Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

torpilla123
9. mar 2016

@cheeky82 neviem o tom, zeby som mala endometriozu. aspon nikdy ma na to ani nevysetrovali. mrchu som mala vzdy silnu, a posledne roky sa to vystupnovalo, a prave asi kvoli tym potratom a kope hormonov a podobne. ale opytam sa aj na to pri konzultacii. a asi aj na tu fragmentaciu DNA, zistili oligospermiu, ale nikdy sa to neriesilo dalej. unavuje ma uz, ze si pacient sam musi zistovat, a ani nevie co vlastne, a zbytocne sa pokusame, pritom by mohli prave lekari zacat vylucovat vsetky moznosti. ja uz neviem, co mam povedat. vdaka za tipy, poznacila som si, a opytam sa na to urcite.

cheeky82
9. mar 2016

@torpilla123 moj muz ma pri oligo az 55 percentnu fragmentaciu, norma je do 30 percent. sa cudujem, ze vam to este nerobili. nam to robili hned pri prvom pokuse. na zistenie ci neni nejaka prekazka u teba v maternici je urcena laparoskopia. chapem ta, ja som si vela vysetreni tiez pozistovala sama.

torpilla123
9. mar 2016

@cheeky82 urcite sa na to opytam, a uz budem trosku tlacit na to, aby spravili vsetko, co im len napadne, lebo by som rada isla do 4ho pokusu uz naozaj tak, ze sme spravili vsetko, co sme mohli.

cheeky82
9. mar 2016

@torpilla123 drzim palce. daj o sebe vediet

tinkatinulka
9. mar 2016

@torpilla123 to že máš PCO je vačšinou aj to že máš inzulínovú rezistenciu, lieci sa Siofor..Metformin..a podobné lieky..ale toto ti zisti len diabetolog.
v brne nevedia zistit kompletnú repr.imunologiu, ta je príliš zložitá a často stojí za skorými potratmi prípadne aj za neuhniezdením..riesia sa NKbunky, cytokiny, autoprotilátky, protilátky k spermiam ci trofoblastu, anexiem a dalsie kvantá..volakedy sa to robilo len v Prahe u Malickovej ci Madara no dnes su už u nas centrá repr.imunologie

torpilla123
9. mar 2016

@cheeky82 urcite dam vediet, ale to je este daleka buducnost :(
@tinkatinulka Siofor aj metfogammu som brala asi rok, a aj po roku som to strasne tazko znasala, teraz akurat beriem inofolic, a ten nema ziadne vedlajsie ucinky. v Brne mi to potvrdili, ze je to vhodny liek a praveze metfogammu odporucili vysadit. rozmyslam, ze by som sla na imunologicke vysetrenie doma, na vlastny podnet. treba k tomu nejake odporucanie? mne to PCOS v podstate potvrdil iba Herman v Kosiciach, ale nemam k tomu ziadne relevantne vysledky. jeho hormonalny profl je neuplny. tak neviem.

cheeky82
9. mar 2016

@torpilla123 urcire ale chod na reprodukcnu imunologiu, nie klasicku. ja som do NR potrebovala vymenny listok, mala som od gynekologa a moj muz od vseobecneho lekara. aj chlapovi sa mozu tvorit protilatky voci spermiam. na tej imunologii toho fakt vysetruju vela. budes sa ale musiet obrnit trpezlivosotu, lebo su tieto vysetrenia a cakacky trosku zdlhave. tu fragmentaciu spermii robi kazdy CAR, neviem ako je to s urologmi. kvoli fragmentacii sa nemusis trepat do brna. plati sa to v plnej vyske, takze sup do najblizsieho CARu

tinkatinulka
9. mar 2016

@torpilla123 na diagnostiku potrebujes sono, HP,diabetologiu aby to bolo uplné..ja som zle zásala Metformin ale Siofor oki je to len o jednotkách ktoré ti sadnú alebo nie mne 2x1000jednotiek des teraz 2x850 a pohoda
práve siofor mi pomáha ovulovať takže vysadaiť ho pred stimulkou je ..no dost krok vedla potvrdili mi to moji dr..len v CAR to nejak nebrali na vahu
neni to o tom drzat iba cukor ci inzulin v norme ale aj vajecniky v horm rovnovahe
imuno si len vyber centrum a je to viac menej nehradené poistovnou takže mas asi jedno..viem že v Presove je nove centrum

torpilla123
9. mar 2016

@tinkatinulka hmm, prave mi napadlo, ze mne imunologicke odbery v Brne robili. len neviem, nakolko uplne. takze neviem. aj odbery na trombofilie. vsetky vysledky boli ok.

torpilla123
9. mar 2016

@tinkatinulka @cheeky82 baby vdaka za rady,skusenosti. Myslela som si ze uz viem dost,co a ako sa da,ale stale su nove informacie. Tak nieco este rozbehnem kym bude konzultacia,aby sme aspon co to vylucili.

dancura
9. mar 2016

@cheeky82 na tu fragmentaciu spermii treba nejake specialne vysetrenie? Alebo sa to robi pri spermiograme ci pri reprodukcnej imunologii v Nitre?

vernazza
9. mar 2016

@dancura ahoj, my sme si fragmentaciu dali robiť v Ba priamo u Dr.Cermakovej v Reprogene, tuším cca 100€ to bolo..

cheeky82
10. mar 2016

@dancura ako pise vernazza, robi sa to pri spermiograme v CARe. Na repro v Nitre to tusim nerobia. tam robia len taky zakladny, ktory nestaci pre CAR.

nika7787
10. mar 2016

Ahojte kočky...takže od včera už aj ja patrím do skupiny REPROFIT Brno. Vidím, že už je tu toho popísaného veľmi veľa. Vedeli by ste mi povedať, ako je s preplatením nákladov, ak máte poisťovňu UNION? Má niekto skúsenosť? Ďakujem.

nika7787
10. mar 2016

A je ešte sa opýtam...je tu nejaká kočka, ktorá začína tento proces teraz? Teda je v začiatkoch?

mitka85
11. mar 2016

Ahojte kocky. Mate niektorá skúsenosti s drillingom vaječníkov? Otevřel mi navrhol aj túto možnosť. Musím sa priznať že som o tom ešte nepočula.

lienkae
11. mar 2016

@mitka85 Ahoj. Mne robili drilling ovarii,kvoli tazkemu PCOS, ale este v ba pred par rokmi. Je to vlastne "prepichavanie" obalu vajecnikov. Tento zakrok zvyknu robit pacientkam aj pri anovulacnych cykloch a pri nereagovani na stimulaciu ovulacie,aspon tak mi to toho casu vysvetlili.

lienkae
11. mar 2016

@mitka85 Po tom drillingu by sa mala obnovit ovulacia, pacientke nasadia horm.liecbu. Bola si uz aj u endokrinologa a na inzulinovej rezistencii? Mne osobne ten drilling velmi nepomohol, aj nadalej som mala anovulacne cykly. Ale to je len moj pripad. Su dievcata, ktorym ovulka krasne nabehla 😊

lienkae
11. mar 2016

@mitka85 Po par rokoch nato sme sli do Reprofitu a pozri, stimulka sa zadarila, aj vklad a cakame babatko 😊

dancura
11. mar 2016

@nika7787 Ahoj. Skus si pozriet tento clanok, kde kocka pise ako si vybavit preplatenie..je to na VSZP a trosku starsie ale isto pomoze:
https://www.modrykonik.sk/blog/kako23/article/preplatenie-ivf-v-brne-m7sbzz/

mitka85
11. mar 2016

🙂 gratulujem 🙂 No ja mám tiež pcos. Niekedy ovuláciu mávam niekedy nie. Ale čo sa týka stimulácie som zatial nikdy nemala problém vždy som zareagovala celkom dobre. Doktor povedal že týmto sa mi zvýši šanca prirodzene otehotnieť. Ale keďže mám aj iné problémy tak neviem či to má zmysel.

gagirl
11. mar 2016

@dancura ahoj moja..ako sa citis?.🙂

dancura
11. mar 2016

@gagirl nedockavo🙂🙂🙂 Este ma caka dlhyyyyyy tyzden- az buduci piatok si mam robit test. Zo zaciatku mi z toho cakania hrabalo, ze som ani spat nemohla, ale uz som sa ukludnila 🙂🙂🙂
A vy sa mate ako? 🙂

gagirl
11. mar 2016

Ahojte kocky..chcela by som vediet vas nazor na jednu vec..Bola som na kontrolnom odbere na cytokiny vo februari po neuspesnom ivf a po pichani dexamedu..Vysledky som mala v poriadku..aj predtým v novembri..Napriek tomu mi dr.Bergendiova dala preventivne medrol.4 mg denne 2tbl--.Pravdupovediac ho moc brat nechcem zbytocne..Preposlela som mail aj Otrevrelovi a on odpisal ze suhlasi s odporucanim od imunológa..Dnes som si teda dala prvu davku aj ked som s tym trocha bojovala ale nebolo mi vôbec dobre..Ake mate skusenosti s medrolom?A co by ste robili?brali by ste ho?

nelly3
11. mar 2016

@gagirl
ja beriem tiez medrol 8 mg denne, isla som z davky 20mg, potom 16mg a som na 8mg denne, uz ho dlhsiu dobu beriem, je to mala davka si myslim, ked ti aj otevrel odpisal, ze ho mas brat, tak ho ber 😉

sasa1983
11. mar 2016

@gagirl k indikacii sa vyjadrit takto neda, je to kompetencia imunologa. Ale ohladne liekov, mas naozaj velmi slabu davku, pokial nemas diabetes, pokial nemas gastroduodenalne vredy, nemas sa coho bat. Keby si ich uzivala vo vyssej davke a dlhodobo, odporucila by som pridat dake antacida/inhibitory protonovej pumpy, napr.Omeprazol..a ja by som ich brala, ked Ti to aj v CAR potvrdili. Mozno mas k tomu aj sama odpor a preto si sa hned necitila dobre, ale je to nizka davka, tak snad to bude ok v najblizsich dnoch uz.

sasa1983
11. mar 2016

@gagirl k indikacii sa vyjadrit takto neda, je to kompetencia imunologa. Ale ohladne liekov, mas naozaj velmi slabu davku, pokial nemas diabetes, pokial nemas gastroduodenalne vredy, nemas sa coho bat. Keby si ich uzivala vo vyssej davke a dlhodobo, odporucila by som pridat dake antacida/inhibitory protonovej pumpy, napr.Omeprazol..a ja by som ich brala, ked Ti to aj v CAR potvrdili. Mozno mas k tomu aj sama odpor a preto si sa hned necitila dobre, ale je to nizka davka, tak snad to bude ok v najblizsich dnoch uz.

sasa1983
11. mar 2016

@gagirl juj prepac, dako sa mi to neukazalo ako odoslane, tak som to postla opakovane.

tinkatinulka
11. mar 2016

@gagirl určite ber, v tehu pojdu cytokiny hore

mircalla
11. mar 2016

@gagirl ja som ho tiez brala a to ziadne problemy s imunitou nemam - pri oboch tehu, mala som tabletku denne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre