Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
6. okt 2016

@ria191
vies co ani neviem, uvidim co by mi poradil fesak, no podla mna to tak vzdy bolo ta ne🙂 a konecne hod foto aj seba hrdej maminky so syncekom 😉

pupa_obtecta
6. okt 2016

ja neviem... ja som aj minule platila, aj teraz sme platili a na mna tam zatial ziadna uctovnicka jak sup necakala. dokonca som ich prva vyzvala, ci mozeme zaplatit. 😉

ria191
6. okt 2016

@zoji79 cicuska ideš pre súrodenca? Wow uz 5 krat? To kedy si stihla. Bobulka poslúcha?

ria191
6. okt 2016

@nelly3 ved by som aj hodila ale nemám poriadnu iba taku ze by si sa zľakla hi hi hi. Profi fotografka si dava teda riadne načas dufam ze tie fotky existuju lebo ma porazí.

sally2401
7. okt 2016

má tu niekto mailový kontakt na Mudr. Otevřela do Reprofitu ?

nelly3
7. okt 2016

baby co ste mali nativ, kolky DC je ist najlepsie na utz? rozmyslam ci nepojdem az 9DC alebo 11DC, ja mavam ovulku aj tak neskor.

nelly3
7. okt 2016

@sally2401
a ako dopadlo KET?

fatma1
7. okt 2016

@evadek Aha, take ty si to mala pred ET a nie pred KET ked tak pozeram.
Ja to mam kvoli endometrioze da sa povedat a vyssej sliznici v druhej faze, ked nastupuje progesteron.

fatma1
7. okt 2016

@ria191 Ahoj Riuska..ano, viem, ze ty si to tak mala...neviem preco ja to mam takto, ze dve a este aj potom strasne dlhy cyklus kym mi tam naplanoval KET..nechapem preco...ahhh
@nelly3 aj ty si to mala Neliatko? kedy, teraz naposledy ked si mala KET?

no ono je to hop alebo trop...niekomu to pomoze, niekomu nie...;((

renimac
7. okt 2016

@nelly3 Ahoj, ja som bola na 9 DC a v ten deň som už aj pichala pregnyl. Ovu mávam väčšinou 13 DC.

nelly3
7. okt 2016

@fatma1
ano to posledne KET co som mala na jar🙂

zoji79
7. okt 2016

@karmen007 ahojky, ďakujem a tak isto držím palce nech sa vam to podarí. Aj ja už mám 37 a tento rok 5x nezrelé vajka boli, taktiež nie sú asi najkvalitnejšie. Ale stále dúfajme že to bude dobre. To je síce pravda, že už jedno dieťatko mame, už to nie je take zúfalstvo u mna. Chodila som k Stelclovi, ten je teraz v RG. Možno mas aj pravdu, jedno kam pôjdeme, dôležité je tvoje zdravie a telo ako je pripravené. My za 2 tyz vyskusame RG, uvidíme co mi povedia na tie nezrelé vajká.

zoji79
7. okt 2016

@fatma1 presne to si myslím. Už to nie je to ako to bývalo. Podľa mna majú aj menej pacientov nez predtým. Koľko krat sme išli nik tak nebol. V sob zas do 9-10-tej boli pár krat to viem. Chcela som neskorší čas, ale že už po nás nikoho nemajú...tak neviem....
A veľa nových mladých lekárov majú. Pre mna neznámi úplne. 5 nových som mala aug-sep. Teraz mi robil opu nejaký strašne mladý maď.doki Bogocsi, toto som mala tuším 10. Opu, ale takto Ma to nikdy nebolelo jak teraz. Som 4. deň po opu a stále mám bolesti a po štyroch chodím s malou po dome. Ona si mysli že sa s ňou hrám, ale ja nevladzem a neviem ku ani dvíhať. 17-ho ideme do RG za Votouškovu, uvidíme, ako aj slepý povedal.

zoji79
7. okt 2016

@ria191 ahoj maminka krásna! Ako sa mas? Už si si zvykla na zmenu? Bez RF stimulácie, bez operácii, bez Bielika? 😄😄😄
Ako drobček? My sme už na tom o dosť lepšie, už nekojim od leta preto už mávam konské dávky, ale aj tak nist. Chceme druhé aby mala s kým sa hrať neskôr mala. Tuším ty si chcela štyri 😄😄😄
Tento rok sme boli už Jan, feb, marec - nativ, aug-sep silná stimulka- furt nezrelé vajka. Je to na prd.-reakcia je minimálna.

Co sa týka zas RF faktúr, väčšinou mi to poslali do mailu a do týždňa som to mala uhradiť. Teraz nás tam strážili ako zločincov ...
daj fotecku, nech vás vidím 😘

nelly3
7. okt 2016

@zoji79
moja a co ten nativ s endoskou? ja idem prvy krat skusit, kedy si bola na utz? aj si mala nejake vajcka? ci?

zoji79
7. okt 2016

@nelly3 mala som stále vajka, len nezrelé, skoro zrelé som mala 17. SC pri odbere. Myslím si že skoro mám odbery. Aj teraz som sa hádala s nejakou blondínou tam, te 13. SC budu nezrelé vajka. Povedala že neexistuje pri tej dávke s gonalom. ...ale existuje.... nabudúce už to bude tak ja ja chcem, sú to naše peniaze kks....a sama nech sa rozhodnem .... nativ možno opäť skúsime, lebo už mám opäť endo cysty od stimulky
Kedy ideš na nativ ?
Daj si odsledovať ovu, ja mám doma na to taký mikroskop, super to funguje.

anaba1
7. okt 2016

@nelly3 ahoj. Ja som bola na utz 8 den a uz som vecer aj pichala pregnil...ale to som mavala ovulku zvycajne skoro..na 10-11 den.

nelly3
7. okt 2016

@zoji79
ja mam aj mikroskop, ten nepouzivam, ale mam ovulacne testiky, tie som si robila minuly rok asi 5 mesiacov, tak viem podla nich, ze ovulka cca 15DC, ano to je skoro, ja tak skoro som ani na opu nechodila. chcem skusit tento mesiac, ale vsetko zalezi od utz.

vierocka888
7. okt 2016

Ahojte baby, dovolim si pridat sa. S manzelom sme boli v Martine v Iscare na SPG. Manzel ma katastrofalne vysledky, cize jedina cesta k dietatku je umele oplodnenie. Zvazujeme, ci ist do Martina alebo do Brna. Len nevieme, ci to VSZP bez problemov schvali a ako to funguje. To si cele zaplatime my a poistovna nam potom vrati cast nakladov, alebo zaplatime len tu "nasu" cast? Viete mi, prosim, povedat ako to je? Mate nejake odporucania co sa tyka vysetreni a lekarov? Budem velmi vdacna za odpovede 🙂

zoji79
7. okt 2016

@nelly3 mne tvrdila že 12-13 sú odbery ked je to stimulácia normálna že na 10 deň 16 cm folikul je moc....ja už neviem....
a berieš niečo na nativ ?

ria191
7. okt 2016

@zoji79 joj a to vy od Trnavy máte take veľke foliky? Hi hi hi ja viem ze tam malo byt mm ale pobavilo veru pobavilo to aka nosnica by si bola s takými veľkými vajcami. Pridaj si ma ako priateľku a uvidis prcka. Hej štyri som chcela ha ha ha teraz ledva zvládam jedno po psychickej stránke ti bolo velmi tažké teraz uz je lepsie . Veru keby sa podarilo prirodzene nebola by som proti. Mne sa to tiež prestalo páčiť za babisovej éry chvalabohu som to stihla v minúte dvanástej ale súrodenec by bodol. Držím palce dufam ze vam ti vyjde nech mam krásnu inšpiráciu. Ty si tak dlho kojila? U nas je to zatiaľ velmi veľký boj ale chcem za každú cenu kojiť

zoji79
7. okt 2016

@ria191 a sakra no malo by to byt mm, jasne nie cm😄 I ked do mna by sa zmrstili v poho. Po pôrode kg sú spať, vďaka hormónov. A to že ta nemám medzi priateľkami ? He? To je ale Faux pas 😄 Kojila som 20 mes, endo bol v poho , teraz je to opäť zle

nelly3
7. okt 2016

@zoji79
nie nic neberiem a ani nechcem, len to akoze tak skusim🙂 uvidim, ale nedavam tomu nejaku nadej 😉

gagik
7. okt 2016

Baby, chceli by sme druhe babo...prve sa podarilo po 5.rokoch 3.ivf, ostali este 3 mrazaky. Boli sme uz aj na konzultacii, dohodli sme pripravu estrofemom, nakolko mam ms vselijako aj ovu...neviem, bojim sa tych hormonov uz som ich do seba napchala za tie roky az-az, odhodlavam sa, plus bojim sa ze ked to nevyjde asi by som sa na dalsiu stimulku uz nedala, bojim sa.....cize druhe babo by bolo definitivne pase....

mkatkam
7. okt 2016

@gagik ahojky, ked vas este 3 mrazacky cakaju, stale by si na nich aj tak myslela. Ked velmi chcete druhe babo,daj im sancu zabojovat;)

lili12345
9. okt 2016

Ahojte baby,chcem sa opytat v akych davkach beriete utrogestan?Mne kazali 4 rano a 4 vecer.Nie je to vela?predtym som v inom centre mala len po dve.

pupa_obtecta
9. okt 2016

@lili12345 ja beriem 1-0-1. neviem ale od coho to zalezi.

nelly3
9. okt 2016

@lili12345
no v reprofite to takto davaju ako mas ty , 4-0-4, vzdy som tak mala, na SK menej.

latitude
9. okt 2016

2-0-2

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre