Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

katka17044
1. máj 2016

@matusik6 aj v brne v reprofite a teraz v ba v repr. genetike robila nam toho viac platili sme dost vela ale uz teda urobila vsetko kompletne 500eur.

matusik6
1. máj 2016

@katka17044
Diky
To je teda palka

katka17044
2. máj 2016

@matusik6 ano potom pozriem a napisem presne co robili ale aj mna vysetrovali zo slin nie zasobu amh ale nieco podobne zasoba vnutornych vajicok krore su v obale nie na povrchu

katka17044
2. máj 2016

@matusik6 ale urcite sa da len ten halosperm spravit len musim pozriet cenu

fatma1
2. máj 2016

Baby, prosim Vas...tie ktore ste absolvovali IUI...aky je postup? To sa fakt akoze neberu ziadne lieky na stimulaciu??
Ako to prebiehalo u Vas...v RF.....
Dakujem

cheeky82
2. máj 2016

@fatma1 ak mas ovulaciu, tak lieky na stimuláciu nepotrebujes

fatma1
2. máj 2016

@cheeky82 Tak menzes mam pravidelny, 25.dnovy cysklus, ako hodinky a tak 9-12 citim vzdycky bolest, hlavne na pravom vajecniku...ci to je ovulacia, neviem, nikdy som to nesledovala, nemerali mi to...

cheeky82
2. máj 2016

@fatma1 to bude ovulacia, ja to mam tiez. je zbytocne do tela davat hormony ak to nie je nevyhnutne. len ti pichnu pregnyl. to by malo byt vsetko.

lily311
2. máj 2016

@fatma1 Ja som tiež pred druhým IUI nič nebrala, len ovitrille na ovulku

fatma1
2. máj 2016

@cheeky82
@lily311
A nebrali ste ani ten Orgalutran, ktory brani uvolneniu - aby vajicko nepresklo este pred pregnylom?
cize iba pregnyl/ovitrelle?
A kolky den cyklu Vam vykonali to IUI?
A kolko krat ste boli na folikulometrii?
A kolko dnovy cyklus mate?
Dakujem baby za odpoved ;)

cheeky82
2. máj 2016

@fatma1 ja som mala len pregnyl. tusim mi to robili na 14-15 den, zavisi od dlzky cyklu. ja som ho mavala 28 dnovy. na folikulometriu som bola vzdy len raz, tusim na 10 den, ale to som si neni ista.

lily311
2. máj 2016

@fatma1 Ja som bola na iui až 17 deň cyklu, a mala som dve kontroly, hej mala som len ovitrille, žiadny orgalutran

elenkataki1
2. máj 2016

Baby, prosím vás, potrebujem urgent odpoveď...ako si vybavujete v slovenskej poisťovni, že vám to preplatí?...vraj to nie je také ľahké...ďakujeem

fatma1
2. máj 2016

@cheeky82 Dakujem
@lily311 a ty mas aky dlhy cyklus?
Ja kratky, 25. dnovy..23.den zacnem spinit a krv sa spusti vzdy 25. den poobede.

lily311
2. máj 2016

@fatma1 v čase, keď som bola na iui som mávala 30 - 32 dní, ale výrazne sa mi skrátil, posledného pol roka len 25 - 27 dní.

fatma1
2. máj 2016

@elenkataki1 Vseobecna preplati...Dovera nie...
Ja mam vseobecnu a teraz to budem riesit...takze ti poviem neskor...posielam to tam zajtra...najprv ti to musi potvrdit tvoj gynekolog (tie papiere co ti daju v RF), potom to musi ist na konziliarne pracovisko (pre BA je to na Antolskej, tam to schvaluje Mudr. Petrenko) - on to zamietne s tym, ze za SK je vela centier, takze neni dovod v zahranici, ale vraj sa toho netreba bat...a potom od neho to ide do VSZP

fatma1
2. máj 2016

@cheeky82
@lily311
Dakujem Vam

sasa1983
2. máj 2016

@elenkataki1 treba ale vediet, ze preplati len do vysky sumy cca na Slovensku. Vela vykonov sa nepreplaca, icsi, PK, cast liekov, testy na pohl.choroby...

matusik6
2. máj 2016

@katka17044
Prosím ťa a aku majú web.stranku?

elenkataki1
2. máj 2016

@fatma1 Dovera vôbec neprepláca,-tak to je dosť zle..a akože keď to zamietne aj tak to potom prejde?

ssegra
2. máj 2016

@sasa1983 icsi, PK nepreplacaju ani na slovensku a na liekoch si musis tiez doplacat nieco. inak to by ma zaujimalo preco nepreplacaju testy na pohlavne choroby ved v slovenskom centre ya to neplatis nic ide to v ramci zdravotneho poistenia. minuly tyzden som posielala ziadost o preplatenie tak som zvedava kolko nam vratia

sasa1983
2. máj 2016

@ssegra to je tak smiesna suma pri tych nakladoch, ze fakt ma to nikdy nenapadlo.

ssegra
2. máj 2016

@fatma1 ani ked sa odvolas ti to neschvalia? v dovere?

silvinkabb
2. máj 2016

@elenkataki1 je tu milion dievcat, ktore to riesili. staci ist do skupiny Reprofit Brno, kde sa o tom pise detailne. aj o tych pracovskach, ktore to potvrdzuju, co je teraz novinka

sasa1983
2. máj 2016

@ssegra ved som pisala, ze preplacaju len cca ako na slovensku do takej sumy. A mne preplatil aj Union. I ked ta suma tiez nebola dako zavratna. Podla mna sa pri softe ani neoplati ist inak ako samoplatca.

silvinkabb
2. máj 2016

@ssegra Dovera to ma vo svojich info. proste oni nepreplacaju, iba po znamosti, alebo ked je tazka diagnoza. pokial to mozes riesit tu na SR tak to mas riesit tu. podla mna najhorsia poistovna...

ssegra
2. máj 2016

@sasa1983 to mas sice pravdu ale aj 150e je lepsie ked mas ako ked nie :D

silvinkabb
2. máj 2016

@sasa1983 soft nepreplaca nikto. cize tam ani nie je ina moznost

ssegra
2. máj 2016

@silvinkabb podla mna je to taka hovadina...vzdy ma pobavi co teraz bezi reklama na doveru, ze na nich sa mozes spolahnut a ked ich naozaj potrebujes tak kaslu na teba. ja mam vszp a nikdy som s nou nemala problem a som v nej od zaciatku takze urcite by som nemenila

silvinkabb
2. máj 2016

@ssegra ja som s nimi nemala problem pri operacii, ktoru nemuseli len tak preplatit. ale teraz idem od nich prec, lebo presne toto co riesime je extremne nevyhodne ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre