Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
24. júl 2016

@marculik drzim palce nech su vysledky v poriadku a mozes ist cim skor na vklad..

zabka75
24. júl 2016

Mám menopur 75IU exp.07/2017 ba

tinkatinulka
25. júl 2016

@evadek tsh može gyndak ak ti napise do žiadanky tehotná a internista a endokrino

evadek
25. júl 2016

@tinkatinulka Ďakujem 🙂

marculik
25. júl 2016

@cheeky82 no asi ano,lebo teraz konzultaciu zrusila ze uvidime ake budu vysledky,a robia sa mi hned modriny tak som bola aj u hematologicky,a ty kedy ides na sono?drzim palce 🙂 a mas aj nevolnosti ci ani nie a co to spinenie skoncilo?

marculik
25. júl 2016

@gagirl si zlata dakujem ,aj tebe prajem nech sa uz zadari 🙂

chelly
25. júl 2016

@vivik22 ja som mala Otevrela, dala som mu vysledky s TSH a pozrel to, mala som to ok. koho mas? inak ja si nemyslim ze je az tak nutne, aby to bolo az na takej nizkej hodnote. len som si vsimla, ze to riesia.

nelly3
25. júl 2016

baby ak by ste malu zaujem, mam intralipid, blizsie info IP 😉

cheeky82
25. júl 2016

@gagirl no ako sa cítim? Raz ma pichá naľavo, raz napravo, občas kríze. Ultrazvuk mám 2/8 hneď ráno. Veľmi sa bojím. Či mi veríš alebo nie, my s mužom sa ešte ani netesime, strach je zjavne väčší. Držím palce na september

evadek
25. júl 2016

@chelly mne povedal moj endokrinolog... ze nevie preco tlacia centra do 2,00 ...kedz zena bezne otehotnie aj pri 4,00 ...a ze on to riesil a skumal...a jemu to cislo do 2,00 pride velmi prehnane...

cheeky82
25. júl 2016

@marculik idem 2/8. Nevoľnosti nemám vôbec a to spinenie sa objavilo dva krát a odvtedy nič,klop klop. Tak dúfam že je všetko ok
Modriny sa aj mne občas spravia, ale ak ich nemáš veľa a veľké tak je to v pohode

lily311
25. júl 2016

@evadek Mne endokrinologička povedala, že v prípade IVF je lepšia opatrnosť a ona nikdy neodporúča ET, kým nie je hodnota do max. 2,5, tak neviem, jeden tak - druhý onak, pri všetkom, čo musíme okolo IVF riešiť my, by sa aspoň lekári mohli dohodnúť 😝

karmen007
25. júl 2016

@gagirl ahoj, díky moc za povzbudenie a za silu, ktorú si mi dala svojim príspevkom. No a neviem, či som silná žena, pre mňa sú silné tie ženy, ktoré nemajú bábätko 10 rokov a viac a stále to nevzdávajú. A mladé kočky, kt. majú do 30 rok. a snažia sa cca 2, 3 roky a tu vypisujú a vystonávajú, tak to podľa mňa nie je nič. Lebo stále majú ešte veľa pokusov do 40 rok. Ja to tak vidím, to je len môj názor. A či mi to raz vyjde, tak to je vo hviezdach !!!! Nemôžem sa na to veľmi upínať, lebo asi preto to nevychádza. Ako sa hovorí, ak niečo chceš, nehľadaj to, napr. prácu alebo chceš dieťatko tak to príde samo. Všetci to hovoria a je to úplná práca. Neviem, či budem mať vlastné dieťa, alebo si adoptujem. Čoraz častejšie uvažujem i nad touto variantou. Možno pôjdem do detsk. domova a tam si vyhliadnem nejaké dieťatko a budem oň bojovať. Lebo kvôli dieťatku robím všetko čo je v mojich silách, už viac nevládzem. A či už to dopadne dobre alebo zle, tak predsa život sa mi nezrúti - mám veľa seba rodinu, ktorá potrebuje silnú, empatickú a usmievavú ženu - akou mám byť a nie že v posl. dobe len sa ženiem za niečím, čo nemôžem ovplyvniť. Vlastne zákon prírody, ak vieš o čom píšem. Mňa veľmi zaujíma oblasť ezoteriky - verím týmto veciam. Čo si v živote pritiahneme, to budeme mať, aký si naplánujeme život - tiež taký budeme mať. Všetko závisí len od nás. Ja verím najviac sama sebe - v minulosti som verila teda okrem rodičov - veľa ľudom v uvodz. mojim priateľkám - ale potom z ich strany prišla zrada a to ma naučilo byť tvrdou. Lebo nežijeme v rozprávke, kde je všetko krásne a úžasné, ale v tvrdom svete, kde víťazia tí silní. Ale tak. Maj sa krásne, i tebe prajem všetko dobré.

gagirl
25. júl 2016

@cheeky82 ja ti verim ze sa bojis..mas uz nieco za sebou..a nie prave najlepsiu skusenost..takze strach je prirodzeny..Ale musis verit ze tentokrat bude vsetko prebiehat v poriadku a tebe sa konecne narodi babatko..Velmi na teba budem mysliet den ultrazvuku..a urcite bude vsetko v poriadku..Drzte sa..A dakujem ..

izzie27
25. júl 2016

@gagirl myslim na teba a budem drzat palce..ja rozmyslam,kedy tam zavolam a musim si vybrat dr.

lily311
25. júl 2016

Baby, viete mi povedať, ktorý KET je úspešnejší: v prirodzenom cykle alebo s liekmi?

gagirl
25. júl 2016

@izzie27 dakujem moja..Ty tam mas este mrazacika ci uz nie?uz sa mi to cele pletie..Komu si chodila k dr?k Stelclovi?

ssegra
25. júl 2016

@lily311 ja som mala jeden s liekmi, ktory sa nepodaril a jeden bez liekov, teda len minimum a ten sa podaril..tym nechcem tvrdit ze tak je to spravne mizno to bolo len stastie..v kazdom pripade ak nepotrebujes lieky na sliznicu je zbytocne ich brat..najlepsie sa popytat lekara 🙂

marculik
25. júl 2016

@cheeky82 no praeze sa mi robia velmi tmave a velke ,tak 2,8 aj my cestujeme do nitry ,priatel tam chodi do toho centra estetickej mediciny ci ako sa to vola 🙂 tak potom daj vediet ,budem drzat palce 🙂

lily311
25. júl 2016

@ssegra ďakujem krásne, dr. radí s liekmi, ale ja by som sa priklonila k prirodzenému, vždy som pred ET brala estrimax na sliznicu, tak ani neviem, aká je vysoká v prirodzenom cykle

izzie27
25. júl 2016

@gagirl hej k Stelclovi...este je tam mrazacik..😊

ssegra
25. júl 2016

@lily311 tiez som nevedela aku mavam sliznicu a mala som obavy ci bude dostatocna a nakoniec ma prekvapila na 12DC som ju mala 9,1mm.

vivik22
25. júl 2016

@chelly ja patrim k doktorke Pospisilovej. Posledny HP som mala robeny niekedy na jesen 2014 a vtedy som tu hodnotu TSH mala 3.59. Od vtedy som ho robeny nemala a IVF som absolvovala tento rok. Mozno sa zbytocne chytam tychto veci, ale clovek sa uz zaobera vselicim ked sa nedari.

cheeky82
25. júl 2016

@lily311 chod jeden cyklus k svojmu Dr a ten ti ju zmeria. Prvý krat som otehotnela pri 6mm (to bola na 14 den)a druhý krat pri 8mm,(8 bola v den transferu, 20.den) v RF mi hovorili ze mala by byt min 6mm.

chelly
25. júl 2016

@vivik22 asi to zalezi aj od konkretneho lekara. moja endokrinologicka zas napr. vobec neriesi, ci idem na nejake IVF, mam len chodit kazdy rok na krv. podla mna by sa to malo pred vkladom alebo tak vzdy skontrolovat. myslela som, ze v RF to budu riesit, tak sa skus popytat svojej dr.

vivik22
25. júl 2016

@chelly ano, vyskusam. Chcem sa na dalsie IVF lepsie pripravit a dat si pre istotu prekontrolovat aj tu stitnu zlazu a mozno ist aj na imunologicke vysetrenie. Dakujem za radu.

chelly
25. júl 2016

@vivik22 imunologiu urcite odporucam

vivik22
25. júl 2016

@chelly prosim ta a kto ma moze na nu odporucit? Mozu aj z CAR, alebo moj gynekolog, popripade vseobecny lekar?

chelly
25. júl 2016

@vivik22 myslim ze je to jedno, ja som mala z CAR (slovenskeho)

vivik22
25. júl 2016

@chelly dakujem, skusim si to vybavit a ist tam cim skor. Odporucas nejaku konkretnu imunologiu? Citala som o Nitre.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre