Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

katka17044
8. feb 2016

@chelly dakujem velmi pekne tak napisal na tu genetiku ze pravdepodobne by dovtedy vysledok mal byt tak som zvedava

katka17044
8. feb 2016

@cheeky82 jasne dam vediet

gagirl
8. feb 2016

@chelly no konecne🙂 JA este neviem presne podla toho ako mi pride ms ..chodi mi dost nepresne a teraz po neuspesnom et neviem ako pride..Teraz nsom priblizne okolo ovulacie..Uvidim ake budu cytokiny..dufam ze o.k..TY mas ake vysledky z imuno teraz?uz ich mas?

chelly
8. feb 2016

@gagirl takze mas teoreticky mesiac do vkladu. ja idem na odber az buduci tyzden.

cheeky82
8. feb 2016

@gagirl presne ako píšeš, aj mne po kyretazi. O tých čipkoch som nepočula. Sú voľnopredajne? Imunitu mam práveže silnú, preto sa tam liecim

gagirl
8. feb 2016

@chelly ano..pribloizne..som zevdava kedy pride ms..teraz som mala po neuspechu len spinenei uplne tmave skoro cierna krv..nekrvacala som vôbec len spinila par dni..Drzim palce nech su odbery v poriadku nech mozte ist konecne na ket..Das si vlozit po jednom?myslim ze mas dve ze?

cheeky82
8. feb 2016

@dancura ak ti ešte poisťovňa nepreplatila 3 ivf, tak budeš len doplácať. Ja som musela hradiť celu sumu

chelly
8. feb 2016

@gagirl dakujem. dame vlozit obe. aj tebe drzim palce, nech su vysledky ok. ty mas kolko zamrazenych? a kolko vlozite?

gagirl
8. feb 2016

@cheeky82 su to borax glycerinove cipky alebo globule,oni su take priesvitne akoby gelove ..vyrabaju ich len niektore lekarbne..ja som si ich kupovala vo vedlajsom meste u nas..Ale niekora kocka tu pisala minule ze ich dostat aj v ba v niektorej lekarni ale neviem presne v ktorej..A objednavaju ich niektore aj z ciech..Odkial si? Podla mna to ma nejaku suvislost s kyretazou..oslabena sliznica v posve..stres..imunita celkova alebo lokalna..Plus tie hormony co si vkladame..Ake beries kortikoidy&?mala si tie mykozy aj predtým ?lebo aj oni to mozu vyvolat..

gagirl
8. feb 2016

@chellydakujem... ja mam zamrazene uz len jedno..posledne..zostali nam len dve po pk vhodne na vklad..Ty si mala pekny pocet embryi vhodne na pgd..kolko si ich mala presne?

chelly
8. feb 2016

@gagirl tak verim ze vas tam caka uz konecne to prave, budem moc drzat palce 🙂
nam zo 6 oplodnenych zostalo 6 blastocyst, cize super uspech.

silvinkabb
8. feb 2016

@dancura jaj tak to nic potom. neviem, nespominali to, a ved za opytanie svojej gyn nic nedas..a opytaj sa aj v tej druhej skupine co sme ti pisali. tam sa riesi vsetko ohladom liekov

gagirl
8. feb 2016

@chelly dakujem pekne..aj ja ti budem moc drzat palce..uz by sme mohli byt konecne na rade aj mi 😔 To ste mali krasny výsledok..a este aj k tvojmu veku super..🙂

chelly
8. feb 2016

@gagirl tak tak, uz len dufat, ze uz sa stastie konecne unavi

cheeky82
8. feb 2016

@gagirl objavila sa mi až po kyretazi, nikdy predtým som to nemala. Som z Nitri, tak sa tu skúsim popýtať. Neberiem kortikoidy, ale imunoglobuliny. Podľa doktorki ma mali zbaviť aj mykózy, no ani tuk. Za posledných 7 mesiacov som ju maká 7 krát. A hormóny som si nevkladali uz 8 mesiacov, takze z toho to neni. Tiez si myslím ze mam oslabenú sliznicu z jyretu

gagirl
8. feb 2016

@chelly no jo..vy mate velku sancu s embryjkami po pgd,,🙂

gagirl
8. feb 2016

@cheeky82 globulus cum natrio tetraborico..tak sa volaju oficialne tie globule..Alebo v preklade borax glycerinove globule..skus sa popytat..ak nezozenies ja ti poslem ..alebo sa daju objednat aj z jednej ceskej lekarne..to mi naslo..JE hnusna ta mykoza..ja som nemala ani vytoky len stipanie,svrbenie,zacervenanie,palenie..Ale ako som zacala brat ten super dophilus mi to pomohlo..

zabka75
8. feb 2016

@dancura mne to uplne bez problemov objednali ale platila som si vsetko sama, som samoplatca..

astrid55
8. feb 2016

baby ake mate skusenosti s velkostou sliznice pred KETom? dnes som bola na utz, som 12DC a 0,57 sa mi zda velmi nizke cislo. Dakujem za skusenosti

majba
8. feb 2016

@astrid55 ja som mala den pred vkladom u mojho gynekologa 0,64 mm. a na druhy den som bola v brne a tam mi pomerali 8mm. a tiez mi v brne vraveli, ze vyska sliznice nie je az taka dolezita. ale dolezitejsia je struktura a kvalita vystelky.

cheeky82
8. feb 2016

@astrid55 to mas dobre. Ona ešte pirastie

astrid55
8. feb 2016

@majba wow to je ako mozne, taky rozdiel? dakujem aj tak, snad to bude dobre, vystielam ako sa len da🙂

astrid55
8. feb 2016

@cheeky82 dakujem

majba
8. feb 2016

@astrid55 no, zda sa, ze moj gynekolog nema take skusenosti s takym meranim. u neho je to 1 milimeter pri beznych pacientkach hore dole, ved normalne o nic nejde. ale pri IVF je aj ten jeden mm k dobru. ale ty si este len 12DC. do 19DC este podrastie 🙂

astrid55
8. feb 2016

@majba si zlaticko, dakujem za vysvetlenie

majba
8. feb 2016

@astrid55 niet za co. drzim palce, nech sa podari 🙂 🙂

vernazza
8. feb 2016

@gagirl ahoj, ja idem zajtra k bergendiovej na konzultaciu, pred 2 tyzdnami som bola na komplet kontrolných odberoch. mozem sa jej skusit spytat. 🙂 ale viem, ze mne hovorila, ze ak budem mat rozhasene zase cytokiny, musim aspon 6 tyzdnov pred vkladom brat imunoglobulin, aby zabral. tak neviem, ci ti bude stacit ist na kontrolu az pred vkladom. z druhej strany ked si chora teraz, to tiez skresluje, no neviem, co by ti bolo najlepsie.. ty si co brala, ked si ich mala zvysene? mne zabrala subcuvia minuly rok, tak som zvedava, ake budu vysledky teraz, uz pol roka ju neberiem.

gagirl
8. feb 2016

@vernazza ahoj moja..Asi jej zajtra napisem znova..pisala som jej ze kedy by bolo naj hodnejsie prist pred ket ale neodpisala mi este..Neviem ci by tebe povedala..nepoznam ju v tomto az tak..Este som trocha chora ale nemala som teploty,viacmenej len plny nos a hrdlo trocha..Tak neviem..Ja som brala dexamed na zvysene cytokiny..aj mi dobre zabral,po neuspesnom et mi kazala vysadit..Drzim moc palce aby boli vysledkyv poriadku..Napisem ti hned aj ip;)

chelly
8. feb 2016

@gagirl tak ani po pgd nie je zaruceny uspech, radsej sa na to neupinam, uvidime...

osky
8. feb 2016

zeny,ja si zu pozajtra mozem spravit test.ale urobim si cez vikend,tak drzte palce,velmi sa bojim.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre