Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cheeky82
21. jún 2016

@marculik viem presne ako sa citis. u mna sa tiez striedaju pozitivne nalady s totalnym zufalstvom. mozno som teraz taka relativne kludna, lebo este mame 2 mrazacikov. je to nespravodlive, ako keby nestacilo ze manzel ma zle spermie a musime mat darcovske, tak este aj moje telo bojuje proti embryu.No asi aby sme to nemali take lahke, ze? ☹ kto ma len imuno problem, tak skusa proste prirodzene a raz sa ta imunita ak sa lieci, musi trosku ukludnit. no ale aka je sanca, ked mas tri embrya a teda len tri mesiace na uspech?

marculik
21. jún 2016

@cheeky82 ach moja a skusali ste vit.Profertil ci

cheeky82
21. jún 2016

@marculik chapem ta. aj mne mohol kazdy hovorit, ze nic nie je stratene, ja som vedela ako to v skutocnosti je. Problem nemusi byt nikde. proste sa priroda rozhodla, ze teraz neni ten spravny cas☹

cheeky82
21. jún 2016

@marculik skusali sme vselijake vit, ale rovno nam povedali, ze pri takych zlych vysledkoch vitaminy nezaberu, no a mali pravdu

marculik
21. jún 2016

@cheeky82 tak kedy bude ten spravny cas,mna to uz tak niekedy nebavi,uz nevladzem no co uz pockam na krv

cheeky82
21. jún 2016

@marculik ani ja nevladzem. a hlavne teraz riesit ultrazvuk (zasa sa vyhovorit, ze preco nepridem do prace), potom zasa jeden den na vklad, pred vkladom infuzia, po vklade infuzia.....stale musim nieco planovat a prisposobovat tomu svoj zivot, nieze by bol nejaky bohatny a aktivny, ale ide mi to na nervy.

marculik
21. jún 2016

@cheeky82 aha to mi je luto ,vidis ja mam len nepriechodne vajcovody a partner ma dobry spermiogram a vidis tolko pokusov ,som si myslela ze to bude na prvy krat a cim dalej skusame a riesime vzdy pride nieco ,nejaky problem ako teraz ta imuno,ze sa nedari

marculik
21. jún 2016

@cheeky82 ale tebe navrhli aj infuzku,hm.. to by som mohla aj ja vyskusat ?ja uz totiz neviem co skusat

cheeky82
21. jún 2016

@marculik aha. v podstate to co ty mas, neni ani "diagnoza". Myslim nepriechodne vajcovody. imuno problem mas aky konkretne? velmi zvysene hodnoty? v podstate sme na tom rovnako, vajicka dobre, embrya dobre, len nie a nie sa to podarit. no ja dufam, ze ked som uz raz otehotnela, tak sa mi to znova podari. 13tyzdnov nebola predsa len nahoda

cheeky82
21. jún 2016

@marculik jasne, a teraz si asi budem rovno pytat inu infuzku. zavisi ale asi vsetko od diagnozy. ja mam NK bunky zvysene, ziadna katastrofa, ale aj tak

marculik
21. jún 2016

@cheeky82 vlastne mam len jeden uz vajcovod,druhy mi zobrali mi pri mimo.tehu a to bolo prirodzene,no a od vtedy uz vyse 5 rokov to riesime a tiez ma nebavi stale hovorit v robote kde idem a naco,imuno mi zistili ze som mala nizke D a alergia na spermie no po 2 kontrolach to bolo uz lepsie ,tak neviem ,co dalej este riesit ked sa to uchyti a nevydrzi

cheeky82
21. jún 2016

@marculik tak potom by ste mozno mali vyskusat PDG. robili vam kompletny spermiogram? manzel moze mat vysoku fragmentaciu DNA, FISH test??

marculik
21. jún 2016

@cheeky82 paneboze a toto je zase co? 🙂

marculik
21. jún 2016

@cheeky82 ved robili mu spermiogram ci v ba ci v brne ci v nitre to by zistili ci?

cheeky82
21. jún 2016

@marculik no ak vam robili len zakladny, tak tam zistuju len tvar, pohyblivost a pocet. v Nitre na imuno robia testy ci sa mu tvoria protilatky voci spermiam, to je zasa nieco ine. napis mail do Brna a opytaj sa nato.
http://reprogen.sk/diagnostika/geneticke-vysetr...

marculik
21. jún 2016

@cheeky82 aha nam robili iba geneticke vysetrenie no ,rozmyslala som nad genetikou embrii ale nad spermiami a to kolko priblizne moze zase stat?

cheeky82
21. jún 2016

@marculik vela🙂 to PGD sa vysplha na niekolko stoviek, zavisi aj od poctu embryii. to sa ale musi urobit este pred mrazenim.
nasla som cennik iscare, skoro mi oci vyleteli ked som to precitala
http://www.iscare.sk/preview-file/cennik-08-201...

cheeky82
21. jún 2016

@marculik gynfiv ma DNA cenu 115 eur a FISH 200 eur. PGD 810 eur za 1-5 embryii. su to riadne palky. otazka je ci dat peniaze do tohto, alebo radsej do dalsieho pokusu.

marculik
21. jún 2016

@cheeky82 no presne to su palky,ako sa poznam radsej do pokusu,lebo ak by nic nezistoli by ma drblo ze som 1000 len tak vyhodila

ssegra
21. jún 2016

@marculik
@cheeky82 zistili by ci su, alebo niesu geneticky zdrave, teda ci nemaju nejaky chromozom navyse, alebo ci im nejaky nechyba. nam takto odpadli dve. je to palka ako svina, ale zase nam to usetrilo cas, stresy a hlavne to cakanie ci to vyjde, alebo nie a kedze boli poskodene tak by to s najvacsou pravdepodobnostou nevyslo. v papieroch co nam dali pred PGD bolo pisane, ze az 44% embryji je geneticky zlych aj ked sa normalne delia a su A kvality, len sa nedokazu uchytit, alebo sa potratia. v brne stoji PGD 8000ceskych kazde embryo. tym vam nechcem hovorit aby ste si to dali robit, len pisem, ze aj to ma svoje vyhody 🙂

cheeky82
21. jún 2016

@ssegra
@marculik ja súhlasím s tebou marculik. Co mas z toho ze nájdu zle? Nevložía ti ho. Radšej dám prachy do ďalšieho pokusu a aspon jedno embryo bude dobre. Ale nikomu neberiem názor. Ked si vynásobíš 8000 co je asi 300 EUR 5-mi, je to 1500 EUR, takze drahšie ako na SK.

ssegra
21. jún 2016

@cheeky82 zvysi sa ti sanca na uspesny vklad na 75%. ano, je to v brne drahsie, ale robia to metodou, aku robi len malo klinik na svete a je tam len mala sance, ze to embryjo sa poskodi na rozdiel napriklad od Iscare, kde to robia z trojdnoveho, ktore si castokrat neviem nahradit odobratu bunku a tym sa poskodi.

cheeky82
21. jún 2016

@ssegra hej,zvysi sa ti uspesnost na jeden transfer. ja som len chcela povedat, ze das si urobit to vysetrenie, z 5 embryii bude len dve dobre. zaplatis cca 1000 eur za 5 embryii, budu ti vkladat len dve, viac neni dobrych. z tych dvoch, napriek tomu ze nie su geneticky poskodene, sa ti nemusi narodit ani jedno dieta, lebo...... tych 1000 eur co by som dala za to vysetrenie investujem do dalsej stimulacie. casovo sa to pretiahne, ale.....
nehovorim ze moj nazor je spravny, len ja by som to riesila takto. a teda hlavne v nasom pripade, nie som az taka stara, spermie darovane...... neviem, fakt neviem co by bolo dobre riesenie, ale nam to nikde nenavrhli, len raz, ked sme boli s muzovymi spermiami, ale bolo malo embryii, tak povedali, ze radsej nie

ssegra
21. jún 2016

@cheeky82 ved to, ze clovek nevie co je alebo neni spravne. viem, ze kazdy by vyskusal aj nemozne len aby sa mu to podarilo a konecne po tolkych peripetiach drzal v naruci to malicke vonave babatko. su to nekrestanske peniaze a clovek si dobre rozmysli kam ich vrazi. inak keby sme mali zdravotne poistenie v cechach tam to poistovna preplaca, to je sila. nam ked to navrhli tak prave preto aby sme mali co najviac embryji pichala som si velke davky

cheeky82
21. jún 2016

@marculik takze ozvala sa mi sestricka od Dr. Dzurillovej a povedala, ze nepotrebujem pretestovat vzhladom na posledne kontrolne odbery. no aspon som usetrila 90 Eur 🙂

marculik
21. jún 2016

@cheeky82 tak super aspon jedna pozitivna sprava 🙂 tak ziadne stresy a sup na ket,skus si dat pred vkladom cervene vinko a nech to je uz tutovka a das si vlozit uz dve?

cheeky82
21. jún 2016

@marculik no ja si preventivne pred vkladom davam tak pol deci kazdy druhy den🙂 i ked som na nete nasla taky mudry clanok, ze vsetky tie rady ohladom ako zvysit sance ivf, napr. ananas, atd, su vraj hlupost. Ak by to skutocne zaberalo, tak by nas CAR poslal domov s dlhym zoznamom toho, co mame papat a ake vitaminy uzivat. no ale co by sme neurobili preto, aby sa sance zvysili co i len o jedno mizive percento🙂

marculik
21. jún 2016

@cheeky82 boze pozeram ten test tu druhu ciarkuskoro ani nevidno,to je hruza ale niekedy este citim taky mierny krc pod bruchom a ozaj ten clexane si este pichas?

cheeky82
21. jún 2016

@marculik ved od rana uz vybledol! uz nepicham, prestala som hned ako mi dosla MS.

marculik
21. jún 2016

@cheeky82 ty mas stale nejaku odpoved na upokojenie 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre