@sona_fit neviem ci jo dobre v pondelok idem na konzultaciu aj uvidim vysledky ze ci sa to aspon trochu znizilo. A kolko by si odporucila cakat?

dancura
4. feb 2016

@gagirl Dakujem Majka.Este vobec neviem..zajtra sa mi ma ozvat ta poradkyna z Reprofitu, tak potom snad budem mudrejsia.

zoji79
4. feb 2016

@erijan to neviem či to môže spôsobiť aj vaječník 😕 Pri klasickom som mávala 5-6 zrelých vajok a pri minimumke 3-4.na vklad a zmrazenie zostali 2-3. Vo vajcovodoch som mala presne ten sajrajt, teda tu toxicku tekutinu😒 S tými crevami nie je to jednoduché veru, preto som musela ísť na Klenovu na onkológiu kde na to je špeciálna skupina lekárov, ktorý mi zachránili život, kedže mne už čreva boli nepriechodné. Štítnu sama som si dala odsledovať, kedže v RF mi brávali hp a t4 bol stále odveci. Tak som vyhľadala endokrinologicku a išla som k nej počas stimulky kde som mala abnormálne výsledky a nakoniec pregnil to totálne otočil, teda hyper som išla do hypo. Hematologicku tiež som sama vyhľadala. Takze viac-menej sama som vybavovala okolo Ivf vsetko kedže naši niektorí lekári ťa neberú vážne. Ale je tu veľa báb, ktoré sami vydupú niektoré vyšetrenia, napriek tomu že doktori povedia, ....je to zbytočné.

zoji79
4. feb 2016

@gagirl ahojky, tak u mna endo sa zistil pri konečnej fáze. Už som krvácala cez konecnik počas Ms, kedže ľavý vaječník som mala v hrubom creve. Bolesti som mala obr. Krvácanie bolo slabé kedže všetka krv mi išla do brušká, asi preto lebo vajcovody boli upchate s toxickou latkou. Endo môže byt všade, typické brusna dutina a pľúca ale môže byt aj v mozgu dokonca. Vo svalovine maternici tiež bývajú cysty, ale tie malé len až ked ti rozrežú maternicu vidia ... To je tá adenomyoza. To len predpokladajú doktori že to máte ak máte 3-4 stp endosky.

mimika1973
5. feb 2016

@dalida ahoj moja, ty si tehu? 😉

mimika1973
5. feb 2016

@zabka75 a v akom stadiu boli tvoje na ten 6.den vlastne? ti ich aj vkladali?

mimika1973
5. feb 2016

@majba ahojky, ty si bola na Ket? a Hanka je tiez HB? pri nej ti vkladali jedno ci dve embryjka vtedy? drzim paluchy! 🙂

sona_fit
5. feb 2016

@skaredekacatko Ahoj moja, vobec neviem kolko, nie som nijaky odbornik, to len tak uvazujem, ze organizmus musi byt tym striedanim pomyleny. Ja by som si urcite v lete dala so vsetkym pokoj a isla do toho az v septembri. Uvidis co ti povie lakarka. A ako sa Ty citis hlavene.

kubulka280
5. feb 2016

@cheeky82 ahoj, ak budeš taká dobra daj vedieť ako to prebiehalo a ako dlho ste tam boli

erijan
5. feb 2016

@zoji79 ano to aj mne povedali ze si na crevo netrufaju, ze to musi byt specialna operacia...a ako si mala nepriechodne crevo? Myslis hrube crevo?

zabka75
5. feb 2016

@mimika1973 6 den CM/3 nie je to velmi dobra kvalita, doktor mi povedal ze minuly rok mali 4 taketo vklady a zo vsetkych su zdrave deticky. Ano vlozili mi 2 embryjka

evit81
5. feb 2016

@dancura držím palce nech to výjde ! Je to tvoje prvé ivf?

evit81
5. feb 2016

@zoji79 ahoj. Tiež som názoru, čo si nezistíš, nevydupeš - to nemáš. Veľa lekárov považuje niektoré vyšetrenia za zbytočné. (ani Reprofit nie je výnimkou - aj keď mi na moju žiadosť vystavili odporúčanie pre môjho gyn, ktorý mi následne napísal "výmenné lístky". Ten ale tiež nebol veľmi nadšený ani extra ústretový a to mám zasebou v posledných 5 rokoch - 1xmissed abort, 2x neúspešné ivf ). Ešte sa nedáme odbiť!

dancura
5. feb 2016

@evit81 ano, nase prve. Tak mooooc dufam, ze to vyjde

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre