Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ssegra
1. apr 2016

@erijan ano prve IVF som absolvovala na slovensku v iscare, ale pripadalo mi to ako fabrika na deti a po referenciach ktore mi povedali ludia z mojho okolia sme sa nakoniec rozhodli pre reprofit. pri prvom IVF som mala 200iui a mala som 7 vajok z toho 4 boli zrele a odber som mala na 11DC. az v brne mi lekar povedal ze na taku davku som mala malo vajok a preto mi zvysil na 300 aby sme mali viac pretoze musime dat embrya na PGD. ano cetrotide je si to iste.trochu ma upokojilo ze aj ty si zacala brat az na 9DC cetrotide, pretoze mne sa to zdalo strasne neskoro v porovnani s prvym IVF. bala som sa aby mi nepraskli skorej a nic by z toho nebolo. velmi zalezi na tom ako sa citite v tom centre, nam sa v reprofite paci. kvoli tomu, ze maju naozaj vyborne vysledky sme sa na to vsetko dali prave u nich. toto je tvoje prve IVF alebo si uz nejake absolvovala? ak ano kde?

ssegra
1. apr 2016

@saraaah87 my sme tiez este nic neplatili a to brali partnerovi krv a uz sme v stimulacii

saraaah87
1. apr 2016

@ssegra dakujem velmy pekne bo ked mam prawdu povedat po 4 ifv na sk sme dost vystaveny tak aby som vedela naco sa mam priprawit dakujem dievčence za info..a je to aspom lacnejsie tam ako v gin five???

ssegra
1. apr 2016

@saraaah87 neviem do gyn fivu sme nechodila. my mame za sebou jedno IVF v iscare BA kde zaciatkom roka dost zdrazili. myslim ze to vyjde + - rovnako...

saraaah87
1. apr 2016

@ssegra okik dakujem.

torpilla123
1. apr 2016

@misaelka ja uz ani nepocitam kolko nas tie pokusy a ostatne vysetrenia stali. Neda sa na to sustredit,jasne ze je to vsetko biznis a stoji to vela,ale ked sa na to pozeram z financnej stranky,tak na sebe vidim,ze sa do toho plne nemozem vlozit.zatial u mna tuzba a nadej stale prevysuju financie.ale kazda sme ina,a kazda sa so vsetkym popasujeme inak. Ty si sa sama rozhodla pre MACS+icsi,a nie picsi?my zatial cakame na geneticke vysledky a v RF mame predbezne na vyber ci Macs alebo Picsi. Neviem,co bude lepsie :( zase to bude vabank mam pocit.zatial sme mali 2x icsi a 2x ket a bezuspesne :(

sasa1983
1. apr 2016

@saraaah87 mas na stranke cennik, celkom prehladny. Da sa to naskladat a budes mat aspon ako taky prehlad, dalej dla mnozstva liekov, co uz je individualne

saraaah87
1. apr 2016

@sasa1983 dakujem

vivik22
1. apr 2016

@saraaah87 ahoj, my sme v Reprofite za prvú konzultaciu neplatili, ale za spermiogram áno. Cca 30 euro.

lenka_13
1. apr 2016

@ssegra Mala som iba soft stimulaciu, takze po 2 mesiacoch to mozeme opat vyskusat. Tak verim, ze mi to uz na druhy pokus nejako lepsie nastavia....

vernazza
2. apr 2016

@kristinabianka Ahoj, my sme boli v rovnaký deň na vklade. 🙂 Ako sa cítiš, zvládaš tie nervy ako to dopadne? Kedy ideš na to?

kristinabianka
2. apr 2016

@vernazza ahoj fakt? Tak spolocne prezivame ocakavanie ja si asi zajtra spravim test, a ty? Chystas sa testovat ci pockas do stvrtkovej krvy?
Drzim palce

vernazza
2. apr 2016

@kristinabianka Som si všimla dátum, keď si písala par strán dozadu, že 24.3.si mala KET. Ja ET poobede o tretej. No chcela som vydržať až do krvi, ani testy som si nekúpila, ale dostala som "do daru" od kamošky, že pre šťastie 😊, tak keď ich už mám doma, nevydržím.. Zajtra si spravím prvý a ďalej uvidíme.. Ale viacej tomu verím ako v januári, vtedy som absolútne nič necítila, brucho nič a takú vnútornú prázdnotu.. Teraz brucho cítim na jednej strane od začiatku a takú dobrú náladu mám celkovo, jar asi robí zázraky. 😊

kristinabianka
2. apr 2016

@vernazza hej hej aj mam iny pocit a tiez som bola v january na IVF a vtedy nic a teraz mi je zoparkrat za den nevolno aj ja sa chystam zajtra testovat.
Tak si piseme drzim palce

gagirl
2. apr 2016

@vernazza
@kristinabianka drzim velmi palce kocky 🙂

kristinabianka
2. apr 2016

@gagirl dakujeme 😙😉

gabika_83
2. apr 2016

@mimi777 Ahoj, beries aj nejake lieky alebo ides v nativnom cykle? Mne dali Estrofem na pripravu sliznice, a je mi z neho uz 4 dni na zvracanie a take migreny ako teraz som v zivote nezazila ☹ Ja idem na UTZ buducu sobotu (12 DC) a uvidime potom kedy a ci vobec bude KET ale predbezne to vyzera na ten vikend 15-16.4. V akom stadiu vam mrazili embryjko?

gabika_83
2. apr 2016

@hranoska Ahoj, mne robila tato doktorka odber vajicok a zdala sa mi velmi mila, aj pekne vysvetlila co a ako dalej

kristinabianka
2. apr 2016

Dakujem za 💖

matusik6
2. apr 2016

@vernazza
Držím palce tfuj tfuj

mimi777
3. apr 2016

@gabika_83 Ahoj, ja neberiem nic, idem v native, ja som brala estrofen po et a nebolo mi z neho nic aj mne vychadza ket na ten vikend tak snad bude. Mame zmrazenych 8 HB tak dufam ze s aspon jednou to vynde.

vernazza
3. apr 2016

@kristinabianka No robila som si ráno a je to síce veľmi slabucka druhá čiarka, ale ja ju tam vidím. 🙂 Tak musím veriť, že ešte zosilnie... Horšie je, že ma už od večera striasa taka slabá zimnica, kycham a hlava bolí ako fras. Myslela som, že to je z alergie, ale asi to bude prechladnutie. Do kelu, práve teraz..:( Aj ty ako?

kristinabianka
3. apr 2016

@vernazza ufff tak mas druhu to je super tak sup sup vylezat drzim palce.
Ja len jedna ciarka druhu som tam nevidela no skusim este zajtra a pozajtra a vo stvrtok na krv.
Tisko zavidim
Drz sa

kristinabianka
3. apr 2016

@kristinabianka boze ako keby tam bola aj taka strasne slabulinka naznak druhej ciarky

kristinabianka
3. apr 2016

@vernazza taka strasne strasne slaba ciarka akoby tam bola odtlacena ale volaco tam vidim rozdiel medzi 8dnom po Ket a teraz 10den po ket

vernazza
3. apr 2016

@kristinabianka Tá moja je tiež taká tieňová a aj to po limite, takže to ešte neni isté, ale nádej žije u teba aj u mňa! ☺ Ešte si to po dvoch dňoch zopakujeme a uvidíme, aj tak krv rozhodne všetko..

gabika_83
3. apr 2016

@mimi777 Wow, 8 HB?!? Skvele! Ja som stimulovala dost velkymi davkami Gonalu a predsa som mala len jeden vacsi folikul, z neho jedno jedine vajicko, ktore mi nemohli vlozit kvoli sliznici, tak sme si kazdy den volavali ako sa vyvija, nakoniec z neho je HB ktoru zamrazili. Dufam ze to bude ten pravy bojovnicek 🙂 Fuuu, ale ked to tu vidim ze kocky maju aj 20 vajicok odobratych, z toho sa napr. 10 oplodni a z nich 5 dosiahne stadium blastocysty, tak sa veru neraz pytam co ja chcem s tym jednym jedinym vajickom. Ale aj tak stale velmi dufam ze zabojuje

sasa1983
3. apr 2016

@vivik22 30euro za klasicky SPG? Ci vam aj vysetrovali podrobnejsie?

vivik22
3. apr 2016

@sasa1983 klasicky SPG, nič špeciálne. Ako v každom inom CAR

sasa1983
3. apr 2016

@vivik22 aha, lebo doteraz sa nic neplatievalo, roky to bolo zadarmo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre