Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeca_1
1. aug 2010

Ahojte baby,

@lenka20
@rikuska21 dakujem zajtra budem 15 DC.
@callex prajem ti aby si sa rozhodla spravne.
Nam v pondelok otvorili v Reprofite ucet ale uz teraz ratam s 20 000,- Vybrala som z Reprofitu 6 ampul bravelle a 1 ampulu orgalutranu ci ako sa to vola.

lenny71
1. aug 2010

ahoj callex
ja som po ET a mala som soft RF.Stálo nás to 24000 českých korún a to sme mali tiež ICSI a mali sme 11 vajok.Ja si myslím že to je super cena. nemôžem ti poradiť s výberom lebo v unice som nikdy nebola . Ja som bola 1x ET + 1x KET v ISCAR Ba, ale to sa s RF nedá ani porovnať aj čo sa týka financií aj prístupu, takže s RF by si chybu určite neurobila, ale rozhodnúť sa musíš sama 🙂 . ja len tak ako moj postreh 🙂 .A oni v RF naozaj ten prvý pokus najskôr sledujú ako reagujeme a podla toho ak to neni na prvý krát úspešné ušijú stimulku priamo na teba , na tvoje telo ako reaguje...

janula18
2. aug 2010

@rebeca_1 držím ti dnes palce, nech ti to dobre dopadne

violoncielka
2. aug 2010

@rebeca_1 drzim palce!!!

violoncielka
2. aug 2010

@janula18 ako? este neprisla MS? Ja som myslela, ze uz dostanem vcera, ale nastastie sa priroda umudrila 🙂

shandy
2. aug 2010

ahojte dievcence 🙂
prave som poobzerala fotky filipka, no aky je krasny 😅 😅 😅 , aj ja chceeeeeeeeem. @mircalla urcite to vsetko stalo za to, filipko je na zjedenie a tie usmevy, no super 😉 , hadam sa aj tatino umudri, ked si videl synceka 😵, drzim palceky
@rebeca_1 drzim vsetky palce aj prsty co mam na dnesne OPU, nech je pekna urodicka zrelych vajok 🙂 .
@lenny71 tfuj, tfuj, tfuj, dufam, ze sa drobci pekne zahryzkavaju....
my sme rano absolvovali odbery na genetiku, tak to by malo byt posledne vysetrenie co nam este chyba...
pekny den babulky

lenka20
2. aug 2010

ahojte babulky, dufam, ze ste vsetky mali paradny vikendik 😵
callex rozhodnutie je na tebe, ja tiez unicu nepoznam a reprofit vrele odporucam z hladiska profesionality aj z dovodu, ze tam mas istotu ze nebudu z teba tahat peniaze.. ked machac mysli, ze IUI ma u vas sancu tak skoda to este neskusit, mozno by som dala 1xIUI v repraku a potom ak nevyjde tak soft... alebo rovno soft s ICSI ak chces uz zmenu 😉 kazdopadne kamkolvek pojdes, mas nase palce 😉 😵 😵 😵
lenny ako sa citis 😉 drobcek sa uz zavrtal? 😵 😵
violoncielka tak super, mudra mrska 😉 pekne od nej 😉

shandy
2. aug 2010

@callex ja som za IUI kedze si mala pozitivne testy...do IVF ICSI mozes ist hocikedy potom. skusila by som najprv to "najmensie zlo", ale ako pise lenka, rozhodnut sa musis ty.
leni ahoj ty ako? ja by som tak vypadla na dovolenku...ufff

lenka20
2. aug 2010

cau shandik, aj ja by som sla na dovcu, uvidime ked sa ten moj konecne uvolni ci nieco spachame alebo co...
ja myslim, ze u callex je to len otazka casu, zrejme doteraz sa dostala na spravne miesto to nespravna spermia, preto sa to prestalo vyvijat.. tak treba len vyckat kym sa zahryzne ta zdrava spermoska, dolezite je ze to ide, takze tiez myslim, ze IUI je to mensie zlo. ak ovsem to beries callex v pohode a netrapis sa tym... lebo pri 5% zdravych spermosov je dost velka sanca ze sa to este parkrat zopakuje, teda ze sa to podari aj nepodari... ak tie IUIcka prilis prezivas tak potom radsej ten softik, tam je predsa len vyssia sanca ze pri naICSIovani vajok vyberu tie zdrave spermose a ak by nie, tak sa to ukaze vacsinou uz pocas predlzenej kultivacie.... mozno sa to zda ze o tych IUIckach hovorim necitlivo - prepacte - len ja ked som mala IUIcka robene tak som to tak brala nejako co ja viem, vyjde nevyjde, vobec som sa tym nestresovala... takze keby som mala vajcovody priechodne tak by som mohla IUIckovat doblba a netankovalo by ma to... tak dufam, ze som sa nikoho nedotkla ked tak o tom hovorim... 😵

falin
2. aug 2010

@mircalla - pripajam sa k srdecnej gratulacii. filipko je nadherne dietatko. Prajem vam vela zdravicka, rychle zotavenie, nech si ho mozes uzivat plnymi duskami

shandy
2. aug 2010

leni a uz ste rozmyslali, ze co kde? my asi teraz este nic take, lebo ked hrozi tato dalsia stimulka. mozno len na vikend niekde. inak ani my sme neni taki, ze lahnut na plaz a opekat sa z kazdej strany 🙂 , takze mozno potom po stimulke by sme niekde sli, aspon na kratko. V septembri mozno nejake Dolomity a dalej uvidime, v nasom pripade lepsie neplanovat, lebo aj tak bude vsetko na koniec inak 😀
lenicek suhlas s tym IUI, ja som sice nikdy nebola, ale aj keby som na tom bola, asi by som to brala, tak isto, tym ze je tam ta sanca ovela nizsia, este aj s tou morfologiou...ja by som to tiez este raz skusila IUIckom v Repraku (aspon si ich odskusas) a potom sa @callex rozhodnut, ci ist na ICSI v Reprofite alebo ist inde...

falin
2. aug 2010

@modra - to mi je luto ☹ , silno drzim palce do dalsieho boja

falin
2. aug 2010

calex - tazke rozhodovanie. Ja by som asi skusila IUI v RF, nove centrum, novy pristup, mozno to vyjde. A ked nie, tak potom by som isla do softu+ icsi

rebeca - drzkaj sa

lenka20
2. aug 2010

shandik rozmyslali sme, len momentalne nemame prasule na to co by sa nam pacilo a nejaku z nudze cnost nechceme, takze je mozne ze tiez len nejak na par dni kdesi vypadneme, ale asi az v tom septembri... tie darcovske nas vycerpali financne, takze bohuzial, aj ked by sa nam teraz obom zisiel nejaky super relax ale neda sa... ale nieco uz pekneho vymyslime 😉 ja by som zasla na par dni niekam letecky londyn alebo ine mesto.. manzelovi sa do toho moc nechce, on by radsej autom niekam a v L. sme uz boli vlani, tak ho zatial neviem presvedcit... ja by som tam chodila aj kazdy mesiac 😝 takze fakticky uvidime az ked to bude aktualne.. plus este moja komplikacia kedze som bola doteraz domka tak uz musim zacat makando grando a potom uz je tazko nieco vymyslat, no skratka je to teraz prilis komplikovane tak sa nesnazime nasilu nieco naplanovat, nechavame to teraz tak, ze pockame co bude 😎

shandy
2. aug 2010

ano ano pozname lenik 🙂 🙂
tak verime obe, ze sa nieco podari a planovat zatial pre istotu nebudeme 😀 , potom sa potesime, ked to nahodou vyjde, ze ano 🙂 . ono zas podla mna nie je az tak dolezite kam ides, ale s kym ides....
verim, ze darcovske vas financne vycerpalo, ale raz sa vam to vsetko urcite v dobrom vrati. ja si tak vzdy hovorim, ze peniaze boli aj budu (alebo neboli a nebudu 🙂 ), ale tak koniec koncov, peniaze este nezarucuju, ze je clovek stastny...

violoncielka
2. aug 2010

ahoj baby....my tiez na ziadne dovolenky nechodime. My vacsinou vyuzivame nejake lacne lety pocas roka. Tiez si hovorime, ze my teda mame do coho investovat 😉, takze nase leto je uz tradicne polovica dovolenky na SK u nasich a polovica u manzelovych rodicov v ich letnom dome. ale priznam sa mne to takto maximalne vyhovuje a potvrdzujem ze aj dobra vikendova tura doda tolkooo energie. Ved ked budeme mat deticky tak potom si uzijeme leta az az. Napriklad ja sa hrozne tesim do disneylandu, alebo inych podobnych objektov najlepsie s kolotocmi 🙂

modra
2. aug 2010

@falin @rebeca_1
@lenka20 baby dakujem ja som bola na krvi.. Teraz to uz mozem povedat ze som si robila test a hned miukazal // tak som sa vytesovala ale krv bola negativna tak som si povedala ze uz v ziadnom pripade si nekupim ten blby test 🙂
Zajtra zacinam dalsiu stimulku tentokrat na IVF soft tak to dufam ze vyjde.. 🙂 drzte palce 😉

shandy
2. aug 2010

@modra je mi luto, ze ti to nevyslo 😔 🙄 🙄 , ale verim, ze tato stimulka bude uspesnejsia...tak tomuto nerozumiem inak, ze dve ciarky a krv negativna...som nevedela, ze aj tento pripad moze nastat...muselo to o to viac boliet, ale super ze idete hned do dalsej. drzim palceky 🙂

shandy
2. aug 2010

Aktualna tabulka:
Cakatelky na stimulku/KET
callex, 1x IVF GF neg., 2xIUI biochem. tehu, 1xIUI neg., hemato
falin (34r.) - 3 x IVF, 5 x KET Iscare; 1 x tehu - dcerka 5r., 1 x chem.tehu. teraz soft RF (heterozygot MHTFR v 2 mutaciach - pri tehu fraxipirin; genetika)
lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – aug 2010 (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20 (32r), KET po pauze
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
modra (30r) - 3xIUI, 2xIVF, 1xKET, 1xIUI v Brne a cakame na vysledok,
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KET 25.6. neg., čaká na hemato
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednison 2.5 mg od pozit.tt)
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF neg., hemato vysetrenie
rikuska21, konzultacia 30.6.
shandy (32r), 1xsoft IVF RF (bez ET), 1xsoft IVF RF neg., dalsie soft IVF august, genetika
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., soft RF august 2010
Violoncielka (38r), soft IVF RF august 2010
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , vysetrenia
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-RF, OPU 4.8.
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, 1x soft RF neg.., teraz soft IVF RF, ET 26.7.
modra - soft IVF
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., teraz soft IVF v RF, OPU 2.8.

.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF = tehu, caka dvojicky,TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehu, caka chlapceka, TP 6.11.2010
Olympia , 2xIVF, 2xsoft IVF RF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Jun 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mircalla, 1 dieta, chlapcek Filipko (jul 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynFiv, 1x mimomatt
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), soft IVF Olomouc-neg., 2xIVF- FC Bratislava - neg., prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Labus
Cavik
maticap.

shandy
2. aug 2010

@violoncielka no veru, potom to budu ine dovolenky, tusim si este budem uzivat takuto romantiku vo dvojke...asi si treba uzivat vzdy to co je 😀 . inak u nas boli kolotoce tusim pred 2 tyzdnami, ale cely cas prsalo, tak ani nechodili...

olympia
2. aug 2010

ahojte,
@lenka20 musím povedať, že mňa dosť zobral aj neúspech pri IUI a to asi preto, že počas užívania Utrogestanu som mala všetky príznaky ako vyšité a bola som si takmer na 100% istá, že sa to podarilo. Test som si doma nerobila, šla som až na krv a keď som sa dozvedela, že je to negatívne, nechcelo sa mi to veriť... 🙄 Ale to som za sebou ešte nemala skúsenosť s IVF a nevedela som, o čo je to náročnejšie.
@callex prajem ti, aby si sa dobre rozhodla, každopádne z tvojich slov mám pocit, že lepší dojem si mala z toho druhého centra než z RF. Tak držím palce, nech už si zvolíš ktorékoľvek.
@modra muselo to byť veľké sklamanie 😔 , drž sa a najmä nestrácaj odhodlanie ďalej bojovať. 😉

rebeca_1
2. aug 2010

Ahojte babulky, tak ja uz mam po OPU. Uz som sa vratila aj z nakupov, este ze je po ceste ta Oplympia. )))))

Najskor mi Vitouskova urobila UTZ a videla namiesto 3 folikov uz len jeden. No nic, islo sa aj tak spinkat. ))))
Po OPU nam Vitouskova povedala, ze boli odobrane 2 foliky ale prazdne. ((((

Tak a skusobny softik je za nami.
Vyfasovala som plnu tasku liekov a ihliciek a o 2 tyzdne zacinam s novou stimulkou.

Citim sa dobre, jedine co ma boli je srdiecko (((((

shandy
2. aug 2010

@olympia ahoj olycek, neuveritelne, ze 20 tt 😵 😵
@rebeca_1 ☹ , je mi luto, viem ako sa citis, kedze som to tiez zazila...na ktory DC ti robili OPU? Mozno ti len nesadol clostil, mne sedia viac pichacky, no darmo...aspon, ze si sa trosku v tej olympii potesila....verim, ze pri dalsej stimulke uz budu krasne zrele vajka, tak ako bolo u mna.

rebeca_1
2. aug 2010

@shandy dnes som 15 DC.
V dalsej stimulke budem mat opat clostil ale teraz 3x1 plus 75 IUI bravelle. Vsetko je uz domka pripravene ))))) Uz sa caka len na ms. ))))) Tiez verim, ze dalsia stimulka bude lepsia.

violoncielka
2. aug 2010

@rebeca_1 ...to ma mrzi.....no normalne mam chut navrhnut Machacovi ci si nemam hned pichat bravelle....do kelu keby to aspon zistili pred operaciou. Inac ako si ju zvladla? A kolko stoji takyto nevydareny pokus? teda zacinam sa trochu bat

violoncielka
2. aug 2010

@rebeca_1 a nepytali sa ta ci chces ist na OPU aj za takychto podmienok...normalne rozmyslam ci by som do toho isla....,len chcem vediet ci ti dali na vyber...

shandy
2. aug 2010

@rebeca_1 verime tomu, sakris tentokrat to musi vyjst... 🙂 🙂
@violoncielka neboj sa, kazda reagujeme inak. niekomu vyhovuju lieky, niekomu zas pichacky. treba s tym ratat, ze ten prvy je proste taky pokus, ako a na co budes reagovat...neboj sa, ale zas to ber s rezervou, lebo tie minimalky su proste take, ze niekedy bud alebo...drzim palceky aj tebe. violoncielka ja som platila len za lieky, ostatne nie, asi je to indvidi...

rebeca_1
2. aug 2010

@violoncielka nestresuj moja, zakazujem ti to!!!!! )))))
Ako som uz pisala, mne Vitouskova robila este pred OPU UTZ a videla len 1 folik ale rozhodla, ze ideme aj tak spinkat a uvidi sa.
Teraz budem brat opat clostil ale 3x1 plus bravelle 75 IUI.

Ty nestresuj, kazda sme ina, na kazdu nieco ine zabera. Co napr. nesedelo mne, to tebe sadnut moze. Nechaj Machacovi volnu ruku!
Moc ti drzim palceky, aj Vam vsetkym ostatnym!!!!

shandy
2. aug 2010

@violoncielka to nikdy nevies, ci tie foliky su prazdne alebo nie. vopred sa to zistit neda. Ja som mala prvy krat 4 foliky a vsetky prazdne...ale aj keby mali byt len 3 a boli by 3 vajka, tak sa to oplati. ved kazde vajko dobre.

rebeca_1
2. aug 2010

Ozaj a platila som 5 200,-

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre