Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ssegra
11. máj 2016

@nika7787 tak mu povedz ze netreba aby ti to odporucil staci aby ti to potvrdil. Moj mi tam tiez napisal ze liecba sa da podstupit aj na slovensku

ssegra
11. máj 2016

@pinguinka nie celu musis si to este okrem toho dat potvrdit svojmu gynekologovi a aj na klinickom pracovisku co je v BA, martine a kosiciach

nika7787
11. máj 2016

@pinguinka to hej vsetko ti vyplnia ale musis si zabezpecit podpis gynekologa a univerzitneho pracoviska

pinguinka
11. máj 2016

Aha tak to som nevedela...no zas som o nieco mudrejsia...😆

matusik6
11. máj 2016

@mag_evka
Ja mam tiez take AMH
Tak ti drzim palce nech sa oplodni
A kolko sa ti vytvorilo folikulov?

nika7787
11. máj 2016

@pinguinka tak ja tiez vsetko zistujem az tu 🙂

nika7787
11. máj 2016

@ssegra zajtra mu volam a davam mu poslednu sancu. normalne mi uz dochadzaju sily. vsade ti len same prekazky robia. a to sme len na zaciatku

matusik6
11. máj 2016

@nika7787
Choď k inému
To je nejaký k......

matusik6
11. máj 2016

@nika7787
A ešte normálny doktor ta podporí a nie ze ti bude robit problemy

nika7787
11. máj 2016

@matusik6 tak zacinam mat podozrenie ze je prepojeny s jednym centrom tu na svk

lola911
11. máj 2016

@nika7787 nemusi byt prepojeny so ziadnym centrom,,, mozno len caka ze mu podas do ruky ziadost s obalkou 😕 jasne ze v obalke by mali byt aspon 2-3 dvadsat-eurovky,, ak je aj on tento pripad okamzite chod k inemu,,, len by som mu zavolala a oznamila mu ze ti je luto ze musis odist ale ze menis lekara s dovodu nevyhovenia tvojej ziadosti a oznamila by som mu aj to ze tvoj novy gynekolog si od neho vyziada tvoje zdravotne zaznamy,,, on je povinny ich dorucit tvojmu novemu doktorovi ci uz postou alebo ti ich da do ruky,,, dalsia vec je aj ta ze tvoj gynekolog ti musi byt ochotny vyjst maximalne v ustrety lebo ti bude robit ultrazvuky na 10dc a ked sa bude hentak chovat tak by som nevahala a hladala noveho 😉

matusik6
12. máj 2016

@nika7787
Môže byť🙂
Možno tam robí Usg
To je tvoja vec kde chodíš do ktorého caru

mag_evka
12. máj 2016

@matusik6 len dva a jedno vajicko bolo zrele

matusik6
12. máj 2016

@mag_evka
Druhý bol prázdny?

mag_evka
12. máj 2016

@matusik6 podla toho co mi povedali z druheho nebolo nic

mag_evka
12. máj 2016

@ivkaivuska teplota do rana zmizla a bolesti ustupili, brucho je este trochu citlive.

mag_evka
12. máj 2016

Neviem sice ako funguju tie srdiecka, ale dnes som so vsimla, ze mam tri ;)!!! VELMI PEKNE DAKUJEM!!!!

matusik6
12. máj 2016

@mag_evka
Drzim palce 🙂

mag_evka
12. máj 2016

@matusik6 dakujem! Poobede mam volat ako to vyzera, ci bude ET, je to stres pre mna!

ivkaivuska
12. máj 2016

@mag_evka nestresuj ver klud a celkova pohoda je to najdolezitejsie My sme boli na tom tak isto a vsetko dobre dopadlo ver. Posielam ti tehu virusi❤❤❤❤❤❤❤

matusik6
12. máj 2016

@mag_evka
Tak to ti verím
Ja som to uz prežila
Síce len raz

mag_evka
12. máj 2016

@ivkaivuska dakujem ti! Pojdem ku kadernicke a uvarim lahky obed aby mal co manzel jest ked pride z prace ;)

ivkaivuska
12. máj 2016

@mag_evka tak tak to je dobre aspon prides na ine myslienky.

nelly3
12. máj 2016

baby ak by ste mali zaujem, mam 1ks intralipid, pisem najskor sem 😉

nika7787
12. máj 2016

Ahojte kocky. Ktore z vas maju poistovnu Union? Potrebujem poradit.

cheeky82
12. máj 2016

ahojte. brali ste niektora na soft ivf Tamoxifen tabletky? Mne ich predpisal Kozumplik, kedze po clostyle je mi strasne zle a nerastie dobre sliznica.

sasa1983
12. máj 2016

@cheeky82 a si si ista, ze tamoxifen? Lebo Tamoxifen je cytostatikum, indikaciou k jeho podavaniu je Ca prsnika,event.maternice, ale teda prsnik a to pooperacne po parcialnom/alebo radikalnom vykone na prsniku v ramci adjuvantnej/pooperacnej liecby. O jeho podavaniu pri stimulke na ivf som nepocula.

sasa1983
12. máj 2016

A som si na 100%ista, ze pri dlhodobej liecbe Tamoxifenom sa nema (neodporuca) otehotniet. Aspon 3m od ukoncenia jeho podavania. A kontroluju sa hladiny ionov, ma sa pozriet ocne pozadie pred liecbou, su tam aj dake sivislosti s krvnym obrazom, zrazanlivostou krvi. .

cheeky82
12. máj 2016

@sasa1983 presne tak, myslim toto. viem co to je, uz som si to pozerala na nete. jedine info co som nasla, aj to len na zahranicnych strankach, ze sa pouziva na ivf stimulaciu hlavne u zien co maju rakovinu prsnika. patri to do tej istej skupiny ako clostilbegyt.
Low stimulation using Tamoxifen 40 mg daily from day 3 to hCG injection, when follicles have reached 17 mm in diameter and supplementation with Gonal-f 150 IU every 2rd day until hCG, without any other agonist or antagonist, is an efficient treatment regime and fully comparable to conventional IVF for women aged 18 to 38. These data are among the first to present the benefits of Tamoxifen in IVF stimulation. The stimulation of the endometrium by Tamoxifen [8] compared to Clomiphene might explain the high implantation rate found in this study. This preliminary study supports previous findings by Kato et al. [4,5], reporting the same high pregnancy rate in fresh cycles using low stimulation. Adding the frozen thaw data will undoubtedly increase the success rates.
Therefore we are convinced that the low stimulation will be the preferred treatment by patients in the future, due to excellent pregnancy rates following oocyte collection, less stress, fewer drop-outs [7] and a reduced economic burden.

http://www.omicsonline.org/low-ovarian-stimulat...

cheeky82
12. máj 2016

@sasa1983 https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT02690870
co ti poviem, nie som lekar. co mi ostava? verit lekarom v reprofite alebo sa nato cele vykaslat? fakt neviem, pripadam si ako pokusny kralik.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre