Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
11. feb 2016

@katka17044 nemas zaco;)verim ze si velmi sklamana..ale bola by si aj keby oba vklady nevysli..a myslim ze este viac.:(je to vela penazi,ja viem..aj ja som nad tym rozmyslala,ale takto aspon viete ze embryjka neboli zial zdrave:(Nam ked by nevysiel ket z poslednym embryjkom tiez dam uz asi pgd..aj ked je to kopa penazi..Ako budete dalej postupovat?uz si sa dohodla s dr?Inak vek nemas este taky vysoky..36jev pohode..ja uz 39..Tazko povedat preco to tak je..manzel ma spermio ok..ty nemas az taky vek..Genetiku ste urcite mali aj vy...Som zvedava co ti nato dr.povie..opytaj sa na jeho nazor..Drz sa moja..bude to dobre..najblizsie to uz dobre dopadne..musi;)

katka17044
11. feb 2016

@gagirl dakujem... je to pravda... nebanujem to... tak v brne neskoro konzultacia az 15.3 ale nasla som jednu geneticku tu v ba a objednala ma na pondelok a skusim si to nechat u nej vysvetlit a potom v brne ani nebude treba konzultacia len aby mi dali protokol a poradili ci mam ist opat na soft alebo radsej na normalne ivf no a nic ine mi neostava len skusit to opat a opat dat aj genetiku...

gagirl
11. feb 2016

@ria191 aky vek?ved este nemas 40..Co povedia potom mne,v lete budem mat 40..to ja uz nemam narok zostat tehu?..To sa moze stat aj mladsim kockam co tebe..este ze maju naco poukazat..Drzte sa moja..a len pekne vydrz v nemocke este..aspon oddychujes;)A dakujem,verim ze ta onedlho budem nasledovat,je to momentalne moja najvacsia tuzba..🙂

gagirl
11. feb 2016

@katka17044 tak nech te v pondelok dr.trocha potesi a povzbudi ..nic nie je este stratene..Daj potom vediet co ti povedala..som zvedava..Kedy by si mohla a chcela dalsiu stimulku?teraz si mala soft?mne inak dr.Machac povedal v lete ze dame silnejsiu stimulku kvoli genetike..aby bolo viacej embryii..nech je co poslat na pgd..Nakoniec som mala 17vajok ale podla mna neboli kvalitne..lebo ani jedno nebolo vhodne na pgd..Len som mala zbytocne ohss..velke bolesti brucha..zakrvacanie do pupka,uplne som ho mala fialovy..a prd z toho..cele zbytocne..:(

katka17044
11. feb 2016

@gagirl boze moj... :( ja som mala teraz soft a teda 6 embryok ale ostali len 3 a z toho 2 vhodne na genetiku asi by som teraz isla na normalne ale neviem co povedia oni... finacne by viac vyhovoval soft ale ked povedia ze to nie je az take tak ine neostava... ja by som ak nebude treba nejake vysetrenie u geneticky tak aj v marci na stimulaciu kvoli tomu ze aj imunitu mam zatial dobru tak aby som nemusela brat dalsie lieky na imunitu

adka2891
11. feb 2016

@katka17044 ja vám dám moje skúsenosti má opakovane potraty prirodzene preto sme išli do ivf s pigd a iscare zla skúsenosť ale v heliose som mala dlhý protokol mala som asi 22 vajíčok asi 19 mi oplodnili ale picisi metódou aj keď spermiogram bol ukážkový a potom zostalo na 6 deň dobrých 6 embryi z ktorých sa mi vyhecovali 3 a tie mohli vyšetriť pigd metódou a z nich dve boli v poriadku a jedno mi vložili ket a klop klop a som tehotná

katka17044
11. feb 2016

@adka2891 jej gratulujem a drzim palce... tak asi veru dame dlhy protokol nech je tych vajicok viac...

matusik6
11. feb 2016

@ria191
Ja som mala tiez akurat 40 a tiez riesim tehotenstvo.
Moja endokrinológicka mi hovorila,že chodí k nej pacientka,ktorá v 50 rokoch má cez Ivf dieťa.
Podarilo sa jej vajko, ale nasla si náhradnú matku🙂

zabka75
11. feb 2016

@katka17044 je mi to luto co prezivas, nasla som dake info co sa tyka tvojich embryi, mozno ti to pomoze vysvetlit co sa vlastne stalo :(
http://www.travnik-brno.cz/genetika/cs/index.ph...
http://www.travnik-brno.cz/genetika/cs/index.ph...

santeema
11. feb 2016

@lienka_1 krasna kocka a aka vlasata🙂. inak moj maly prvych 6 tyzdnov kakal kazdy den a potom akoby utalo a vykakal sa az za 10 dni a tolko ze mu plienka nestacila a potom zasa az za 14 dni a tiez sa priserne pucil stale. ja som stale jedla hylak, mega davky a davala mu caj taky z tej znacky sunarka. to mu to trosku zmiernilo a potom sa to upravilo, az ked som ho zacala prikrmovat. teraz kaka kazdy druhy den a tiez mu pomaha ked ho dam na brusko. to co spominate s discou mi ani neponukla lekarka, iba povedala, ze je to normalne u kojenych deti, ze nekakaju aj tri tyzdne a bola som vybavena. tak zelam, aby to preslo do normalu co najskor. aj ja inak casto myslim na speranzu, ze musi mat dost akcne dni🙂

osky
12. feb 2016

@katka17044

mrzi ma co sa ti stalo.ale isto su v CAR aj na toto dake moznosti,zelam ti aby ste nieco poriesili,ja som genetiku zatial este nikdy nedavala,tak ti neporadim. drz sa.

mitka85
12. feb 2016

@ria191 je nadherny 🙂

ria191
12. feb 2016

Tak baby dneska som na veľkej vizite dostala kompliment, ked doktorka hovorila moju anamnézu, tak hovorí, ze staršia 37 ročná prvorodička atd. a primár sa smial, ze aka staršia ešte je v norme tak nebude to az take zle. A bolesti budu zrejme nie vekom, ale bude to obor bobor a rýchlo rastie.
@mitka85 dakujem je to maly rozmajzlanec a teraz gazduje iba s pánkom, tak sa aj bojím ist domov aký čurbes nájdem 😜😜😜.

mitka85
12. feb 2016

Prosim vas tyzden pred ket mam vysku sliznice 10mm je to dobre?

ria191
12. feb 2016

@matusik6 inak ja sa necítim a ani nevyzeram az tak staro, ale telo sa oklamať veru nedá výzorom. Vsetko vo vnútri sa rozťahuje a verím, ze v mladšom veku by to bolo oveľa menej bolestivé, ale človek vydrží vsetko, ked musi. Co by každá kocka odtiaľto dala za to, aby bola tehotná vsetko aj nevoľnosti aj bolesti by priali len, aby čakali to vytúžene mimi. Nie je to ľahké,ale človek musi zaťať zuby a bojovať 😍😍😍. Ten uzlik štastia za to stojí 😍😍😍.

ria191
12. feb 2016

@mitka85 super 😍😍😍 krásnu ju mas

mitka85
12. feb 2016

@ria191 ďakujem 🙂

lienka_1
12. feb 2016

@santeema Tak od vcera dost pekne zlepsenie. Uz neplace po nakojeni ako diva. Ja aj prikrmujem, lebo malo priberala. No dokina mi vcera povedala, ze ak nechce, ze nemusim zakazdym dokrmit. Tak ju teraz iba kojim. Vahu doma mam, v sobotu ju prevasime a uvidim, ci ide s vahou hore. Ak bude stagnovat, budem musiet na nu nieco vymysliet, aby papala aj UM. Predtym mi pekne umele mliecko potiahla cez cievku, ale aj toto mi odmietla. Esteze moj cicik jej chuti, len keby som mala vydatnejsiu mliekaren. Lebo velkostou su to obry, ale vykonnost slaba 😀

tinkatinulka
12. feb 2016

@lienka_1 moja mala by si skocit na daky pivný festival.. Nie sak ja viem robíš max pre kojenie

katka17044
12. feb 2016

@zabka75 veľmi krásne ďakujem pozrela som si to si zlatá, že si mi to hľadala

katka17044
12. feb 2016

@osky dakujem pekne, tak verím, že sa niekam posunieme...

lienka_1
12. feb 2016

@ria191 A co este primar vravel? Vies dokedy zostavas? A vekom to draha nebude. Ked som lezala v nemocnici pred porodom, bola tam taka zlata babenka 22 rocna a brusko jej tvrdlo jedna radost.
Hlavne Vas opatruj a RELAXUJ,DRAHA, R-E-L-A-X-U-J! 😀

zabka75
12. feb 2016

@katka17044 🙂 vela sil prajem

lienka_1
12. feb 2016

@tinkatinulka Ked mne pivo vobec nechuti! Nasilu do seba nalejem trochu nealko cierny staiger, ale nadludsky vykonnpri tom vydam 😀

nelly3
12. feb 2016

@lienka_1
no problem je v tom, ze nasa @ria191 nevie relaxovat vsakze lasko 😵 ale bude musiet, ja si myslim, ze to bude aj operaciami atd. urcite nie vekom, sme mlade a krasne 😀

tinkatinulka
12. feb 2016

@lienka_1 tak skus dake lokálne.. Ja to volam potoky.. Kedže sme mali roky pivovar pri gymply.. Fuj.

lienka_1
12. feb 2016

@nelly3 Nechcela som rovno napisat, ze @ria191 je hyperaktivko 😀 A jasne, ze sme mlade a krasne! Ja teraz uz ani inu sancu nemam. Ved n3chcem, aby nase dieta malo komotnych postarsich rodicov, tak sa treba drzat vo forme 😀

lienka_1
12. feb 2016

@tinkatinulka Ale odporucali mi aj cistu hroznovu stavu. Tak som objavila matysak, hlaska stoji asi tolko co vino. Toto mi ozaj chti. Si to este zriedim 1:1 a parada. Pigo potom na striedacku ako povinnost. Kefysi mi velmi chutilo smadny mnich cierne, ale toto je alkacske, tak toto teraz e-e.

tinkatinulka
12. feb 2016

@lienka_1 mala by bola veselsia

tinkatinulka
12. feb 2016

@lienka_1 a dotaz nie dieťa ale deti.. Množné číslo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre