Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

matusik6
15. apr 2016

@fatma1
Aj pri softe aj native

fatma1
15. apr 2016

@matusik6 No mne o nom Otevrel nic nepovedal..mam len clostil a menopur 75 iu...a potom tam mam napisane orgalutran a pregnyl...ci orgalutran a cetrotide je to iste?

nelly3
15. apr 2016

@fatma1
ano to je to iste orgalutran a cetrotide 😉

fatma1
15. apr 2016

@nelly3 cau ;) dik...no ale nemam ho doma, iba to mam napisane na protokole...a na kontrolu idem v utorok, 8.den celkoveho cyklu. Dneska 2.den stimulujem, cize v utorok budem 6. den stimulacie..tak mi to asi este daju, ci? ;)

lienka_1
15. apr 2016

@matusik6 To som nechapala ani ja. Ale trvala som na cetrotide. Tak na mna vyrukoval s tym, ze ako sa k nemu takto narychlo dostanem. Tak dostal palku v podobe, ze bude taky dobry a posle mi mailom recept 😀 , ze ja si ho uz pozhanam hoc aj spod zeme.
Moj osobny nazor je, ze nativ nechcu velmi robit, lebo sa im neoplati financne. Zarobia na nom minimum, ak nieco vobec. A farmaloby je tiez silny motivator. Ved odmeny su priamoumerne predpisanym liekom. Pri native tak z toho nemaju nic.
Kazdopadne som rada, ze som bola tvrdohlava 🙂

lienka_1
15. apr 2016

@fatma1 cetrotide alebo ovitrelle je liek ktory blokuje luteinizacny hormon, ktory vystupi tesne pred ovulkou a sposobi, ze folikul praskne a uvolni vajicko. Moze sa podavat aj pri klasickom ivf aj pri softe a aj pri nativnom cykle.

fatma1
15. apr 2016

@lienka_1 A nie je ovitrelle to iste ako pregnyl - hcg - prave aby spustili ovulku a uvolnilo to vajicko. a preto so dava 24 alebo 48 hodin pred OPU...a
cetrotide a orgalutran su na to, aby blokovali ovulku a nepresli folikuly pred odberom?
ci sa mylim?

fatma1
15. apr 2016

@lienka_1 * nepraskli (nie nepresli) ;)

lily311
15. apr 2016

@lienka_1 No uvidíme, manžel má veľmi zlý spg, takže sme sa už dohodli na darcovnských, preto asi pred IVF vyskúšam ešte IUI s darcovskými, či motyka nevystrelí aj pri mojej endometrioze...

@cheeky82 To mi je ľúto, ja som mala tiež minulý mesiac potrat v 5tt, prvykrát za 4 roky tehotenstvo a prirodzene a takto dopadlo... ☹

fatma1
15. apr 2016

@lily311 Aj my rozmyslame nad darcovskymi tiez kvoli manzeloveho spermiogramu..0,5 percenta dobrych...
Mozem sa opytat, iui s darcovskymi ti navrhli oni? alebo si si to navrhla sama?

lily311
15. apr 2016

@fatma1 My máme morfológiu 98 zlých a fragmentáciu DNA 32%. Pri prvom ivf sme to toho išli s manželovými, neúspešne, + minulý mesiac prirodzené tehu, ale v 5tt samovoľný potrat.
Po neúspešnom ET mi dr. v iscare navrhla uvažovať o aspoň o kombinácii darovaných a vlastných, v RF nám to odporúčili tiež, minimálne kombináciu, alebo len darované, vzhľadom aj na moju endo a málo vajok...

ssegra
15. apr 2016

@lily311 prepac ze vam vstupujem do debaty ale co je fragmentacia DNA? My mame tiez zly SPG a mali sme len 1% dobrych pri poslednom odbere. Tiez nam navrhli darcovske spermie ale druhy cyklus sme chceli absolvovat s pertnerovymi

cheeky82
15. apr 2016

@lily311 v podstate sme na tom rovnako, môj muž ma ale fragmentaciu až 55%.

lola911
15. apr 2016

@zabka75 ved to napadlo aj mna ze skocim k GP ale oni to tu maju tak hlupo zariadene ze ta na vsetko objednavaju 😒 a scan maju iba v nemocnici 😠 a tiez myslim ze nic lacnjsie nezozeniem

lola911
15. apr 2016

@cheeky82 ja som bola 3krat pri softe na 10DC tak neviem preco mi to tak povedal

lola911
15. apr 2016

@lienka_1 ja mam londyn daleko 🙂 ale uvidim co mi odpise a ked nebude chciet napisat recept tak mu poslem dalsi e-mail 😉 je to tak ako hovoris, treba si to vydupat 🙂

lienka_1
15. apr 2016

@fatma1 Ano, mas pravdu. Pisem rychlo-rychlo, kym mi mala dovoli. Mam vykojeny mozog 😀 ...a nevyspaty 🙄

lienka_1
15. apr 2016

@lola911 Ja som na konci asho snazenia uz hrala na city! 😀 Nas dky zo mna sivel 🙂 Myslim, ze mu ozaj odlahlo, ked som konecne zostala tehu 😀

lola911
15. apr 2016

@lienka_1 ja to tiez uz beriem tak ze bud alebo,,, moje amh mi s nicoho nic kleslo s 0,57 na 0,01 zacala som brat dhea v polovici decembra,,, teraz su to 4 mesiace a amh trosicka vyzsie 0,1 ,,, sice tam teraz nejake foliky ale su vsetky prazdne,,, neviem ci mam verit tomu ze ta dhea pomoze,,,dala som si urobit HP,,,, moje FSH sa mi upravilo zo 14,4 na 4,2 a LH 4,3 na 6,2 a oestradiol mi vyskocil riadne hore z 91 na 916,,, hore v komentoch som citala ze aj ty si ju brala,,, myslis ze ti pomohla dhea alebo to bolo skor to ze si to brala tak s rezervou? najviac ma stresuje to ze na druhy mesiac budem mat 41 a stale nic 😒 chcela by som to stihnut do 42 😕

lienka_1
15. apr 2016

@lola911 Dhea som sice brala, ale hodnoty amh po dobrati sa mi uz nemenili. Kleslo a vyskocilo to este pred uzivanim dhea. No a ivfcyklus po dobrati dhea mi dokonca zlyhali vajecniky uplne a zaznela aj moznost trvaleho prechodu. Po case vsak menzes zase naskocil, tak sme este skusili nativ, aj ked ma doki tlacil do softu alebo ponukol darcovstvo.
Mne uz bolo fakt jedno ako to vsetko skonci. Bola som zmierena s tym, ze deti mat nebudeme, makala som na kariere, vzdelavala som sa, konecne zila. No a ked som potom nasla tie dve ciarky na teste, pytala som sa muza, ze co teraz budeme robit 😀 😀
Hod vek za hlavu. A aj to, ze to chces stihnut do urciteho terminu. Absolutne to nepomaha, ty na seba sama vyvijas zbytocny natlak. Podvedomie je velmi silna hybna sila.
Drzi palce! 😉

fatma1
15. apr 2016

@lienka_1 Kiezby som aj ja mala vykojeny mozog😉 😉 😉

fatma1
15. apr 2016

@lily311 Dakujem..a IUIs darcovskymi si/ste si navrhli sami,alebo odporuvili oni v RF,ze skusit to tak?

lola911
15. apr 2016

@lienka_1 ja som nad tym premyslala aj tak ze ked bude folik tak poletime a ked nie tak sa nic nedeje lebo nechcem stale pichat hormony,,, moja ms je velmi nepravidelna teraz alebo neviem ci vynechava,,, kedze podla dokiho nie som v prechode tak to bude asi stymulkou,,, pred 3softom som cakala na ms 45dni,,, tak ked nebudem nic pichat,, tak sa to snad upravi a snad aj nejaky folik bude 🙂 len fakt neviem ako to budem zase vysvetlovat v praci ked budem zase off 😀 doteraz som mala 1ivf dovolenku a 2 a 3 marodku,,, mam dobeho GP dokiho,,, na marodku mi napisal len to ze som prace neschopna kvoli mojmu zdravotnemu stavu 😀 ziadne ivf ani nic podobne mi tam nenapisal 🙂 ty si si tiez pekne vytrpela,,, ale stalo to za to 😉

lienka_1
16. apr 2016

@fatma1 Kazdej jednej to z celeho svojho srdca prajem! 😉

lienka_1
16. apr 2016

@lola911 tak ja som mala stastie, moja sefka mi maximalne vysla v ustrety.

lily311
16. apr 2016

@ssegra Fragmentácia dna je test, kde zisťujú ako veľmi sú spermie poškodené, nejde už len o tvar, rýchlosť a počet ale o ich dna, my sme mali 32% a norma je do 12%. Určite si ten test tajte spraviť, v RF ho robia a aj každé CAR na Slovensku

lily311
16. apr 2016

@fatma1 Chceme skúsiť samy, lebo minulý mesiac som zostala tehu prirodzene, uvidíme čo to spraví ak bude dobrý spg....

lily311
16. apr 2016

@cheeky82 Koľko máš za sebou už pokusov?

cheeky82
16. apr 2016

@lily311 3 IVf, z toho jeden pokus darca, potrat v 13 týždni, kvôli imuno problemu( nevedela som ze aj ja mam problem), teraz jeden soft v Brne s darcom. Mame 3 mrazaciky, nebola som na vklad ešte.

fatma1
16. apr 2016

@lily311 Ja to navrhnem tiez,mame podobny problem,diagnozu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre