Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lola911
10. feb 2016

@gabika_83 je to velmi divne aby sa foliky vyparili, mozno ich len nevidela na scane, len tak predsa nezmyznu,, a s tou sliznicou si starosti nerob, zalezi aj s ktorej stany merala,,, nebud smutna, aj v jednom foliku moze byt krasne zdrave vajicko,,, tak to byva pri nativ,,, jeden folikul, jedno vajicko,,, len pri nativ nepouzivaju ziadnu stimulku, odoberaju sa vajicka vtedy ked sa objavi folik,,, nam to otevrel navrhoval ale neviem si predstavit lietat na svk kazdy mesiac ci nahodou nebudem mat jeden folik no nie? uzivaj si to ze si na svk, musis to brat aj ako dovolenku, ako to dopadne uvidis az po odbere, to ze sa budes stresovat tomu nepomozes,,,, jedna kocka tu radila si dat poharik cerveneho vina a relaxovat,,, prekrvis tym maternicu 🙂

vlasatica
11. feb 2016

@kristinabianka ahoj. Nie nenavrhli.len som o tom pocula a citala na ich stranke. Moja kamaratka si to davala v inom centre.Ja idem tento cyklus. Chcela som vediet ci nahodou niektora neskusala aj tuto moznost

ria191
11. feb 2016

@gabika_83 neboj sa určite ich bude po OPU viacej a s tou sliznicou si nerob starosti určite nebude 6mm ona nebýva všade rovnako hrubá. Vela štastia na sobotu 😍😍😍.

ria191
11. feb 2016

@vlasatica v RF to moc neuznávajú zevraj zbytočne vyhodené peniaze.

cheeky82
11. feb 2016

@gagirl super. Ako dlho to trvalo? Ja nemam cytokiny ale NK bunky, Annexin a bunkovú imunitu voči trofoblastu. Chcela som ist v ďalšom cykle na KET ale bohužiaľ

gabika_83
11. feb 2016

lola911, ria 191 dakujem dievcata. Dnes rano (14 DC) som sa zobudila a trochu krvacam, totalne som sa vyplasila, stalo sa to niekomu takto pocas cyklu? Pisala som uz aj Koudelkovi, ale mozno tu s tym ma niekto skusenost? Nechapem co sa deje ☹ dufam ze mi kvoli tomu nezrusia opu. Niekedy mam pocit ze sme ako pokusne kraliky ☹

nelly3
11. feb 2016

@ria191
ahoj kraska nasa tehulka, ako sa mavas? ved o chvilku si v polke, boze to snad ani pravda nie je. ako sa citis? ved uz sem konecne vycap brusko, nech mame inspiraciu 😉 😵

ria191
11. feb 2016

@nelly3 no nechci vedieť, kde som skončila 😁😁😁. Momentálne vegetim v nemocke kvôli bolestiam a tvrdlo mi bruško 😔😔😔. Nanešťastie nemám to šťastie mat pohodové tehu, ale vydržím co ine mi zostava no nie? Nelca priprav sa na tehu vzrusssssso zevraj, lebo som staraaaaaaaaa hi hi hi korčuľa 😜😜😜😜. Všade mi podčiarkujú vek 😜😜😜 a ked nejaký problém, tak hneď to kvôli veku ešte nikdy som sa necítila taka stará ako teraz 😁😁😁😁😔😔😔😔. Ale jedno sono a na vsetko hneď zabúdam 😍😍😍😍.

ria191
11. feb 2016

@gabika_83 ešte som sa s tym nestretla, ale OPU by ti zrusit nemali. Tieto prvé stimulácie su vždy "take pokusne" neboj sa tym si musi prejsť každá a nie kazda ma to šťastie, ze to ide ako po masle a odtrpí si to ako ty lebo po psychickej stránke je to pre teba oveľa tažšie, ale o to budeš silnejšia potom. Hlávku hore ťažší začiatok mozno značí krasny koniec alebo záver 😍😍😍.

diska
11. feb 2016

@gagirl ahoj, ano ... este Marcel mi robil 😉

nelly3
11. feb 2016

@ria191
drz sa moja a dokedy tam budes? ale ved pekne oddychuj, takze mam sa naco tesit nervy moje, nic neboj, bude vsetko dobre, si silna a co to pohlavie? urcite to bude chalos 😉

lienka_1
11. feb 2016

@ria191 Rius, na relaxacny pobyt chod do Tatier a nie do nemocky. Aspon to mas all inclusive. Dufam, ze na Vas davaju dobry pozor a skoro Vas daju do "laty". Co nasadili? Predpokladam, ze si napojena na magnezko. Ja som po nom spala ako Sipkova Ruzena. Tak nech ste skoro doma a hlavne v poriadku. Opatruj Vas! 😉

gagirl
11. feb 2016

@ria191 rius a ja ze kde si,davno si ti nebola,a ty takto si oddychujes v nemocke..A co ti povedali?z coho to mohlo byt?verim ze uz je lepsie a odteraz si konecne budes tehu uzivat..Uz citis aj malinke?drzte sa moja,nech ste cim skor doma..a potom pekne doma oddychovat,na pn;)

mircalla
11. feb 2016

@ria191 sky vek?🙂 ja mam 43 a tvarila som sa suverenne, ze uplne najlepsi vek na tehu...
drzte sa, vydrzis...
baby ja som uplna krava, neviem na co myslim, asi 2 tyzdne som zabudla na vigantol. nahodou mi ho spomenula @sheffera pri uplne inej komunikacii

katka17044
11. feb 2016

ahojte prosííííííííím som zúfala.... úplne šok... dali sme robiť genetiku embryok a dnes prišli výsledky ze obe embryjka nie su vhodne na vklad.... :((((( som hotová stalo to dost penazi a este je to aj zle uz naozaj neviem... prosim kto s tym mate skusenost vobec neviem co to znamena na jednom chybal chromozom 15 a na druhom chromozom 8 v mozaike. Prosim kto vie napiste mi k tomu nieco dakujeeeeeeem

gagirl
11. feb 2016

@katka17044 ahoj moja..do kelu..to mi je velmi luto..je to urcite pre teba velky sok,verim ti..aj ja by som bola z toho velmi smutna..ale keby ste to nedali,sice by si usetrila peniaze a ten zly pocit z vysledku ale embryjko by sa neuhniezdilo ani jedno z nich..alebo by si v zaciatku potratila..co je tiez velmi tazke na psychiku..Ja viem ze si sklamana ale aspon vies ze keby si to nedala vysetrit zbytocne by si mala 2vklady..Tvoj manzel ma zly spermiogram?kolko mas rokov?

sona_fit
11. feb 2016

@gabika_83 Ahoj Gabi, ja by som radsej zavolala na tu ich linku, a oni Ta podla potreby a závažnosti keď tak prepoja na doktora. Ja by som to nebrala na lahkú váhu. Radšej si zavolaj keď doki neodpisuje, sú tam pre nás, budeš kľudnejšia.

ria191
11. feb 2016

@nelly3
@lienka_1
@mircalla
@gagirl baby fakt všade mi dávaju jasne najavo môj vek prvorodičky 😜😜😜. Predvčerom som mala silne menštruačné bolesti celu noc + tvrdnutie bruška tak som pre istotu išla, aby som nic nezanedbala a výsledok, ze co sa čudujem ze mam sa pozrieť na dátum svojho narodenia 😜😜😜. Lienocka ja ti neviem co mi dávaju zevraj magnezium a lieky na ukľudnenie, ale ja mam toľko energie, ze by som najradšej odtiaľto ušla 😍😍😍. Dúfam, ze zajtra pôjdem domov inak ma tu porazí. Vy sa ako máte? Rušno co???

katka17044
11. feb 2016

@gagirl ahoj jeeeej velmi krasne ti chcem podakovat za srdiecko si velmi zlata 🙂 .... ano bol to sok velky necakala som to, ale mas pravdu keby sme to nedali zbytocne by som chodila na vklady a len sa o to viac trapila... spermiogram mal dobry ale na repr. imuno mu zistili ze ma poruchu prerusenia akrozomu teda ze ten obal sa mu neda dole a spermia neprejde k vajicku ale to sa teda pri ivf obchadza a este ma hranicne znizenu vitalitu.

ria191
11. feb 2016

@nelly3 hej nakoniec asi manželov vytúžený chlapček 😍😍😍. Veru nelciatko moje niekedy je to zaberak aj na telo aj na psychiku a hlavne ked nevieš co sa deje a ci je to normálne a ci nie, ci ist k doktorovi alebo nie , aby si nevyzerala ako blbec 😜😜😜. Tak ako sa teraz cítim ja 😁😁😁😔😔😔.

nelly3
11. feb 2016

@ria191
ja som to vedela, ze to bude chalos 😉 drz sa a konecne oddychuj ty stara korculka 😀

ria191
11. feb 2016

@gagirl nie ešte je skoro asi az po 20 týždni. Vidím ze Otevrel navrhol všetky možné vychytávky, aby to vyšlo. Velmi na teba myslím a verím 😘😘😘 ale pst, aby sme nic nezariekli ...

ria191
11. feb 2016

@nelly3 co ten prechodik? Ja ti s nim tuším nedám pokoj 😜😜😜. Nerozmyslis si to ešte? Čím viacej čítam a co sa na mna obracajú kocky, tak viem, ze pri endoske je to momentálne top a oveľa väčšie šance, ale nechcem ta rozhodiť no pozri na mna sme podobný prípad 😳😳😳.

lienkae
11. feb 2016

@ria191 ahoj,ja som tiez tak pochodila pred vyse 3 tyzdnami, prisli na mna krce a tvrdnutie bruska,cely den som uvazovala,ci ist na pohotovost alebo nie. Nakoniec sme sli a nechali si ma v nemocnici. Neboj,bude vsetko v tom najlepsom poriadku 😉 Aspon si oddychnes troska, veget obcas treba 🙂 nadopuju ta magnezkom a po tyzdni ta pustia domov. Gratulujem k chlapcekovi, aj my cakame chalosa 😀

ria191
11. feb 2016

@lienkae nie srandujes? Týžden ? Uff to nedám. Vieš co ja som trosku aj nahnevaná na môjho gyndosa, lebo mi nedokázal zmerať krčok a povedal mi ze sa skracuje ked ma vysetril rukou a v nemocnici ze to nie je pravda krčok úplne v pohode a uzavretý inak by som tu podľa mna nebola. Gratulujem k chlapčekovi u nas to, ale ešte nie je na 100% .

pufa
11. feb 2016

@ria191 to s tym vekom je inak od nich dost neohladuplne. ako keby si doteraz zurovala a pred par mesiacmi si sa konecne laskavo rozhodla mat dieta. ved nevedia ako dlho po nom tuzis? ja by som sa nahnevala a nieco im povedala. teda v tomto hormonalnom stave urcite 🙂) kazdopadne, nech si skoro doma vo vlastnej posteli. inak mam pocit ze tebe utekaju tyzdne rychlejsie ako mne 🙂))

nelly3
11. feb 2016

@ria191
no neviem co s tym prechodom hmm, akoze ked mi to fesak nenavrhol co mu mam napisat a vies ako on odpisuje sakra 😠 v pondelok idem na reprodukcnu imunologiu dojednat intralipidy + poctivo jem medrol vysoke davky, snad to pomoze a do aprila mam len mrazaka, nechcem platit predlzenie. no necham to na osud asi 🙂

diska
11. feb 2016

@ria191 😀 😀 😀 a co si teda cakala ked si stara? 😀 😀 😀 😀 sak aspon maju hned odpoevd na vsetko 😅 .Mne nikto teda nic nehovoril k veku a tiez som bola pocas tehu2x v nemocke a aj pred porodom som tyzden lezala,,ale na tehuknizke bola cervena poznamka 7IVF .tak vsetkcyh to skor zaujimalo aj doktorou,ze kde sa podarilo a ako sa podarilo a co pomohlo 😀 aj jedna sestricka chodila zamnou debatit,akurat zacinala stimulku tak tahala mudrosti.
Inac ja som tiez cele tehu nevedela,ze co je ok a ci to ma bolet alebo to uz zle boli,,,stale som sa citila ako debilko a ked som povedala porodnikovy,ze sa citim zle tak mi nato odpovedal,ze ako sa chcem citi ked som tehotna 😀 😀 😀 alebo ze aj jeho boli brucho ked sa naje a tak robil si srandu.
Nechcem ta trasit ale je to asi akesi pravidlo,ze ked ta primu do nemocky tak skor ako po 7 dnoch ta nepustia 🙂 asi sa im to inac neoplati 😅 Drz te sa.

ria191
11. feb 2016

@pufa hej o chvíľku ta dobehnem 😜😜😜. To bol ale blby fór 😜😜😜. Hi hi hi ja som to vedela, ze mi to budu otrepavat o hlavu som sa voči tomu obrnila. Inak je tu úžasni personál vsetci velmi mili tak si to vážim a nevystrkujem rožky 😈😈😈. Vy sa ako držíte? Ja uz som prekonala aj mini virozku cez víkend mozno aj preto teraz take problémy aj ked teda teplota bola velmi nízka.

lienkae
11. feb 2016

@ria191 uzasne, to sa mu ako podarilo tak zle zmerat 😠 mal sa presvedcit este aj sonom. Skus sa spytat, dokedy si ta tam chcu ponechat. Mna si nechali na pozorovanie, nevedeli co sa deje, potom i kvoli veku plus ze sme po IVF. Ale kazda nemocnica je ina. To s tym vekom, lekari si vobec neuvedomuju ako nas tym rania, nemaju ani ponatia, ktora si cim musela prejst, aby sme sa konecne dostali do vytuzeneho druheho stavu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre