Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

buba08
27. máj 2016

@lily311 ozaj, nerobil ti OPU Otevrel? Mne sa to stalo, ked mi robil on - mala som vtedy 1 vajko, pri Kozumplikovi ani kvapka a to som mala 7 vajicok

lily311
27. máj 2016

@ssegra
@buba08 Hej, baby, už to prestáva, už len také hnede špinenie a to je v poho, som sa bála, lebo večer to už nevyzeralo dobre, ale už je fajn 🙂

ssegra
27. máj 2016

@buba08 mne robil OPU Otevrel mala som 11vajok a nic take som nemala

ssegra
27. máj 2016

@lily311 tak super, ze to prestalo 🙂

buba08
27. máj 2016

@ssegra mozno nahoda, neviem, dokonca mi robil OPU bez narkozy, ziadne bolesti pocas OPU, az po 3 dnove spinenie, ale nic strasne, v pohode to preslo

ssegra
27. máj 2016

@buba08 naozaj bez narkozy? to ja som mala a ked som sa zobudila strasne ma bolelo podbrusko

buba08
27. máj 2016

@ssegra ano bez narkozy, ale len preto, ze bolo iba 1 vajko, to bol nativ cyklus, som sa hrozne bala, ze to bude boliet, este tesne pred OPU mi Otevrel urobil sono, ci vajko neprasklo, da sa to v pohode zvladnut, ani to nebolelo, skor taky mensi tlak. Pri 11 vajickach by som to bez narkozy nedala 😀

ssegra
27. máj 2016

@buba08 taky tlak ako ked ti sledovali na ultrazvuku ako sa ti vyvijaju? to by sa dalo vydrzat 🙂

buba08
27. máj 2016

@ssegra no trosku vacsi, ale dalo sa vydrzat 🙂

cheeky82
27. máj 2016

@lily311 v centrách na Slovensku sa mi to nestalo ani raz a sup Brno hneď na prvý krát. Zjavne to odflákli. Robila mi to nejaká dojtorka

cheeky82
27. máj 2016

@buba08 to ty si im povedala ze bez narkózy? Ja sa tiez chystám na nativ ale vraj s narkozou. Tiez by som asi skúsila bez. Uz toľkokrát som bola v narkoze, ze sa bojím ze sa to raz niekde prejaví. Len sa bojím ze sa pri tom myknem

buba08
27. máj 2016

@cheeky82 ja som mala 2x Opu v Brne v poho a 1x so spinenim, takze je to urcite individualne, co nového? napis do IP 🙂

buba08
27. máj 2016

@cheeky82 ja som o tom nechcela ani pocut, ale Koudelka do mna tak dlho hustil, ze to zvladnem bez narkozy, ze nakoniec som isla bez a fakt uuuuuplne v pohode 🙂

ivkaivuska
27. máj 2016

@mag_evka mas uz vysledok dufam ze pozityvny.

vanda02
27. máj 2016

@mag_evka len to ber všetko ďalej nič nevysadzuj, ja som takto vysadila utrogestan a mala som zvýšene HCG

mag_evka
28. máj 2016

@ivkaivuska negativny, testy su krasne biele a mrska v plnom pride! Cakam co mi dr.naordinuje!

mag_evka
28. máj 2016

@vanda02 volala som do Brna, takze uz som vecer nedala gulicky, lebo mrcha sa rozbehla

mag_evka
28. máj 2016

@ssegra do Reprofitu, nie, na krv som mala ist ku svojej gynekologycke! Pojdem na istotu po druhom vklade☺

ivkaivuska
28. máj 2016

@mag_evka nevzdavaj to nabuduce bude pozityvni.

mag_evka
28. máj 2016

@ivkaivuska ano, to uz vieme ☺! Dakujem!😚

leaa70
29. máj 2016

baby poradte, co mam robit? Mam za sebou 3 IVF s kazdeho bolo len 1 embryjko, ale ani jedno sa neujalo! Teraz som skusila nativ a vajicko uz tam nebolo prasklo a to sa mi stalo uz druhy krat. Vajicka este mam, ale asi nie tak kvalitne rozmyslala som aj nad darovanymi, ci este skusit dalsiu stimulku?

lola911
29. máj 2016

@leaa70 je zbytocne pichat do seba hormony ked vysledok je jedno vajicko,,, pri native bez hormonov budes mat ten isty vysledok,,, skusaj jeden nativ za druhym,, nie vsetky vajicka su nekvalitne,,, je to aj ovela lacnejsie,,,, na zlepsenie kvality vajicok nasad dhea a vitamin d3 🙂 ja sa tiez chystam na nativ, s 3 ivf sme mali iba jedno jedine vajicko a aj to bolo nekvalitne 😒 teraz cakam na ms,,, meska mi uz 56 dni 😠 bez toho nemozme ist do dalsieho kola 😕

leaa70
29. máj 2016

@lola911 no vajiciek mam vzdy viac, ale vzdy z toho je len jedno embryjko 🙂 aj teraz pri native bolo viac a k odberu bolo len jedno vajicko a nakoniec to tiez prasklo, tak neviem, co dalej 🙂 a tu D3 mozem uzivat aj cez leto? lebo, co som sa pytala na reprodukcnej imunologii mi povedali, ze staci do konca maja, ze potom je slniecka dost. No to je skoda, ze ti mrcha meska potom ako ti pocitaju ten den odberu?

sobka
29. máj 2016

ahojte dievcata, niektora z vas spominala inu znacku ale s rovnakym ucinkom ako intralipid....neviee mi poradit, ako sa vola, alebo na akej strane ste o tom pisali? ze lekar vam napisal inu znacku ako moznu nahradu intralipidov...dakujem pekne

sobka
29. máj 2016

aha uz som to nasla Lipoplus vsak? 20%

lola911
29. máj 2016

@leaa70 to potom treba ist 8dc alebo 9dc na scan a ked tam bude folik tak ho treba zmerat akej je velkosti a podla toho sa uvidi,, ale mne to vychadza tak ze narastie na spravnu velkost zhruba 12dc

sherny
29. máj 2016

Ahojte kocky, prepáčte že vám sem tam vstupujeme, ale s manželom premýšľame, ze by sme skúsili ísť do Brna, na Slovensku sme skúšali 4 IUI, 3 IVF a z toho iba jedno Ket, všetko neúspešne. Snažíme sa už 8 rok, a vyskúšali sme všetko možné aj nemožné. Mame za sebou genetiku, reprodukcnu imunologiu, hematologiu, laparoskopiu, liecbu s pregnylom, clostilbegytom, merionalom, mam pco, endimetriozu, vytváram Protilátky voči mojim embryam a manželovym spermiami, nato beriem medrol, výsledky sú v norme.. Teraz som týždeň po neúspešnom Ket, mrcha zatiaľ nikde, bolia ma prsia, krcok maternice tvrdý, zväčšený.. Keby nemám výsledky z HCG, tak si myslím že sa tam vnútri niečo deje.. Nedalo mi to a dnes som si spravila test, bola tam druhá ciarka, ale slabá, lieky som vysadila pred týždňom tak som z toho zmätená, Ako dlho po neúspešnom Ket vám prišiel cyklus?
Zisťujem nase ďalšie možnosti .. Preto by som sa chcela opýtať, čo je ten nativ a koľko to stojí.? Ďakujem za každú jednu radu.

pufa
29. máj 2016

@sherny co presne znamená, ze si tyzden po neúspešnom KET? Kolko dni prešlo od vkladu embrya? Pokial nie si tehotná, nemala by si mat pozitívny test. Na kolky den po KET ti brali krv? Odfotis ten test a pridas ho sem?

karmen007
30. máj 2016

@ivkaivuska Ahoj, ako si mi písala, že Ti vyšlo ivf na prvý krát. Môžem sa spýtať, ak máš 44 rokov, to si mala vklad s vlastnými al. darovanými vajíčkami. Lebo ja mám 40 rokov a 2 týždne a nemám vôbec žiadne zdrav. problémy, no užív. lieky na psychiku, ale tie sú bezpečné, mi hovorila lekárka a nám už 2 ivf nevyšla. A všetky vyšetrenia v úplnom poriadku. A psychiku som mala výbornú a do poslednej chvíle som verila, že to vyjde. Pa. Úspešné tehotenstvo Ti prajem.

ivkaivuska
30. máj 2016

@karmen007 ahoj mala som vklad s vlastnými vajíčkami a to pri soft stimulácii. Takže nevzdávaj to a bojuj kým neprídeš do cieľa.Đakujem a tebe prajem skoré tehuľkovanie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre