Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cheeky82
11. aug 2016

@mimika1973 vsetko sme dali mrazit, na ET som nebola. podla mna ich naschval nechali do 6 dna. lebo z 5 vajicok sme na 5 den mali az 4 embrya a na 6.den ostali tri.
netusim kedy sa chytilo, ale asi hned v ten den. ano, moze sa menit kvalita.
na jeden vklad som bola v juni, neuspesne, takze mame este jeden nanucik

nelly3
11. aug 2016

@vernazza
v juli

evadek
11. aug 2016

@ssegra a kolko trvali tieto stavy?....Mne bolo prve dva dni po vklade zle....ale potom to pomaly ustupilo... Teraz sa zacinam citit ako na menzes...ten by mal prist v nedelu....

evadek
11. aug 2016

@vernazza ani ja tomu nemozem uverit..rok a pol som cakala na vklad🙂
tiez mam 0,2 ..obcas mi uz pichat nejde...alebo mam hrosiu kozu....nie vzdy mi ide prepichnut...
Dnes sa citim uz menzesovito...jaaaaj..tieto pocity....
Ako sa mas ty???

saldiv
11. aug 2016

@nelly3 no mne este intralipid neponúkli.
@cheeky82 vieš co, ja mam testy urobene cca 2 roky dozadu. Mala som 2 spontánne tehotenstva ktore skončili v 6t. No cakam co mi navrhnú v Brne. Ty sa drz. Dávaš nádej iným 🙂

saldiv
11. aug 2016

@astrid55 darovane sme mali odporúčané lekárom kvoli mojim ze su nekvalitne :(

ssegra
11. aug 2016

@evadek to sa mi stalo az po pozitivnej krvi dovtedy bolo vsetko v poriadku

evadek
11. aug 2016

@ssegra a dovtedy si nemala ziadne priznaky?

ssegra
11. aug 2016

@evadek akurat ma sem tam boleli krize a podbrusko, ale nebolo to nic extra a tiez to nebolo kazdy den..a v den ked som si robila test uz mi piaty den meskala ms

ssegra
11. aug 2016

@evadek a vecer ma tusim vzdy zimnica triasla...som musela pod dekou lezat pri telke

evadek
11. aug 2016

@ssegra ja sa tiez citim na menzes....su to nekonecneee dni...nikdy sa to tak nevlieklo...

ssegra
11. aug 2016

@evadek to som sa aj ja citila a vzdy ked som isla na wc tak s malou dusickou 😀

evadek
11. aug 2016

@ssegra to verim..proste clovek nechce verit ..🙂

cheeky82
11. aug 2016

@ssegra aj mne bola vecer zima

cheeky82
11. aug 2016

@saldiv dva roky je veľmi veľmi dávno!!! Ja som si myslela tiez ze som uplne fit a potom vyšetrenie na repro imuno a bum, bolo to tam.
No príznaky mam spat, je mi zle a bolia prsia, takze mi to zlepšilo náladu 😀

lily311
12. aug 2016

Baby, tak hcg zdvojnásobené, cca 260 na 31 DC, bolí ma brucho na mrchu, takže sa bojím, šťastná som ale teraz začína ozajstný stres, ULZ až o 10 dní

saldiv
12. aug 2016

@cheeky82 super teda že sa ti priznaky vratili.
Prave som dostala mail z RF, ze je to akési začarovane so mnou a teda absolvujem imuno a hemato znovu.
Som si vypýtala od nich zoznam co mam absolvovať. Ty si bola na vlastnú päsť ci u nich?

cheeky82
13. aug 2016

@saldiv imuno mi odporučili oni, hemato este predchádzajúce centrum.

cheeky82
13. aug 2016

@lily311 paráda!!!! Nech to pekne rastie

lily311
13. aug 2016

No dievčatá, keď sa serie tak sa serie, tehu a chorá, dnes ráno som vstala bolesť hlavy, hrdla, dala som si paralen, teplota naštastie max. 37, zatiaľ. Úplne, že super....Po tých stresoch čo som mala cez týždeň sa ani nečudujem, že som ochorela, bože snáď to tá moja bublinka zvládne...

cheeky82
13. aug 2016

@lily311 37 je bežná teplota v tehotenstve. Kloktaj slanou vodou, pi čaj s medom a citrónom. Ked to pochytis takto skoro, tak ti to iste zaberie . No a jasne, zaliezt do postele

lily311
13. aug 2016

@cheeky82 Viem, že teplota v tehu je zvýšená, ale dala som si paralen a až o 2 hodky som merala teplotu, takže po paralene by sa mala ešte znížiť a aktuálne mám 37,2, viem, že to nie je katastrofa, ale po paralene by som mala mať tak 36 😝 . Na ulz. mám ísť do CAR až o 10 dní, keď budem 5+5tt, ale asi pojdem v stredu, keď budem 5+0tt na gyndu k nám, no nič, už nestresujem, ako to má byť tak bude

cheeky82
13. aug 2016

@lily311 to je ale dosť skoro. Pravdepodobne nebude este vidno srdiečko. Ja som na 32DC mala HCG 2476 a utz až 6tt+3 a bolo to take malé ze keby mi dojtorka neukázala prstom tak srdiečko nevidím . Podľa mna ideš moc skoro. Môj gynekológ napr utz skôr ako min 2 tyzdne po vynechaní MS utz nechce robit.

lily311
13. aug 2016

@cheeky82 juuj, to mám dlho čakať? no ja som mala v piatok na 31 DC hcg len 260 😝 . Ja si pamätám, že keď som pri prvom tehu po IUI som mala v 5+0tt hcg okolo 2600, bola som v Heliose na ULZ a bol už vidieť gestačný váčok, tak som chcela skontrolovať aspoň ten váčok, nech som kľudnejšia

dagmarik
13. aug 2016

Ahojte, mám na vás jednu otázku. Riešim IVF v RF, mám za sebou OPU a čaká ma ET. Zatiaľ mám doma tlačivo, kde mám vyúčtovanú liečbu-je to odhad ceny, v den OPU, to bude presná suma, ktorú zaplatím. Moja otázka znie: lieky mi ponúklo centrum, nemám ich cez recept z lekárne, v tom tlačive sú rozpísané aké lieky a aj počet. Chcem sa opýtať, či to niektorá mala takto a poisťovňa časť nákkadov na lieky preplatila. Všade čítam, že je potrebný prefotený recept a doklad o zaplatení.
Ďakujem

cheeky82
13. aug 2016

@lily311 jasne, gestacny váčok bude urcite vidno. A tou výškou HCG som ta nechcela strašiť, len poukázať nato, ze ja som mala vysoké hodnoty no srdiečko bolo vidno až v 6tt, aby si potom nestresovala ze ho nebolo vidno.

ssegra
13. aug 2016

@dagmarik my sme to tak mali, ale daj si pozor lebo vo fakture nam neuviedli presne nazvy a mnozstva liekov tak som im pisala mail ze to potrebujem mar presne rozpisane a tak mi to dali zvlast na papier a poistovna nam to preplatila bez problemov

dagmarik
13. aug 2016

@ssegra ďakujem pekne a želám bezproblémové tehu 🙂

evadek
14. aug 2016

@vernazza ahjoj...ako sa citis?...ja absolutne netehotno..iba utreogestanovo...To znamena som hrozne unavena..spava....naladova....ked si dam davku utrosu...brucho ma neboli....a uz ked potrebujem dalsiu davku..tak sa citim menzesovito...dnes by som mala dostat menzes....

marculik
14. aug 2016

@evadek ale ja si myslim ze nedostanes 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre