Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dagmarik
22. aug 2016

Ahojte baby, idem si k Vám po radu. Mám za sebou 3. IVF, no prvé v RF. Minuly tyzden mi prisiel mail o mrazeni embryi so sprievodnym slovom, ze ak su to nase prve embrya mrazene v ich kryobanke, tak mam uskladnenie v ramci jedneho roka zdarma. Tak som si pozrela cennik na stranke RF, porovnala s mojou fakturou.... aaa prekvapenie, ziadna rozdielna suma tam nebola. V cenniku je suma kryokonzervacia prvych dvoch pipet + rok uskladnenia suma 5 000 CZK, ta ista suma svieti na fakture. Neriesila niektora z vas v poslednej dobe toto? Dakujem

lily311
22. aug 2016

@chekky82 ahoj dnes som 5+5tt a pred mesiacom som bola 1x na repro, dnes som pisala dzurilovej ci mi nemrkne vysledky skor,lebo som ostala tehu prirodzene a termin u nej mam az v sep. A odpisala mi, ze sa jej mam ozvat lebo bude treba dat heparin a podat infuziu,bojim sa ci uz nieje neskoro ?😢neviem preco som jej nenapisala skor,na co je prosim ta infuzia, viem ze aj ty si mala, mam doma fraxik 0.3, mozem si dat, boze ja som taka krava, dufam ze to babo vydrzi

lily311
22. aug 2016

@cheeky82 ahojky, dnes som 5+5tt, pisala som dzurile ze ci sa mi nekukne na vysledky skor,lebo sa mi podarilo otehu prirodzene a napisala ze sa jej mam ozvat lebo bude treba heparin a nejaku infuziu, boze ja som taka krava ze som jej nenapisala skor, mysliz ze uz nebude neskoro?snad to babo vydrzi, doma mam fraxik 0.3, mozem si dat? A na co je ja infuzia..😢

rada2002
22. aug 2016

dievčatá pichali ste si niektorá Clexane 0,4? Ja mám v sebe 2 injekcie a pokaždé to strašne štípe a mám po nej veľkú modrinu. Pichám si aj Merional a Dipheril a tie sú v pohode.

mag_evka
22. aug 2016

Ahojte! Tesim sa s vami, ktore ste v ocakavani a prajem vam, aby bolo vsetko OK! U nas nevydarene 2 IVF, uvazujeme nad darkynou vajicka... podstupila niektora z vas tento proces? Ako dlho ste cakali na darkynu, stanovili ste si sami kriteria? Co vas to vyslo ako samoplatcov? Dakujem☺

stella25
22. aug 2016

@mag_evka poď do témy Skúsenosti s darovanymi vajíčkami , tam sa docitas viac.

fatma1
22. aug 2016

@rada2002 Ahoj.Ja si picham Cexane ,0,4 a tiez to stipe ..a modriny mam jak svet tiez. Ja som stimulovala s menopurom a orgalutranom a to bolo v pohode. .a ty chodis do RF?a ku komu pls?

vernazza
22. aug 2016

@evadek tak ani ja nic.. nejako nam toto leto nepraje..😕 zajtra mam stretko s Koudelkom, ale ani sama neviem co mam chciet aby vymyslel... ach jaj..

latitude
22. aug 2016

@lily311 sú to akoby vitamíny bielkoviny sója ja som bola už na troch

evadek
22. aug 2016

@vernazza :((((( strasne ma to mrzi...viem ako sa citis...:(
nic nesil...uvidis ako to budes citit....
..ja sa na nic zatial necitim...
Dostavam menzes...je mi dost zle...Bola som na krvi repro imuno a potom pojdem na medrol...a potom ???..uvidim...
Drzim palce v dalsom boji..hadam budeme uz nabuduce uspesnejsie

saldiv
22. aug 2016

@stella25 ako najdem tu tému skusenosti s darovanymi ? Mne to nenaslo

stella25
22. aug 2016

@saldiv Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie -- je to presny nazov. daj do Googlu a najde ti to hned

buba08
22. aug 2016

@vernazza ☹, je mi to ľúto, naozaj nam toto leto nepraje, ale teraz ked nad tým uvažujem, u mna bola najúspešnejšia vždy jar, asi nabudúce dám jar

mag_evka
22. aug 2016

@stella25 dakujem!

ssegra
22. aug 2016

@buba08 jedna bylinkarka mi povedala, ze najlepsie sa daria vklady ked su na jar a na zimu

ssegra
22. aug 2016

@buba08 oprava na jar a na jesen

saldiv
22. aug 2016

@stella25 dakujem uz som nasla. A ty sa mas ako? Kedysi sme spolu písali ;)

buba08
22. aug 2016

@ssegra no nieco na tom bude, tiez som pocula, ze zima je najnevhodnejsia na vklady a leto sice ako tak ok, ale menej uspesne ako jar a jesen, no ja som teraz kvôli praci nemohla ist skor

cheeky82
23. aug 2016

@lily311 ahoj. neboj, neni neskoro. infuzia je na utlmenie imunity, aby sa telo nebranilo. No heparin je vlastne Fraxiparin, tak mozno by si si ho mohla dat. ja som si s nou tiez vcera pisala, ja idem na infuziu 31/8 a rovno kontrolne odbery. Na infuziu sa potom chodi kazde tri tyzdne. Hlavne klud.

cheeky82
23. aug 2016

@rada2002 ja si picham. tiez sa mi obcas urobi modrina, ktora mizne mesiac. A ano, velmi to stipe. raz viac, raz menej ale vzdy stipe.

cheeky82
23. aug 2016

@latitude alebo Privigen (imunoglobin), ten mam ja
@lily311

ssegra
23. aug 2016

@buba08 ja som tu jar stihla len tak tak..bola som na vklade 30.5 a podarilo sa 🙂 a jesen stihas? Budem drzat paste 🙂

buba08
23. aug 2016

@ssegra nemáme uz žiadnych mrazacikov, takze vsetko odznova a chceme PGD, takze asi ani jeseň nestíham, aj vy ste po PGD však? ako dlho to trvalo?

cheeky82
23. aug 2016

@lily311 inak ak ti povedala ze budes pichat heparin, tak ti podla mna vysli nejake zvysene hodnoty Annexinu alebo nieco podobne, co sposobuje krvne zrazeniny v maternici a aj preto si myslim, ze dostanes infuziu imunoglobulinov, lebo aj tie to upravuju, ja mam to iste. v kazdom pripade Dr Dzurillova je skvela doktorka, da ti presne to, co potrebujes

ssegra
23. aug 2016

@buba08 ano aj my sme mali PGD. Na vysledky sme cakali necele dva tyzdne. Ti to rychlo ubehne po OPU do troch dni dostanes ms potom cakas na vysledky a potom dalsia ms a uz sa pripravujes na vklad. Ja som zacala akurat od 14 DC brat 2 tab utrogestanu a to bolo vsetko..potom uz len vklad a dva tyzdne cakania 🙂

buba08
23. aug 2016

@ssegra dakujem za info 🙂 a vy sa drzkajte 🙂

lily311
23. aug 2016

@cheeky82 ahoj, tak dostala som presne čo píšeš infúziu Privigenu, Clexane 0.4 a anopyrin 100, ktorú už beriem.
Povedala, že mi vyšli pozitívne antifosfolipydové protilátky (nie anexin, niečo iné)+hraničné hodnoty cytokínov, trofoblast bude až zajtra
V správe mám zatiaľ napísané:
primárny antifosfolipidový syndrom
zvýšené zastúpenie NKTbb v periférnej krvi??? to čo je?
prevaha Th1 profilu (TNFa/ IL-4)???
no dnes som 5+6 tt podľa MS tak hádam bola infúzia podaná včas...inak viem, že ste mali dar. spermie, my pri 2IVF tiež, ale nepodarilo sa aj tak, a teraz som ostala prirodzene, akú ste mali prosím vy fragmentáciu dna spg?

cheeky82
23. aug 2016

@lily311 vidim, ze mas az 100mg anopirinu, ja mam len 50mg. NK bunky=natural killers (prirodzeny zabijaci)-su to bunky, ktore likviduju virusy, bakterie, rakovinu a hlavne sa nezlakni, aj embryo, lebo ho nespravni rozlisi ako nieco telu skodlive a prave preto mas tu infuziu a na ten antifosfolipidovy syndrom mas clexane a anopirin. Prevaha Th1 asi budu tie cytokiny (to ja mam ok), tie su zasa pre embryo toxicke, ale nato je tiez ta infuzia, co si uz dostala. predpokladam, ze ti stiekli rovno dve naraz.
A vies aku mas hodnotu NK buniek? Inak NK bunkami by som sa nezatazovala, tie sa v tehotenstve zvysuju, takze je dost mozne, ze predtym ako si ostala tehu si ich mala v norme. Ja som ich mala mierne zvysene 19 uz pred otehotnenim, tak som zvedava ze ako mi vyskocia teraz.
My sme mali fragmentaciu az 55%.

ssegra
23. aug 2016

@buba08 dakujem a vam vela stastia v novom boji 🙂

cheeky82
23. aug 2016

@lily311 Antifosfolipidový syndróm (APS) je nezápalové autoimúnne
ochorenie, charakterizované trombózami
http://zdravi.euro.cz/clanek/postgradualni-medi...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre