Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dagmarik
7. apr 2016

@ssegra ja som už centru na Slovensku nechala nie desiatky, ale tisícky EUR, ako asi každá z nás, a mám právo výberu liečby v akomkoľvek štáte EU, tak si ho chcem uplatniť. A ak mi v tom bude niekto brániť, tak pôjdem cez odvolania, médiá a aj nemožné, pretože momentálne som tak neskutočne napálená, že mám energiu sa aj pobiť 🙂 dnes som volala aj do pisťovne, chcela som im ozrejmiť situáciu, no práve dnes sa sťahovali, tak nemali zapojené ešte telefóny, povedali mi na centrále.

lola911
7. apr 2016

@matusik6 pregnyl 5000 a ovitrelle 6500 je to iste,,, jedinny rozdiel je v cene,,, ale pregnyl ma teraz asi nejaky problem lebo sa neda zohnat,,,, tak ak nezozenies nech ti prepisu recept na ovitrelle 6500 🙂

matusik6
7. apr 2016

@lola911
Ja mam vzdy pregnyl nachystany v chladnicke

erijan
8. apr 2016

Baby, neviete ze ktore dni pocas predlzenej kultivacie su pre embryo najrizikovejsie kedy moze zastavot vyvoj?

lilly158
8. apr 2016

@erijan - Ahoj, mne raz povedala emryologicka ze 3 den a druha embryologicka ze 4 den. Drzim palce, nech krasne bojuju 🙂

erijan
8. apr 2016

@lilly158 dakujem pekne...cize ak su na 4.den ok tak by uz mali byt dobre aj na 5.den kedy je vklad, ano?

lilly158
8. apr 2016

@erijan - snad ano 🙂 Neboj, urcite budu v poriadku. Ja som sa vzdy tiez toho moc bala. Ja som prave po KET a test 9 den negativny, tak som hrozne smutna. Drzim ti moc palceky, nech ty si tie // najdes 🙂

erijan
8. apr 2016

@lilly158 dakujem za odpoved 🙂 modlim sa nech je aspon jedno na vklad...dnes je 4.den a mame 2 tak dufam ze do zajtra budu v poriadku. To mi je luto ☹ ale mozno este je skoro na testovanie

erijan
8. apr 2016

@lilly158 nemam skusenost s predlzenou kultivaciou tak preto sa pytam zo skusenosti kto ma, ze ked na 4.den im povedali ze maju dobre embryjka ci to zvladli potom do 5.dna

lilly158
8. apr 2016

@erijan - ja si myslim, ze uz by to mali zvladnut 🙂 Tes sa na zajtra, uz budu v brusku , verim, ze na dlhych 9 mesiacov 🙂 A ak ti mozem poradit, tak pozitivne mysliet !!! Ja som pri dcerke ani nepomyslela na to, ze by sa to nepodarilo a vyslo to.

erijan
8. apr 2016

@lilly158 dakujem 🙂 budem sa snazit, ja uz teraz sa tesim ze vobec mame embryjko, dufam ze teda do zajtra bude v poriadku 🙂 dufam ze ta budem nasledovat 🙂

fatma1
8. apr 2016

@mahuta Dakujem

mahuta
8. apr 2016

@lola911 ahoj lola... ja som tiez u Otevrela... tiez som mavala plus minus ovulku 11-12 den, aj som mu to povedala, a si predstav, ze mi dal pri 1soft IVF prvy ultrazvuk az na 10DC (co vychadzalo na nedelu). Ja som sa ho spytala, ze ci to pocka do pondelka (11DC), alebo ze teda pôjdeme cez vikend do Brna, ked treba. Povedal, ze staci v pondelok. Ale nedalo mi to, ze ked uz sme sa na to dali, tak pôjdeme poctivo podla protokolu...a volala som vecer (7DC) na nonstop linku (lebo mi uz zjavne zacinali plodne dni) a tam mi povedali, ze prvy ultrazvuk sa robi 7-8 DC... tak som sa ich spytala, ci teda mam ist radsej na 8DC na ultrazvuk... a oni, ze ano... tak som aj isla...a dobre ze som isla, lebo som mala dva foliky 19 a 21 mm... ked som to poslala Otevrelovi, tak ten hned, ze uz nic nepichat (ani Menopur a ani Orgalutran- ten som nevybrala ani jeden), ale ze nech vecer dam Pregnyl o 21,30 a v nedelu o 8,30 (ked som povodne mala mat len prvy ultrazvuk) som isla uz na OPU... Tak zvaz a sleduj svoje telo, ked nic ine...

erijan
8. apr 2016

@lilly158 este sa chcem opytat ako to je v Brne pri vklade treba mat plny mocovy mechur?

fatma1
8. apr 2016

@mahuta To co je akoze nevie kedy je prvy ked ultrazvuku? Aj ja mam Otevrela

mimika1973
8. apr 2016

@lilly158 ahoj, je mi to luto, este mate mrazacikov dakych? ty chodis do RF brno tiez? pri tomto Kete si mala ake vlozene? hb, ci inu? jedno len?
Nabuduce to urcite vyjde! 😉

mimika1973
8. apr 2016

@lola911 ovitrelle je v pohode, ja ho mam radsej nez ten Pregnyl 🙂 a lahsie sa pichne, ihlicka je malinka 🙂

mimika1973
8. apr 2016

@gagirl ahojky, uz si na ceste KETu? 😉
Treba otvorit opat tehu vlacikkk!!! 🙂

dancura
8. apr 2016

@erijan nemusi byt uplne plny, ale je dobre ak si neni uplne vycikana. Ono este si treba uvedomit, ze po zakroku ta tam nechju 10-15 min lezat, tak aby si sa nepocikala 🙂

gagirl
8. apr 2016

@mimika1973 ahoj..este nie..tento cyklus nakoniec nepojdem..chcela by som najblizsi..dufam ze bude vsetko o.k..Tak ty pekne naskoc na vlacik a ja sa potom pridam 🙂

erijan
8. apr 2016

@dancura ved toto 🙂 dakujem za odpoved

ssegra
8. apr 2016

@erijan nam na 3den povedali ze mame 3 a potom na piaty uz zistili ze len 2 su dobre

ssegra
8. apr 2016

@erijan vcera som citala v papieroch co mi dali po OPU ze netreba mat uplne plny mechut ale ani sa nema ist na wc pred transferom

erijan
8. apr 2016

@ssegra a na 4.den rano ste mali kolko dobrych?

erijan
8. apr 2016

@ssegra dakujem 😉

ssegra
8. apr 2016

@erijan to neviem lebo som mala volat den pred ET to bol vlastne 4 a vtedy mi povedali ze ked to vcera kontrolovali boli v poriadku vsetky.

erijan
8. apr 2016

@ssegra aha rozumiem...a ty si uz po vklade? 🙂

ssegra
8. apr 2016

@erijan drzim paste aby vam vydrzali obidve a ked ti ich vlozia aby sa ta drzali co najdlhsie, najlepsie 9 mesiacov 🙂 ja som mala OPU vcera a dnes som volala ze ich mame 8 tak som zvedava ako sa budu vyvijat

ssegra
8. apr 2016

@erijan mna caka vklad az buduci mesiac ked budu po PGD v poriadku

erijan
8. apr 2016

@ssegra dakujem pekne 🙂 dufam ze zajtrajsi vklad bude ten pravy a bude z neho babo 🙂 mate 8 embryjok, waw krasa,tak z toho musi byt aspon jedno zdrave a vhodne, budem drzat palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre