Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

avaka
21. júl 2010

Ahojte,

@mircalla ,tak na stredu drzime palce a zelame nadherny zazitok z prveho stretnutia 😉
Inak si sa pytala na kocik,my mame nurse look,mam v albume,ale fakt riadna hrkotalka,aj ked ja som mu asi dost dopomohla 😅

@julietka ,nadherne deturence 🙂 ,musim aj ja nejake video spachat..aj ked uz mam,len treba kupit trochu kvalitnejsi fotak,lebo tie moje videa su hroza.. Dotaznik prisiel aj nam,tak sme vyplnili 😉 Juli,este mas drobcov v hlbokom kociku?My uz ideme dat sportak,lebo mala sa do vanicky ledva zmesti ,ale hlavne nemozem nikam poriadne ist,lebo ked nespi,tak nechce lezat v kociku.Ked sme ju mali vo vajku,tak v poho,preto myslim,ze sportak bude lepsi,ked bude mat vyhlad.....
pozdravujem vsetky kocky 🙂

mircalla
21. júl 2010

no nechcem, aby to vypadalo, ze sa stazujem, ale priserny
tak ako mi to cele rychlo ubehlo, tak posledny mesiac je brutal.....ono to, ze som sama a nemam partnera uz, zrovna nepridava....dneska som bola v tej nemocke, videla som parilky s detmi, uz sa mi slzy drali do oci a ticho som zavidela

ale citim sa zle aj fyzicky, maly ma strasne tlaci na krcok, ktory ma hocikedy fest boli, akoby mi tam snad nozikom pichali, tiez sa stale hybe, co tiez tlaci na krcok a boli to. spanok je uz neznamy pojem, zaha sa trochu vylpesila, ale zase sa mi zle dyhca....dakedy v noci guca v hdrle a neviem chytit dych

naviac mi dost tvrdne brusko, to su take divne pocity, akoby mal clovek na sebe daky kus zelezobetonu. opuchy nastastie nemam. mozno to dakto znasa lepsie a nema problemy, mne maly dava zabrat

a tie tepla k tomu....som opat u nasich, hoci je to trochu riziko 40 min od BA, keby daco....ale BA je samy horuci rozpaleny asfalt, moj byt je na jednej z najfrekventovanjesich krizovatiek a naviac bez moznosti prievanu.....vyhna

u nasich sa da, ovela menej teplo. inak som si pozerala byty prenajom a je prenajmem ten svoj, pre dieta je uplne nevhodny.....zacnem riesit cim skor

mircalla
21. júl 2010

@avaka no veru spachaj dake videjko prosimmmm

julietka
21. júl 2010

@mircalla aj ja som mala planovanu sekciu, ale drobci sa na stastie vypytali skor, lebo by ma asi porazilo cakat ako na popravu..to by ma dost stresovalo, takze sa to pekne vyriesilo same a mozno aj tvoj drobcek sa vypyta skor 😉 je uz dost veliky chlapisko 🙂
@mirinda10 mirindik dakujem za info, hned ho vyplnim a poslem..
mirindi aj nasi su velmi spolocenski, oni sa cez den so mnou nudia, a ja im normalne nestacim uz vymyslat program, v kuse sa im treba venovat, takze som rada ked niekto pride aspon na chvilu a pozabava mi ich nech aspon nieco porobim, ani mi uz spavat nechcu velmi cez den, max hodinku a pol. a v noci sa mi zacali budit kazdu hodinu..asi z toho tepla a dokonca zacali byt aj hladni v noci..uz som to vzdala a aj ked este nemaju plnych 6 mes.kupila som im den nocny Nutrilon a som zvedava ako budu spat, dnes sme ho dali prvykrat..

dakujeme za pochvalu za videjko 🙂

julietka
21. júl 2010

@avaka avusik my sme dali sportak cca mesiac dozadu ako zacali tie horucavy, pretoze isli uhynut pod tymi budkami, okrem toho mala si sada a reve ak nic nevidi, potom ju musime nosit na rukach..takze sme to museli riesit sportakom, ale raz ked bolo tak skaredo sme vratili na tyzden vanicky ale uz to mame znova naspat na sportaku..
ale mam ho uplne nalezato, zatial sa ich bojim davat do sedu, aj ked sa uz sami davaju ..este maju cas..
ozaj avusik ako si pozriem teraz malu Elusku?
aj mirindikovu Emmku som si chcela pozriet a nenasla som 😨

julietka
21. júl 2010

@avaka uz som nasla tie fotky, neviem preco mi to minule neslo 😕 mala je krasna, bude z nej velka kocka 😵
a mate presne take iste kresielko od FP ako my este aj v tej farbe 😉

avaka
21. júl 2010

Juli,my tiez sa len na rukach nosime a hrozne teplo vo vanicke 😒 Aj nasa mala sa taha stale sediet,ale nedavam ju velmi,len sa bojim,ze akonahle zisti,ze v sportaku moze sediet,tak hotovo.. 😅 Inak ,nasa sa tiez nudi so mnou hrozne,teraz sme boli na chate,tak bolo dobre,ja uz dam aj deku pred barak,ked neviem uz co.. 😅 ,doma len pisti a vrieska,co sa nudi,ja nespravim nic,ani hracky ju nezaujimaju,tak chodime pred dom kukat auta(to jen hlavou vrti z lava doprava ako ficia.. 😀 a kvetinky kukame..
Juli,fotka pridam nove,ale kuknes tak,ze kliknes na nick 😉

avaka
21. júl 2010

Tak nasla si uz,esteze to kreslo mame,ale ako sa vzpiera niekedy,ked ju tam musim dat..normalne boj,niekedy rezignujem a zapnem jej telku,nejake hudobne stanice,alebo bez servitky a myka sa a hojda.. 😀 a kontroluje,ked sa otocim chrbtom uz kriciiii

tanitta
21. júl 2010

ahojky...
@julietka drobci su uzasniiii 😵
@avaka na deke je dobre tiez sme tak riesili ked som si uz krize necitila z osenia 😉
@mircalla takze uz stihas meter doporodu 😎 ....skoda ze s bytikom si neriesila skor.. ked bude drobec bude menej casu na vybavovacky...
tak drzim vstekym kockam stalicam aj novym snazilkam vela stastia 😉

avaka
21. júl 2010

@tanitta ,na deke fajn,len keby bol rodinny domcek,takto to je u nas smiesne,ale nastastie sme neni take "klasicke sidlisko",tak sa da,maju tu aj bazeniky.. 😅

mircalla
21. júl 2010

@tanitta aj ma to teraz mrzi, este som totiz naivne do poslednej chvile dufala, ze ex sa spamata
ale poriesim dako

takyna
22. júl 2010

Ahojte kočany 🙂

@julietka krásny sú skutočne nádherný 🙂
@avaka detto nádherná baba 🙂
my stale liečime to očko, ale je to lepšie , klop,klop,klop, včera sme boli v poradni máme 3920 g, kakáme do každej plienky, grckáme 🙂 , a už začíname vnímať veci okolo.
Režim zatiaľ nehrozí, ale je dobré dievčatko, nereve zatiaľ hystericky, iba občas trošku dá o sebe vedieť, kuká, spinká papá, noc zvykne prespať aj 6 hodin, potom sa napapá a zase spinká 🙂
dúfam, že som ju neporiekla práve 😉
Mircalka držím palce nech už to máš čo najskôr za sebou a Filipka v náručí 🙂
nemám prehľad o stimulantkách ale všetkým do jedného držím palce
pekný dník 🙂

olympia
22. júl 2010

@rebeca_1 ja verím, že každá jedna z nás do toho cieľa dorazí. 😵

@mircalla drž sa, ešte najnáročnejšie posledné dni a budeš mať malého v náručí. A na namrzeného doktora sa vykašli, je to jeho problém, nie tvoj.

olympia
22. júl 2010

@takyna no to sa dobre číta 🙂 , teda až na to očko, ale snáď to bude čoskoro v poriadku.

violoncielka
22. júl 2010

@rebeca_1 ano ku Machacovi.....

takyna
22. júl 2010

@olympia pekne pribudaju tt, za chvilku budes za 30tkou 😉 🙂

pozdravujem 🙂

mirinda10
22. júl 2010

@mircalla no super aj my sme rodili v stredu neboj, tak ako pise juli mozno sa to rozbehne aj skor ale uz to mas za par aj ked posledne dni a v tomto horku su tazke ale uz vydrzis radsej doma ako v nemocke tam musi byt peklo bez klimatizacie a tam ziaden prievan neurobis

mircalla
22. júl 2010

@mirinda dobra sprava je, ze od soboty sa ma ochadit a cely buduci tyzden by mali byt prijatelne teploty
inak ja by som radsej spinal, ale necham to na nich. mala som tam totiz polamane stavce, tak sa im to nemusi podarit pichnut

avaka
22. júl 2010

Ahojte 🙂
@takyna ,super,ze je Bibka dobrucke dievcatko,to ja som mala prve mesiace krusne chvile,ale noci boli nastastie dobre.. 🙂 Nech sa vam da rychlo ocko do poriadku.Pekne rastiete
😵

@julietka ,tak ako spali drobci?Nasa tiez mala par dni,ze sa budila kazdu hodku,ale uz je zase normal.Mne sa zda,ze to bolo hned po ockovani.Inak normalne papa v noci okolo polnoci a okolo tretej.Cez vikend zacneme prikrmy,tak som zvedava.. 😅
Mirindik ahoj,pozdravujeme Emusku 😉
olympia,pekne tt uz mas 🙂

mirinda10
22. júl 2010

@mircalla no tak ja by som to neriskla a isla by som na plnu narkozu aj ja som bola a uz som bola na nohach po 12tich hodinacch pri spinali cakas 24hodin a mozes mat aj bolesti hlavy ale presne ako pises nech oni rozhodnu
@takyna co robite ked mala tolko spi, u nas max v noci 5 hodin v kuse a to je uz iba na UM od ukonceneho 4ho mesiaca, klobuk dole a teraz nespime ani tolko hroza ale hadam sa ochladi a bude lepsie

@avaka no super tak mala tranzuje tri autach, nasa mala ked uz neviem co s nou tak zapnem tv sadnem 5 m od tv a mala kuka a hypnotizuje ani nemukne ale to len pokial sa ukludni, inak my mame rodinny dom ale vonku je take peklo v tieni som teraz kukala a je tam 33st tak kde by som bola s malou, ideme von max do 10tej a potom sup doma, ja by som ju dala aj do bazenka ale ja tam pri nej nevydrzim takto je iba v plienke a clapeme sa vo vanicke cez den

@julietka ani my moc teraz nespime ani cez den to 3 hodky ako minule uz sa mi moze iba zdat teraz po hodke je hore prestavka a mozno este pol hodky ale potom ani v noci nespi tak nechapme na com fici ked nespi

mirinda10
22. júl 2010

@avaka dakujeme aj my pozdravujeme aj my pojdeme na prikrm ale az v auguste, dr povedala, ze az od ukonceneho 5 mesiaca, ze mame cas
pekne vsetko rastie v zahradke mrkva, cukina tak budeme varit... len uvidim ako jej to bude chutit uz sa tesim 😀 😀

callex
22. júl 2010

@julietka jej ake krasne babetka..aj ja ceeeem.
@malik drzim palce na pozitivnu krv. moje skusenosti s testami su take ze vsetci lekari mi povedia ze telo reagovalo na hormony. 😠 ale tak ked jeden den je negativny a o dva pozitivny tak o com to je?

callex
22. júl 2010

@maticap. a pre ktore centrum na sk si sa rozhodla?

mircalla
22. júl 2010

ved uvidim.....ono maximalne to nepichnu, baby si skor pochvalovali spinal ako celkovu
vraj to aj tak rozhodne anesteziolog. udajne to maju dakedy problem pichut aj tym, co nemali zakroky na chrbtici a naopak....necham to na nich.....mne su obe ok

mircalla
22. júl 2010

len nie spontanny haha 🙂 🙂

callex
22. júl 2010

@mircalla mam kamosku co rodila cisarskym dva mesiace dozadu.mala spinalku a povedala ze uz nikdy viac. ze pri cisarskom radsej uplnu. mala hrozne bolesti...cely dalsi den sa nemohla pohnut , malinku jej teda mohli dat az na treti den.

inak babeny skusali ste si uz volaktora dat preplatit OPU v slovenskej poistovni? lebo od maja je zakon ze zakroky v zahranici na slovensku preplacaju do vysky ako hradia na sk.

mircalla
22. júl 2010

ja mam ine informacie, presne naopak, ze ovela lepsi cisarsky a jednoznacne spinalka

mircalla
22. júl 2010

to som inak este nepocula, ze by sa dakto cely dalsi den nevedel pohnut, po spinalke mam teraz 4 kamosky z predporodnej a vsetky vraveli svorne, ze boli rychlo na nohach a kazdu hodinu sa to lepsi

zvolim po porade s anestegiologom urcite to, co je menej rizikovejsie, bolest neriesim

mirinda10
22. júl 2010

@mircalla no ono je to tak, ze po spinalke ta mozu postavit az po 24hodinach a po uplnej po 12tich, jedna kocka co ma tiez dievcatko z Reprofit tak mala spinal rodila 3 tyzdne pred nami a mala bolesti hlavy 3 dni a to krute, vsetko ma svoje pre a proti ja som chcela spinal a doc povedal, ze bude uplna tak som mu verila a bolo super aj ked malu som videla asi az po 10tich hodinach ale ani nie po 20tich hodinach uz bola so mnou na izbe 4hodky, na ARE si pokial ta nepostavia co je pri spinale 24 a na Kramaroch deti iba na ARO pridu iba ukazat nesmu tam byt dlho

malik
22. júl 2010

@callexahojte kočky.... krvička je pozitívna, som tehu..., ale je HCG dosť nizke či? Je len 69. Bud, týžden mam isť na kontrolny odber....tak držte palce... neviem či je to dosť na 13den po KET 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre