Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
11. feb 2016

Dakujem velmi pekne za srdiečko 😇😇😇.

bambi2
11. feb 2016

ahojte existuje aj nejaka uzavreta skupina?? mohol by ma tam niekto pridat?? dakujem

ria191
11. feb 2016

@lienkae sonom sa mu to nedalo, lebo kvôli myomom tam mam deformáciu, ale v nemocnici s tym nebol žiaden problém zmeral raz dva. Tak teba si nechali pre istotu. Zajtra sa budem pýtať domov no uvidime co mi povedia. Bolesti prešli naštastie úplne tak som happy. Hej oni su dost opatrní ked vidia po IVF aspoň nieco.

diska
11. feb 2016

@santeema ahooj,,no veru neprisiel tomu nachut ale sme pokrocili,ze aspon caj niekedy poobeda si da namiesto mlieka,lebo fesak sa nam zacal zrazu budit v noci na mlieko ,,aj ked sa na obed napraska,,do 20 minut rev a musi mat mlieko,teraz 2 dni sa mi to mlieko poobede podarilo nahradit cajom ale to max 2 hodky a mlieko musi byt.Inac to aj nas ked mu chuti tak od radosti vyska ale ked nie tak zatne zuby a zacne kopat a nedostanem do neho lyzicku..tiez moc nieje na zemiak ale osalim ho ked mu tam primiesam mrkvu.Ovocie ho nenutim ani vyzivku,davam mu len ochutnavat.Ja no musim byt ako tak ok lebo sa treba starat o maleho ale este ta noha dost hneva 😝 Inac mame 8 zubkov a skor 10kg,,, 😅

santeema
11. feb 2016

@ria191 drzim palce, aby bolo vsetko ok🙂...ved uz mas takmer polovicu za sebou, uz to pojde z kopca🙂. inak s tym vekom co riesia? ja som mala 39 ked som porodila prveho a 41 ked druheho. keby som ich mohla mat skor, tak aj v 20tke by som rodila a rovnako asi aj ty. tak im povedz, ze nech sa stara kazdy sam o seba🙂) a nech riesia svoj vek. ved ty mas 37!! ved ty si uplna ze mladica🙂

lienka_1
11. feb 2016

@ria191 Veru rusno! Obcas aj cez slzy. Ale aj tak to vsetko vsetucko stoji za to. Adelka mala teraz nirkolko tazsich dni, tak som si vcera aj zabulila, lebo uz som nevedela co este urobit. No ale dnes uz zase lepsie. Aj Sperca ma vydatne povzbudila, ona uz je skusena mamca, ja iba zaciatocnik 😀
A teda sa mozu hanbit, ze Ti prave vek vyhadzuju na oci. Ja uz som preddochodcovsky vek a nikto ani nemukol. Ale mne na vrchu karty svietilo, ze tehu po 8.ivf. Vsetci lekari boli z toho v pozore.
Verim, ze by si chcela ist domov, ale neponahlaj sa, ono ta infuzna liecba vie vela pomoct. Aj ja som taka bola, len domo a domov.
Tak nechnTi muz prinesie vlnu a hacik, @tinkatinulka posle vzorku a ty mozes zacat vybavicku pre vase nunu 😉

ria191
11. feb 2016

@santeema dôležité je, ako sa človek cíti ze? Ja na 20 a niekedy sa aj tak "bohužiaľ" chovám 😜😜😜.

lienka_1
11. feb 2016

@mircalla Aj ja obcas zabudnem na vigantol. Nic si z toho nerob.

diska
11. feb 2016

@lienka_1 ahoj ,akurat som na teba dnes myslela,ze ta nevidno.,,A co Vas trapi? preco mate rusno?

mircalla
11. feb 2016

@lienka_1 ale 2 tyzdne?!!

ria191
11. feb 2016

@lienka_1 co ja ale môj nu ňu doma rumazga šudato moje krasne. Ked ja uz si myslím, ze mi nic nie je a ožívajú vo mne certiky.

ria191
11. feb 2016

@lienka_1 takto mi robi často spoločnosť 😜😜😜. Co malinká ma brušné koliky?

lienka_1
11. feb 2016

@diska
@ria191 Koliky ani jie. Ale nevie sa vykakat a pritom nema tvrdu stolicu. Vcera uz aj odmietala jest. Amto masirujem, cvicim, teplomer som vceranzopar-krat skusila a nic. Ked ju chcem dokrmit, tak place tak velmi akoby som ju chcela otravit. Prsnik celkom moze, ale tak zase 25g je jic a urcite jej nestaci. No uz sa pochlapila a da sem-tam aj 60g. Ked sa vcera vecer nakoniec sama natajnasa pokakala, hned to bolo ine a stastne babo. Som dnes aj zavolala pediatricke, tak sabsimplex jej mam dat a nenutit papat. Tak ju dnes nenutim, len kazde mliecko dorobene ide do vylevky.
Ale inak je neskutocne zlatucka.

lienka_1
11. feb 2016

@mircalla to sa mi este nestalo, ale ked si rano nevylozim vigantol na stolik, tak urcite nedam.

ria191
11. feb 2016

@lienka_1 krasnucka je a vy máte aj haro čierne 😜😜😜. Ajjajaaj to kakanie uff no to ti teda verím, ze to je tažké, ale ked sa na ňu pozrieš vyzera strašne spokojne a šťastne maličké ňu ňu to by sa rozmajzlavalo 😍😍😍.

cheeky82
11. feb 2016

@kubulka280 tak celkova bilancia 4 embrya z 5 zamrazene. 🙂 Vcera mrazili len 2, tak som sa strasne bala aby tie zvysne dve do dnesneho dna vydrzali, ale su to bojovnici 🙂 Daj vediet ked najdes dve ciarky na tehu teste.

diska
11. feb 2016

@lienka_1 presne som ti chcela povedat sabsimplex ,to je zazrak,,nasmu malemu to davali uz na jis a,on mal tiez problemik kakat,sa tak niekedy pucil a strasne zvuky chudacik vydaval ,ja som ho aj tak drzala akoby ked davas male dieta vonku cikat a tlacila mu jemne nozicky a kakaval len z pomoucou mna,,ale vzdy ked sa ti mala nevykaka daj jej sabsimplex pri kazdom jedle,pokial sa nepokaka ,uvidis je tu super pomocnik.Aj lahnut a chvilu na brusko a cvicit nozickami to vsetko nam pomahalo..Kraasne babatko 🙂

lienka_1
11. feb 2016

@diska Cvicime, brusko masirujem, na kurze nas naucila masaz na manualne posuvanie stolice, na bruskonju davam pravidelne. Keby kakala tvrdo, tak sa necudujem,ale ona tak babatkovsky este stale. Prvy druhy den je este v pohode, ale vecer druheho dna uz zacina byt kriticky. No a 3 den je uz uplny horor. Chudatko moje malinke. Puci ju, kruti, normalne vcera stonala. No a mne viac nebolo treba. Poslem muza kupit ten sabsimplex a vyskusam.
@ria191 Ona je ozaj dobrucke miminko. Vegatacka ak9 jejntatko 😀

katka17044
11. feb 2016

@gagirl aha pytala si sa aj na vek budem mat 37

mili78
11. feb 2016

@ria191 ...Rius co to o citam? Vydrz Prťko vydrzzz ;)) uz mame 18tt...mas uz brucho? Lebo ja nic :( neviem ci to male nosim v kabele alebo vo vaku ;))

ria191
11. feb 2016

@mili78 som sa nudila 😜😜😜 tak vystrkujem rožky. Jafne pimpelo uz riadne, ale mne uz nie je zle to vieš jedno skončí a aby som sa "nenudila" začne ine. To dobehneš uvidis. Uz ti je lepsie ?

mili78
11. feb 2016

@ria191 ...no a ja stale ako lata, do kelu...ale kdeze lepsie. Kazde rano zacinam objimanim zachodovej misy a potom cely den pocit akoby som kravu zjedla :( ja si to uz asi ponesiem az do porodu...pribrala som az 300g haha

astrid55
11. feb 2016

baby, mam otazku, ku komu chodite na ultrazvuk v KE? (folikulometria/vyska endometria). Hladam niekoho spolahliveho, lebo sa mi tie posledne merania nejako nezdaju. Dakujem

tinkatinulka
11. feb 2016

@nelly3 prechod!!!

lola911
11. feb 2016

@gabika_83 mne sa to stalo pri prvom ivf, mala som take velmi slabe krvacanie a opu mi nezrusili, mala som jedno vajko,,, ale to krvacanie bolo take velmi slabe do hneda, len fakt tak trocha, par kvapiek, zhruba dva tri dni, ze vraj to moze sposobovat ovulka ale ja si myslim ze to bolo tou stimulkou,,,, druhe ivf bolo bez toho slabeho krvacania a nic ani jedno vajko... ver tomu ze ak naplanovali opu tak tam sanca je,, a ked mas aj male foliky tak ti mozu este dorast

lola911
11. feb 2016

@ria191 ty mas super vek na tehu, nechapem o com tocia,,, ja mam 40 a planujem otehotniet do 42 🙂 ,,, mozno keby si mala 18 tak by si mala take iste tehu ale co uz na nieco to zviest musia no nie?

ria191
11. feb 2016

@lola911 a predsa je tu ešte zwolsh ta zostala tehotná v 47 klobúk dole pred nou 😍😍😍. Inak perfektne plány 😜😜😜.

tinkatinulka
11. feb 2016

@katka17044 máte oki vlastnú genetiku??? A hematologiu???

katka17044
11. feb 2016

@tinkatinulka prave to ze vlastnu genetiku ano aj hemato velmi ma tento vysledok prekvapil :(

katka17044
11. feb 2016

jej kto mi poslal srdieckoooooooooo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre