Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evadek
16. aug 2016

@cheeky82 dam ...aj ked som mala vsetko v norme....som zvedava co spravili cytokiny po vklade....a pojdem na medrol...a na mrazakov ak to vyjde...o 3-4 mesiace

vernazza
16. aug 2016

@evadek kúpele mám zatiaľ iba podané a na Bcko, takže časť by som platila. poisťovňa to má na schválení, tak uvidím čo napíšu, ale mám tam napísanú dlhodobú liečbu neplodnosti, 2xmissed abort, počet IVFiek.. to by hádam mohlo stačiť. inak sa cítim už nervózne. prsia bolia, podbruško tiež. ale dôvod zatiaľ neviem. či lieky, či blížiaca sa ms alebo to čo si želám.. testovať zatiaľ nechcem, ešte počkám.. nádej zomiera posledná..😊 kedy budeš vedieť výsledok?

cheeky82
16. aug 2016

@evadek ak medrol nepomohol, mozno by bolo lepsie skusit nieco ine. Intralipid mozno. inak Kozumplik mi vravel, ze male davky Clexane davaju zenam aj bez diagnozy, tiez to pomaha uhniezdeniu. treba sa popytat

evadek
16. aug 2016

@cheeky82 mala som aj clexane..aj aspirin...medrol som nemala..lebo som si dala vysledky do normy bez liekov...proste zo zdravou stravoi..vitanmi...dala som si dokopy zuby...a mala som najlepsie vysledky.....
aj ked kto vie co to spravilo....

evadek
16. aug 2016

tak oficialne mam aj vysledky z krvi...je to 0...

evadek
16. aug 2016

@vernazza aku mas poistovnu???-..no som zvedava....
to je super...vidis..ja som teraz nemala ziadne priznaky..priznaky su super🙂
uz viem...je to 0..nevadiii...sa presviedcam.....

cheeky82
16. aug 2016

@evadek vraj tie intralipidy su velmi dobre, moze ti ich podat imunolog ale aj v RF ich davaju. mozno by to stalo zato. medrol ma kopec vedlajsich ucinkov a pokial nemas na to diagnozu, tak to radsej neber. nepokaz si este aj to co ti funguje. ten intralipid je len tukova emulzia, nema vedlajsie ucinky, teda urcite nie take hrozne ako medrol.
drz sa

nelly3
16. aug 2016

@cheeky82
@evadek ja som mala vklad aj s medrolom, naposledy aj intralipid a zial aj tak to nevyslo, je to hop alebo trop, mne ho inac imunologicka nechcela dat, tak potom som si to sama zariadila, do RF sa mi nechcelo ist na podanie, tam myslim stoji intralipid 100€.

evadek
16. aug 2016

@cheeky82 ale vraj nie na cytokiny..iba na nk bunky....su intralipidy...
ja viem,..brala som polovicnu davku.....a mala som katastrofalne vedlajsie ucinky...myslela som,ze mi odide zaludok...
len vies..ze ked som mala prvy vklad..tak vysiel...sice len do 6tt ...ale mala som medrol...teraz som mala sice ovela lepsie vysledky...ale bez medrol....
No neviem co je lepsie....lebo nikto nevie ci tie moje cytokiny teraz pocas vkladu nebojovali ....a nezvysili sa...

cheeky82
16. aug 2016

@evadek
@nelly3 chapem dievcata, clovek urobi cokolvek, ale bohuzial ani to nezaruci, ze to naozaj pomoze. priroda dokaze byt vzdy o krok pred nami. ano, intralipidy su na NK bunky a zaroven aj na bezdiagnozove pacientky. ak su zvysene cytokiny, tak by sa nemal podavat, ale pisala si, ze si ich uz mala v norme.....
mozno budes mudrejsie po pretestovani cytokinov, ci nahodou znova nevyleteli vysoko.

majinka81
16. aug 2016

@evadek evka v tehotenstve sa nk bunky a cytokíny zvyšujú, u mna to bolo, výsledky pri otehu v norme a hned v 1 mesiaci mi vyskočilo všetko hore ale brala som prednison a intralipidy som mala tri krát.Držím palce, nemusí byt hned test pozitívny.

evadek
16. aug 2016

@majinka81 uz som mala krv...vysledok 0...
ja viem....ale teraz som mala vysledky v norme...odmietla som brat medrol....
mozno som spravila chybu...ale ani medrol nie je zaruka kvality....
teraz neviem..zacat ho brat...alebo nie...moja dilema...lebo pokazi mi stitku...rozhasi zaludok....a zaruka,ze mi nevyskocia cytokiny nie je...

evadek
16. aug 2016

@cheeky82 ano...mala som ich v norme....
takze dnes som pisala mudr. ze ci mozem prist na pretestovanie..nk-bunky, cytokiny, protilatky...nech viem ....
a potom mozem dalej rozmyslat...

evadek
16. aug 2016

@nelly3 ano..je to hop alebo trop....v podstate aj to embrijko nemuselo byt zdrave....alebo kludne aj ta chripka mohla zauradovat...
proste clovek nikdy nevie...

lily311
16. aug 2016

Dievčatá a @cheeky82, súrne potrebujem vedieť, či môžem dokopy anopyrin a fraxiparín 0.3? Mala som zvýšené anifosfatidylserin a antifosfatidyl, beriem anopyrin. Teraz mi gynekolog predpísal aj fraxík, lebo som hovorila, že mám zvýšené antifosfolidy a faktor 8, ale zabudla som povedať, že beriem aj anopyrin. Povedal, že fraxík mám pichnúť už dnes večer, a na hemato idem až zajtra, môžem dokopy to pomiešať????

cheeky82
16. aug 2016

@lily311 ja beriem naraz pol anopirinu a 0,4 Clexane ktorý by mal byt v podstate to iste co fraxiparin, tak myslím ze môžeš

mimika1973
16. aug 2016

@cheeky82 a na co je clexane vlastne? dava sa aj bez akejkolvek diagnozy? ci len tak preventivne akoze, ci sa ani moc nemusi?

lily311
16. aug 2016

@cheeky82 OK, ďakujem. Inak bola som teda dnes na gynde 5+0tt a gestačný váčok, dr. mi povedal, že mimomaternicové to nie je, ale že gestačný váčok má len 3 mm a tak mi zobrali mi hcg a mám volať vo štvrtok, že čo ďalej. Fraxík som zatiaľ nepichla, počkám do rána, čo povedie dr. na hemato.

majinka81
16. aug 2016

@evadek to mi je luto...no to nikdy nevieme co by bolo keby.Ja ked som porodila tak si vravim ze nemusela som brat lieky ale zase na druhej strane mozno prave ze som ich mala som otehotnela.V tej dobe som snad skusila vsetko a bola som zmierena ze deti nebudu a budeme sami.Tak vela sil prajem raz to vide proste musi.drzim palce

gagirl
16. aug 2016

@evadek je mi to luto Evi:( je to tazke..ale hlavku hore..mrazaciky zabojuju..len tomu ver..posielam ti velke objatie..

cheeky82
16. aug 2016

@mimika1973 najnižšia dávka sa dáva aj preventívne, potom ak mas hematologicky alebo imunologicky problem

cheeky82
16. aug 2016

@lily311 😢 Mozno ho len zle zmeral. Take malinké veci sa nepresne merajú.

vernazza
16. aug 2016

@evadek hmm, tak predsa nula..😕 tak ti želám veľa odhodlania a energie do ďalšieho boja..a aby si sa co najlepšie rozhodla ako ďalej s liečbou..teraz som čítala v téme Reprodukčná imunologia o malom zázraku anaby, odporúčam sa tou story nabudiť 😊 a inak mám Union, tak uvidime či schvália, fešáci..

vlasatica
17. aug 2016

Ja sa pridávam k neúspešným Ket, hcg 2,30 😱žiadne zmrazené embryá už nie sú. Toto bolo jediné zmrazené. Takže s Ivf som už asi nadobro skončila. Príroda nepovolila,doktory nepomohli,ideme ďalej. Uz sme zaradený v poradovníku na adopciu. Za tých 6rokov skúšania a hlavne dopovania telo hormónmi, kortikoidmy a inými srackami je čas definitívne skončiť, Mám skoro 34 a 2xpotrat v skorom štádiu tehu,1mimomaternicove a 3neuspesne ivf a ket.ktoré sa na mne a mojej psychike dosť podpísali. Každý neúspech veľmi zle znášam. A už nedokážem bojovať dalej. Ten kolobeh návštev gynekológ,imunolog,endokrinolog,hematolog,genetika a vždy na niečo prišli a pridali ďalšie lieky,fuuu každé ráno za hrsť liekov jesť. Cele tie roky sa naháňam za svojím cieľom mať dieťa, ale zrejme mi nieje súdené byť matkou

buba08
17. aug 2016

@vlasatica akoby si o mne písala ☹. Mam pocit, ze leto vobec nebolo úspešne pre Kety, aj u mna tak, minuty posledny mrazacik a hcg 2,1 ☹. My to skúsame uz vyše 8 rokov a tiez strácam posledné kusy nádeje. Uz nevladzem.
Je mi to ľúto, ze Vám to nevyšlo ☹

vlasatica
17. aug 2016

@buba08 má mrzí že aj ty si mala neúspešný Ket. Tie roky skúšania a neúspechov z nás vyciciavaju energiu. A tiež som si už povedala ,že na ivf peniaze už nedam. Stalo nás to už teraz kopec peňazí,vsak sama vieš. Na dovolenku nechodíme,neni za čo. Máme dve polorozpadnute auta,ktore potrebujeme do práce, na záhradnú chatku nám požičali rodičia,lebo v meste mi to ide na mozog,tak sa budeme realizovať tam.a počkáme si na to adoptívne dieťa.

tinkatinulka
17. aug 2016

kočky je mi to luto..viem ako boli každý pad na dno..aspon male potesenie
@vlasatica @buba08

tinkatinulka
17. aug 2016

@tlucka asi by bolo na čase to motivačné stretko?..

buba08
17. aug 2016

@tinkatinulka Dakujem Tinka za srdiečko,potešilo .Len keby to nebolo take tažké vsetko,tentokrát som velmi verila,všetky vysledky boli konečne po viac ako roku ok a aj tak nic z toho,je mi strasne smutno.

buba08
17. aug 2016

@vlasatica chápem ta,ja vždy tesne po neúspechu neviem ako ďalej, ani sa mi nechce rozmýšľať nad tým,co ďalej. Momentálne fakt nevladzem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre