Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
29. júl 2010

cauko maminy no citam Vase trapenia s vyrazkami, nas to zatial obislo ale aj ja moc nekremujem ani ritku, voda, voda a voda a raz za den namastim sudokremom a hotovo
inak ja som nevedela ako odstranit skvrny z tej blbej mrkvy nakolko sme ju mali vsade ale uz mame kupeny prsiplast a taky podbradnik dam neskor foto
skusala som vsetko najskor som dala na noc vymocit do Vanishu a mam aj pripravok od Amway nepomohlo nic tak som prala ruce v tom mazlavom mydle trosku to pustilo, ruky znicene, potom som to postriekala oxy a dala som to potom prat na 60ku do Arielu, flaky ostali tak som niekde nasla Namo, neviem ani kedy som ho kupovala 😀 a sup do hrnca, ze idem vyvarat ako nase mamy, ked ziaden pripravok nepomaha a varila som to 30min a vsetky flaky fuc, tak uz mam zlepsovak 🙂 najlacnejsie NAMO je najlepsie a vacsi hrniec

mala spi na terase tak mama ma vegac, este dnes dame mrkvu a zajtra ide aj zemiacik aspon uz nebudem farbit

pekny den prajem

lenka20
29. júl 2010

britus ty si sa pytala co je redukcia, fetoredukcia je ked cakas trebars trojicky a hrozi ze ich vsetky 3 nedonosis tak jedno ti vlastne ,, zabiju ,, injekciou....je to hrozne, ja by som do toho asi nikdy nesla, preto sa tak bojim viacpocetnych tehu, lebo by som to nevedela takto riesit.. hovorim asi lebo pokial nie som v tej situacii tak este neviem co by som skutocne robila... ale nikoho za to neodsudzujem, lebo viem si predstavit ake je to hrozne ked prides o vsetky deticky a dalo sa tomu zabranit, aj ked takym hroznym sposobom...
estherka ja nepoznam pospisilovu, bola som u nej len 1x ked moj doky tam nebol, ale vtedy tam bola uplne nova nerozkukana, tak sa mi moc nezdala, ale pocitam, ze teraz uz to bude celkom ine.. napriek tomu odporucam objednavat sa vzdy k tej starej parte - machac, stelcl, koudelka, vitouskova.... tak ak chces tak sa preobjednaj alebo vyskusaj a uvidis ako sa ti bude zdat, zmenit lekara mozes vzdy aj neskor... 😉

modra
29. júl 2010

@lenka20 tak to sa tesim ze sa ma Miracla dobre aj s Filipkom 🙂 pozdravujem ju a srdecne blahozelam 🙂
Lenka nechcem nic urieknut tak si to dam radsej potvrdit krvou lebo u mna je to zlozite takze tak a potom mozem ist rovno do postele lezat 🙂 s vylozenymi nohamy..

lenka20
29. júl 2010

mirindik no hlavne ze to vyslo, mrkva je svinka, ale myslim ze po par praniach by bola pustila aj normalne 😉 vela stastia so zemiacikom 😵 😵 😵 😵 😵 mala je krasna uz som mrkla foto na fb, je to uz normalne velika slecna 😵 😵 😵 😵 😵 okata bambulka 😵 😵 😵

lenka20
29. júl 2010

modra - verim ze tam hcg bude a pekne vysoke, to lezanie 😒 😒 nic moc, ale asi je to treba... aspon v tych zaciatkoch 😉

julietka
29. júl 2010

@brita ono to vlastne nieco ako interupcia je ☹ ked sa ti uchytia vsetky 3 embrijka co podla lekarov nie je vhodne, musis ist na "potrat" toho jedneho..a to by som ja teda nedokazala, asi by som radsej riskla ci mi praskne maternica..no u nas Machac zasiahol a povedal ze vlozi len dve..to posledne nechali kultivovat este tyzden, bolo vlemi pekne a kvalitne, ale napokon rozhodli ze ho mrazit nebudu, lebo uz asi take tyzdnove by nebolo kvalitne po rozmrazeni, takze nemame ziadnych mrazacikov.
britus a vy si kolko nechate vlozit?

julietka
29. júl 2010

ale az teraz sa mi zobrazil lenkin prispevok, takze uz to vysvetlila 😉

modra
29. júl 2010

@lenka20 no dufam ze to bude potrebne len v tych zaciatkoch pokym s to dobre nezavrta.. ale nebudem predbiehat udalosti 🙂

tomka12
29. júl 2010

Ahojte zienky 🙂 , tak ja som bola v utorok v brne a na dalsiu mrchu okolo 20.8. zacinam s pichanim. Kto sa ku mne prida??? Ktora idete v auguste? Mrknem aj do tabulky....

ninockaskv
29. júl 2010

ahojte... takze mircala v poriadku? hm, bolesti zvladnu.. ja si aj tak neviem predstavit, ako sa baby po cisarskom dokazu postarat o male.. ved ja ked idem na laparku a taham so sebou vsetky tie sacky.. tak ma vsetko pobolieva.. nehovoriac o takej rane.. fuj.. no hlavne, ze sa to bude dobre hojit a ziadne problemy...

ozaj, trosku som sa otriasla, planujeme dovolenku v septembri, v praci proste poviem, ze musim.. vylet do londyna a do pardubic a hadam v tom septembri, oktobri by sme sa na to zase vrhli..

ake vysetrenia si mam dat spravit,a by som prisla do RF pripravena a nic ma nezdrzovalo? hormonalny profil mi tento rok nerobili, ureaplazmy a spol mam robene v marci ..??

lenka20
29. júl 2010

julinka aj my sme na tom boli raz tak, ze sme vahali ci vlozit 3 alebo 2, koudy nahodil ze ved keby daco tak sa spravi redukcia a to som potom povedala ze nie, aj ked vkladas 2 tak je iste riziko, ze sa niektore embrijko este rozdvoji...
tomka pokial viem tak janula aj violoncielka sa chystaju na augustovu stimulku 😉 😎 😵 tak budete v trojke 😉
ninocka no ten cyklus ked budete mat konzultaciu si daj spravit komplet HP 1.-3.DC, oni ti tam spravia sono sami, inak nic netreba.. dones si so sebou zaznamy co mas co ti vysetrovali, co sa robilo, ak si pamatas tak ani to netreba.. hlavne aku si mala predtym stimulku, ake davky, kolko bolo vajok a tak.. aby sa vedeli odrazit z niecoho... budem strasne strasne drzat palce, uvidis, ze vam to tam klapne 😉 😵 😵 😵 😵 😵
mircallke odstranovali aj myom, tak o to horsie tie bolesti.. maleho ze ma celych 24hodin, takze sa jej tazko zotavuje, to je taka hovadina podla mna aby hned dali babatko na cely den k mamine... tak snad sa rychlo da do poriadku chudatko...

shandy
29. júl 2010

@lenka20 leni to si teda pis, ja musim byt stale nieco extra 😀 😀 😀 . inak na tu redukciu by som ani ja nesla, pokial by slo o zdrave mimi. ak by malo downa alebo pod., to uz neviem presne ako by som sa zachovala, lebo to uz je dost tazke rozhodnutie. suhlasim s tebou leni co sa pospisilovej tyka aj stare dobrej partie. mne schaosila ten ET vtedy, co transferovala na dva krat. asi mali vtedy toho vela, ale to ju neospravedlnuje... 😉. leni a pozdrav mircallika, som rada, ze je filipko take dobre babatko, fiii no nic moc tych 24 hod., ale verim, ze to zvladne, je bojovnicka
🙂
@mirinda mirindik pozeram, ze mrkva vam dala zabrat 😀 , no dobre vediet co na to zabera. snad so zemiackami to uz bude lepsie a ked uz ste na to aj vybaveni teraz 🙂
@tomka12 super, tak dalsia stimulantka, ja som zatial tiez augustova ale zacnem asi o nieco skor ako ty, tak sa tesim, ze nas bude tolko 🙂
@ninockaskv super, ze planujete dovolenku, aspon trosku prevetras hlavu. co sa vysetreni tyka, lenka uz ti napisala 🙂
leni a vy neplanujete dovosku?

violoncielka
29. júl 2010

babenky este mi prosim vysvetlite, preco niektore stimuluju iba s clostylbegit (ako ja a az na 7 DC dopichavaju) a niektore hned davaju clost + malu davku menopuru.. Asi to zavisi od dokiho? Niezeby som sa hnala do tych injekcii,ale zaujima to...podla coho to urcuju.

shandy
29. júl 2010

@violoncielka podla mna to zavisi od dokiho + z reakcii na minule stimulky, veku a pod...proste siju ti stimulku na mieru a od toho 7.DC prisposobuju aktualnemu stavu 🙂

olympia
29. júl 2010

ahojte,
modra, držím palce, daj potom vedieť výsledok 😉 a takisto augustovým stimulantkám, shandy, tomke, violončelke (dúfam, že som na nikoho nezabudla).
Lenny71, verím, že ti to vyjde, máte inak aj krásny počet zamrazených. 😉
Lenka20, vďaka za správy o Mircallke, pozdrav ju a nech sa rýchlo zotaví.
Mirindík, julietka, avaka, takynka, zuzlík, len diskutujte o detičkách, človek sa kadečo dozvie a nájde inšpiráciu, rada vás čítam, aj keď priamo nereagujem. 🙂
ninockasvk, to je dobré, že zbieraš sily do ďalšieho pokusu, po dovolenke budeš oddýchnutá a ja tiež verím, že v RF ti pomôžu.
pozdravujem všetky!

falin
29. júl 2010

Ahojte babulky,
som mala nejaky natresk, tak som tu ani mrknut nebola.
Jeej Mircala ma nedelniatko? Srdecne blahozelam k Filipkovi, nech tie bolesti cim skor prejdu

Rebeca - pekne rastu foliky. Len tak dalej, na 2. drzim palceky

modra - verim ze krvicka bude pozitivna a hcg pekne vysoke

v auguste vas bude tusim viac stimulovat, dufam ze budu super vysledky

zdravim vas vsetky

falin
29. júl 2010

@violoncielka - to zavisi od rozhodnutia dr. a aj od predoslych stimuliek ako si na ne reagovala. Ja ked pojdem stimulovat, mam navrhnute iba clostyl a po sono sa uvidi ci sa bude dopichavat
Neboj, doveruj dr. Ku komu chodis?

ninockaskv
29. júl 2010

@lenka20 no, proste sa s tym nie a nie zmierit, ze niektori ludia maju deti a nechcu ich a my chceme a nemame. ... tak to proste este chvilu budeme musiet skusat.. leni, dufam, ze my obe bude to najblizsie dotiahneme do uspesneho konca.. uz konecne.. ☹

baby tehulky, ktorym vam byva zle... som akurat dnes citala o susenom ovoci goji.. vraj to je dobre aj na tehu nevolnosti, treba zo 10 zrniecok zaliat prevarenou vodou a vypit, ovocie zjest.. mozte vyskusat 😀

ninockaskv
29. júl 2010

@lenka20 teraz som sa zamyslela, 1 a 2 a 3 DC? cize 3x na krv? ani si nepamatam, ci by mi taky robili v GF 😕

lenka20
29. júl 2010

ninus nie 3x, len raz, ale najlepsie v niektory z tych dni zaciatkom cyklu 😉 😀
shandik my urcite dame dovcu ale asi az v septembri a este nevieme kam nas odveje, my sme taki cestovatelia, nie sme leziaky na plazi 😉
violik presne ti to napisali baby, skratka zalezi od teba, u mna trebars clostyl vobec nedali, lebo som nan zle reagovala pri IUckach a hned som mala dost vysoke davky injekcii....
pekny vecer paaaaa

violoncielka
29. júl 2010

@falin chodim ku Machacovi....ved ja mu doverujem, len porovnavam 😉. Dakujem

julietka
29. júl 2010

@olympia ahojki mas krasny tyzden si presne v polovicke, resp. za polovickou, lebo 40tt urcite tahat nebudes 😉
@lenka20 lenik mircalka mala cisarak, alebo klasicky porod?chuda ked uz jej dali babo na izbu 😕
@violoncielka tak ako ti babenky pisali, ta liecba zavisi od dokiho, no v prvom rade od teba ako si budes zelat a aj od toho ako budes reagovat 🙂 my mame s clostilom nase dvojky, dopichavala som len jeden merional 😵

olympia
29. júl 2010

@julietka áno, ďakujem, som v polovičke, kľudne vydržím aj do 40 tt, len nech je pekne všetko v poriadku. 😵

violoncielka
30. júl 2010

@julietka jej to mas krasne.....Ved ja som stastna , ze nemusim do seba pchat nieco navyse....ako bude stacit iba clostil tak budem najstastnejsi clovek pod slnkom 🙂 a mala si aj predtym nejake ine stimulky?

ninockaskv
30. júl 2010

uhm... ved jasne, vecer som nad tym este rozmyslala.. 😕

@julietka tak to je uplna parada, to urcite nad vami bdeli asi vsetci anjeli, ktori len mohli.. 😵 joj, keby aj nam sa raz tak zadarilo.. vajka aj spermijky by mali byt v poriadku, len cesta je zabetonovana.. nepriechodna 😠 😠

lenka20
30. júl 2010

ahojte hviezdy,
julinka ano, mircallka mala planovany cisarak, nastastie, lebo maly mal snuru okolo krku omotanu...plus vyberali ten myom a este nieco jej operovali... takze chudatko si uzila dost...a dali jej ho hned na izbu... ja to chapem, ze asi vsetky maminy chcu mat babatka pri sebe a asi aj pre babo je to najlepsie, ale zda sa mi to pre tie maminky strasne vysilujuce hned sa starat 24h denne, aspon keby na noc mala troska klidek...aj by sa rychlejsie uzdravila...no co sa da robit, uz ked budu doma tak jej bude mat kto pomoct 😉
pozdravujem vsetky, dneska u nas leje a leje, hrozne pocasie...a v noci sa vsetci certi zenili 😝

mirinda10
30. júl 2010

@lenka20 tak to Mircalla mala stastie nakolko mne po porode doc skonstatoval, ze mam velky myom a ze to mam riesit po sestonedeli, no som prekvapena, ze jej maleho dali na noc nakolko rodila tam kde ja a tam po cisarskom ma narok nemat dieta 2 noci ale ak by mala bolesti zoberu jej ho aj na 3tiu ale cez den sa staras sama na par hodin, prvy den je na ARO podla toho ci rodila v uplnej alebo v spinale tak je dlho na ARE bud 12 alebo 24hodin tam babo nema ale potom uz ano. No tie bolesti len musi vydrzat a ak sa to neda vydrzat treba si pytat nieco na bolest ale je super, ze ma mliecko to je najdolezitejsie
u nas uz neprsi iba ked sme boli vonku tak katastrofan ale vcera prsalo ako keby tu liali vodu z cisterny

lenka20
30. júl 2010

mirindik to neviem presne kedy jej ho dali na cely den, ale ja som vobec proti tomu aby v nemocke mali maminky babatka stale.. ine je ked o to poziadas, ale inak by sa mali predsa starat sestricky.. uz ked cloveka pustia domov tak uz potom je to len na mamine... co malinka spapala zemiacik? 😉

mirinda10
30. júl 2010

@lenka20 spapala, stale otvara pusinu je to dobra papkacka 😵 len to jedlo mame vsade aj v nose, potom sa jeduje ked cistime nos 😀

lenka20
30. júl 2010

jeeej tak chutil aj zemiacik, to je dobre ze vsetko papa, je to mala sikulka 😵 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre