Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

alica311
7. feb 2016

@zuzu1108 Ahojky, gratulujem ku krásnemu chlapčekovi 🙂 Chcem sa len spýtať, akú mal manžel diagnozu, keď s toľkých vajok ostalo len 1 embryjko. Ja budem mať cca len 4 -5 vajok a manžel má veľmi zlý spg a aj fragmentácia dna vyšla dosť zle, tak preto sa pýtam.

lusipe
7. feb 2016

@osky jasne ze sa to podarí,budes mat babatko...moooc drzim palceky.

anaba1
7. feb 2016

@alica311 ahoj. Kvoli fragmentacii sa netrap..moj chlap si dal robit v martine..prvy raz 25% dobrych..nas krajkovic vyplasil,ze sa to uz nezmeni..ze moze jest vit. E ale ze to zvykne byt rovnake..ze jedine vyskusat picsi alebo darcovske spermie...depka neskutocna..pred odberom si dal este raz urobit...a vysledok...75% dobra fragmentacia..ked sme to hovorili v brne..sa iba smiali..ze somarina co nam nahovorili v martine..ze si to uz nemame davat robit..zbytocne..lebo sa to meni..bral profertil..zinkosel..viac zeleninky a zeleninove stavy .. obmedzil tablet a uz nesedi pri servroch...a vidis..spermie sa daju zlepsit..horsia je ta mrcha endometrioza
.

alica311
7. feb 2016

@anaba1 jééé, si ma dosť potešila, lebo my už aj darcovské zvažovali, týždeň som nespala, keď som to zistila, my máme ale aj leukocyty v spg, ale tie hodnoty leukocytov nie sú až také katastrofálne, našťastie. No emdometrioza je mrcha riadna, našťastie ju nemám, mne zase hormony blbnú, raz vysoké FSH, potom zase LH, atď......od cyklu k cyklu iný HP.

alica311
7. feb 2016

@anaba1 Jáj, ešte k endomentrioze, švagriná aj aj kamoška ju mali roky, a ostali obe tehu aj prirozdene 🙂

cheeky82
7. feb 2016

@anaba1 Krajčovič nehovoril úplne od veci. Môjmu mužovi robili veľa krát vyšetrenia a na troch rôznych miestach a vždy mal katastrofálny spermiogram a pritom bral všelijaké vitaminy na kilá. Nám povedali ze na taký zlý nezaberajú žiadne doplnky a mali pravdu. Čokoľvek sme robili nic nepomohlo. Neostalo nám nic iné len ist do darcovských. Ale na druhej strane je dosť žien co otehotneli. Ja viem o jednej ktorej muž mal fragmentaciu až 75% a vyšlo im IVF, takte zázraky sa deju a prajem ti aby ti to vyšlo tiez

anaba1
7. feb 2016

@alica311 boli sme 2x na native..ale ziadne vajicka..ideme do softu tak uvidime..amh je om..asi to bude endomettiozou..vajecniky mam uz znicene po 3 operaciach..mam len 1 vajcovod a nikto nevie ci je priechodny..skusame..ale uz to beriem tak vlazne..drzim palce nech sa podari..

osky
7. feb 2016

@lusipe joj dakujem za podporu.snad do tretice zu ozaj...

silvinkabb
7. feb 2016

@anaba1 suhlasim s cheeky. A obcas aj vitaminy prekvapia

dancura
7. feb 2016

@alica311 Ali, akonahle ma manzel zvysenu hladinu leukocytov v sperme, tak za zly spermiogram moze aj nejaka infekcia...boli ste za urologom, aby mu spravili mikrobialne vysetrenie? Pretoze po nasadeni liecby sa mu to moze zlepsit

lenka_13
8. feb 2016

Ahojte, prosím vás, viete mi povedať, ktorý deň cyklu ste mali prvú kontrolu pri SOFT stimulácii (v Reprofite Brno)? Je to rovnako ako pri normálnom IVF, takže ak som mala predtým krátky protokol tak 7-8. deň? Ďakujem

cheeky82
8. feb 2016

@lenka_13 ahoj. Ja som bola teraz. Na 7. den co bolo vlastne po 5 dňoch stimulacie

zoji79
8. feb 2016

@erijan mala som upchate čreva od hlienov, tak mi museli vyoperovať upchate časti. Mne povedali že u nás len v NOU vedia to spraviť, tak preto som tam išla. Ale bola to taká operácia, že som povedala nabudúce radšej chcem zomrieť 😕 Ale zas vďaka ním žijem a mám krásnu dcéru 😄

astrid55
8. feb 2016

Ahojte baby, ktore ste mali KET. V ktory DC ste boli na ultrazvuk pred transferom? Dr mi pise medzi 12 a 14tym, nie celkom chapem, ci to znamena aj 12 aj 14ty alebo hociktory den medzi 12 a 14. Uz ma tie hormony trochu ohlupuju🙂 Dakujem

cheeky82
8. feb 2016

@astrid55 všetko zavisí od toho aký dlhy mas cyklus. Ak 21 dňový, tak skôr, ak tých 28, tak presne ako ti napísal. Buď 12, 13 alebo 14 den

astrid55
8. feb 2016

@cheeky82 aha, dakujem pekne

lusipe
8. feb 2016

Kocky tak dnešný ultrazvuk potvrdil tehotenstvo a bijúce srdiečko🙂mooooc vam vsetkym drzim palceky aby ste čoskoro našli tie svoje dve čiarky.🙂 a budem na vas myslieť a posielať tehu virusiky🙂

boba245
8. feb 2016

@lusipe gratulujem a hlavne zelam vela stastia a zdravia tebe aj malickemu 🙂

cheeky82
8. feb 2016

@kubulka280 tak tretí den sa drzí všetkých 5 embryi. Jedno je 6 bunkové, jedno je 7, dve 8 a jedno 10 bunkové.

gagirl
8. feb 2016

@lusipe blahozelam moja..drzte sa🙂

gagirl
8. feb 2016

@cheeky82 pekne..drzim im palce nech sa pekne delia aj nadalej..takze transfer mas asi za dva dni ze?🙂

cheeky82
8. feb 2016

@gagirl nemam. Ideme vsetko mrazit. Zajtra by som mala mat cast kontrolnych testoiv z imunologie a ten dalsi tyzden zvysok. Ale aj tak by som nesla do ET. Chcem sa dat dokopoy po stimulke a konecne sa nejako zbavit mykozy. Uz fakt neviem co s nou☹

alica311
8. feb 2016

@anaba1 ďakujem, ja budem mať asi v piatok odber, vidia to tak na 5 - 6 vajok, dúfam, že keď na scénu nastúpia manželove rybičky zostane aspoň jedna fazulka na vklad 🙂

dancura
8. feb 2016

kocky, kde ste zhanali lieky na stimulaciu? Ja som dnes bola vo viacerych lekarnach v Bratislave a Menopur mi nevedia objednat ani v jednej. Mam predpisane tieto: clostibegyt, menopur, orgalutran, pregnyl...
A vsetky si musime kupovat ako samoplatcovia? Myslela som si, ze nieco mi preplati poistovna, no lekarne ani neakceptuju cesky recept.. :(

silvinkabb
8. feb 2016

@dancura a tu si neskusala? V skupine mam nemam lieky? Tam maju kocky toho vela

alica311
8. feb 2016

@dancura Hej, manžel bol, zistili že prekonal chlamýdie 😝 bol preliečený, následne sa robil ďalší odber a všetko negatívne, ale leukocyty zostali, takže infekciou to nie je, čo je príčina nikto nevie, našťastie tých leukocytov tam nie je až tak veľa, norma je do 1 a má 2, (neviem v akých jednotách to počítajú)

silvinkabb
8. feb 2016

@dancura vsetko si platis ty. A potom ti to preplati poistovna nie?

katka17044
8. feb 2016

ahojte prosim ked som teraz po et neuspesnom a chcem ist hned tento mesiac na ket tak to budem uzivat nejake lieky ci? Chodim do reprofitu.

cheeky82
8. feb 2016

@katka17044 minimalne utrogestan

pufa
8. feb 2016

@dancura cesky recept akceptuju, na jeho zaklade ti liek mozu objednat a vydat, akurat ze to nema nic spolocne s poistovnou, teda si ho zaplatis. a nepovedali ti preco ho neobjednaju? nema menopur vypadok? ak by mal, poslu ti z reprofitu recept na iny stimulant, napriklad fostimon alebo gonal. ja som s ceskym receptom nemala nikdy problem. neviem odkial si, ale v mestach kde je aj reprodukcne centrum zvyknu mat specializovane lekarne kde tieto lieky maju na sklade alebo rychlo objednaju

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre