Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
20. sep 2016

@izzie27 blahozelam.....prvý pozitívny krok mas za sebou...teraz drzim palce na ďalšie pozitívne kroky..😍

leelloo
20. sep 2016

@chmurkaxy ahoj, ja som tiez v GF, ale iba jedno IVF, teraz chceme ist do Brna, ale konzultaciu mame az o mesiac. A dali nam Dr Kozumplika. 6 rokov je celkom dost ☹ ja stracam trpezlivost s GF uz teraz 🙂

misiatkooo
20. sep 2016

@ssegra ahoj nam znama hned odporucila brno tak neviem ci mam vyskusat aj u nas na slovensku. Mali sme katastrofalny spermiogram len 5% pohyblivych spermii 😕 a doktor nam povedal ze by me to mali co najskor riesit

izzie27
20. sep 2016

@speranza1 dakujem☺ uz len aby som to dotiahla do zdraveho konca☺

ssegra
20. sep 2016

@misiatkooo vyskusat mozte za to nic nedate, len neviem ci aj prvy preplacaju. Napis do ziadosti, ze chces podstupit umele oplodnenie v cechach, lebo maju viac skusenosti a lepsiu uspesnost a mozno ti to schvalia. Aku mas poistovnu? ja mam VSZP a nebol problem, ale ako som pisala neviem ako je to pri prvom cykle.

izzie27
20. sep 2016

@ria191 dakujem...a ako sa ma malinky?

misiatkooo
20. sep 2016

@ssegra a kde na slovensku si bola ak sa smiem opytat? Tiez mam VSZP.Tak stale rozmyslam co mame spravit.

cheeky82
20. sep 2016

@lily311 jaj moja, to nerada pocujem. ☹ a co teraz dalej? da sa to nejako aspon na urcitu dobu potlacit aby si nemusela ist na operaciu?
No ja mam vysledky kultivacie negativne-ziadna mykoza,ani bakterie a este k tomu aj dost lactobacilov, tak nechapem preco ma svrbi pipina🙂
ja som vcera tiez myslela ze umriem od strachu. ked som volala sestricke kvoli vysledkom steru, tak mi hovori, ze bude treba aby ste prisli a porozpravali sa s doktorom. a je ze naco, poslem muza po recept-som myslela ze sa mykoza potrvrdila. a ona ze nie, ale mate tu vysledky krvi (asi tripple test ci ako sa robi, robili mi ho v 12tt+6). a ja ze preco? a ona, ze nedopadlo vam to dobre! mna zalial pot. ze doktor este nevidel vysledky, tak sa ho opyta, ze ci chce cakat kym mi pridu vysledky trizomy testu (stale netusim, ci sa im podari vyhodnotit vzorku, do piatku je este daleko). tak mi kazala znova zavolat. a potom mi hovori, ze pan doktor to pozrel, ze nemusite prist, je to ok. ja ze ake ok, ste vraveli ze vyslo nieco zle a co vlastne vyslo zle? no vyslo vam riziko Downovho syndromu 1:210, ale mozete to mat skreslene (len nedopovedala ze cim a ja som nebola schopna sa na nic pytat), ale doktor povedal, ze nemusite prist.
naprv ma chytila panika, potom som sa trosku ukludnila a hned sa objednala na morfologicky ultrazvuk k Dr. Grochalovi. Hned som mu povedala to cislo a on ze, to nie je take zle, to je v pohode cislo. potom som mu este povedala ze NT mi nameral lekar 1,5mm a on nato, ze keby tie krvne testy brali do uvahy aj NT, tak mi vyjde riziko 1:1000. no ale na nete som citala, ze to NT musi merat skuseny sonografista a musi mat kvalitny ultrazvuk. tak neviem ci to "obycajny" gynekolog vie dobre zmerat.
tie stresy neprajem nikomu, ale v hlbke duse citim, ze krpec je v poriadku.

bebe133
20. sep 2016

@maculicek1977 mozem sa ta opytat kde si sa objednala na endokrinologiu?

ssegra
20. sep 2016

@misiatkooo bola som v iscare v BA.

saldiv
20. sep 2016

@cheeky82 JOJ bože to su nervy!!!! To si ozaj nezaslúžis taketo šoky. Veru daj na svoj vnútorný hlas a moc moc drzim palce 😘😘😘

misiatkooo
20. sep 2016

@ssegra a aky tam bol pristup? Ja uvazujem nad heliosom v Martine

cheeky82
20. sep 2016

@misiatkooo helios martin je dobra volba. mam oskusane na sebe. lepsi pristup lekarov ako v RF a podla mna maju aj viac vedomosti. ale to je moj nazor

misiatkooo
20. sep 2016

@cheeky82 ahoj velmi si ma potesila akurat som s nimi volala a dali nam termin na buduci piatok takze prva konzultacia pred nami 😊a robili ti umele oplodnenie?

anaba1
20. sep 2016

@cheeky82 pana beka..na sestricky nikdy nedavaj..radsej overit u dr. Pockaj na vysledky trisomy testu. Tie su najspolahlivejsie. Drzim palce a vela kludu prajem.

gagirl
20. sep 2016

@cheeky82 ahoj..citam ze si chvalila helios v martine..ale preco si odisla nakoniec do rf?a nakoniec v rf otehotnela..Nie v zlom,naozaj,len ma to zaujima lebo tiez som zvazovala niektore centrum v Martine..

gagirl
20. sep 2016

@rada2002 velmi vam drzim palce! 🙂

cheeky82
20. sep 2016

@gagirl
@misiatkooo v Heliose som sla az na treti pokus IVF. Prvy KET a hned vysiel, len som potratila kvoli imunite (vtedy som o tom probleme nevedela). Kedze nam uz dalsi pokus poistovna nepreplatila a plus Helios nerobi ani soft a ani nativ (uz som mala plne zuby tolko injekcii ) , tak to bol jediny dovod, preco som sla do RF. Keby RF nevysiel, idem naspat do Heliosu. A co sa tyka komunikacie-Helios jednoznacne vedie. Po telefone vzdy hovoris s doktorom, ak nemoze, v ten den a nie o 5 hodin ti zavola spat. mne proste pridu lepsi.

misiatkooo
20. sep 2016

@cheeky82 gratulujem ti k babatku a aby ste uspesne prisli do ciela 😊dufam ze nam v Heliose pomozu a aj nam sa podari.Vcera som isla od urologa uplne bez duse a manzel tiez. Ja len dufam ze mame aspon malinku sancu

cheeky82
20. sep 2016

@misiatkooo vzdy sa najde sposob ako k vytuzenemu babatku prist. drzim palce aby bol Helios pre vas ta spravna volba.

misiatkooo
20. sep 2016

@cheeky82 dakujem krasne urcite dam vediet ako sme dopadli 😊

rada2002
20. sep 2016

@gagirl ďakujem

rada2002
20. sep 2016

@izzie27 ďakujem

ssegra
20. sep 2016

@misiatkooo neboj bude to lepsie to ten prvotny sok lebo clovek nepocita s tym ze by mohlo byt nieco zle a nedaj boze este uplne ze zle. My sme to mali tiez tak, tiez ma priatel katastrofalny spermiogram a pomohli nam. Drzim palce aby vam to tiez vyslo 🙂

misiatkooo
20. sep 2016

@ssegra vies co ja som mala nejake tusenie sama neviem preco manzela to zobralo😊 ale stale verim ze nam pomozu a podari sa to. musime to zvladnut 😊

ssegra
20. sep 2016

@misiatkooo ono sa to casom utrasie a aj on sa s tym zmieri..urcite pomozu treba tomu verit

misiatkooo
20. sep 2016

@ssegra musime verit nic ine nam ani neostava. Dnes sme boli na obhliadku domu ktory chceme kupit tak sme aspon myslienky presmerovali niekde inde 😊

lily311
20. sep 2016

@cheeky82 No tiež si mala pekné stresy, ale neboj, tie testy na Dawnov.. sysndróm bývajú často skreslené, kým máš NT v poriadku a nemám po štyridsiatke, tak by som ani neriešila. Kamoška čakala v 25 rokoch bábo a vyli jej katastrofálne výsledky, posielali ju na amniocentézu, čo odmietla a malá je úplne zdravá... neviem, na základe čoho to počítajú...
Tie výsledky steru nechápem, ak máš pálenie, na jednej strane fajn, že sa tam nič nenašlo, na druhej strane človek rozmýšľa, tak prečo to dole nie je ok,...
Mne už je dnes lepšie, našťastie, ale horšie sú noci, chodím cikať každú hodinu, nič sa nevyspím... ak to je u mňa baktéria, tak Atb už zabrali, ale dnes som mala poslednú tabletku, tak dúfam, že sa to nevráti a bude sa to len zlepšovať... ak to bol piesok alebo nejaký kameň možno som to už vycikala, každopádne sa bojím, aby sa mi nespravil ďalší kameň, lebo čím si vo vyššom štádiu tehotenstva je to horšie... budem sa snažiť vydržať čo najdlhšie normálne, aby som nemusela riešiť žiadne operácie ☹ V piatok mám výsledky z kultivácie ale urolog povedal, že v moči neboli leukocyty, tak batkéria je nepravdepodobná..

bianitka996
20. sep 2016

@chmurkaxy ahoj áno ja som ho mala pre mňa úplne top...určite budeš spokojná.. a inak zaujíma sa o mňa aj teraz keď už som tehul..)) občas mu napíšem čo nové a tak, je veľmi príjemný..moc držím palce, mne to vyšlo na prvý sup.

maculicek1977
20. sep 2016

@bebe133 ajoj do Levíc, dostala som termín na december, ale včera som šla k obvodáčke k praktickému lekárovi a zobrala mi krv na TSH a T4 a keď budú tieto hodnoty dobré tak sa odhlásim.....v hormonálnom profile čo robili v CARE toto nerobili, máš vážnejší problém či ešte nevieš?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre