Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzik
17. feb 2016

Dakujem baby,skusim 🙂

zuzik
17. feb 2016

@zabka75 ta tema je zamknuta ☹

zabka75
17. feb 2016

@zuzik pockaj skusim ti sem hodit link 🙂 ze to ide ak nie napis zase 🙂

https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/mam-nemam-lieky-na-ivf/

zuzik
17. feb 2016

@zabka75 dakujem funguje 🙂

zabka75
17. feb 2016

@zuzik pisala si tejto babe @vandabo82 ? ona ma menopur...

mimika1973
17. feb 2016

@dalida a v ktorom tt si uz bola?
Ano u mrazacikov je este velka sanca, porob si co treba a sup do toho! 😉

lienka_1
17. feb 2016

@scheflera No u nas je to bieda-bieda. Mala mi uplne zacala odmietat pit z flase. A ked kojim, tak potiahne 30-40g, co je malicko. Dala by som jej castejsie, ale spi mi aj 3-4 hodky. Po nakrmeni velky rev, prehbe ju ako luk a trva mi hodnu chvilu, kym ju utisim. Skusili sme sabsimplex na odporucanie nasej lekarky, ale ziaden efekt. Medzi tym mi odmietla pit aj cez cievku, no ja ciste zufalstvo. Vcera som kupila mam flasu, iny cumel ako doteraz a skusili sme dat coliprev a dnes oooovela lepsie. Len nech jej to ostane! V utorok mala 4015g a to v sobotu bude mat 9.tyzdnov.
A materske mlicko nevylievaj! Vec to je drahocenny poklad. Radsej posli nam, ja jej ho dam namiesto nutrilonu 😀

mitka85
18. feb 2016

Tak zajtra ideme na ket 🙂 drzte palce babulky.Mame len jediného mrazacika tak dufam ze sa mu bude u mna pacit 🙂

diska
18. feb 2016

@lienka_1 ahoj a kolkokrat si jej dala en sabsimplex? to sa dava po kazdom jedle stale pokial je problem,teda na jis to tak mali skor vsetky babatka aj nas prcek,,,aj doma ked bol malicky,teraz len ak uz vidim ze dlho nekakal a je nervozny tak mu davam tiez po kazdom jedle pokial sa nepokaka.Cize ty davas stale neprestavas aj ked sa vykaka ako prislo dasie kakanie a tak dokola .

lienka_1
18. feb 2016

@diska Davala som pri kazdom krmeni. Ale ziaden efekt. Po nakojeni obrovsky plac a ked som jej dala flasu, akoby som jej otravu davala. Ak nahodou ze vypila UM, tak zase obrovsky plac. Vymenila som flasky, teraz mam mam. Ta ma cumlik podobny bradavke. Vcera bolo super, dnes sme tam, kde pred tym. Ja by som ju iba cisto kojila, ale ked sme ju zvazili, tak denne v priemere priberie sotva 20g, co je pod limitom. A to sme ju vazili po zopar dobrych dnoch, ked sem-tam aj UM pila.
Buduci tyzden mame poradnu, uvidim, co mi povie doktorka. Este skusim zmenit UM, a.e tym to asi nebude, lebo predtym ho tolerovala super a aj teraz vypije niekedy uplne v pohode.
Chyta ma z toho riadna depka, lebo kazde krmenie je jeden boj. Na prsniku by bola aj hodiny, ale to nepije iba dufluje. Uz mam bradavky ako vechte, bolia, su citlive.

basena001
18. feb 2016

Kocky,co mate babatka z reprofitu,nechcete zalozot rovnomennu diskusiu?ja mam tiez reprofitaka a ako to tu citam,problemy podobne boli ci su akp u Vas.tam by sme si mohli pokecat,kedze nasi drobci maju rovmake miesto zrodu a trda aj pod.problemy:)bude to prehladnejsie a najma niektorym kockam,kt.este nie su mamicky nemusi vzdy robit dobre citat o mamick.problemoch. a tie,kt.budu chciet nakuknu do detickovskej profesie,aby vedeli,kde coskoro budu i ony prispievat.co vy na to?

basena001
18. feb 2016

Jejda,ja tam mam teda riadne preklepy,ale snad som v predoslej sprave bola zrozumitelna🙂

lienka_1
18. feb 2016

@basena001 Za pokus to stoji. Cas ukaze, ci si zvykneme tam chodit. Inak, napadlo ma oznacovat prispevky hned od zaciatku, aby clovek mohol najst rychlejsie prispevky, ktore su pre daneho cloveka aktualne.

sasa1983
18. feb 2016

@lienka_1 ahoj, ja by som sa kludne stavila, ze okrem spominanych tazkosti s papanim je mala anemicka, najpravdepodobnejsie ma malo Fe. Dohodni sa na odbere krvi, a nech pozru aj hladinu vit. B a k.listovej, a zo zeleza cely komplex, nielen serovu hladinu, ale aj ttansferin, feritin. Ta vaha je ozaj trosku malo a pokial je anemicka, tak to pojde hore len tazko, bez doriesenia zakl.problemu.

diska
18. feb 2016

@basena001 ono je to mozno aj pre snaziliky motivujuce ked si precitaju ako Rproficata rastu alebo zvladli problem a tak,premna to bolo motivujuce a sme tu pomiesane kamosky,snazilky,tehulky,maminky a tie co uvazujeu ze hupsnu do toho zas.Aj mne sa obcas tazko citalo,ze kkoolko tehuliek ked som depokovala ale potom to bola zas velka motivacia.Mozno snazilky by mali povedat ako to vnimaju,ci im to nerobi dobre,, co sme tu baby po 7 a viac ivf vieme aj poradit ked sem obcas nakukneme 🙂

majba
18. feb 2016

@lienka_1 nasa sice prosperovala dobre ale tiez po kazdom jedle a casto aj pred jedlom velmi plakala. a jedavala len malicke davky. nakoniec jej na gastre zistili reflux a bakterie v creve.

ria191
18. feb 2016

@diska nevadííííí ani náhodou presne tak, dost sa poznáme a človek nikdy nevie kedy bude potrebovať taketo vzácne rady.

santeema
18. feb 2016

@diska aj ja si myslim, ze je to v pohode🙂...pre vela kociek je motivujuce, ka sa tu objavia take baby po neviemkolkom ivf so vsetkymi moznymi diagnozami a podarilo sa im babo. a je to super, kazdy den mrknut, ze co nove medzi nasimi virtualnymi kamoskami, pripadne ich babatkami🙂

lienka_1
18. feb 2016

@sasa1983 Urcite sa na to lekarky pri najblizsej poradni spytam. Mala vela schudla po narodeni, mala silnejsiu zltacku, slabo pila a slabo priberala. Tak sme zacali dokrmovat. Pekne sa rozpapkala, zacala krasne priberat. To trvalo asi tri 3 tyzdne ta dobra faza a potom zo dna na den uplny zlom.

@majba reflux podla mna nema, ale co je v crievkach, netusim. Ako malej zistili, ze ma bakterie v crievku?

majba
18. feb 2016

@lienka_1 boli sme za pediatrickou a vraveli jej, ze nam dieta velmi place tak jej Dr. zobrala vyter z ritky. A nema nahodou aj koliky?

anaba1
18. feb 2016

Baby..idem na soft..brala som clostylbegit 3x1 a dnes 8. Den cyklu a folikuly 19, 18, 16, 14, 9, 8, 8 a 7 mm.
Hned som pisala koordinatorke a volala mi ze dnes mam pichat pregnyl a odber bude na 10.den cyklu. Nedorastli moc skoro? obavam sa ci vajicka budu kvalitne...KEDY STE MALI PRI SOFTE ODBER?

basena001
18. feb 2016

Viete co, ked budem mat cas,zalozim skupinu o reprof.detoch. a,myslim,ze to bola lienka,kt.to povedala,cas ukaze,ci sa chyti.suhlasim,ze citat o uspechoch moze byt motivujuce,ale pre niekoho i tazke. Ak sa to rozdeli : som reprofit cakatelka (aktualna diskisia), som reprofit mama (zamyslana skupina), bude to fajn. Ak sa to neuchyti, tiez fajn;vzdy totiz bude dolezitejsie,aby sa rozrastali realne reprofit mamy..

sasa1983
18. feb 2016

@anaba1 opu sa urcuje najma podla velkosti a poctu folikulov (velkosti), kvalita vajicok je vuac menej dana vekom a genetikou (neratam stav po radiacii, alebo ine akor extremne pripady). Ak mas dostatocnu velkost, opu moze byt kludne aj skor, ja som napr.pri softe mala okolo 14dc, ale to som mala ovela mensiu stimulku (lebo amh sialene vysoke, ale to je teraz nepodatatne). ..

leaa70
18. feb 2016

@lola911 no ja uz som so stimulkou zacala v pondelok s DIPHERELINE a FOSTIMON a v pondelok idem na ultrazvuk , som zvedava ako to dopadne...ja tiez po ET chodim na marodku, ale moja gynekologička s tym nema problem, ona mi to este sama navrhla 🙂 a v robote tiez o tom nikomu nerozpravam radsej 🙂 musime mysliet pozitivne aby nam to vyslo 🙂

lubica1979
18. feb 2016

Baby, prosím Vás poraďte mi aký je teraz postup s preplácaním IVF v Čechách. Máme ešte jeden cyklus a chceme ísť v marci do Brna na ďalšie IVF. Ďakujem

boba245
18. feb 2016

@lubica1979 ahoj. najprv musis poziadat svoju zdravotnu poistovnu o suhlas s liecbou v cudzine.

lubica1979
18. feb 2016

@boba245 akú žiadosť to treba poslať?

boba245
18. feb 2016

neviem aku mas poistovnu. ja mam union a tam sa to vola : Žiadosť o súhlas liečby v cudzine ....ale myslim ze podobne alebo aj rovnako sa to vola aj v ostatnych poistovniach.

lola911
18. feb 2016

@leaa70 verim ze pozitivne myslenie je polovica uspechu 🙂 kam ides na scan, do rp? ja chodim pre marodku normalnemu dokimu nie na gyndu lebo v uk to funguje trocha inak ako na svk,,, zelam ti aby ti to vyslo 😉

lola911
18. feb 2016

@anaba1 tie prve styri foliky su fakt super velkosti 🙂 nekazali ti pichnut aj orgalutran alebo cetrotide? a potom pregnyl 36 hr pred obberom... to ze budes mat EC na 10DC znamena len to ze tvoja ovulka je 10DC... je to uplne v poriadku, ja som mala odbery na 12DC 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre