Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cheeky82
21. jún 2016

@marculik no uz som si aj nasla lekara v mieste bydliska, ktory mi urobi ultrazvuk pred KET a bude mat to stat len 10 eur🙂 dnes som so svojim vykonom spokojna 😎

marculik
21. jún 2016

@cheeky82 no vidis super ako ti to ide,nic neni prejazkou ked chces ist za svojim cielom 🙂 ja som dnes sla konecne von za zmrzku a citila som zase krc taky slabi pod bruchom,boze nech to je uz dobre a kedy ides na UZ?

cheeky82
21. jún 2016

@marculik v stredu buduci tyzden hneď rano. Neboj, je to dobry kŕč. Rozťahuje sa ti maternica

marculik
21. jún 2016

@cheeky82 tak to je fajn budes 12 den ,ach moja dufam ze mas pravdu

marculik
22. jún 2016

@cheeky82 ahoj no co moja ako aj sa ti ozval dr. z Brna,ja uz vobec nic necitim ziadne krce pod bruchom,uz len vcera som xitila v oblasti vajecnikov tak si myslim,ze sa moje telo chysta na kramy

gagirl
22. jún 2016

@marculik ahoj..neskusila si uz testovat?kolkaty den si po vklade?

marculik
22. jún 2016

@hateria ahoj a ry ako pokracujes,uz si bola na krvi?dufam ze budes mat len pozit. spravy

marculik
22. jún 2016

@gagirl som 12den a neviem citim ze to zaae zle dopadlo a aj sa bojim,pockam na krv

marculik
22. jún 2016

@gagirl a ty si po vklade ci pred?ci.. 🙂

cheeky82
22. jún 2016

@marculik dnes sa mi ozval, ze bude stačiť 10.den kontrola. Som mu napísala ze idem na UZ až 12.den, ci je to OK. Tak mozno zajtra sa mi ozve. Ja som mala ovulku 12-13 den ked som brala Inofolic. Teraz neberiem nic, tak skôr ako 14.den to nebude. Kedy ideš na krv?

cheeky82
22. jún 2016

@marculik ale keby to nevyšlo, tak by si dostala kramy,nie? Mne teda vždy prišli este pred vysadenim utrogestanu.

marculik
22. jún 2016

@cheeky82 praveze predtym som zvykla dostat,no aj minuly rok som nedostala len po vyvolavacke,moje telo ma uz asi neposlucha a utrogestan som nevysadila,pockam jramy by som mala dostat v nedelu

cheeky82
22. jún 2016

@marculik jasne. Nic nevysad, počkaj na krv. Kedy ideš na test? Zajtra?

marculik
22. jún 2016

@cheeky82 na krv idem v piatok,aj si myslim ze tam iste ukaze ,no ci bude dobre ktovie a tebe len tolko napisal dr.nic co by navrhoval ,oni vobec nepouzivaju lepidlo?lebo v Ke ze ano ,ktovie ci by to pomohlo

hateria
22. jún 2016

@marculik ahoj ;) este som nebola na krv, v piatok mam 14.den. Testy mam uz silno pozitívne, takze vyzerá to dobre. Len uvažujem ci pojdem do Brna alebo k svojmu gynekológovi, len ten moj je taký starý deduško, on ani nevie,ze sme IVF vobec riešili a bojím sa,žeby nieco nezanedbal. Ty ideš kde na krv? A ako sa cítiš?

mircalla
22. jún 2016

@hateria radsej by som isla do toho brna, ale az na sono, krv ti moze aj tvoj zobrat. na sono je este skoro. a inak odporucam najst kvalitneho gynekologa, co ma dobre sono a robi vsetko, co treba. v tehu je to dolezite🙂

marculik
22. jún 2016

@hateria to mas super kef to mas silnejsie,tak aspon vies ze je uplne vsetko v poriadku,ja idem na krv v piatok a ja mam dobreho dr.vsetko spolu riesime od okamihu ako ma operoval ,no ked nie si si ista zo svojim dr.chod do Brna alebo zmen lekara 🙂

hateria
22. jún 2016

@mircalla
@marculik a neviete ci na sono do Brna sa musim aj objednat? Pojdem teda zajtra k svojmu lekarovi aj ked je len 13.den po ET a potom do Brna na sono... hej, aj chcem zmenit lekara ale nepoznam v BA, musim postudovat na nete 🙂 ale citala som,ze velmi ani nechcu brat nove pacientky. Tak baby ak viete niektora poradit,budem vdacna 🙂
a @marculik vydrzala si teda netestovat az doteraz? mna by asi porazilo 😀 ja som testovala uz na 7.den :/

cheeky82
23. jún 2016

@marculik nic nenavrhol. ja som to uz raz mala v inom centre, nepomohlo. Napr v Heliose Martine to vobec nerobia, vraj su to zbytocne vyhodene peniaze. Nie je dokazane ze to pomaha.

katarinauk
23. jún 2016

ahojte baby, mam otazku.. neviem sa rozhodnut odkial zobrat lieky.. zijem v uk, IVF chystam v Brne a v lete cestujem na svk.. tak sa opytam vas ci viete poradit nieco.. recept uz mam na Gonal, Orgalturan a Pregnyl. netusim ake su ceny na svk, ci v cz.. neviete paradit?

hateria
23. jún 2016

@katarinauk ahoj 🙂 ja som bola na IVF v Brne a za kratky protokol (3x orgalutran a Gonal 900iu)som platila 9100 czk ale bez pregnylu, ten som mala vlastny z predoslych cyklov. Na Slovensku mi povedali, ze lieky budu stat cca od 500-700e v zavislosti od protokolu. Ale nech ti to este radsej upresnia baby,ktore realne to absolvovali na SVK. 🙂 drzim prsty 🙂

marculik
23. jún 2016

@hateria ahoj ja som na 11den testovala no ciarka bola velmi sabulinka a znovu som dnes spinila tak si myslim ze sa asi rozbiehaju kramy a ty ,si tiez spinila alebo pocitujes nieco?

hateria
23. jún 2016

@marculik moja nevesaj hlavu, kludne mozes byt este tehu, pockaj na krv a uvidis,ze budes 🙂 drzim prsty, hlavne oddychuj. A nehovorila si s lekarom o tom? aby ti zvysil davku liekov? ja som chvalabohu doteraz vobec nespinili, len mam silny vytok. Bolesti som mala na zaciatku, potom to preslo ale strasne ma pichalo v kostrci a teraz ma tak 5x za den chytia bolesti ako keby mala dojst mrcha ale ked si lahnem,tak to prejde. A picha ma vo vajecnikoch pri chodzi. Akurat ma strasne boli zaludok a okolo pupka na dotyk, ale je to taka ina bolest, ako keby svalovica..ale ked si lahnem,tak uz to neboli vobec ani na dotyk. Tak neviem ci sa roztahuje maternica alebo v com je problem...

cheeky82
23. jún 2016

@hateria rozťahuje. Aj mna vtedy bolelo okolo pupka😀 To je normálne, aj tie občasne bolesti ako MS.

hateria
23. jún 2016

@cheeky82 tak kym to boli,tak je dobre,hej? 😀 no ja som sa uz na zaciatku bala ci to nie je zlcnik lebo s nim mavam casto problemy. A ty sa ako citis? uz je lepsie? kedy zacinas dalsi cyklus?

cheeky82
23. jún 2016

@hateria celkom to ujde. Ano, začínam ďalšie kolo KET. Tak snáď teraz uz úspešne

ssegra
23. jún 2016

@hateria tiez som mala bolesti ako na ms a aj krize ma boleli, ale ked som si lahla tak to preslo. A s tym zaludkom tiez bolo to ako keby mi nan niekto tlacil a to mam aj doteraz takze podla mna si na dobrej ceste..drzim paste 🙂

hateria
23. jún 2016

@ssegra dakujem 🙂 dufam,ze sa bublinka udrzi 🙂 a ty si uz v ktorom tyzdni? aj ti byva zle?

hateria
23. jún 2016

@cheeky82 drzim ti silno prsty, musi to uz tentokrat vyjst. uz ked ti zistili aj dalsie veci, verim,ze sa to tentokrat uz ozaj podari a podchytia to a dotiahnete to do uspesneho konca :-*

hateria
23. jún 2016

Baby bola ste niektora na krv aj priamo v Brne? Robia to bez problemov aj tam? lebo mne sestricka povedala, aby som isla za svojim gyn. ale ten mi uz 2.den nedviha telefon tak asi ma dofcu :/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre