Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cheeky82
18. apr 2016

@leaa70 no ked si das vsetko co som vymenovala, tak ano. ale ked si das len ICSI bez PK a MACS, tak to je 8000 korun, co je cca 300 Eur. preto uvazujem, ze pojdem bez PK, mozno aj MACS

silvinkabb
18. apr 2016

@isabellita suhlasim s babami, ze 800e ti asi stacit nebude zial. a co sa tyka centra, ako sa to vezme, ide o to aky mate problem, pretoze z toho co pises to vyzera, ze zatial ziadny - resp. neviete, nemate vysetrenia atd...

leaa70
18. apr 2016

@cheeky82 no to je dost, ale to PK ma svoj vyznam ak si to das, tak mas aspon vacsiu istotu, ze je to dobre embryjko...a MACS je co? a na ktory den sa chodi na folikulometriju pri native

cheeky82
18. apr 2016

@leaa70 a v com mas vacsiu istotu pri PK? ta ma podla mna vyznam len pri klasickom alebo softe, ked je z coho vyberat. ja som mala perfektne embrya, a okrem jedneho potratu nemam nic, takze PK ti nic nezarucuje. ja to skusim bez PK. uvidime. inak mi koordinatorka prave napisala, ze ak neni embryo vhodne na transfer, tak sa plati 0 korun. MACS je magneticka separacia spermii. vyberu nou len tie najlepsie. vraj....... podla mna je cele ivf jedna loteria. zacina sa zo mna stavat fatalista. ved su tu 40 a viac rocne zeny, ktorym sa podarilo otehotniet vo vyssom veku a su 20-30 rocne baby, ktorym to proste nevyjde.
na folikulometriu mam ist 9-10 den. neviem, ci potom este nejaka bude. ani som sa nerozhodla kam ist na tu folikulometriu, ci svojmu alebo do Brna. mame to 3 hodiny autom, tak neviem. ach jaj, uz ma nebavi stale nieco pocitat, kalkulovat, .....je to fakt na nervy ☹

dancura
18. apr 2016

Dievcence, tak dnes sme sa dozvedeli najhorsiu spravu v zivote.Po vsetkych tych peripetiach, nam vyslo ivf...no babatko sa v 7mom tyzdni prestalo vyvijat.este minuly tyzdem mu krasne bilo srdiecko, svet bol krasny. A teraz...no je hrozne.Musime ist dalej a bojovat, no teraz naozaj nevieme ako.

cheeky82
18. apr 2016

@dancura to mi je velmi luto, presne viem ako sa citis. vela sil do dalsieho boja

cheeky82
18. apr 2016

@cheeky82 no tak uz som domotana z tych mailov co mi poslali. ak nedojde k transferu a ide to cez poistovnu, tak sa neplati nic (nechapem, ved poistovna nativ nepreplaca). Inak sa plati 4000 korun. ona podla mna stale toci o minimalnej stimulacii

vivien391
18. apr 2016

@cheeky82 ja som mala 2 krat vklad na 3den a nic, tak som si pri tretom IVF dala PK vraj je realnejsia sanca na otehotnenie...no veru je to loteria bud alebo :( Ja idem teraz na folikulometriu do Brna mala somsa tiez rozhodnut, ci ku mojej doktorke alebo Brno a mam to ako ty 3 hodiny cesty!!! po pravde ma to uz tiez nebavi, uz som z toho unavena, ale chcem vediet, ako su na tom moje vajicka bez hormonov a potom uvidim ci budem pokracovat dalej...

cheeky82
18. apr 2016

@vivien391 ja viem, ze sance su umerne poctu a samozrjeme kvalite embryii. takze ani pri predlzenej kultivacii to nedopadlo stastne,ze? no ja som uz 4 krat skusala s hormonmi,viac nechcem. ja som ale nejako pozitivne naladena 🙂

mimi13364
18. apr 2016

@dancura je mi to nesmierne lúto, neviem prečo sa takéto smutné veci stávajú. Prajem vela síl, aby ste sa s tým aspon trošku vyrovnali.

leaa70
18. apr 2016

@cheeky82 @vivien391 ja ked som bola v heliose, tak mi povedali, ze to je jedno ci je viac embryjok alebo len jedno oni uprednostnuju PK aj som si ho dala lebo tiez som mala par neuspesnych ET na treti den a nic, ale aj tak nic :( ja uz neviem, ci to ma nejaky vyznam tiez idem na nativ do Brna, ale velku nadej tomu nedavam :(

cheeky82
18. apr 2016

@leaa70 zly pristup. ono to jasne nevyjde, ked uz do toho ideme s tym, ze to nevyjde. ak uz nato nedokazeme mysliet (je malo takych, ktore to dokazu vypustit z hlavy), tak musime mysliet len a len pozitivne. ja by som okolo 21/4 mala dostat MS,takze v maji odber a vklad. I ked po softe mam cely cyklus rozhadzany,tak tazko povedat. len dufam, ze budem mat ovulaciu. a kam pojdem na folikulometriu sa este rozhodnem.
@vivien391 ozaj okrem pregnylu vam dali aj orgalutran aby sa vajicko neuvolnilo skor? mne Kozumplik spomenul len Pregnyl.

silvinkabb
18. apr 2016

@cheeky82 no ked mas PK tak je vacsia sanca, ze prezije len to co ma. a nie je to potom otazne v tebe vies? mne vysvetlovala kamaratka co s tym robi, cize nie je ovplyvnena prachmi, ze PK je proste najlepsia sanaca ako vytriedit dobre a zle... a vies to hned a nezazijes to sklamanie v tebe

sona_fit
18. apr 2016

@dancura Ahoj moja, je mi to veľmi veľmi ľúto, keby sme tak vedeli tomu zabrániť.... Čas trosku zahojí a s túžbou príde nová sila do boja, uvidis... Držte sa ....

dancura
18. apr 2016

@mimi13364
@cheeky82
@sona_fit
dakujem babulky.My si toho teda vytrpime..myslim nas tu na fore.Je to smutne. Uz by to malo byt tak zariadene,ze kedze nemame to stastie na prirodzene otehotnenie, tak by nam mohlo byt dopriate aspon bezproblemove tehotenstvo. No nic, bojujeme dalej.

mimika1973
18. apr 2016

@dancura je mi to luto moja, taketo by sa nemalo stavat, ale bohuzial matka priroda zariaduje asi veci ako ma... ☹ Viem, ze je to tazke, nam sa toto stalo vlani v 10tt...pri dvojkach, je to kruta sprava, ale verim, ze nabuduce to vyjde ako ma.... Mate este mrazacikov? toto ste mali HB ci ake stadium? jedno vlozene to bolo?
Posielam objatia, a ano, treba bojovat dalej!!!!!

dancura
18. apr 2016

@mimika1973 Este mame surodenca zamrazeneho...jedneho.A tento krpcek, ktory odisiel nam bol vkladany na treti den po odbere..stadium kompaktnej morulky.Lekar na sone vravel, ze mame pockat 2 cykly a potom mozeme ist na KET.Este uvidim ako dopadne cistenie.
Dakujem krasne za objatie

cheeky82
18. apr 2016

@dancura no ja som mala tiez cistenie a doktor mi kazal pockat aspon tri mesiace, i ked ja som bola uz v 13tt, to mozno preto. neuponahlaj to ale. a preco ti robili vklad uz na treti den ak sa smiem opytat, lebo ja tiez chcem ist na vklad uz treti den

isabellita
18. apr 2016

Dnes som volala do Brna a dali mi termin konzultacie 2.6. o 17:00, Dr. Kozumplik🙈 Citala som ze celkom fajn doktor, tak uvidime. Celkom mi dnes svitla nadej ❤️

dancura
18. apr 2016

@cheeky82 nepytali sme sa, ale embryologicka vravela, ze sa dobre vyvija a je vhodne na vklad uz na treti den. Mala som vsak soft a len 2 vajicka, tak mozno aj preto

dancura
18. apr 2016

@cheeky82 a ked ti vraveli, ze az o 3 mesiace...mysleli tym klasicky ET so stimulaciou alebo aj pri KET plati to iste?

silvinkabb
18. apr 2016

@dancura mrzi mato a budem drzat palce dalej!

fatma1
18. apr 2016

@dancura To ma velmi mrzi..:((((( Drz sa! jedneho dna to dobojujeme do konca....Ja som prisla o dvojicky v 24.tyzdni..., ked uz clovek si mysli, ze je z najhorsieho vonku...a aj tak...;(((((

misaelka
18. apr 2016

@fatma1 to mi je hrozne luto...ja som prisla o dietatko v 21tt... hrozne mi chyba 😔 😔 😔 a zase sme na zaciatku 😔

fatma1
18. apr 2016

@misaelka :((( To je hrozneee toto..aj moje boli dievcatka, obe... ;((( to je take nespravodlive toto vsetko..tam bar jake ludry, nech mi Pan Boh tam hore odpusti ten vyraz, ale bars jake pseudomatky, co si to vobeec nezasluzia, otehotneju ani nevedia ako, v tehotnosti chlascu, flakaju sa.. a nic sa im nestane!!!
Ahhhh...

leaa70
18. apr 2016

@fatma1
@misaelka
@dancura tak to mi je vazne luto baby :( drzte sa! ja som tiez potratila 8tt. To je uz 5 rokov. Povedali vam dovod preco?

gagirl
18. apr 2016

@cheeky82 neviem sama aky mam nazor na to cele ze vieme psychikou ovplyvnit ci nam vklad vyjde alebo nie..Mam ale pocit ze to ze vklad vyjde nezalezi uz od nas ale od stavu embryjka ci je geneticky zdrave,od stavu sliznice ci je schopne sa embryjko uhniezdit a celkoveho fyzickeho stavu zeny,ci je hormonalny system.imunita, v poriadku.Skor si myslim ze musi byt zena uvolnena a nie napata a upreta len na to ze to musi vyjst,skor byt pripravena aj na druhu moznost..Co som si vsimla vela krat to vyjde prave vtedy ked uz zena neveri..to znamena podla mna ze nie je nato prilis upata..Ked nie je nieco v poriadku nevyjde to darmo budeme mysliet pozitivne a verit ze to urcite vyjde..Vela je to aj o nahode,stasti a spravnom nacasovani..Moj nazor...

gagirl
18. apr 2016

@dancura ahoj moja..co to citam,ale do kelu,ved vsetko tak pekne islo..:(je mi to luto..viem ze ste velmi smutny a je to tazke..Len jedno utesovala aj mna ,ze viem otehotniet a ked sa raz podarilo podari sa znova..Nevieme preco sa to stalo,ci bolo embryjko geneticky v poriadku,alebo bolana pricine imunita..Podla mna nieco ztoho..Kolko mas rokov?mate repro imuno vysetrene?prajem vam vela sil do dalsich dni..zvladnete to spolus manzelom,a neskor si pojdete po dalsie embryjko..posielame objatie..

vivien391
18. apr 2016

@cheeky82 mne tiez len pregnyl

cheeky82
18. apr 2016

@dancura povedali mi ze minimálne 3-4 mesiace neotehotniet

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre