Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cmudlo
23. feb 2016

Baby koľko sa dopláca za menopur?

lily28
23. feb 2016

Ahojte holky,dlho som tu nebola,ale chcem sa Vás spýtať či ste to niektorá zažila:Menštruácia mi meškala,tak som bola u gynekologa a dal mi injekciu na vyvolanie a dnes je 15 deň po injekcií a len slabé špinenie.Bola som u gynekologa ,že som teda nedostala a on mi povedal,že vaječníky sú zvačšené,sliznica je 8mm,že by som ešte nemala dostať,že to vyzerá,že som v strede cyklu.A podotýkam,že pred dvomi týždňami ako som bola na injekciu tak mi povedal,že sliznica krásna 7mm,dva foliky.Ja už sa v tom vobec nevyznám.Budem rada za každú odpoveď.

cheeky82
23. feb 2016

Viete mi niekto povedat kolko sa v reprofite plati za KET? Dakujem

dancura
23. feb 2016

@cmudlo ja som ho cca pred tyzdnom kupovala ako samoplatca: 185.38 Eur

matusik6
23. feb 2016

@lily28 nech ti urobí hormonálny profil

cmudlo
23. feb 2016

@dancura a aké množstvo za tu cenu? Ďakujem 😉

dancura
23. feb 2016

@cmudlo je tam 10 tych ampuliek + 10 roztokov...dokopy na 10 dni uzivania

megan5
24. feb 2016

Ahojte.dievcata,idem v aprili na vklad.mam posledne 2embryjka.rozmyslam ci si mam dat vlozit oba alebo po jednom.no mam endom.cystu pri mechuri.je tu niekto kto si dal vlozit pri endometr.2embryjka a podarilo sa?dakujem

nelly3
24. feb 2016

@cheeky82
myslim 7000czk

mitka85
24. feb 2016

@cheeky82 ano 7000 teraz sme boli

cheeky82
24. feb 2016

@mitka85 ach jaj. strasne prachy co sme do toho dali a vidim, ze este nie je koniec. skvely bizinis to je. som sa rozhodla, ze moje dieta bude studovat medicinu a otvori si centrum asistovanej reprodukcie 🙂

malvina13
24. feb 2016

dievčata neviete mi poradiť, cez víkend ideme do brna na odbery vajíčok, pôjdem pod narkozu..strašne sa bojím. ale hlavne cítim že sa mi začína objavovať alergia a ťažšie sa mi dýcha. myslíte že môžem užívať lieky su to kortikoidy lokalne do nosa a do hrdla, alebo to treba pred narkózou vysadiť?? dakujem

cheeky82
24. feb 2016

@malvina13 pokila viem, tak nemusis nic vysadit. akurat v ten den rano uz nesmies brat lieky. ale opytaj sa ich pre istotu. napis koordinatorke ivf, ona ti povie

malvina13
24. feb 2016

@cheeky82 chodíme do brna a ta koordinatorka neviem kto je. je to lekar ktorý nas prijal? alebo sestrička??

tinkatinulka
24. feb 2016

@malvina13 určite zavolaj a spytaj sa na to ja som aj pred narokozou brala lieky ale len po dohode s anesteziologickou

cheeky82
24. feb 2016

@malvina13 fuu. oni ti nedali na nu kontakt? nam dali mailovi adresu. tak zavolaj alebo napis doktorovi, ktory ta ma na starosti

malvina13
24. feb 2016

@tinkatinulka @cheeky82 dakujem. dali mi vizitku, pohladam kontakt a napíšem. dakujem

vivien391
24. feb 2016

Ahojte dievcata, chcela by som vediet, ci si davate alebo mate skusenosti PGD vysetrenim embryjok? Ci to odporuci doktor aby sme si to dali urobit, ak by bolo potrebne pre tych ktory maju vrodenne nejake mutacie genov, ci je to len na nasom rzhodnuti sa uistit, ci je vsetko ok?

mitka85
24. feb 2016

@cheeky82 je to hrozne koľko to vsetko stoji.Len keby to uz prinieslo vytuzene ovocie 🙂

leaa70
24. feb 2016

baby stalo sa vam niekedy, ze pri pichani fostimunu Vam vystriekol uz zmiesany roztok na aplikovanie zostala len polovica? co teraz?

cheeky82
24. feb 2016

@leaa70 no nic. Pichni to co v striedačke ostalo

ria191
24. feb 2016

@leaa70 hej mne sa to raz stalo, ale mne tam zostala zapichnutá ihla ktorá sa z tej flasticky nevytiahla iba striekačka mi zostala v ruke a cez tu ihlu ako gejzír vsetko vytieklo takze ja som musela zarábať odznova celu dávku. Ale ked tebe zostala polovička, tak by som pichla iba tu polovičku.

gagirl
24. feb 2016

@leaa70 ano,mne..to si uz nepichaj lebo je tam uz mensie mnozstvo lieku..Zried si znova s novymi ampulkami..Zial aj mne sa to stalo..ked budes mat malo a budes potrebovat zozen si tu na mk alebo nech ti daju v centre..kolkaty den pichas?

leaa70
24. feb 2016

@cheeky82
@ria191
@gagirl no uz som si to pichla, co mi zostalo v striekacke lebo dalsi davku uz nemam a picham desiaty den 😉 no uvidim, co mi povedia v centre hadam to nejako neovplyvni ten vyvoj folikul 🙂

cheeky82
24. feb 2016

@leaa70 neboj. nijako negativne to neovplyvni. ja som musela vysadit clostylbegyt. zobrala som len 14 miesto 20 a vsetko bolo ok.

leaa70
24. feb 2016

@cheeky82 jeee ty si ma potesila 🙂 Hned mi to zdvihlo náladu...A preco si ich musela vysadit?

cheeky82
24. feb 2016

@leaa70 pretoze som tri dni z nich bola total odrovnana. nebola som schopna ani chodit. mala som z nich migrenu a silne zavrate. ked som volala do CARU tak mi ich kazali OKAMZITE vysadit. az ma vylakali tym tonom v hlase. ale nakoniec vsetko dobre dopadlo.

vivik22
24. feb 2016

@dancura ďakujem za odpoveď. Áno väčšinu vyšetrení máme už za sebou ako folikulometria, horm. profil, laparoskopia, zakladny spermiogram a všetko s dobrým výsledkom. Viac ako 3 roky sa však nedarí s otehotnenim tak sme sa rozhodli pre centrum. Všetky výsledky si zoberiem so sebou. Dúfam, že nám tam pomôžu 🙂

dancura
24. feb 2016

kocky- ked ste chodili na folikulometriu pred softom do Brna kolkokrat ste tam sli? Ja som bola dnes na 7DC a uz nas hned objednali na odber vaicok na 13DC. Ale ja sa poznam, mne nastava ovulka vzdy neskor, no potom uz budem mat aj Pregnyl pichnuty...Keby boli potrebne dve, tak by som tam radsej zbehla.

cheeky82
24. feb 2016

@dancura ja som bola presne ako ty. Neboj, vedia co tobia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre