Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
4. sep 2016

@zibi
ja som bola naposledy v juli na konzultacii, ja som nic za tie roky a to ich uz je ze 4 nepostrehla nic, jasne, ze su tam lekari noví, ja ale stale riesim s Koudelkom aj ked on uz je v Prahe, ale chodi aj do RF. Chces ist na ivf? Mozno je uz cas 😵

zibi
4. sep 2016

@nelly3 neviem moja..mozno na rok...uvidime... 😉

saldiv
4. sep 2016

Dievčatá potrebujem poradiť. Doktorka mi poslala zoznam hemato vyšetrení: Odběry na hematologii - vrozené trombofilie - deficit proteinu C a S, deficit antitrombinu, f V Leiden a f II 20210A - získané trombofilie - LA (lupus anticoagulans), ACLA (antikardiolipinové protilátky) a anti beta 2 glykoprotein.
Co si o tom myslite, je tam vsetko?
A ked mam vrodené uz robené v 2013 treba ich este raz zopakovat? Dakujem za vaše rady

lifela
4. sep 2016

@izzie27 dakujeeem, uz sme spat, tak snad bude vsetko, ako ma byt ;)

xmilix
4. sep 2016

@lifela ahoj, to ti vkladali teraz tu XB2?

lifela
5. sep 2016

@xmilix ahoj, nie, HB mi vlozili, a XB este ostalo zmrazene 🙂

lifela
5. sep 2016

@izzie27 kto ti v piatok robil vklad? ja som si aj myslela,ze Otevrel ho v nedelu robit nebude, ale bola tam celkom mila Dr. Strakova, takze vsetko prebehlo hladko 🙂

lusipe
5. sep 2016

@gagirl ahoj,a uz ste boli znovu na vklade?

xmilix
5. sep 2016

@lifela tak to je tutovka, urcite sa ujme 😊 Drzim palce!

lifela
5. sep 2016

@xmilix akoze ma stastnu ruku pri vkladoch ? 🙂

xmilix
5. sep 2016

@lifela myslela som tu HB. To je najvyssia kvalita

izzie27
5. sep 2016

@lifela ahoj, vybrala som si dr.Podpisilovu a aj mi to robila. Je velmi mila a mne uz vklad raz robila☺

lifela
5. sep 2016

@izzie27 budes testovat ako kazali na 14.den? Ja som pri prvom testovala na 9., a teraz neviem, ci vydrzim tie dva tyzdne...

izzie27
6. sep 2016

@lifela minule som skusila test na 6.den a bol duch takze uz ma to potom bude istotne lakat☺

cheeky82
6. sep 2016

ahojte kocky. nepamatam si meno, ale niekto mal tusim mat vcera ultrazvuk na potrvrdenie srdiecka. ako si dopadla?

lily311
6. sep 2016

@cheeky82 ahojky, ja som mala, si zlatá, že na mňa myslíš, chcela som aj písať, len zase riešim krv v moči :(
Včera som dopadla dobre, našťastie, srdiečko krásne bilo, bola som 7+ 5 tt a podľa ulz 7+0 tt, bábo malo 11 mm 🙂
Včera bola kultivácia na moč negatívne, ešte mám volať dnes, lebo dali moč na sediment... (ale to neviem čo je)...

lily311
6. sep 2016

@cheeky82 a ty ako, už budeš pomaly začínať/končiť 12 tt?

cheeky82
6. sep 2016

@lily311 jaj, to ma mrzi, snad to nebude nic vazne. dali ti uz tabletky nato,alebo cakaju na vysledky? no ja som tusim vcera zacala 12tt, ani presne neviem, to nejako nesledujem🙂 radsej, nechcem nato moc mysliet. v pondelok mam kontrolu. ja mam asi mykozu alebo BV, citila som stipanie svrbenie, tak som si dala borax glycerinove cipky, kym som ich brala tak to vyzeralo ok, ako som prestala a zacala doplnat probiotika, tak sa to znova objavilo ale asi to aj postupuje, tak uvidim este dnes ako mi bude a podla toho skocim doktorovi asi este tento tyzden. bez komplikacii to asi nemoze byt, ze? ☹

lily311
6. sep 2016

@cheeky82 teraz som volala dr. a že opäť negatívne, povedala, že možno mi niečo začínalo a podarilo sa mi to stopnúť, nasadila som si Urinal akut a pila som veľa vody, ešte mám doniesť moč preistotu o týždeň,
Tiež mám divné pocity tam dole, sem - tam svrbenie, potom rezanie, potom dva dni nič a opäť odznova... ja som mala zápaly pri prvom tehu dosť často, pri prvom tehu aj tri krát som mala antibiotiká, a milion ďalších vecí ako tvrdnutie brucha, v 26 tt som začala rodiť ale stopli mi to....no celé zle, tak sa bojím aby tá krv nebola z moču ale zo šušury 😝
Vo štvrtok idem k svojmu dokymu dať papiere z CARu a objednať sa už na krv, tak sa opýtam, či by nebola dobre urobiť kultiváciu... hej človek sa bojí, úplne ta chápem, keď si konečne nájdeš dve čiarky na teste nič ešte nie je vyriešené, práve naopak, ešte väčší strach o mimi... takže ak ti to neprejde najbližšie dni určite choď ešte tento týždeň... určite napíš ako si dopadla 🙂

gagirl
6. sep 2016

@izzie27 veeelmi na vas myslim a drzim vam palce 🙂

izzie27
6. sep 2016

@gagirl dakujem☺

ssegra
6. sep 2016

Baby v telke davali ze stahuju z trhu prednison ci ako sa to pise a tusim tu niektore spominali ze ho uzivaju tak si skontrolujte sarzu a vraj sa naju vratit do lekarne

gagirl
6. sep 2016

@izzie27 zohrievaj miesto pre babatko..;)Ake embryjko ti vkladali?Pospisilova je v pohode ze?aj ja som ju par krat mala..podla mna je aj sikovna..aj vsetko pekne vysvetli..

gagirl
6. sep 2016

@lusipe ahoj moja..Na ket som bola este koncom juna..a nevyslo to zasa:(vy ako sa mate?uz sa ti ti krati;)

nati441994
6. sep 2016

Ahojte chcela by som počuť váš názor ,,ja som už bola 3x na ivf v iscare Martin ale neúspešne.Teraz sa rozhodujem nad tým že by som to šla vyskúšať do toho reprofitu do Brna ako tak čítam veľa ženám sa to tam podarilo,,,no neviem ako to tam je s cenou ked že by som bola uz samoplatca.Podarilo sa vám otehotnieť v tom reprofite?? Ďakujem za odpovede.

ssegra
7. sep 2016

@nati441994 ahoj velmi zalezi ake ivf by si podstupila a podla toho by sa odvijala aj cena. Nam to na zaciatku vypocitali okolo 2600 s tym ze budem mat kratky protokol, stimulovat budem puregonom, orgalutranom a pregnyl, dalej PICSI a PK. Nakoniec bola cena ovela vyssia pretoze nam robili aj PGD. Neviem aky mate problem mozno vam navrhnu aj soft a to je lacnejsie. Nam sa v reprofite podarilo hned na prvykrat.

nelly3
7. sep 2016

@ssegra
ahoj,kolko ta vyslo nakoniec PGD a kolko si mala embryi? a co cakas? povedia potom aj hned pohlavie z PGD?

ssegra
7. sep 2016

@nelly3 ahoj nakoniec nas vsetko vyslo 4500e mali sme 6 embryi na vysetrenie a z toho nam zostali 4. Vkladali mi len jedno a este neviem co to je. Zo zakona nam nemozu povedat akeho su embryja pohlavia. Lekar nam len povedal ze ak preferujeme niektore pohlavie a je medzi nimi bude nam ho vkladat ako prve. Ale ci to tak naozaj bolo a ci tam vobec take bolo este neviem 🙂 a popravde si este neni som celkom ista ci to chcem vediet a ci si nenechame prekvapko na zaver 😀

cheeky82
7. sep 2016

@ssegra ahoj. predpokladam ze triple testy ti uz robili? ako ti dopadli? pytam sa preto, lebo zvyknu byt falosne pozitivne a ty kedze mas PGD mas istotu, ze vsetko je ok.

steffi1
7. sep 2016

@ssegra ahoj, prepac ze Vam do toho vstupujem, ale kamoska bola v RF a mala pgd a ked sa pytala ci vedia co to bude a ci jej to moze povedat, povedali ze dievcatko a aj tak to je...tak asi zavisi od lekara.... Ale dolezite je ze viete ze bude zdrave 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre