Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mag_evka
23. máj 2016

@ivkaivuska nechame sa prekvapit! Uz nepokusam ☺citim sa ako pred menzesom😐

bianitka996
23. máj 2016

Ahojte baby, som tu nova, a 1.juna mam prve konzilium v Reprofite v brne u dr. Vranu, maniekto s nim skusenosti, dakujem velmi pekne.

ssegra
23. máj 2016

@bianitka996 mne robil sono pocas stimulacie a zdal sa mi taky prijemny, vsetko mi komentoval a apekne vysvetlil takze sa nemusis bat 🙂 mam s nim len kladnu skusenost

pufa
23. máj 2016

@bianitka996 su tu na neho same dobre ohlasy, verim, ze budete spokojni 🙂

bianitka996
23. máj 2016

Dakujem Vam, no na sono neviem ci k nemu budem chodit, mame to 120 km do Brna, snad sa to bude dat tak, ze mi sono bude moct urobit aj moj gynekolog, a ja mu len zavolam.

cheeky82
24. máj 2016

Ahojte. Neviete mi poradit, ci Orgalutran moze predpisat gynekolog alebo len gynekolog z CAR? ide o to, ze by bolo fajn, keby mi cast preplatila poistovna.

chelly
24. máj 2016

@cheeky82 nie, musi ho schvalit revizny lekar, inak ho poistovna nepreplati. takze musi to ist cez ziadost atd.

nelly3
24. máj 2016

@cheeky82
nie nemoze, jedine ti moze tvoj gynekolog predpisat - utrogestam, estrofem a pregnyl, ine myslim ohladom IVF nic zial

diska
24. máj 2016

@cheeky82 ahoj,nie to nemoze ,nefunguje to takto..prv sa musi schvalit ziadost ako taka na IVF a v tej ziadosti je aj poziadavak na dane lieky a pocet ,a potom az ti lekar a to len v car da recept kde je oznacnie ze schvalene reviz.lekarom.,,obv,gyn moze len pregnyl,estrimax,medrol,fraxiparine,stimulacne lieky nie.

cheeky82
24. máj 2016

@diska
@nelly3
@chelly dakujem dievcata. aj som si myslela. tak orgalutran vyberiem na recept od Kozumplika a Pregnyl od mojho gynekologa, teda ak aspon do toho poistovna nieco doplaca, ak nie, tak to mozem zobrat naraz na Kozumplikov recept.

diska
24. máj 2016

@cheeky82 mam pocit,ze pregnyl sa momentalne plati v plnej vyske aj na predpis.

nelly3
24. máj 2016

@diska
ano plati sa v plnej vyske pregnyl aj utrogestan.

cheeky82
24. máj 2016

@diska tak to mi je potom uplne jedno. minuly mesiac som kupovala pregnym na recept od gynekologa a platila som nejakych 12 eur, ale ked som ho kupovala na cesky recept, tak mam pocit ze ma vysiel viac. no je to teda jedno.
dakujem vsetkym za info 🙂

chelly
24. máj 2016

@cheeky82 v brne som za pregnyl platila nejakych 125kc

cheeky82
24. máj 2016

@chelly to vazne????? no kvoli tomu do Brna nepojdem, ale je to riadny rozdiel. tak isto aj ten orgalutran je tam lacnejsi

ssegra
24. máj 2016

@cheeky82 pregnyl ti poistovna aj tak nepreplaca...teda platis plnu cenu ci ides cez poistovnu, alebo nie

ssegra
24. máj 2016

@cheeky82 v lekarni v brne ani nemaju pregnyl, vcera mi davali ovitrelle a platila som 17e

buba08
24. máj 2016

@ssegra uf, tak ovitrele je o dosť drahší ako pregnyl ☹

ssegra
24. máj 2016

@buba08 neviem kolko stoji pregnyl nezhanala som ho. kupila som ho v lekarni pod reprofitom za 452 ceskych...naco budem behat po lekarnach ked to bude +/- rovnaka cena

buba08
24. máj 2016

@ssegra myslim, ze okolo 12 e

isabellita
25. máj 2016

@ssegra ja som za Ovitrelle 250mg platila cez 22€, za pregnyl 1000mg (cize 2balenia) 25€. Sestra moja za krdno balenie Pregnyl 500mg 12,50€. V Bratislavskych lekarnach. A Ovitrelle som zhanala po 5.lekarnach az nakoniec na objednavku.

lily311
26. máj 2016

Baby, idem sa Vás spýtať, či niektorá z Vás krvácala po OPU, lebo ja áno, a neviem, či volať do centra či čakať, či to ustane. Nie je to silné krvácanie, ale je to čerstvá krv, nie špinenie....

gagirl
26. máj 2016

@lily311 radsej tam zavolaj,mne sa to este nestalo..ale porad sa s nimi..urcite volaj..

lily311
26. máj 2016

@gagirl Ďakujem, už som radšej volala, ževraj sa to stáva, ak by to neustalo do zajtra, tak treba radšej prísť, ale sestrička povedala, že sa nemusím báť, že to prejde....tak dúfam.

buba08
26. máj 2016

@lily311 aj mne sa to uz stalo, ustalo to po cca 3 dňoch, záleží ako šetrne ti urobia OPU, 2x úplne v poho a naposledy to co tebe

mag_evka
26. máj 2016

12 den po ET a zacinam spinit 😢 aj s Utrogestanom, v sobotu mam ist na krv, mam tam ist alebo mam volat do Brna, ze co s tym?

lily311
27. máj 2016

@buba08 Ďakujem za odpoveď, som už kludnejšia...

leaa70
27. máj 2016

@mag_evka Zavolaj do Brna

ssegra
27. máj 2016

@mag_evka ahoj do akeho centra v brne chodis? a mas ist na krv tam?

ssegra
27. máj 2016

@lily311 ahoj no co ako si dopadla? prestalo to?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre