Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

suzanecka1
4. mar 2016

dievčatá keď sa ide na KET musí v danom cykle prebehnúť ovulácia?

cheeky82
4. mar 2016

@suzanecka1 ahoj. Podľa mna nemusí, sliznica musí byt dostatočne vysoká, to je dôležité. Len neviem ci dorastá, keď neprebehne ovulácii. Všetko to je riadene a asi aj prepojené hormónmi. Tym co nerastie sliznica, dávaju nejaké hormóny, estrofen alebo take nieco

dancura
4. mar 2016

Baby, dnes sme boli na ET. Treti den po OPU a vkladali nam kompaktnu morulku. V papieroch som si nasla, ze vyska deloznej sliznice je 8.Viete mi povedat, ci je to dobra vyska? Dakujeeeem

cheeky82
4. mar 2016

@dancura je to dobre

ria191
4. mar 2016

@suzanecka1 nemusí 😜😜😜.

ria191
4. mar 2016

@nelly3
@gagirl ja som mala stimulku v novembri 2014 a ku vkladu som sa dostala koncom augusta 2015 a skoro cely rok na atb. takze kocky pohoda klidek tabacek o chvíľku sa guľate a to je rozkaz 😜😜😜😘😘😘.

lienka_1
4. mar 2016

@gagirl Kasli na 40-ku! Je to iba cislo. V Uk ked sme boli na Ivf, tak mali statistiky povesane na stenach a vekove rozmedzie od 40-45 malo vyssiu uspesnost ako 35-40. Takze tvoj cas este iba pride 😉 Pozri aka som ja ciperna 40-rocna prvomamicka 😀

gagirl
4. mar 2016

@ria191 jaaj moja..keby to bolo take lahke..hlavu by trebalo vymenit alebo co..ale ty mas o par rockov menej..🙂Dufam e verim ze tvoja slova sa naplnia..🙂Vy sa drzkajte ..a uzivaj si tehu..🙂

sasa1983
4. mar 2016

@suzanecka1 nie, nevyhnutne nemusi. Dava sa Estrimax na sliznicu, ak nemavas dostatocnu, najlepsie okolo 10mm-11mm. Privysoka sliznica nie je dobra, to uz radsej nizsia

pufa
4. mar 2016

@dancura 8mm je úplne v poriadku. Kedy ti odporučili testovať?

gagirl
4. mar 2016

@lienka_1 dakujem moja za podporu..velmi si to vazim..pomaha mi to nestracaj nadej ..Vies ani ma tak nestve to ze teraz nepojdeme na ket ako to ze sa bojim ze buduci mesiac ked pojdeme na ket v native ,ako som aj teraz chcela,a nebude dobra sliznica alebo neprebehne ovulka tak zasa z toho nic nebude..Tieto cakania stale ma dost nicia ked mam byt uprimna..:(

gagirl
4. mar 2016

@dancura jej tak uz je embryjko u maminky..drzim vam velmi silno palce..A vyska sliznice je akurat..Ja som otehotnela pri vyske 7 mm..Drzte sa..myslim na vas🙂

silvinkabb
4. mar 2016

@gagirl toto poznam. no ja nemam ani mrazacika a cakam nato kym sa bude dat zase ist na ivf no strasne sa bojim ci to opat zvladnem. Ale snazim sa a tiez tu citam vela podpory 😉

lola911
5. mar 2016

@lienka_1 ak sa mozem spytat, v ktorom centre beru do 45? a ake maju podmienky? my mame schvalene 2 pokusy v nhs ale bolo nam povedane ze len do 42 😕 a podmienka je amh minimalne 1.0

dancura
5. mar 2016

@pufa dakujem.Mam testovat 14-ty den...ale teda nevien ako to psychicky dovtedy vydrzim🙂

dancura
5. mar 2016

@gagirl dakujeeem a moooc gratulujem

cheeky82
5. mar 2016

@sasa1983 to nie je pravda, alebo potom co doktor to iný názor. Všetko nad 6mm je dobre. A to ze príliš vysoká neni dobrá, to je prvda

sasa1983
5. mar 2016

@cheeky82 ja viem ine, hadat sa nebudem, 6mm je malo.

sasa1983
5. mar 2016

@cheeky82 ale znacne rozdiely vznikaju ked usg na ktorom sa to meria nie je natolko povedzme zdatne, ze to uz daky rozdiel urobi ,lebo uz 2mm hore-dole nie je the same.

sasa1983
5. mar 2016

@cheeky82 ale povedzme, ze udaj ze najmenej by malo byt 7mm sa da brat ako teda, ze minimalne ok, ale rozhodne o 2-3mm navyse je lepsie.

sasa1983
5. mar 2016

@cheeky82 ale povedzme, ze udaj ze najmenej by malo byt 7mm sa da brat ako teda, ze minimalne ok, ale rozhodne o 2-3mm navyse je lepsie.

cheeky82
5. mar 2016

@sasa1983 týmito zarucenymi informáciami len baby dobre nastrasis. V CAR dobre vedia co stačí. Ja som otehotnela pri 7 tuším, ale musím zároveň povedať ze to bol utz 14.den a vklad o 5 neskôr, čiže ešte narastla

gagirl
5. mar 2016

@dancura nemas k comu moja..)

cheeky82
5. mar 2016

Dievčence ak máte hocijaké pochybnosti ohľadom ci uz tej sliznice alebo výstelky, choďte na stránku Heliosu, ci uz česku alebo Slovensku. Poskytuju odpovede na otázky zadarmo. Do dvoch dni máte odpoved.

lienka_1
5. mar 2016

@gagirl Viem, cakanie a natahovanie je narocne na psychiku. Ale nam sa podarilo, ked som sa na to uplne vybodla a bolo mi jedno, ci teraz, ci buduci mesiac. Vlastne som uz bola v stadiu, ze mi to bolo uplne fuk, ci vobec. Ked som potom nasla tie dve ciarky na teste, tak moja prva otazka muzovi bola: " A co teraz budeme robit?!?! 😀

lienka_1
5. mar 2016

@lola911 Neviem ako je to teraz, lebo sa to velmi lisi council od councilu. Ja som mala 36 ked sme boli na ivf v UK.

vivien391
5. mar 2016

ahojte, dievcata brali ste pri ultrogestane nejake probiotika?

sasa1983
5. mar 2016

@cheeky82 nenapisala som, ze zarucene sirim poplasne spravy. Pokial chodis do CAR s nazvom x.y., nie je k veci sa pytat do CAR s nazvom a.b. Poloz otazku, ci lepsia sliznica 6-7mm, alebo 9-10mm na vklad svojmu lekarovi v RF a potom sem skopiruj odpoved.

cheeky82
5. mar 2016

@sasa1983 pýtala som sa do.kozumplika z RF a takú odpoved som dostsls

sasa1983
5. mar 2016

@cheeky82 ok, ja som chodila ku koudelkovi a mam od neho udaj, ze byval spokojnejsi s vyssimi hodnotami, aj som bola pozriet, ale uz nemam konkretny usg pred ketom, sliznicu som mala 11mm, ale uz to docerta nemam, som myslela, ze som si to odlozila, .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre