Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cheeky82
18. apr 2016

@gagirl súhlasím so všetkým. Po úspešnom transferu som stresovala a preplakala ze to nevyšlo a vyslo

gagirl
18. apr 2016

@cheeky82 podobne aj ja..uplne som bola v tom ze to nevyslo..a vyslo..Aj ked bolo by lepsie keby to radsej nevyslo a nase dietatko radsej odislo same..:(

gagirl
18. apr 2016

@fatma1 je to velmi smutne co sa vam stalo..je mi to velmi luto..muselo to byt strasne tazke..velmi vam prajem nech sa znova podari cim skor a so stastnym koncom..

gagirl
18. apr 2016

@dancura podla mna nemusite cakat na dalsi vklad viac ako jeden,dva mesiace ked budes v poriadku..Mne odporucili 3 a bola som v 13tt..

fatma1
18. apr 2016

Dakujem Vam vsetkym..bolo to uz davno...2002, prirodzene otehotnenie vtedy....no stale to boli..hlavne teraz, ked to nejde... ;((( ale verim stale v stastny koniec ;) Prajem to nam vsetkym!! zasluzime si to!

gagirl
18. apr 2016

@fatma1 a odvtedy sa vam nepodarilo otehotniet?no veru..zasluzime..vsetky🙂

fatma1
19. apr 2016

@gagirl Bolo to s inym partnerom.S tymto-manzelom som od roku 2006,manzelia od 2008.Od 2008 sme sa zacali snazit,nic,tak sme isli na asist.repr.-do Gynfivu..neuspesne..dost ma to zobralo vtedy,verila som v to velmi..potom sme sa snazili/nesnazili,bolo obdobie ked sme spolu aj pol roka nespali,takze ani nebolo z coho..opat sme sa zacali snazit minuly rok,tak som v RF..a v 2013 som prirodzene otehotnela,ale len na chvilku,4.yzden to odislo..

gagirl
19. apr 2016

@fatma1 aha..prezila si toho uz tiez dost..je mi luto ze sa vam zatial nepodarilo mat dietatko,ale ja verim a velmi ti prajem aby sa to obratilo na dobre a coskoro sa zadarilo a hlavne so stastnym koncom..Kolko mas rokov ak sa mozem opytat?

isabellita
20. apr 2016

@hranoska ahoj 🙂 a sme tu obe 🙂 volala som tam a vraveli mi, že v pohode pri soft je to 25000CZK, čo je 950eur. tiez mi pisala teraz jedna baba z BA, že tam bola na soft, platila 950eur a teraz to ide dat do poistovne. takže info mam overene 🙂 držme si palce! ty ideš skor, držím ti palce, napis potom svoje pocity 🙂

hranoska
20. apr 2016

@isabellita no veru, to sme dopadli 😀 tak to je zvlastne, ze kazdej povedia nieco ine..kamaratka tam bola minuly mesiac a platila cca. 1500€ a mala dve vajicka..mne povedali, ze do 40 tis. CZK ...som teda zvedava, ale ja skor pocitam s tou vyssou sumou..ja zacinam buduci tyzden stimulovat, nebojim sa nicoho, len aby bolo aspon jedno zrele vajicko, aby sa oplodnilo a aby sa aj pekne uhniezdilo 😉 urcite sa ozvem..

cheeky82
20. apr 2016

@hranoska ahoj. my sme za soft platili 45 tisic a oplodnovali nam 5 vajicok a 3 embrya mrazili. cast liekov ale v sume nebola zahrnuta, ale len taka mala sumicka.

erijan
20. apr 2016

@cheeky82 ahojky, preco si bola v tom ze to nevyslo a poplakala si si a nakoniec to bol uspesny transfer...

hranoska
20. apr 2016

@cheeky82 boze, to su strasne palky!! ja som velmi zvedava co z toho bude..ja budem stimulovat puregonom, tam je to tiez trosku vyssia suma oproti menopuru..a ty si mala aj ET? ci ste dali vsetky embrya zamrazit a potom az KET?

cheeky82
20. apr 2016

@erijan lebo som mala silne menstruacne krce. myslela som, ze mi pride MS. o to vacsie bolo moje prekvapnie, ked mi volala sestricka, aby mi povedala vysledky krvneho testu

cheeky82
20. apr 2016

@hranoska no ja som toho mala akurat dost. Clostilbegyt 2-0-2 a Fostimon 150IU. Nie, na ET som nebola, vsetko sme dali zamrazit. Pojdem az na KET. To budu zase nejake tisice ceskych korun za transfer. Presne, zavisi od liekov (Fostimon je z tych najlacnejsich), ich mnozstva a dni kolko stimulujes. Plus my sme platili tusim 4000 korun za darcovske spermie, tak to si mozes odratat. Preto kazda platime inu sumu. zakladna cena je rovnaka ale pre vsetkych-19 000 korun tusim bez PK, ta je 6000 eur.

erijan
20. apr 2016

@cheeky82 aha uz rozumiem 🙂 tak to ja nemam, nemam vlastne ziadne priznaky okrem bolavych prs,ale to urcite od liekov...testy negativne tak uz len potvrdit z krvi v piatok

hranoska
20. apr 2016

@cheeky82 ja budem brat clostil 1-1-1, puregon 75IU, dame vsetky ICSI, lebo muz ma patologiu 98,5% a budeme davat aj PK..a mozem sa spytat preco ste odlozili ET? kvôli sliznici?

cheeky82
20. apr 2016

@erijan ale to vobec nemusi byt pravda. kazde tehotenstvo dokonca u tej istej zeny moze mat ine priznaky. mna prsia neboleli absolutne, ani ked som bola v 12tt. je to individualne. nevzdavaj to este.

cheeky82
20. apr 2016

@hranoska no sliznica bola kvoli clostilu nizka, ale kvoli imuno problemu. cakam na vysledky. moj muz ma tiez zlu patologiu, nieco ako vy, ale teraz chcem skusit nativ

erijan
20. apr 2016

@cheeky82 ja viem... len to ze ani naznak druhej ciarky...ani ked som robila ovulacne testy tak nic a tie ukazu skor ciarku...ale tak uvidime...dakujem

fatma1
20. apr 2016

@gagirl Dakujem ti...aj tebe zelam to iste...je to take vsetko nespravodlive..;(( No mam uz 38, v marci som mala

hranoska
20. apr 2016

@cheeky82 tak ti velmi drzim palce! ja som tiez zvazovala nativ, ale nechcela som riskovat, AMH mam 1,4 a proste sa bojim, ze ci vôbec pri softe bude nieco pozitelne..

cheeky82
20. apr 2016

@hranoska ja mam AMH 2,16. ale to nie je zaruka, ze dostanu z teba dost vajicok, som toho prikladom. Nikto nevie preco. Ale je to jedno. mne soft vyhovoval, i ked pri tom mnozstve liekov neviem ci to mozno nazvat soft. v kazdom pripade mala som primerane mnozstvo vajicok.
a coho sa prosim ta bojis? ved AMH 1,4 je v norme. pokial viem uvadza sa od 1 do 3 su dobre hodnoty. no a vekom to samozrejme klesa, ale podla fotky mi prides dost mlada🙂
ja sa bojim len toho, aby sa mi vajicko neuvolnilo skor ako dojde k odberu

gagirl
20. apr 2016

@fatma1 dakujem aj ja..Tak to si oproti mne este dobre na tom🙂..ja mam v auguste uz 40 do kelu:( Teraz sa chystas na stimulku alebo vklad?nemam v tom uz velmi prehlad..

fatma1
20. apr 2016

@gagirl Alee..sme este mlade ;)) teraz stimulujem, 9. den. , v nedelu OPU...a ty si ako na tom?

gagirl
20. apr 2016

@fatma1 no jo..aj ja sa to snazim si nahovarat..je pravda ze si neuvedomujem ze uz tolko a ani by mi to tak nevadilo keby som uz mala aspon jedno dietatko..ale co uz ked som sa vydavala v 35ke..🙂 Jej super tak velmi silno ti drzim palce nech vsetko dopadne na vybornu a coskoro si bola tehulka🙂Ja sa chystam v maji na ket..mame jedneho mrazacika este,tak verim ze nam to konecne vyjde..

fatma1
20. apr 2016

@gagirl Urcite vyjde!! verim v tom....a dakujem..beriem to nejak tak s prehladom..ani sa nejako netesim, ani nestresujem...co ja viem...take zvlastne pocity mam....Bude ako bude a ako ma byt ;))

gagirl
20. apr 2016

@fatma1 veru ano..nevieme to velmi ovplyvnit,moj nazor..co sa ma stat sa stane,darmo budeme aj pozitivne mysliet..verit ..ked to ma vysjt tak to vyjde ak nie tak mozme robit hocico..Ja som vsetky vklady prezivala skoro rovnako pocitovo a len raz sa embryjko ujalo,a neverila som ked som si nasla ciarku ..Ku komu patris v Rf?

ssegra
20. apr 2016

@cheeky82 ahoj si pisala, ze si nesla na cerstvy ET. chcem sa spytat ci si potom platila KET? pretoze mam vo fakture zauctovane IVF cyklus s ET, ale nam vsetky mrazili. Tak ma to zaujima ako to je, lebo viem ze v BA ked nejdes na cerstvy ET napr. kvoli OHSS ten prvy KET potom neplatis.

cheeky82
20. apr 2016

@ssegra este som na KET nebola. tiez to mam na fakture tak isto ako ty. No ked sa urcite plati, je to v cenniku, tusim 7000 korun. Ja som na ET nesla z vlastnej vole.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre