Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

fantinka
13. apr 2016

@zuzancer supeer. Hlavne treba mysliet pozitivne, co sa ma stat sa aj tak stane 😉 my sme tiez po softe, mam 6 folikulov, v sobotu odber a picsi. Drzime si palce 🙂

chelly
13. apr 2016

@ssegra vzorky brali na 5. den, potom ich zamrazili. vysetrenie spociva v tom, ze u kazdeho embrya spocitaju chromozomy a vlozia potom len tie, ktore ich maju vsetkych 46 v poriadku. vo vysledkoch poslali, ktore embryo malo ake chromozomy (napr. navyse chromozom 22, chybajuci chromozom 8, resp. viacnasobne poskodenie). inak my sme na vysledky cakali vyse 5 tyzdnov, hoci by mali byt tak do 2. a kvoli comu davate genetiku ak sa mozem spytat?

mimika1973
13. apr 2016

@panarka a mas z toho jedno ci dve bambulky v brusku? to boli EB 2?

erijan
13. apr 2016

@panarka super takze este nemusim.mat ziadne priznaky... verim ze budes mat bezproblemove tehu a dufam ze si za par dni najdem aj ja // na tehu teste

fatma1
13. apr 2016

@zuzancer Super..gratulujem..a v ktorom si tyzdni ? a na ktory den cyklu si isla na prvu utz kontrolu, prosim?

ssegra
13. apr 2016

@chelly mojmu partnerovi zistili translokaciu chromozomov 13-14 a dnes som sa dozvedela ze ich islo na PGD az 6 co sa velmi tesim. snad bude aspon niektore v poriadku

chelly
13. apr 2016

@ssegra super, aj my sme mali 6 a 2 su v poriadku. drzim palce.

ssegra
13. apr 2016

@chelly aj si mala uz transfer popripade ujalo sa?

chelly
13. apr 2016

@ssegra este nie, natahuje sa to od oktobra

ssegra
13. apr 2016

@chelly kvoli comu ste si davali vy robit genetiku? teda ked ti nevadi ze sa ta pytam..aj ja vam drzim paste aby vam to vyslo

chelly
13. apr 2016

@ssegra ja som mala z 5 vkladov 4 potraty, tak uz nechceme riskovat, ze sa uchyti zle embryjko. dakujemm, snad to uz vyjde, hoci ani spravne chromozomy nie su este 100% zaruka.

ssegra
13. apr 2016

@chelly ja som mala jeden ET a jeden KET a vobec nic ani tuk. A kde ste v ktorom centre?

chelly
13. apr 2016

@ssegra momentalne RF, predtym GF

katarinauk
13. apr 2016

@lola911 ahoy.. ja som z northampton... mala som egg share tu v uk, no neuspesne, no teraz planujem Brno... ja sa chystam az na august ale preto si zistujem vsetko v predstihu. cize scany si robis v uk aby si nemusla lietat hore dole? neviem co je nativ..a v brne sa Jako orientujes? je to zlozite? z letiska na kliniku? pripadne blizko nejake ubytko?

pufa
13. apr 2016

@zuzancer povzbudzujúci príbeh 🙂 držím palce nech to dotiahnete do šťastného konca 🙂

lola911
13. apr 2016

@katarinauk joj to od kial lietas potom na slovesnko? bristol alebo london? ,,,, ja som mala vsetky ultrazvuky v brne lebo pri softe vies ze tam nejaky folik bude lebo beries clostil a stimulujes,,,, a teraz pojdem najprv tu v uk a ked bude folik tak na odber do brna,,, to bude ten nativ,,, je to upne bez liekov,,, normalny cyklus,, ziadna stimulacia,,, jednoducho treba ist na ultrazvuk a ked sa objavy jeden folik tak zaletiet do brna a odobrat ho a potom sa uvidi ci tam bude jedno vajicko alebo nie,,, ja mam rodicov pri senici,,, je to kusok od ceskych hranic,,, a do brna chodim vzdy autom,,, vypozicam od nasich a cesta mi trva 1,5 hod,, vzdy chodim s navigackou aj ked teraz by som to uz asi nasla aj bez navigacky,,, pred rp je bezplatne parkovisko,,, len ked ides cez tyzden tak byva dost plne,,, cez vikend nie je problem zaparkovat 🙂 ale ak nemas nikoho na svk tak su tam aj dost lacne hotely,,, nie je problem sa ubytovat 🙂 moji rodicia nevedia o ziadnom ivf,,, ked si beriem auto tak chodime akoze na vylety,,, vzdy sa zastavime na nejakom zamku alebo jaskini po ceste naspat aby sme mohli ukazat rodicom ze kde sme boli,,, viem ze moja mama by sa kvoli tomu trapila tak ich chceme postavit az pred hotovu vec 😉

zuzancer
14. apr 2016

@fantinka aj ja vám budem držať palce ;)

zuzancer
14. apr 2016

@fatma1 som 10+2 tt. Clostil som brala od 2DC tych 5 dni a tuším na 8DC a 10DC som bola na folikulometrii tu v BA u mojej gynekologicky. Na 12DC vecer pregnyl a 14DC rano odber vajíčok.

cheeky82
14. apr 2016

@lola911 Ahoj. Kedy ti prosim vychadza nativ> ja by som tiez v buducom cykle chcela vyskusat nativ. Nepytala si sa v RF aka je tam uspesnost? Mne Kozumplik napisala, ze sa pichne len Pregnyl, tak dufam,ze sa vajko neuvolni skor ako bude odber

fatma1
14. apr 2016

@zuzancer Dakujem ;)

lienka_1
14. apr 2016

@cheeky82 Silno odporucam pichnut aj cetrotide alebo orgalutran. U nas prvy pokus o nativ nic, lebo folik praskol a 2.pokus uspesny......po nekonecnych rokoch snazenia a vsetkych tych stimuliek a hnusnych liekov sa podaril statisticky najmenej uspesny nativ 😉

cheeky82
14. apr 2016

@lienka_1 tak to si ty, ktorej to vyslo s nativom. ak si dobre pamatam problem bol v manzelovi,ze? no pravdupovediac som sa inspirovala tebou🙂 mam si pytat cetrotide? lebo do mailiu mi Kozumplik napisal Pregnyl. no ale to bol len taky nezavazny mail, budem mu este pisat ked pojdeme do toho. na UT si bola u nich ci staci moj gynekolog? dakujem

lienka_1
14. apr 2016

@cheeky82 U nas su problemy na obidvoch stranach. Ja mam diagnoz na rozdavznie. Presne pred rokom som 1.4. mala ms, 12.4. bolo OPU a 17.4. vklad. Ja by som si cetrotide popytala. Ani mne ho Koudak velmi nechcel dat, ale dupla som si a tak som na 8.a 9.dc pichla cetrotide, 10.dc pregnyl a 12.dc bolo OPU. S cetrotidom jw vacsia istota, ze ovulku naplanuju presne na cas Opu.
A som rada, ze si zienky ziadaju aj nativ, ja nanho nedam dopustit. Ak je dobre zmanazovany, nwbidim dovod preco by sa nemal podarit. Ved netreba 20 vajok, staci jedno silne.

lienka_1
14. apr 2016

@cheeky82 Ozaj, na utz som bola u dr. Annu v Roznave. Sme z vychodu, nechcelo sa mi soferovat do Brna. Hlavne ked uz som absolutne neverila, ze by sa to mohlo podarit.

sasa1983
14. apr 2016

@cheeky82 nezavazny mail Kozumplikovi. ..uz som asi dlho na materskej, ale znie to lakavo. Akoze nechcela som vam vstupit do rozhovoru, ale lienka1 uz asi napisala Koudakovi 10tky nezavaznych mailov, ze? ☺

cheeky82
14. apr 2016

@sasa1983 no ja som mu pisala ze este neviem ci chcem KET (s darcom) alebo nativ alebo soft s manzelovymi spermiami. tak mi napisal ze ak soft tak bez clostylu lebo mi je z neho zle, a ze az v Maji a ze na nativ mozem ist v aprili a tam sa poda len Pregnyl.

sasa1983
14. apr 2016

@cheeky82 ved jasne! Ja som len zareagovala na to, ze nakolko som uz riadne dlho doma zavreta, predstava nezavazneho mailu muzovi sa mi pozdava. Len by som asi nesla do identickej temy.
A ano, ja by som tiez isla do nativu, keby teda sa dalo a u mna sa moc nedalo, alebo by som sa musela otacat do Brna ako na klavir (PCO).

cheeky82
14. apr 2016

@sasa1983
@lienka_1 no dufam, ze aj nam bude stastie priat. len aby som mala normalny cyklus, lebo mozno mi neuverite, ale ja mam od softu rozhadzany cyklus, co som predtym nikdy nemala.

lienka_1
14. apr 2016

@cheeky82 A este, manzel mal vysledky na darcu tiez...a podarilo sa jeho spermijkou.

lienka_1
14. apr 2016

@cheeky82 Aj mne sa to stavalo, ze po softe som mavala kadejake cykly a to frcim ako hodinky uz roky-rokuce.
Hlavne od toho vela necakaj. Podla mna sa nam podarilo aj preto, lebo ja som to mala v hlave zrovnane. Ze ak nic, tak nic, koncime. Bolo mi uplne jedno ci sa podari. A ked som vypla komplikatory v hlave, zrazu tam tie dve ciarky boli.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre