Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lusipe
10. feb 2016

@osky vidis a ja som ani raz nelezala a dvíhala malu,doma prala,varila,chodila s nou cvicit kde ju dviham a vyšlo to🙂...aj pri prvej aj pri druhej🙂

alica311
10. feb 2016

Ahojte dievčatá, chodím do centra ISCARE, idem sa Vás spýtať na názor. Mala som krátky protokol, stimulovala som gonalom 9 dní po 150 jenotiek každý deň, mám len 5 vajíčok, a dr. vravela zrelé budú asi len štyri. Moje AMH je 1.56, FSH raz namerali 11, 27 a ďalší mesiac 7,7. Myslela som, že pri týchto hodnotách HP bude viac folikulov....

osky
10. feb 2016

@lusipe to je individualne,asi si nemala pred tym take problemy ako ja.
ale ja som potratila v 17 tt len preto ze mi nekazali lezat,takmer som vykrvacala.
mala som velmi nizko placentu.

potom som mala dalsie problemove tehu a potom ma museli operovat,takze s mojou maternicou to nie je take lahke,ja si musim davat velky pozor.

aj toto je len prvy krok,snad to dobre dopadne.

lusipe
10. feb 2016

@osky jasne to závisí od toho ako si fungovala predtým...tak sa pekne šetrí a teraz to uz vyjde...želám krásnu pohodu a pekne chvíle s bruškom 🙂

gagirl
10. feb 2016

Ahojte dievcata..chcela by som sa poradit..mam si dat spravit pred ket pipelle?doktor mi to napisal ako moznost..Pred tymto et co som mala som bola na hysteroskopii a vtedy som mala tiez robenu biopsiu..

tinkatinulka
10. feb 2016

@alica311 menej je viac..pri veľkom počte mas veľa medobrych

erijan
10. feb 2016

@lienkae ano je to super ze tu najdeme rady... tebe poradili ine super baby a mne zase ty super baba 🙂

silvinkabb
10. feb 2016

@cheeky82 ved pises, ze ti dal lekar tabletky. aj ja som take vrala. oreganovy je tiez dobry, no mne viac zabral kokosak

cheeky82
10. feb 2016

@silvinkabb uz som toľko podpísala ze si nepamätám. Verím ze aj mne pomôžu. Ten kokosový olej natieras z vonku alebo sa môže zaviesť aj dnu?

silvinkabb
10. feb 2016

@cheeky82 moze aj dnu 🙂 jj jasne pohoda 😉

alica311
10. feb 2016

@tinkatinulka OKi, ďakujem pekne

kubulka280
10. feb 2016

@cheeky82 no tak my sme už boli naET a už len veriť že sa to podarí

skaredekacatko
10. feb 2016

@gagirl nie pipelke zvysuje cytokyny niekto to tu uz pisal

diska
10. feb 2016

@gagirl ja by som si dala.

cheeky82
10. feb 2016

@kubulka280 drzim palce. Nam dnes dve mrazili a ze zajtra budu pravdepodobne dalsie dve. Tak dufam, ze obe budu vhodne na mrazenie a vydrzia. Kolko bunkove ti vkladaliu?

cheeky82
10. feb 2016

@gagirl ahoj. Ty mas tiez nejaky imuno problem?

cheeky82
10. feb 2016

@silvinkabb možem sa tak hlupo opýtať? Do vnútra sa to ako dáva? Na tampón? A akú značku si mala?

silvinkabb
10. feb 2016

@cheeky82 normalne prstami ako sa ti da. Tampon som neskusala ale vsak nachvilu moze byt. ja pouzivam ten z DM. Ale v podstate akykolvek bio

vlasatica
10. feb 2016

ahojte. davali ste si niektora pri Ket aj embryo glue?

santeema
10. feb 2016

@osky wau sa tesim aj ked ta nepoznam🙂)...nech vsetko dobre pojde a dopadne. to je vase prve babo?

dagmarik
10. feb 2016

Baby, chcem sa opýtať ako dlho trvalo, kým Vám z RF poslali vyplnenú žiadosť pre poisťovňu? Aby som vedela, kedy sa mám nachystať zaútočiť na niektorú z iniverzitných nemocníc 😀 Ďakujem

gagirl
10. feb 2016

@skaredekacatko mne dr.vravel pred hysteroskopiu ze je to vhodne prave aj kvoli imuno problemom aj v maternici..

gagirl
10. feb 2016

@diska ahoj moja.aj ty si mala pri poslednom vklade?

gagirl
10. feb 2016

@cheeky82 zistila mi dr,.zvysene cytokiny..brala som nato dexamed a upravili sa ..

osky
10. feb 2016

@santeema

dakujem pekne.no,ako sa to vezme.
ja som zu potratila v 17 tt,potom v 9.tt a potom som zu nemohla prirodzene ostat.

toto je uz3.ivf,a konecne sa to uchytilo.po dlhych 7 rokoch snazenia,tie tehu boli este predtym....

kristinabianka
10. feb 2016

@vlasatica ahoj a tebe navrhli embrio glue? Ci ty si sa na to informovala?
Dakujem
ja sa chystam bud.mesiac na KET preto sa pytam

gabika_83
10. feb 2016

Ahojte baby, uz som tu pred par dnami písala, možno si pamätáte- riešim 1.ivf v reprofite, sme z írska, uz sme na SK a na 11DC som mala kontrolný Utz v Brne. Sliznica 9mm, ľavý vaječník jeden 14 mm folikul a kopec menších, pravý vaječník tri 14 mm a kopec menších. Bola som u dr. Vranu, zvýšil mi gonal z 150 j na 200. Dnes som bola zase, je 13 DC, utz mi robila nejaká nová dr. Strakova a dnes namerala sliznicu 6 mm, ľavý vaj jeden 16 mm folikul a na pravom nic, len kopec malých. Neviete ako je toto možné?? Keď pred dvoma dnami som mala oveľa vyššiu sliznicu a ako sa mohli folikuly na pravom vaječníku zmenšiť? Ona mi to dako nevedela vysvetlit...som z toho jeleň a hlavne strasne smutná. V sobotu (16 DC) mám OPU a len jeden folikul, je toto bežne?

skaredekacatko
10. feb 2016

@gagirl ale ze to zvysuje tie cytokyny neviem ci to nevravela nieaka doktorka a niekto to sem dal. Ja by som neriskovala. Mne otevrel vravel ze sa tym odstiepnutim vytvara "enzim"ci nieco take co napomaha uhniezdeniu ale verim ze to je zasah do organizmu a to odstiepnutie napudi cytokyny ja som rozhodnuta ze ked sa mi podari ich dat do normalu tak pipele odmietnem u otevrela aj mu poviem preco

santeema
10. feb 2016

@diska cauko, boze prepac🙂...som nejak pozabudla ti odpisat na toho tvojho malickeho a ovocie, on ho uz aj hadam zacal papkat sam od seba🙂). ale aj tak neviem co by som ti poradila, lebo ja som trosku pri deckach porusila zasadu, zacat prikrmovat so zeleninou a zacala som s vytlacenou stavou z jablcok, len tak som postruhala jablko a rukou vytlacila a davala im po lyzickach, alebo do flasky trosku. aj s mrkvovou som to tak robila. asi po tyzdni alebo dvoch takehoto prikrmovania, som zacala striedat varenu zeleninu poobede a doobeda dajake ovocie. prave ze sa mi zda, ze jablcko a hruska s troskou mandarinkovej stavy, alebo pomarancovej je top u toho mensieho🙂. moji chalanom skor nechuti banan a zemiak. na zemiak mi normalne neotvori uz druhy krat ustocka a robi sa , ze kasle a trepe rukami🙂 ten mensi. chapes, kolko tie decka maju rozumu uz🙂). a ako sa mavate vy🙂?ty uz si zdravotne ok ako tak? noha neboli?

santeema
10. feb 2016

@osky no mas toho za sebou dost a uplne ti zelam tu radost z dvoch ciarok🙂. viem ta pochopit, ja som mala maleho prveho po 17 rokoch a 6 ivf. ale ostatne bolo uplne bezproblemove, tehotenstvo, porod...az mi to bolo divne🙂. takze rovnaky priebeh budes mat aj ty urcite, si to zasluzis uz po tych veciach co si prezila

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre