Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

hateria
7. júl 2016

@vernazza urcite chod hned ked mas dobre vysledky. Nam lekar povedal,ze ak by to nevyslo nahodou,tak hned mame dojst pocas dalsej ovulacie na KET. drzim prsty

marculik
7. júl 2016

@cheeky82 ahoj moja no co ako ste dopadli,dufam ze vsetko o.k a zuby este bolia?

cheeky82
7. júl 2016

@marculik robil mi to Otevrel, veľmi šikovne ani som nevedela ako. Kozumplík sa mi tam nevedel dostať vraj sa mi schovával krčok ci co. Sliznica bola 8mm lepsie ako minule, tak dúfam. Kokos len co robiť aby som sa nesledovala. Zuby lepsie, povedal mi ze kľudne možem ist aj zubárovi, vŕtanie, blombovanie a aj anestéza su vraj v pohode

sasa1983
7. júl 2016

@cheeky82 drzim palce.

marculik
7. júl 2016

@cheeky82 moja o.k od dnes budeme pisat ak chces a ziadne sledovanie 🙂

marculik
7. júl 2016

@cheeky82 skus si precitat nejaku knizku ci si kukni nejaky film ,len vypni 🙂

bianitka996
7. júl 2016

@cheeky82 moc drzim palce a presne kniha, film, kamosky, kava atd

hateria
7. júl 2016

@cheeky82 drzim silno prsteky :-*

gagirl
7. júl 2016

@cheeky82 drzim palce velmi..

bykaterina
8. júl 2016

caute kocky ako dlho ste cakali na vysledky pgd ? dakujem 🙂

ssegra
8. júl 2016

@bykaterina ahoj necele dva tyzdne

bykaterina
8. júl 2016

@ssegra dakujem mne napisali cca 3t 🙂 tak preto ze ci nahodou to nebude skor

marculik
8. júl 2016

@cheeky82 ahoj tak konecne sa mi ozvala dr.Pospisilova a nalisala ze podla nich embryo bolo dobre ze mala by som este riesit imuno. mozno by bolo ze vhodne nasadit ine lieky tak som zvedava co zase vymyslia

ssegra
8. júl 2016

@bykaterina aj nam povedali ze 2-3 tyzdne a neboli to ani dva 🙂 tak nech vam to rychlo ubehne a hlavne aby ich bolo co najviac zdravych 🙂

bykaterina
8. júl 2016

@ssegra ďakujem 🙂 a tebe gratulujem

ssegra
8. júl 2016

@bykaterina za malo 🙂 a dakujem 🙂

cheeky82
9. júl 2016

@marculik to sa dalo cakat. Inak ja dnes druhy den po vklade a citim sa super,bohuzial. Ziadne pobolievanie brucha☹ urcite sa nenecham viac odbyt a dam sa pretestovat na imunologii. Som si myslela ze 2 embrya boli 5dnove a 1 bolo 6dnove a oni su vsetky 6dnove. Ako ked to uz nevyjde s FHB najvyssej kvality,tak potom uz fakt neviem.otevrel povedal ze od toho uz nic lepsie nie je

ssegra
9. júl 2016

@cheeky82 mne zacalo pobolievanie bruska az na 4ty den a to uz bolo vylezene z obalu ked mi ho vkladali tak este nic nieje stratene 🙂

marculik
9. júl 2016

@cheeky82 moja ale ja ta musim vyhromzit,znovu sa kontrolujes?pekne si lahni ,klud precitaj si knihu a nekontroluj sa,ja som tiez pocitovala az 4-5 den a pozri,nechaj to tak,drzim ti moc palce 🙂

cheeky82
9. júl 2016

@ssegra vazne?aj moje uz bolo vyleštené z obalu, preto som čakala ze to bude skôr. Tak este mam sancu😀

cheeky82
9. júl 2016

@marculik inak to musím priznať, ze v tomto sa mi RF páci. Neposielajú ta do ďalšieho vkladu, ale na pretestovanie imunity.

ssegra
9. júl 2016

@cheeky82 podla mna urcite mas este sancu a aj keby si nemala pobolievanie v brusku to este neznamena, ze sa to nemuselo podarit. su zeny, ktore nemali absolutne ziadne priznaky a napriek tomu boli tehotne 🙂 tak hlavu hore, uvolni sa a relaxuj 🙂

gagirl
9. júl 2016

@cheeky82 drzim velmi palce nech je to tvoj posledny vklad a uspesny az do porodu..A zial ani fhb nezaruci vzdy pozitivny vysledok ani hb..Tak ako u mna..:(niekedy naopak nie tak dokonale a prosperujuce embryjko je uspesne..A takisto bolesti po vklade nemusia byt vraj vzdy a je z toho tehu..Takze zostava po vklade fakt len vydrzat a snazit sa verit ze to vyjde..aj ked je to tazke..sama viem..Velmi ti to prajem...

cheeky82
9. júl 2016

@gagirl lenže u nás oboch je to kvôli imunite. Imunita neprijme ani to najkvalitnejšie embryo

gagirl
9. júl 2016

@cheeky82 myslis u mna?Ale imunitu mas podchytenu liekmi nie?

cheeky82
9. júl 2016

@gagirl podchytenú ako podchytenú. NK bunky mam 18,8. Pri prvom teste boli 19.1, po liečbe po 8 týždňoch skočili na 20,4 a po ďalšej 10 týždňovej liečbe 18,8. Doktorka mi povolila ist na vklad a zároveň povedala ze mne nikdy neklesnú na normálnu hodnotu. Ma vraj ale pacientky ktoré otehotneli s NK 30, počas tehu im stúpli na 40 a úspešne donosili. Tak ja uz fakt neviem. Všetko ostatne mam vďaka liečbe Ok

tinkatinulka
9. júl 2016

@tancik gratulujem, som nepostrehla kedy ti to ubehlo

hateria
9. júl 2016

@cheeky82 moja držím ti silno prsty, ani ta nepoznám a idem sem stale kuk, ze co mas nové. Nebudem ti písať,ze sa nesleduj lebo aj tak budes robiť,mne mohli hovoriť,písať hocičo, sledovala som každé pichnutie. Neboj sa, to,ze ta nic neboli este nic neznamená presne ako baby píšu. Ja som jeden den mala bolesti, potom aj 3dni vobec nic, potom zase len sem tam pichnutie a Ani prsia ma neboleli. Vobec ale vobec som neverila,ze to vyjde. Plakala som, rozmýšľala ako sa vrátim spat do prace lebo mam home office teraz dlhodobo a ako to budem všetkým zase celé vysvetľovať. Este aj test som si spravila len tak zo srandy a nechala ho na wc a odišla, po pol hod sa ma manžel pýtal na výsledok a ja ze ahaaa,zabudla som. O to väčšie prekvapenie bolo ked som tam uvidela 2ciarky, plakala som ako mala. Neboj sa,poriadne oddychuj, snaž sa rozptýliť niečim. Verím,ze Pán Bozko obdari konečne aj teba bábätkom. Silno držím prsty.

hateria
9. júl 2016

@cheeky82 a inak zase sme pri tej imuno, mas o nieco vyššie hodnoty NK, ja som mala takmer 18 a mna vobec neriešili, žiadna liečba. Ani Dzurillova ani v Brne, vraj je to dobre. Ked ja mam stale pocit, ze cela ta genetika aj imuno je pokus-omyl. Neverím im vobec. Po skúsenosti ked nam z genetiky lekárka povedala,ze výpočty robí vysokoškolák a ze to kľudne mozem ist na vklad aj ked nemam výsledky, ze určite budu výsledky v poriadku, ze sa za celu svoju kariéru vraj nestretla s nejakým problémom. Ked som sa jej spýtala,ze potom prečo sa vobec robia tie testy a este mala tu drzosť od nas pýtať dalších 360e doplatiť z vlastného vrecka ked sme chceli výsledky do 5.tyzdnov. Len koktala a ze mi bude najneskôr na dalsi den volať. No prešiel odvtedy mesiac a nic. Dokopy uz čakáme na výsledky 11tyzdnov ;) choré...

cheeky82
9. júl 2016

@hateria asi preto ma Dzurillova nechcela pretestovat, nevidela dôvod. No uvidím ako to dopadne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre