Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cheeky82
21. júl 2016

@pinguinka myslim, ze dve ti vlozia, lebo ja ked som sa objednavala na KET, tak sa ma koordinatorka pytala, ze ci chcem vlozit jedno alebo dve.

ssegra
21. júl 2016

@pinguinka ahoj budem drzat paste aby vam to vyslo 🙂 my sme si dali len jedno

karmen007
21. júl 2016

Ahojte kočky,
chcela by som sa spýtať, či tu je nejaká baba, ktorej vyšlo 1. IVF v Reprof. Brno a má cca 39 alebo 40 rokov. Zaujíma ma všetko aký mala protokol, koľko mala embryí, no všetko a hlavne akú má výšku a váhu. Lebo ja som mala horšie 2 IVF v Brne ako 1. IVF v Bratislave, čo mi môj gynek. stále vyhadzuje na oči, že prečo som išla do Čiech. A dosť ma to zraňuje. Ale tak. Vďaka.

hariet
21. júl 2016

@petkaapalo ahoj, vidim, ze ti baby uz poradili. drzim ti palce.

petkaapalo
21. júl 2016

@cheeky82 ahoj, dakujem velmi pekne, toto som potrebovala... doteraz som to nechavala tak, ze ved uvidime... ale ak mi nieco je, nieco chyba alebo treba preliecit, nech nestracam cas. nic nechcem silit, ale ani zbytocne stratit dalsi rok - vek... prajem ti vsetko naj do zivota...

petkaapalo
21. júl 2016

@hariet ahoj, ano pomohli, dakujem a pekny den.

saldiv
21. júl 2016

Chystám sa na dalsi et. Chytá ma panika a nervy :( mame uz 2. Darkynu a teraz 2. ET. Neviem ci je to normalne ze sa ani najlepsie embryo neuchytilo. Pritom som 2x spontánne otehotnela (do 7 tt)
Dodajte mi prosim nejaku nádej. Ze to snad aj mne raz vyjde...najlepsie teraz.

hariet
21. júl 2016

@saldiv ahoj, posielam ti srdiecko a zelam ti vela stastia, aby to tentokrat uz vyslo!! aj ja mam podobne pocity, ale pravda je taka, ze clovek ten vysledok velmi neovplyvni a stres nepomaha. Myslim na teba <3

cheeky82
21. júl 2016

@saldiv ahoj, velmi drzim palce. Len taka jedna otazka? Vysetrovali ta na reprodukcnej imunologii? Lebo ja som tiez vzdy mala perfektne embrya a ani tuk, alebo potrat a potom na imunologii zistili problem. No a proste niekedy to je len blba nahoda a treba viac pokusov. hlavne sa nenechaj odradit

ivkaivuska
21. júl 2016

@karmen007 ahoj ja mam 44.v Brne sa ivf podarilo na prvi krat mala som soft. Takze nevesaj hlavu

gagirl
21. júl 2016

@saldiv velmi ti to prajem a drzim palce nech je tento vklad vas posledny a dockas sa aj ty..drz sa..ine nam nezostava len verit..

ssegra
21. júl 2016

@saldiv drzim ti velmi palce aby vam to vyslo a o dva tyzdne si nasla vytuzene dve //..

dancura
21. júl 2016

@saldiv Posielam objatie- neboj, ako sa vravi, na kazdeho raz to stastie sadne. Na niekoho skor, na ineho neskor ale raz sa to podari! v centre nam hovoria- nemyslite na to. ale to sa proste neda. Takze ti verim, ze nervy su asi riadne napnute....Takze kludne na to mysli, ale v pozitivnom duchu- ze teraz to uz proste vyjde a basta. A skus 'byt zaneprazdnenea' niecim inym..napr starostlivost o zahradku, sitie, ci ine domace 'oddychovky'- aby ten cas rychlejsie ubehol. A potom za dva tyzdne nech ta uz len tie 2 ciarky cakaju! 🙂

chelly
21. júl 2016

@petkaapalo ja si myslim ze je lepsie dat si porobit vysetrenia cez svojho gynekologa, pripadne v CAR blizsie k miestu bydliska. zbytocne budes kvoli tomu cestovat do brna. a predsalen, netreba zabudat, ze sa jedna o kliniku, kde sa zivia umelym oplodnenim a nie liecenim neplodnosti. samozrejme, ak si rozhodnuta ist rovno do IVF (napr. ak mas viac ako povedzme 35 rokov), tak ti len urobia hormonalny profil kvoli nastaveniu stimulacie. ak mas vyssi vek, bolo by dobre absolvovat hematologiu a imunologiu, aby si zbytocne nestracala cas neuspesnymi pokusmi. v RF este dost baziruju aj na hodnote TSH (stitna zlaza) aby bola do 1,5.
ak sa chcete snazit prirodzene, dobre by bolo odsledovat ovulaciu a pripadne si dat casom zistit priechodnost vajcovodov.

karmen007
21. júl 2016

@ivkaivuska díky za odpoveď a za povzbudenie. Ja mám teraz 40 r. a chcem to celé zabaliť - hlavne IVF, lebo ma to veľmi psychicky ubíja. Zmierim sa s tým, že budem bez detí. Nemám už viac síl.

lola911
21. júl 2016

@karmen007 ja mam 41 4ivf za sebou,, vsetky v rp a jedno jedine vajko vydolovane s prveho ivf,,, takze 1ivf bolo zo vsetkych najlepsie 😉

petkaapalo
21. júl 2016

@chelly ahoj, dakujem za pripomienky. to som si myslela, ze ma tam nebudu liecit, len som myslela, ze mi spravia potrebne testy... a podla nich mi poradia a ponuknu co dalej... ale asi by som toto mala dostat od svojho gynekologa, vsak? tak sa asi pustim najprv do toho, aby ma poslal na tie testy atd. alebo si najdem ineho gynekologa... ale dakujem za pomoc a prajem vsetko naj.

karmen007
21. júl 2016

@lola911 ty si mala všetky ivf v Reprofite a 1 ivf najlepšie ? Ja som mala pri 1 IVF 4 embryá a pri 2 IVF ledva 1, že nemôžem ísť teraz na KET. Tiež 1 bolo najlepšie, a to bolo vo Ferticente v Blave. A keď by som teraz išla na 3 ivf (ešte neviem, musím byť psych. v poho), tak tam by neviem, či bolo aspoň 1 embryo. Nechápem, že ak žena ide na viac ivf - tak je to horšie a horšie - lebo má už asi vek alebo neviem, čo. Ale niekt. babám vyšlo 5 al. 9 ivf. Tak z toho som už fakt jeleň. A môžem sa spýtať, pri 2, 3 a 4 ivf koľko si mala embryí ? Ak mi teda môžeš odpísať. Díky.

lola911
21. júl 2016

@karmen007 pri 2,3 a 4 ani jedno vajicko o embriach ani nehovorim,, ja mam velmi nizke amh,, ked sme robili testy tak bolo 0,01 tak som nasadila d3 a dhea a po 7 mesiacoch je amh 0,17 co je fakt velky uspech,, mne to pripada tak ze softy velmi oslabuju vajecniky,, ked si predstavis ze tvoj vajecnik namiesto jedneho folikulu vypudi tak tri alebo 4 foliky 😕 tak preto si myslim ze sa oplati robit nativ cyklus,,, nepichas ziadne hormony a v prirodzenom cykle len sledujes ako sa chovaju vajecniky a maternica,,, a ked sa na ultrazvuku ukaze krasny folik tak sup na odber 🙂 takto to mozes skusat aj kazdy mesiac 🙂

izzie27
21. júl 2016

@ria191 jeeej gratulujem maminka....je krasny a prajem vela zdravicka

karmen007
21. júl 2016

@lola911 díky za odpísanie. Ja mám zasa AMH 1,76 a veľké hovno z toho. Práve včera mi hovor. gynek., že mi niektorý mesiac nedozrievajú vajíčka. Tak neviem, musím ovul. testami zistiť ovuláciu a potom by som chcela tiež ísť na nativ cyklus. Ty sa tomu super rozumieš, ja veľmi nie a ani to nechcem nejako študovať, lebo mám toho už plné zuby. A to máš pravdu s tými hormónami - veľmi oslabujú človeka psychicky i fyzicky a veľmi sa z nich priberá. Ja som počas 2 ivf pribrala 12 kg - takže mám teraz cca 30 kg nadváhu. Prosím ťa ten odber sa robí s narkózou alebo bez ? Lebo ja by som bez narkózy to nevydržala asi tú bolesť. Díky za info.

chelly
21. júl 2016

@petkaapalo hladat ineho gynekologa vobec nemusis, ak si s nim inak spokojna. bezny gynekolog nevie riesit neplodnost. standardny postup je zacat to riesit az po roku, kedze dovtedy cca 80-90% zien otehotnie, takze by sa to riesilo uplne zbytocne. a ono sa to vo vela pripadoch ani neda. ono su v podstate tieto dovody, preco sa nedari: zly spermiogram, nepriechodne vajcovody (zistuje sa ambulantne v CAR alebo v nemocnici laparoskopicky) alebo chybajuca ovulacia (toto mozes riesit bud so svojim gynekologom, ak je ochotny, alebo v CAR). ak v tomto smere ziadny velky problem nie je a ani netlaci vek, da sa snazit uplne prirodzene, alebo ist na IUI do CAR. potom uz jedine IVF a to bud preventivne s liekmi (toto je postup v Reprofite), alebo je moznost absolvovat narocne vysetrenia na hematologii a imunologii, kde vo vysledku aj tak len nasadia tie iste lieky, co sa mozu nasadit preventivne. cize ono ziadne extra vysetrenia ani riesit netreba.

petkaapalo
21. júl 2016

@chelly dakujem, snad sa nejako posuniem...

chelly
21. júl 2016

@petkaapalo drzim palce

lola911
21. júl 2016

@karmen007 vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody,,, to ci pojdes s narkozou alebo bez je ciste na tebe ako sa rozhodnes,,, ak sa rozhodnes pre narkozu tak ti nahmataju zilu na ruke a vpichnu uspavaciu tekutinu do zily a zobudis sa az bude po vsetkom ale za narkozu sa plati 40 euro a budes musiet cakat az pride za tebou doki a povie ti co a ako,,, bez narkozy budes vediet vysledok hned,,, ja som bola dva krat s narkozou a dva krat bez narkozy,,, prvy krat bez narkozy som nemala ziadny problem,, ziadna bolest,, proste som bola ok teda az na to ze foliky boli prazdne a druhy pokus bez narkozy,, doktorka bola velmi citliva,,, vsetko mi vysvetlovala,,, ale ked som sa obliekla a sadla som si na stolicku tak sa mi vsetko zamlzilo a bolelo ma tak brucho ako pri ms ze som sa nemohla ani pohnut a bolo mi zle na vracanie,,, dva dni po odbere som mala tvrde brucho a napuchlo mi tak ako keby som bola vo stvrtom mesiaci,,, ale myslim si ze to bolo tak lebo mi okrem foliku odsavali aj cystu,,, treba si jednoducho uvedomit to ze kazde ivf je ine,, ja som mala pri kazdom pokuse ine pocity,, tak sa rozhodni tak ako to budes citit 🙂 musis mysliet na to ze s kazdym dalsim pokusom si blizsie k cielu 😉

mimika1973
21. júl 2016

@lusipe a bola to tiez HB? 🙂 jedno ste vkladali?

cmudlo
22. júl 2016

@karmen007 každý cyklus je iný...ja som absolvovala 7 ivf. 3 z nich boli klasické...veľa hormónov a ostatné soft alebo min. stimulácia. Pri prvých troch som mala 4 max. 5 vajíčok. Pri ďalších tiež tak 4 len pri predposlednom len 2 už som myslela že je fakt zle a pri poslednom 6. Záleží na tom aby našli správnu stimulku pre teba....to na čo ty dobre reaguješ. Alebo fakt skúsiť ten natív...Len mne to príde také riskantné a nebaví ma stále chodiť hore dole...pre mňa je to 10 hodín cesty tam a späť....

79katkab
22. júl 2016

Mna caka v pondelok OPU , dufam, ze tam bude aj nejake vajko, minule boli folikuly prazdne :(

pupa_obtecta
22. júl 2016

caute, tak nas objednali na 7.9. k mudr. Bagocsimu. niektora s nim skusenosti? som povedala zenskej, zeby som chcela radsej chlapa a nech je mily a empaticky.

cheeky82
22. júl 2016

@79katkab neboj, kazdy cyklus je iný!!! Urcite sa nejaké nájde. Drž sa.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre