Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

andy175
23. aug 2016

ahojte! chcem sa Vás opýtať, mali ste niektorá pri stimulácii clostilom a merionalom (2 ampule) folikuly na 8. dc veľkosti 18 mm (mám také dva + 1 malý folikul). Odber mám naplánovaný na štvrtok. Bojím sa, či dovtedy neprasknú keď to ide tak rýchlo 😖

tinkatinulka
23. aug 2016

@andy175 dali ti cetrotide? alebo oragalutran?

andy175
23. aug 2016

@tinkatinulka dali mi asi ten cetrotide. orgalutran nemali... dnes ráno mi to pichli.

buba08
23. aug 2016

@ssegra dakujem tehulka 🙂

tinkatinulka
23. aug 2016

@andy175 tak potom pokoj a klud a ziadne natahovanie, bude krásny fesi vajcos 😝

andy175
23. aug 2016

@tinkatinulka Ďakujem. no dúfam... 🙂 ale aj tak sa stále bojím... takto som to ešte nemala na 8. dc veľké.

cheeky82
23. aug 2016

@andy175 ja som ich vzdy mala na 8 DC velke, stimulovala som vzdy max 7 dni.

andy175
23. aug 2016

@cheeky82 a odber si mala 10 dc?

cheeky82
23. aug 2016

@andy175 musela by som sa pozriet do papierov, ale tak nejako. nic sa neboj.

lily311
23. aug 2016

@cheeky82 Ahoj, no tak hej stiekli mi rovno dve...NK bunky som mala v marci v Iscare hodnotu 5, hej to viem, že sú Natural killers. Ale toto - NKTbb -je niečo iné, nie??? lebo sa mi to nejako nezdá, že by mi z hodnoty 5 nejako vyleteli až nad normu, čo je asi cca 15? My sme mali fragmentáciu cca 34%...tak sa bojím aj toho, či to bola tá správna spermia...ja navyše endometriozu a toto my ešte aj repro imnuno zistili, takže z diagnóz môžeme vyberať... preto dosť ten strach...
No nič zajtra budem 6+0tt mám ultrazvuk, tak som zvedavá, čo mi povedia, lebo tehu príznaky ustupujú a dnes už veľmi slabé ☹

lola911
23. aug 2016

@andy175 to mas uplne idealne 😉 ked mas dnes 18mm vo strvrtok budu 22mm fakt super velkost 🙂 kludne mozu byt aj 24mm 🙂 folik rastie kazdy den cca 2mm tak relax 😎 ja som davala menopur 150 iu denne, je to to iste ako merional 🙂 v jednej ampulke je 75iu 🙂 a ci mas cetrotide alebo orgalutran tak to je to iste len iny vyrobca,,, tak isto aj pregnyl a ovitrelle je to iste 🙂 a neboj neprasknu ved ti pichli cetrotide 🙂 to je prave na to aby nepraskli 🙂

lily311
23. aug 2016

@cheeky82 Už som našla čo je to NKt bb - asi nejaký podruh NK buniek - T-lymfocyty.

anaba1
23. aug 2016

@lily311 ahoj..sme na tom rovnako..dnes 5tt+6 a zajtra idem na ultrazvuk..tiez som po 4 ivf ostala zazrakom tehotna..endometrioza..zhorsene dna..medrol 2 mesiace..a dr. Dzurillova mi odporuca clexane 0,4..trombofilny stav nezisteny..vsetko ok..vraj clexane je dobry na uhniezdovanie a vyvoj placenty..aj hematologicka mi odporucala..a pritom vysledky ok..vobec neviem ci mam zacat pichat ci nie..
@cheeky82 baby neviete piradit?

rada2002
23. aug 2016

@fatma1 chodim do Brna. Pomohol ti clexan v otehotneni? Ja som dnes volala hematologicke a mozem to vymenit za fraxiparin. Tak idem zhanat.

rada2002
23. aug 2016

@cheeky82 pomohol ti otehotniet? Ja dufam ze na 3x sa mi to uz podari. Som cela dopichana. Picham dipherelin clexane a menopur. Ale doktorka mi povedala ze ak zozeniem fraxiparin mozem to zamenit.

lily311
24. aug 2016

@anaba1 no teda, teda rovnako, ja mám ulz dnes o 10.00, som zvedavá, pri 6+0tt niekedy býva vidieť aj srdiečko, ale málokedy, väčšinou až od 6+niečo alebo 7+...tt, je dobré, že si mala pred otehotnením ten medrol, ja som ho nebrala, lebo som ešte nemala výsledky...Ak ti dzurillová odporúča, tak clexan isto daj, štípe ako sviňa ale po 4IVF radšej, a akú ste mali fragmentáciu dna?

lily311
24. aug 2016

@cheeky82 Inak tie odbery na repro som mala v období keď som už bola tehu, ale ešte som o ton nevedela, myslíš, že to mohlo ovplyvniť tie NKtbunky a citokíny, či nie? Dnes mám písať dzurillovej ohľadom sona, tak sa jej spýtam

cheeky82
24. aug 2016

@lily311 nad normu je 20 a viac, norma normalnych NK buniek, fakt neviem co ne NKbb, je do 19 i ked na otehotnenie by malo byt do 12, max 15, ale pozri na mna, mam 19. Doktorka ti to nevysvetlila? drzim palce na ultrazvuk.

cheeky82
24. aug 2016

@anaba1 aj v RF davaju Clexane aj bez diagnozy, Koudelka mi to hovoril.

cheeky82
24. aug 2016

@rada2002 ja som otehotnela aj bez neho, ale potratila prave kvoli tomu, ze som ho nebrala. ja mam diagnozu ktora sposobuje krvne zrazeniny v maternici, preto ho picham a beriem aj anopirin. zatial pomaha, klop klop

cheeky82
24. aug 2016

@lily311 mne povedala ze v tehotenstve tie hodnoty vyletia hore. ja mam kontrolny odber presne o tyzden, tak budem aj ja potom mudrejsia. a klud, mne tiez v 6tt prestali symptomy a potom sa za par dni vratili aj s pomstou🙂 tiez som bola na utz v 6 tt a srdiecko bolo vidno

gabika2015
24. aug 2016

@cheeky82 ahoj, vcera som bola na poradni a dokimu som spomenula tie bolesti v podbrusku.[ Povedal, ze tie bolesti su z toho, ze babo rastie. Ale pre istotu mi predpisal magnezko, konkretne Galvex 500 mg, 3x1 tabletku denne. Mozno by aj Tebe pomohlo 🙂 Momentalne moj najvacsi problem je to, ze mam jedno oko brutalne opuchnute, odkedy som tehotna, som ako invalid 😖

cheeky82
24. aug 2016

@gabika2015 poznam to, davalo mi to v nemocnici. mam to len obcas a strasne slabe, takze zatial si to nedavam. mas tam zapal? jacmen? kup si ociarku v lekarni, je to bylinna zmes, uvaris caj a budes si robit obklady. ja sa tiez citim ako taky lazar. mam "zapalene" dasna okolo dvoch zubov. vypadla mi vlozka, tak mozem ist zajtra k zubarovi. zle mi travi, som nafuknuta ako balon, mam zastavene vetry a je mi stale zle. vykotil sa mi aj slaby ezkem, nastastie to uz mam pod kontrolou, afty sa mi robia v ustach. no proste mam pocit ze na mna vsetko lezie.
uz mas triple testy za sebou a aj nejaky specialny ultrzvuk ci len obycajne meranie velkosti babatka?

fatma1
24. aug 2016

@rada2002 Ahoj...ja este neviem ci mi pomohol, pomoze...dufam, ze ano..beriem to asi 10 dni teraz, prvy krat v zivote....
a aky je rozdiel medzi clexane a fraxiparin? to je to iste, ci?

lily311
24. aug 2016

@cheeky82
@anaba1 tak ulz mam za sebou, podla ms som 6+0, , podla ulz babo 5+2 a velkost 3 mm, gestacny vak 5+3, akcia srdiecka este nebola, preco ten rozdiel medzi poslednou ms a ulz, nevadi ten rozdiel, pri prvom tehu mi tieto zaciatky sedeli takmer na den a ovulku som mala naisto 11-12 dc...

cheeky82
24. aug 2016

@lily311 to je dobre, ja som na 6+0 mala velkost 3,64 mm a gestacny vacok 19mm.
pri prirodzenom sa neda spoliehat na ovulku. presne sa to da len pri ivf. kedy ides znova?

lily311
24. aug 2016

@cheeky82 no ale s mm sme mali sexik len 11 dc, potom uz az dodnes nie:-P najskor dr. povedala ze kontrola o 7 dni ale kvoli sviatkom ma dala az na 5.septembra, to je este strasne daleko

ssegra
24. aug 2016

@lily311 aj ja mam poradnu 5.9 a tiez sa mi to zda velmi daleko aj ked ja cakam uz od 1.8 :D z toho ze je podla merania mensie ako podla ms si nic nerob, mozno sa len neskor oplodnilo a uhniezdilo..ja som na poslednej kontrole bola podla ms 11+4 a podla sona 12+0..a na srdiecko je este skoro..uvidis, ze ked pojdes na dalsiu uz bude pekne blikat 🙂

ssegra
24. aug 2016

@cheeky82 ako daleko si vlastne ty? a ako sa ti dari? teda okrem toho, ze sa citis ako lazar? 😀

anaba1
24. aug 2016

@lily311
@cheeky82 ahojte..neboj nic...zaciatok moze byt vselijaky..ono sa to upravi...ja super..nie 6+0 ale 6+3 takze uz bolo krasne vidiet plod 5,2 mm a aj ozvy srdiecka...sa tak tesim..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre