Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

orsulka
19. júl 2010

@lenka20 tak sledujem, že pekne zacinas od nova...novy doky...mlady..... 😉 😉 ale hlavne je, že mas pocit, že je ochotny pomoct v tom najlepsom slova zmysle.. 😉 😉 s tym liečenim mas teda pravdu, ci tie peniažky nevyužit na spolocnu peknu dovolenku, je to naozaj na zvaženie. 😉
inak ja ja mam dva myomy, a doky mi vravel, že kedže sa nedari, tak navrhuje, aby sa odstranili prec, lebo vraj to može
byť dovod...ale nastastie, už sa nic s myomami namuselo riesiť... ono zavisi od toho kde tie myomi su a ci vobec prekazaju.....ja ich tam mam už dlho a ziadny lekar nepovedal, že by to mal byt problem. a s tou rekonvalescenciou mas prqavdu...trva to aj 1/2 roka....

lenka20
19. júl 2010

orsulik no veru, ja mam pocit, ze kazdy rok idem stale odznova 😉 a nema to konca 😝
mne kazdy vravel, ze su dobre polozene tie myomy, ze nevadia nicomu, dokonca aj na poslednom sone, ked uz bol ten jeden taky zvacseny tak krajko vravel, ze nevadi... tak uvidime co s nim bude dalej, vraj sa zvyknu zmensit ked nemaju vyzivu...a ja teraz budem min. 3-4 mesiace na ocistnej kure, tak snad sa to zase znormalizuje 😉

orsulka
19. júl 2010

@lenka20 presne aj mne toto Krajko vravel.....len obvodny doky povedal, že ked nie je zjavna pricina preco nemožem otehotniet, tqk on by to odoperoval.....ked som to vravela Krajkovi, tak on mi povedal, že nech si to dobre rozmyslim, že potom musim pofckat min. 1/2 roka.....no a pri mojom veku sa mi to videlo dlho

lenka20
19. júl 2010

no dam na nazor krajka a koudaka, ked koudy povie operovat, tak sa dam... ale netusim kde 😲 😲 😲 lebo po tych skusenostiach v nasej nemocke urcite nieeeeee 😝 tak dufam, ze radsej povie neoperovat 😉
no, uz idem troska telkovat, dneska len beham cely den, tak pekny vecer 😵 😵 😵 😵

orsulka
19. júl 2010

@lenka20 mne odporucali doc. Bielika v B.Bystrici...vraj dobre vybavenie a velmi dobre skusenosti, a hlavne, dava velky pozor u mladych dievcat, ktore chcu mat babetko, aby sa nic nepokazilo........ale verim, že to nebudes potrebovať....a že budes tehu skor... 😉

modra
19. júl 2010

@falin dakujem snad to vyjde 🙂 uz by mohloo po takom case 😉
@callex budem drzat palce v brne.. uvidis ze budes spokojna.. ja som po tolkych rokoch naozaj bola veelmi prekvapena..

rebeca_1
19. júl 2010

Ahojte,

@falin skoda, ze nejdeme do toho spolu ale "vsetko zle je na nieco dobre".
Nebud smutna ze musis zase cely mesiac cakat!
Ja poznam velmi dobre to cakanie. Vo Ferti som najskor cakala 4 mesiace na zmenu poistovne, potom 3 mesiace na schvalenie a termin operacie, potom na schvalenie ziadosti k IVF a bla, bla, bla..... A k prvemu ET som sa dopracovala po roku a pol cakania a cakania...... Dnes ked mam cakat mesiac, pre mna je to ako rok. Nic ine nerobim len stale cakam. Vyse 8 rokov cakam a stale cakam....
Ale vraj trpezlivost babatka prinasa, tak falin posledny mesiac uz nejako vydrz!!!!
Esteze je tu Reprofit kde sa necaka ale kona. Samozrejme respektujem tie pauzy ktore su nevyhnutne.

Ja som vcera zacala spinit, dnes prvy DC a zajtra zacinam stimulovat. Prvy UTZ mam v pondelok 26.7.
Je tu niekto kto stimuluje? Modra?






maticap.
19. júl 2010

Ahojte dievcata, tak konecne okrem drzania palcov a citania Vasich prispevkov mozem nieco pripisat aj ja. Dnes som bola v nasej antisterilke, kedze ani dva mesiace po laparke sa nam nic nepodarilo, HP je pekny (a figa drevena z toho). Tak mi dr. navrhol skusit merional a este IUI. Mno, mam za sebou tri neuspesne IUI, takze sme sa nedohodli 😀 . Ale chcem sa vas spytat na ine, uvazujem totiz o imunologickych testoch: bola ste niektora na imunolog. testoch v Kosiciach? Ako sa tam da dostat? Nemyslim cestu 🙂, myslim, ci treba odporucanie od lekara.... ten moj dr. mi este navrhol (a s tym som suhlasila) vysetrit chlamydie, mykoplazmy a dohodli sme sa preventivne aj na vstupnych testoch do akehokolvek CAR - cize HIV, hepatitida B a atd.. A okrem toho mi dal chrobaka do hlavy - ze co urobim, ked mi vyjde zla imunologia? Vraj, ako to budem riesit? Tak jasne, ze som sa nedala - ved si vas tu citam pravidelne 😀 😝 a povedala som, ze by prednisonom? Ja viem, ze ani to nemusi na 100% pomoct ale predsa budem vediet na com som... Co myslite? Alebo sa mam na cele imuno vykaslat? 😨

rebeca_1
19. júl 2010

@maticap. ja som sa pytala na imuno vysetrenie v Reprofite hned pri prvej konzultacii a povedali mi, ze je to zbytocne vysetrenie.

martineluska
19. júl 2010

rebeca držkaj sa a prajem ti vela štastia 😉 🙂

rebeca_1
19. júl 2010

@martineluska jej, dakujem.
Ty si teraz tak milo zabludila na konikovi....

martineluska
19. júl 2010

sem tam kuknem čo nové 🙂

maticap.
19. júl 2010

@rebeca_1 diky, rebeca. Fakt neviem, ci s tym mam vymyslat....je to hrozne: cim viac viem, tym je mi jasne, ze nic neviem 😝 😖 😉

olympia
19. júl 2010

@maticap. do KE potrebuješ výmenný lístok od svoho gynekológa a potom si tam zavolať a dohodnúť si termín. Či to má zmysel, neviem posúdiť, ja som mala všetko negatívne (aj výsledky z Prahy) a aj tak mi ten Prednison dali, že pre istotu.
@rebeca_1 držím palce na stimulku! 😉
pozdravujem všetky.

maticap.
19. júl 2010

@olympia dik, a nevies naaahodou, ci by mi stacil aj vymenny listok z antisterilnej poradne - ved gyndos ako gyndos 😉 A ci to musi prejst cez schvalovanie poistovnou?

olympia
19. júl 2010

@maticap. to ti neviem povedať, ale logicky by to malo stačiť, keďže je to vyšetrenie, ktoré súvisí s príčinou návštevy antisterilnej poradne.

rebeca_1
19. júl 2010

@olympia dakujem. Idem bojovat, som zvedava ci vobec dopracujem k OPU. ))))

Dokola si obzeram tvoj pas, mas krasne tyzdne. Mena mas uz vybrane?

olympia
19. júl 2010

@rebeca_1 dopracuješ, verím, že hej. Aj k ET, aj k testovaniu, aj k pozitívnemu testu a dalej a dalej az k porodu. 😵 Ja mám za sebou tiež dlhú a ťažkú cestu a neprestala som veriť. Meno ešte nemáme, ale už špekulujeme. 🙂

modra
20. júl 2010

@rebeca_1 ja uz mam po stimulacii teraz cakam len na vysledok 🙂 a uz sa neviem dockat..

mircalla
20. júl 2010

ahojte

@marticap - imunologia je tak obsiahly pojem, ze tam aj tazko daco zistit, ale riesi sa to prednisonom.
ovela castejsou pricinou byva hematologia, skor by som si dala vysetrit to. ak uz ti robia chlamydie a mykoplazmy, dala by som si urobit aj toxo, listeriozu a Cytomegalovirus. Plus stitnu zlazu...teda vsetko toto ako prve, pripadne aj genetiku....do imuno by som sla az ako poslednej

@rebeca_1 drzim palce so stimulkou, @modra a bola si na kontrole, kolko ma folikov?

ja som celu noc nespala, maly sa v kuse hybal a prehadzoval, ale riadne. asi uz chce ist von. zajtra idem na kontrolu, tak mi snad uz daju na cisarsky termin, brala by som piatok

shandy
20. júl 2010

ahojte dievcence 😵
co tu nove?
@lenka20 dufam, ze ten svinuch myom sa pekne scvrkne a nebude ti otravovat zivot. je super, ze mas noveho dokiho, trosku zmeny obcas nezaskodi a veru ma pravdu, ze este tak stare nie sme 🙂 . Lenicek drzim ti prsteky vsetky co mam, nech sa ti pekne vycisti telicko od vsetkych hormonov a pod., nech je pekne pripravene na mrazacikov.
@lahhel lahelik drzim palceky na LSK, daj vediet ako si dopadla a dufam, ze sa pridas k augustovym stimulantkam.
@callex je mi to luto s tym tvojim HCG, ale raz urcite bude rast a nie klesat. Ja som zas nikdy v zivote tie // nevidela a ani len HCG ani o trosku vyssie...ch jaj...a uz sa ti podarilo dovolat na tu hemato?
@orsulka, nadherne spravicky. tesim sa ze drobcekovia su ok 🙂 🙂 , len tak dalej 🙂
@pikha vy mate kedy konzultaciu, ci uz ste boli? ako budete dalej postupovat?
@falin, je mi luto, ze sa ti posunula stimulka, ale mozno to tak ma byt a mozno prave ten dalsi mesiac bude viac vajok. to uz nie je dlhe cakanie, to ubehne ako voda...
@modra drzim palceky 😵
@mircalla mircalik, tak ty uz sa chystas, ze v piatok by si chcela rodit? 🙂

violoncielka
20. júl 2010

@rebeca_1 aj mne Machac povedal, ze radsej bez prednisonu. Aj som ho chcela pre istotu, ale teraz som celkom rada, ze mi ho nedal. Vyskusam takto bez. Fakt ja uz po tolkych neuspechoch chcem vsadit na co najmensi zasah chemie .Ja teraz cakam na MS a potom zacnem so stimulkou. Tiez som veeelmi zvedava ci zaberiem iba na clostil...
@mircalla no uz len dva tyzdne- mozno aj menej a budes mat poklad pri sebe. Fakt sustred sa hlavne na porod a na toho dilina zabudni. Cim skor tym lepsie. Ja mam kamosku co este pocas tehotenstva, zistila aky je jej partner, rozisla sa snim (aj ked ju to stalo vela- chodila aj do klubu pre tyrane zeny-lebo niekedy fakt nevies ani ako sa mas odputat). Porodila krasneho syna- ktory bude mat teraz dva roky, vychovava ho sama- su spolu velmi stastni (niekedy su sice chvilky ked si mysli akoby to bolo keby....) ale ja si myslim, ze tiez po case najdu nejakeho ocka ktori ich bude lubit. A fakt urobila dobre. Takze odvahu a teraz budes zit len pre tvojho dlho ocakavaneho synceka.
@ lenka20 aj ja som pocula o tom Bielikovi z BB.

mircalla
20. júl 2010

@shandy ja dufam, ze ma nenecha cakat do pondelka...uz to chcem mat za sebou.....toto dieta 24 hodin denne daco robi, dava mi zabrat....asi uz aj chce von, mam poslickov dost casto. uvidim zajtra na kontrole

@pikha inak aj mna sa to zdalo neuveritelne, ze ako moze niekto takto....ale potom som citala tu na MK rozne prispevky o opustenych mamickach v sekcii mama, oco, rodina......a som nevychadzala z uzasu, ovela horsie story
posledne 2 tyzdne sa u mna dost casto zastovoval, myslela som, ze snad dostal rozum, ale akonahle som spomenula, ze ist na matriku a uznat otcovstvo oficialne (bez toho mi nezapisu otca do rodneho listu), tak opat ma zacal ignorovat a zmizol ako gafor.

mircalla
20. júl 2010

@violoncielka uz ani to nie, mam planovanu skciu, bud v piatok alebo v pondelok najneskor

shandy
20. júl 2010

no a vcera sme boli v Reprofite, Koudy nam zacal o KET-ku, tak sme ho hned zabrzdili, ze ee, ze chceme dalsiu stimulku. tak si najprv myslel, ze si z neho robime srandu, ale potom, ze ok 🙂 🙂 . inak bol zlaty, zobral nas este aj skor, takze som v pohode stihala do roboty. takze dalsi mesiac ideme zas do stimulky, protokol nechal nezmeneny, ze neni treba nic menit + si mame dorobit genetiku. este mi prekontroluju stitku pre istotu. vysledky ale budu az o dva tyzdne....
v robote nestihacky, lebo som este aj dnes rano bola na hemato odbere...
tak pekny den vam vsetkym 😵

shandy
20. júl 2010

@mircalla no to ti verim, ze vystraja 😀 😀 , pockaj ked sa narodi, nebudes mat cas ani na kona chodit 🙂 🙂 , myslim, ze Filipko ti vynahradi aj toho tvojho nepodareneho chlapa 😉
rebeca_1 ja by som na imuno sla iba ak do KE, ak to preplati poistovna, inak by som nesla, ked sa to da obist tym prednisonom....
@violoncielka drzim palceky na stimulku 😵

shandy
20. júl 2010

Cakatelky na stimulku/KET
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
callex, 1x IVF GF neg., 2xIUI biochem. tehu, 1xIUI neg.,
falin
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20 (32r), ET s darcovskymi SP 😔 , KET s darcovskymi, oktober?
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KET 25.6. neg., čaká na hemato
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednison 2.5 mg od pozit.tt)
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., teraz soft IVF v RF, kontrola 26.6.
rikuska21, konzultacia 30.6.
shandy (32r), 1xsoft IVF RF (bez ET), 1xsoft IVF RF neg., dalsie soft IVF august,
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., soft RF august 2010
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF jul 2010?
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , vysetrenia
.....................................................................................................................................................................................................................

Stimulantky/KET:
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, 1x soft RF neg.., teraz soft IVF RF, kontrola?
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF neg.
.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF = tehu, caka dvojicky,TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehu, caka chlapceka, TP 6.11.2010
Mircalla (38 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehu, caka chlapceka, TP: 08/2010
Olympia , 2xIVF, 2xsoft IVF RF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Maj 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynDiv, krv 29.6. - HCG 76
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), soft IVF Olomouc-neg., 2xIVF- FC Bratislava - neg., prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Labus
Cavik
maticap.

shandy
20. júl 2010

babulky aj je treba nieco pridat, zmenit v tabulke, piste.... 🙂

shandy
20. júl 2010

babule a neviete niekto co je s ninockou a ako sa ma lenny?

mircalla
20. júl 2010

@shandy veru neviem som sa tiez chcela opytat....len neviem, ci sa mi spravne zda, ze ninocka ma dneska sono. a lenny stimuluje mam taky pocit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre