Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
26. júl 2010

@zuzla80 zuzlicek, som rada ze si sa ozvala, mala je krasna babika 🙂
co sa tyka usiek, som muzikovi povedala ze nech si ide prepichnut s malou uska sam, ked som totiz videla ako znasali ockovanie tak mi je to strasne luto im posobit bolest. Mala ked bude chodit do skolky a bude sama chciet nausky tak ich dame, ale ja to beriem tak ze nemam pravo rozhodovat za nu..ja keby som nemusela, ani ockovat ich nedavam, velmi zle znasam ked sa im posobi bolest, tak revem s nimi.. 😒

mirinda10
26. júl 2010

@takyna nekojim odsavala som mlieko z jedneho prsnika, v drohom sa mi vobec netvorilo mliekomax co som bola schopna odsat za jeden den bolo 280ml co mala na 2 davky ako viac pila tak mala menej davok
ak kojis tak je to super len pokracuj, co ja by som za to dalo keby sa prisala a tahala sama ale davala som je 80-90ku na krmenie 7 x denne

bobjan
26. júl 2010

Ahojky, po dlhej dobe 😉

Vidím, že sa tu pekne rodí, tak gratulujem maminkám a detičkám veľa zdravíčka 😉

Snažilkám a stimulantkám veľa šťastia. 😵

Ja som po kontrole na hemato v BA a vraj som zdravá ako ryba 🙂 dostala som kyselinu listovú a fraxík, keď nájdem na teste //, mám volať a hneď pichať jednu denne. Vraj skúsime šťastie takto 😵 😵 Tak hádam sa zadarí 😉

kanhwa
26. júl 2010

@zuzla80 dakujem, no moc sme nepokrocili, teda vlastne neviem....ked nas v aprili zaradili do poradovnika, tak mi nechceli na urade povedat kolkati sme, ze je to irelevantne, takze cakame a tak pred koncom roka tam zavolam, snad uz budeme niekde viac vpredu a nieco nam povedia. od bab na inej teme z konika mam info, ze v BA je to najkratsie, aj na zdrave biele malicke dietatko vrajlen 1 az 1,5 roka. Od kocky, co robi profi mamu v BA kraji to mam priamo, ze deticky, ktore oni odovzdavali do osvojitelskych rodin tak to cakanie bolo do roku a pol, len zriedkavo dva roky. Tak snad nebudeme dlho cakat, nabija ma to optimizmom, uz mam nejake vecicky pre nase dievcatko pokupene 🙂 no potom si zas niekde precitam, ako niekto caka roky a nic a je mi pod psa...ale treba verit skusenostiam inych, snad ta predbehnem, kym budes mat druhe 🙂 🙂 🙂

zufalka
26. júl 2010

@shandy dakujem 🙂 mircalla veeelka gratulácia 😀 😀 😀

brita
26. júl 2010

Mircallka, srdečne gratulujem. 🙂

rikuska21
26. júl 2010

@kanhwa upimna vdaka a vela stastia, hlavne kratke cakanie

babulky, chcela by som sa spytat, ci neviete vekovu hranicu pre ivf tu na slonesku, mam 35 a viem ze poistovna preplaca iba tri pokusy ale neviem ci len do 35 alebo do kedy???prosim vas dajte mi vediet ak mozte
vdaka

bobjan
26. júl 2010

@rikuska21 , myslím, že to je do 39 roku a 11 mesiacov života ženy??? no neviem...

rebeca_1
26. júl 2010

@mircalla srdecne blahozelam )))))) Musi to byt prekrasny zazitok. Uzivajte si jeden druheho plnymi duskami a prajem Vam obom vela-vela zdravia.

orsulka
26. júl 2010

@rikuska21 podla mojich informácii do 39 rokov veku ženy

rikuska21
26. júl 2010

jej Bobjan hoj ako sa ti dari a dakuje za info aj Orsulkem, tak mam este cas mam 35 takze nemusim stresovat.

rebeca_1
26. júl 2010

Ahojte babulky,

ja mam prvy UZ za sebou. UZ mi nakoniec robil Stelcl.
Na clostil som zareagovala celkom dobre, oddnes dopichavam bravelle a v stredu mam dalsi UZ.
Som rada, ze mi stimulku nestopol a mozem ist dalej.

kanhwa
26. júl 2010

@rikuska21 ano je to do 39 rokov, ale mozem ti povedat a baby ti to potvrdia, ze v Reprofite ako samoplatcovia platili vacsinou menej ako cez poistovnu na SK. Tak drzim palce este raz 🙂

violoncielka
26. júl 2010

@rebeca_1 tak to je super spravicka

rebeca_1
26. júl 2010

@violoncielka mala som ozaj velku obavu ci zareagujem na tak nizucke davky a cuduj sa svete...

avaka
26. júl 2010

@takyna ,vidis ako to tie babatka dobre znasaju,aj Bibka aka hrdinka 🙂 A ked mala znizeny cukor,Tebe vysli aj gluk.testy zle?Uz nepamatam..Inak k tej Bebe,nasa mala im to aj tak nepila,sestricka vzdy cakala ked vypadnem,ze akoze ju da odgrgnut a vravi jej,ze "nehovor,ze Ti tych 20 ml od mamy stacilo,a len co som zaliezla za roh,,uz zarabala bebu 😖 ,lenze mala ospala,odomna najedena,vysunula jazyk a spala ako drevo,bebu som tam vecer nasla nezjedenu.. 😀 a to nevravim,ze tam mala vzdy nachystany dudel,este taky komunisticky,erarny,co ho uz cumlalo aspon 200 spoluobcanov..A to ako nemocnica BFHI nemozu!Takze som stastna,ze napriek takejto "podpore"este stale dojcim..a to ani nevravim o podpore okolia 😒
Inak nasa mala dnes 1.x papala mrkvicku.. 😎 Tak ju velmi chcela,normalne sa sapala za tym..predklanala hlavu,aby bola blizsie,preto som sa nemohla trafit do pusy,a vytlacala to jazykom,lebo nevedela,co s tym...az sa vrhla na misku a chcela to rovno z nej pit...Dufam,ze jej bude chutit aj ostatne.. 😀

avaka
26. júl 2010

@bobjan ,tak dufam,ze sa coskoro zadari.. 😵
@kanhwa ,nech cakate co najmenej na svoje dievcatko 😉
@rebeca_1 ,ved to ,v R vedia,ze nie velke davky za kazdu cenu..aj my sme pri mensej davke dokonca 1.krat aj zamrazili 😉 ,tak drzim palce

takyna
27. júl 2010

@avaka tak krasne papka na tej fotecke 🙂 , ste sa tiez vytrapili v nemocnici, my detto, ospala bola, po cukre uplne mimo ☹ , pchali do nej Bebu, jedla na silu, ale doma sme presli v pohode nastastie na prsnik a tiez ju plne kojim, nemala som tehotensku cukrovku, proste po porode mi ju dali velmi neskoro, tym ze bola zlta tak prespala viac casu, a nepapala, tak jej ten cukor klesol, a tym ze bola velka, sa ako keby sama vyhladovala, celkovo som mala velky problem ju budit na kojenie, cvicila som s nou, nos tahala, vodu frkala, prezliekala, a dieta spalo 😖 , do placu mi bolo, bolo to strasne, ale nejako sme to rozchodili, nastastie 🙂
akurat sa chystam s nou do poradne, lebo sa nam zapalila ranka po ockovani TBC ☹

violoncielka
27. júl 2010

@rebeca_1 ved toho sa aj ja bojim, ale ked vidim ako sa vam dari.....tak dufam

janula18
27. júl 2010

@rebeca_1 ty chodíš na sono do Brna?
Platí sa za sono, alebo to je vrámci tých 13000 čo sa potom platí.
Lebo ja chcem ísť na sono u môjho dr., len neviem druhé sono mi víde asi na víkend tak budem asi musieť do Brna, tak neviem

rebeca_1
27. júl 2010

Dobre ranko, nema dnes nahodou leni71 ET? Myslim, ze hovorila o utorku.
Ak ano, tak drz sa Leni, budes nasa nova tehulka!!!!!

@avaka mala je perfektna s tou mrkvickou, podstatne je ze ju zblajzla a chutila jej. Mas krasnu princeznicku. )))))

rebeca_1
27. júl 2010

@violoncielka cela ta stimulacia su dobre nervy, vsak? Najskor ci reagujeme, potom nas zaujima cislo, potom ako sa opladnili a bla, ba, bla..... A potom budme v klude, ze?

@janula18 awojky,
ano, ja chodim do Brna na sono, tak sme sa dohodli. UZ je v sume tych 13 000 cz. Pokojne ti moze sono urobit aj tvoj gynekolog, myslim ze s tym v Reprofite problem nerobia, aj ked meranie je velmi dolezite. Cez vikend asi sono ani v Brne nerobia, len OPU a ET, ale neviem to isto.
Drzim palce!

janula18
27. júl 2010

@rebeca_1 vdaka, len mne vychádza že by som šla na sono na 9DC u môjho dr, lebo ten ordinuje len v pondelok a vo štvrtok, tak ked pôjdem štvrtok na sono, potom dalšie by mi vychádzalo na víkend. A zase absolvovať len jedno sono sa mi zdá málo.
A odial si? koľko ti trvá cesta do Brna?

rebeca_1
27. júl 2010

@janula18 tak si skus radsej zavolat do Brna. Jedno sono bude ozaj malo.
Ja som z MA a cesta do Brna trva nieco vyse hodinky.

janula18
27. júl 2010

@rebeca_1 však uvidím ako mi dojdu a potom sa budem musieť dohodnúť aj v brne aj s mojím dr.
Koľký den cyklu si, a ako máš rozvrhnuté lieky?
Lebo mne kázal clostil a menopur

rebeca_1
27. júl 2010

@janula18 deviaty DC. Ja som mala 2x1 clostil a 2x1 metformin a teraz 75 IUI bravelle.
Ku komu chodis?

janula18
27. júl 2010

@rebeca_1 ja som tam ešte nebola, ja som sa dohodla so Štelcom cez mail.
Mne kázal 3x1 clostil a aj 75j menopur. A nech si zoženiem orgalutran alebo cetrotide aby vajká nepopraskali.
Ten metformin je čo?
Na ten 9DC to bolo tvoje prvé sono? kedy ideš na dalšie?

rebeca_1
27. júl 2010

@janula18 metformin je na dorovnavanie hladin, mal by zabranit OHSS. Su to lieky na cukrovku myslim.
Zajtra mam druhy UZ, 10 DC.

janula18
27. júl 2010

@rebeca_1 tak to máš super že ti to takto višlo.
Ja dúfam že sa mi mrcha posunie skorej aby som nemala na víkend problémy. Ja čakám 4.8. tak uvidím
Koľko máš zatial vajok?
Už si tam niekedy bola na softe, alebo niekde inde na IVF?

rebeca_1
27. júl 2010

@janula18 hovoril o troch. Pre mna je to ale uspech ako hrom. Pri klasickom IVF som mala 6-7. V Reprofite som prvy krat na IVF soft. Mam za sebou 3 IVF na Slovensku.
Ty ides na prve IVF?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre