Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

santeema
15. jún 2016

@cheeky82 mne ukazalo slabu ciarku uz 6 den po vklade a potom zosilnela az na maleho krpca🙂

gagirl
16. jún 2016

@kristinabianka je mi to luto..:( koho mas dr.v Rf?porozpravaj sa s nim co odporuca pred dalsim vkladom.Mas aj reprodukcnu imunolgiu?hamatologiu?Spermiogram ma manzel aky?Ja by som asi dala pgd embryi pred vkladom..vysetrit ich geneticky..A fragmentaciu spermii spravit..Ale myslim ze este mate zamrazene nejake embryjka ze?Posielam objatie a prajem vela sil..raz to musi vyjst..drzkaj sa..

chelly
16. jún 2016

@rada2002 tak mne medrol pomohol na protilatky, ale neviem sa zbavit cytokinov, takze kvoli tomu uz vyse pol roka odkladam vklad. ty ho kvoli comu beries? a tu davku hadam nemas 60mg. ja som znizila na 8mg, aby som mohla ako tak fungovat. mne posobi skor na psychiku. i ked prve 2 tyzdne som hned chytila virozu, minule aj mykozu, teraz nastastie nie. ale priberam z neho, tocila sa mi hlava a zaludok, unavena som, plus teda psychicky som sa necitila vobec dobre. teraz uz je to celkom ok, ale stale to nie je ono.
ja mam za sebou zatial 5 vkladov, z toho 4 skoncili potratom, plus este 2 biochemicke tehotenstva prirodzene. vsetky vysledky som mala najprv ok, pred vyse rokom som isla na rozsirenu imunologiu a tam mi vyskocili protilatky proti zona pellucida (pred 1. IVF som ich mala ok), po prelieceni medrolom boli ok. potom som isla na zatial posledny vklad (pred rokom) a teda opat potrat. pred dalsim vkladom som opat brala medrol preventivne, ale bolo mi z neho zle, tak sa v decembri urobili imuno odbery a zrazu vyskocili cytokiny (predtym boli ok) a odvtedy idu hore a nechcu klesnut. ale uz pojdem na vklad aj s nimi, aj tak mi nikto nepovie, ci to nieco sposobuje alebo nie. len pre istotu to chcu mat v norme... predtym to bolo v norme a aj tak nic z toho.

kristinabianka
16. jún 2016

@gagirl ahoj dakujem pekne za podporu nuz akurat mi odpisal Kozuplik ze by doporucoval imunologicke vysetrenie v Nitre.
Nevies ako to tam funguje?
Objednavky, vysetrenie ? Casovo ako to je na dlho?

gerdusha
16. jún 2016

dievcata, ako je to teraz s pipelle biopsiou v RF? robia to bezne? alebo si to pacientka musi pytat? navrhne to lekar?

nelly3
16. jún 2016

@chelly
ahoj, ja som mala tiez pozitivne na zona-pellucida, brala som aj medrol, myslis, ze to nejaku dolezitu ulohu zohrava pri vklade? lebo ja neuspesne aj s medrolom, lebo v RF mi lekar povedal ze to nevadi ked mam pozitivne hmmm 😕

chelly
16. jún 2016

@nelly3 myslim ze vobec nie. ale tym ze uz raz boli zvysene protilatky tak to beriem ako signal, ze asi s imunitou nebude vsetko ok, takze ho pri vklade budem urcite pre istotu brat. tak nejak mi to aj Otevrel povedal.

lily311
16. jún 2016

@kristinabianka Ja som sa objednávala v pondelok a termín mi dali na 21. júla, takže sa čaká viac ako mesiac.

rada2002
16. jún 2016

@chelly ja to beriem tiež na vyrovnanie imunológie, predpísala mi ho imunologička. beriem denne už len 6mg( kontrolné testy boli OK).Predtým som brala 4 týždne 12mg a potom 4 týždne 8mg. Ja som mala tiež potraty ako som Ti písala a zistili mi na hematológii miernu trombofíliu. Predpísali mi fraxiparin a budem si ho pichať počas stimulky. Povedali, že aj to mohla byť moja príčina. Zistili mi preukázanú špecifickú celulárnu odpoveď voči spermiám partnera a troboflastu mierneho stupňa. Moc tomu nerozumiem, ale viem že je to už OK a znížila mi dávky Medrolu. Dúfam že to už vyjde, pretože rôčky pribúdajú.

rada2002
16. jún 2016

@kristinabianka Ahoj ak môžem odpoviem Ti aj ja. Ja chodím do Nitry imunologičke Dzurilovej Žanete. Objednala som sa telefonicky a povedala som čo potrebujem. Samozrejme musíš mať odporučenie od lekára. Objednala ma do týždňa. 3 dni predtým bez pohlavného styku a ráno potom nalačno iba Ty. Partnerovi berú spermie a tebe krv. Mne brali cca 8 ampuliek krvi na všetky vyšetrenia a platila som 180 euro. To budeš mať iba odbery-výsledky trvajú cca 2 týždne. Hneď v ten deň Ťa objedná aj na konzultáciu u doktorky ale až po výsledkoch, kde si za konzultáciu berie 50 euro. Tam Ti povie ako na tom ste, nasadí lieky. Mne dala Medrol a brala som ho 8 týždňov. Potom sme išli znova obaja na kontrolné odbery - partner spermie a Ty krv. Vyšlo ma to 180 euro - že vraj tieto vyšetrenia poisťovňa neprepláca. Výsledky boli za 2 týždne kde som ich mala už OK a znížila mi dávku lieku. Teraz ich beriem ako prevenciu a čakám na ďalší cyklus IVF.

hateria
16. jún 2016

@kristinabianka ja som sa objednavala akurát vcera, velmi milá pani mi to dvihla a všetko mi pekne vysvetlila. Ja som uz na imuno raz bola ale v Ba, ale v NR to robia podrobnejšie ale bude to celé stat 255e ;/ tiež ma tam odporučil KOzumplik. Ale sestricka povedala,ze objednať ma môže až 6tyzdnov po dobrati liekov. A musíš mat odporúčanie od obvodného alebo gynekológa a partner od urologa alebo tiež od obvodného. Skús tam zavolať. A ako ti je dnes? Uz sa cítiš lepsie? ;(

kristinabianka
16. jún 2016

Jej dakujem za odpovede babulky 😘😘😘
Uz sa citim lepsie-nuz vyspala som sa na to

gagirl
16. jún 2016

@kristinabianka ja som bola na repro imuno v Ba..ale chod radsej do Nitry..Trva to vsetko sice par tyzdnov kym budes mat vysledky a potom ked bude treba aj liecbu ale aspon budes vediet ci nie je problem kvoli imuno..Kolko mate este embryjok?nechod zatial na ket kym nebudes mat imuno..Hematologiu mas?

kristinabianka
16. jún 2016

Este mam 1embrio no nateraz si dame oddych. Vyskusam tam bud.tyzden zavolat a objednat sa.
Hemotolia je ok

chelly
17. jún 2016

@rada2002 tak to je super, ze mas preliecenu tu imunitu, to sa zrejme podpisalo na tych neuspechoch. teraz budes mat urcite velku sancu, aby to dopadlo dobre. takze sa chystas na stimulku?

vanda02
17. jún 2016

dievčatá mám dohodnutý termín na konzultáciu v RF dňa 21.06 o 13.30. Máte niektorá záujem?

marculik
17. jún 2016

No co baby uz ste testovali?

cheeky82
17. jún 2016

@marculik no ja som dnes začala špiniť. A to nezvyknem ani pred MS, takze u mňa zle. Chcela som ísť v utorok na krv,ale k tomu sa nedopracujem. Som u rodičov a tu nechcem chaosit s testom.

marculik
17. jún 2016

@cheeky82 ak silno nespinis,este to neni zle,niekedy ak uzivas utrogestan aj ten toto sposobuje aj ked sa uhniezduje ,tak uvidis

cheeky82
17. jún 2016

@marculik si zlata a viem ze všetko su to len moje pocity, aké zatial boli vždy správne. No nic, idem dalej. Do dnes som bola z toho na prášky, no pomaly naberám energiu do ďalšieho boja...

marculik
17. jún 2016

@cheeky82 moja dufam ,ze taka silna budem aj ja ..

gabika2015
17. jún 2016

@cheeky82 ahoj moja, este to nevzdavaj, viacere sme spinili a dopadlo to dobre. Pevne verim, ze to bude aj Tvoj pripad!!! Drz sa

gagirl
17. jún 2016

@cheeky82 kolkaty si dnes den po vklade?spinenie moze znamenat aj uhniezdovanie..drzim palce aj nadalej..

cheeky82
17. jún 2016

@gagirl uhniezdenie urcite nie. Som uz totiž 8 den po vklade 5 dňového embrya. Ja by som mala vlastne tieto dni dostať MS. Este ma tam dole aj svrbí ako pred MS. Fakt som bola z toho hotová, ale ja sa nedám. Neviem kto to celé riadi, ale ja som silnejšia ako on😝

gagirl
17. jún 2016

@cheeky82 viem ze sa uhniezduje skor..ale niekedy kocky spinia aj v tehotenstve v case ked ma prist ms..Este nic nie je stratene kym nevies vysledok..Takze este to nevzdavaj..Na to co bude ked to nevyjde mas este cas. Kazdopadne to ukludni trocha ked vies ze tam mas este mrazacikov..ty to das neboj..drz sa 🙂

gagirl
17. jún 2016

@cheeky82 skus rano spravit test..🙂

marculik
17. jún 2016

@cheeky82 uz aj ja zacinam spinit ☹

cheeky82
17. jún 2016

@marculik do kelu. 😢

hateria
17. jún 2016

Baby? Sníva sa mi alebo je tam nieco???? Dnes som po 2hod bezdovodnom placi sa otestovala lebo sa mi uz nezdajú tie moje výkyvy nálady, som este len 7.den po ET. Môže uz nieco ukázať?

mircalla
17. jún 2016

@hateria Nesniva - je to tam🙂 Ja som mala ciarku uz na 8. den a niektore baby aj na 6.
Ako profesionalny tester viem, ze toto nie je tien, ale duch🙂 Inymi slovami to vyzera velmi dobre

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre