Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

shandy
2. aug 2010

@violoncielka na vyber mas vzdy 🙂 a potom viem, ze niektorym kockam robili OPU aj bez narkozy, ked je tam 1 alebo 2 foliky, ale chce to silnu naturu..uffff

rebeca_1
2. aug 2010

@shandy .... ale ked uz tam ten ujo arista bol )))))

shandy
2. aug 2010

@rebeca_1 no mne sa ta narkoza s ujom aristom tiez pozdava viac ako zasah do ziveho 😀 😀

violoncielka
2. aug 2010

@rebeca_1 no baby ukludnili ste ma...normalne som zacala stresovat...klasika...celaaa ja 🙂..
Uff zase sa prichytavam pri tom, ze sa tym celym prilis zapodievam. shandy ja viem ze kazda inak reagujeme,len nejako neviem ostat bez emocii 🙂 . A este co ma tiez desi je ze mm nemoze nijaky iny mesiac okrem augusta. Minule mi Machac navrhol, ze ved v tom nie je problem, ze mozu zmrazit spermiky- lenze najlepsie su predsa len cerstve nie?...
No dobre ukludnili ste ma...vdaka

violoncielka
2. aug 2010

Ty brdo tak bez narkozy to musi byt ina sila...ufff. Ja si tento zazitok radsej uzijem pocas porodu 😉

shandy
2. aug 2010

@violoncielka chapem ta, lebo mi pripominas seba 😀 , aj ja som maximalny stresinger. nic si z toho nerob a ako pises, velmi sa tym nezaoberaj, aj tak s tym nic nezmozes 🙂 , treba verit, ze to vyjde 🙂 , tak v najhorsom keby to nevyslo, tak zmrazite spermonikov, ak nemate az taky zly spg, nemal by to byt az taky problem, urcite sa nieco najde. a ked mas minimalnu stimulku, tak asi bude tak ci tak ICSI, takze to je jedno, ci ti najdu 100 dobrych spermii alebo 30, nie? tak sa tym mrazenim vobec netrap...

violoncielka
2. aug 2010

@shandy praveze nemame taky dobry spg....neviem preco o tom Machac hovoril....ale ak sa to bude dat tak preco nie?

violoncielka
2. aug 2010

@shandy ved bez ICSI to u nas nie je mozne

shandy
2. aug 2010

@violoncielka tak aky ho mate? aku mate dg a parametre? Ako som napisala, myslim, ze tie rozdiely, ktore s tym urobi mrazenie su minimalne a pri ICSI je to jedno, lebo potrebuju najst len par dobrych spermii...takze ak ti to machac navrhol, urcite vie co robi 😉 . mne robil OPU a uplne super, nic ma nebolelo a vytiahol tych 7 krasnych vajok...kebyze mozem, tak chodim len k nemu na OPU 😵

shandy
2. aug 2010

@violoncielka, no tak potom nemas co riesit...ked u nas najdu zo 100% patologickych par spermii na oplodnenie, tak u vas isto tiez nieco najdu...neboj 🙂 a uz dost, uz nepochybuj! machac je fakt velky odbornik a super clovek, mozes byt rada, ze ho mas ako dokiho. ak mas pochybnosti, kludne sa ho na to spytaj, zavolaj mu. bude to lepsie ako ked si takto nechas hlodat toho cervicka nedovery v sebe...

modra
2. aug 2010

@rebeca_1 tak to mi je luto..🙂 a neskusali ste doma este predtym mozno sa podarilo z tych co praskli..to je hrozne.. drzim ale palce na dalsiu stimulku a verim ze to vyjde..

@shandy no aj ja som si myslela a bola som presvedcena ze to vyslo vsetky priznaky som mala a o to to je horsie.. ten utros je hrozny v tomto podla mna z neho som mala vsetky tie priznaky..

shandy
2. aug 2010

@modra to ti verim, utros je v tomto potvora, ale ja zvyknem mavat aj cez normalnu ovulu dost vela progesteronu, takze ja som mala tehu priznaky kazdy druhy cyklus, ak nie kazdy prvy, takze teraz sa tym uz vobec nezaoberam, ci na zaklade toho mozem alebo nemozem byt tehu. no ale ten test by ma fakt presvedcil. to tak vyzera, ze sa musime pripravit fakt na vsetko mozne.... 🙄

olympia
2. aug 2010

@violoncielka mne raz robili odber dvoch folíkov bez narkózy, žiaľ, oba boli tiež prázdne. Dá sa to vydržať, aj keď to nie je žiadna sranda. Ale keď človek tak túži po bábätku, vydrží všetko!
@rebeca_1 nebuď smutná, ja som mala dvakrát prázdne folíky, a teda zbytočný odber a ten tretí bol potom megaúspešný. 🙂 Mne clostil tiež nesedel, ale každá reaguje inak.

@shandy zdravím ťa. Áno, 20. týždeň a možno už aj 21. to bude podľa UZV. 😉

violoncielka
2. aug 2010

@shandy ved pises, ze si mala 4 foliky...ci to si bola u neho predtym? Ved mne je Machac velmi sympaticky a fandim mu, lebo to berie tak naturalne. Tiez ma prosil aby som ho nechala vyskusat tento jeden cyklus a potom uvidi. My mame pomale spermiky.....
Tak a od teraz myslim pozitivne, papam vitamin E a nestesujem moje telo a moje vajecniky...ved ich caka o nedlho makacka.🙂

shandy
2. aug 2010

@olympia tak sa tesim na spravicky 😵 😵 , zas bude lepsie po kontrole 😉 , olycek silna si ty zena, ze si to vydrzala a este s takym vysledkom. ale este uz je to za tebou a teraz si uzivas tt 😅

violoncielka
2. aug 2010

@olympia tak to muselo byt brrrrrr! Ale nakoniec stalo to za to....niekedy tak snivam, ze mozno si o nejaky cas budem ba spatne citat moje prispevky a tesit sa s malickym v brusku, ze som ten boj nevzdala

shandy
2. aug 2010

@violoncielka prvy krat mi robil OPU nejaky novy - Doubek, mala som 4 foliky a prazdne + po OPU dost bolesti a aj mi to povedal dost nesetrnym sposobom vtedy a nechal ma v pochybnostiach, ze preco? a co? a ako dalej...druhe OPU mi robil Machac a prisiel sa mi predstavit este pred OPU na izbu, uz ked som lezala na koze, tak ma ukludnoval, ze urobi vsetko preto, aby to tentokrat dopadlo dobre, po OPU ma bol sam pozriet ze ako mi je a nahlasil pocet vajok, bol uplne perfektny. neporovnatelne.... 🙂
@violoncielka tak neviem, mozno sa mylim ale pri ICSI je uplne jedno, ako sa hybu spermosky, lebo ich vstreknu priamo ihlou do vajicka. takze mrazenia by som sa fakt nebala 😉 , no vidis ako to ide takto pozitivne 😵 😵

violoncielka
2. aug 2010

@shandy iak ja chcem iba Machaca, ja chcem iba Machaca, ja chcem iba Machaca!!!!!!!

shandy
2. aug 2010

@violoncielka 😀 😀 😀 😀 😀
ja zas nechcem Doubeka uz ani omylom. Uz som Koudymu povedala, ze chcem stimulovat len s jednym lekarom...tak minule ked nemohol on sam, tak poslal Machaca a ako dobre 😵 😵

rebeca_1
2. aug 2010

@modra nesportovali sme domka. Pockame si radsej na dalsiu stimulku.
@olympia zeby bol az ten treti uspesny? Beriem ked to bude s takym krasnym koncom ako u teba. )))))

shandy
2. aug 2010

@violoncielka ja to nemam nikde rada, ked sa mi striedaju osoby co sa o mna staraju, ja som taka, ze ked si nadviazem vztah s niekym, kto si ziska moju doveru, tak uz potom nerada menim. toto mi raz urobil u kadernika, ze som sa objednala jednemu a ked som prisla, ze ma bude robit niekto iny a to mi ani vopred nedali vediet...no jasne, ze som nebola spokojna, tak teraz uz vedia, ze ja chcem len toho mojho, ziadnych nahradnikov... 🙂

ykceb
2. aug 2010

ahojte, zacinam so stimulaciou a chcela by som sa spytat, ako prebieha odber a transfer v reprofite? treba si nieco prieniest? zatial som bola len v ba, tak som zvedava na rozdiel. dakujem

ykceb
2. aug 2010

ahojte, zacinam so stimulaciou a chcela by som sa spytat, ako prebieha odber a transfer v reprofite? treba si nieco prieniest? zatial som bola len v ba, tak som zvedava na rozdiel. dakujem

janula18
2. aug 2010

@violoncielka ešte mi neprišla. Asi príde až vo štvrtok načas, ale veľmi by som brala zajtra keby došla, bolo by mi to lepšie kvôli sonu.
A tebe dosla či nie?

olympia
2. aug 2010

@violoncielka jasné, že sa dočkáš! 😉 Keď môžem poradiť, teraz to už nechaj na nich, nestresuj sa, či ti nasadili také alebo onaké lieky, proste dodrž protokol a hotovo. 😉
@rebeca_1 ja ti prajem, nech si úspešná čo najskôr. Je to niekedy strašne náročné, najmä nestrácať vieru, ale treba vytrvať.

@shandy no ale dovolím si tvrdiť, že kaderník toho predsalen môže zbabrať menej. 😎
@ykceb na OPU si vezmi zhruba to, čo v BA, teda nočnú košeľu alebo dlhšie tričko, prezuvky, malý uterák, mydlo, pre istotu vložky. Na transfer si nemusíš nič nosiť.

rebeca_1
2. aug 2010

@olympia ja nestracam vieru, to ma nepoznas! )))))

rebeca_1
2. aug 2010

@ykceb ja som mala len kosielku, dokonca ani papucky som nemala, isla som na operacku bosy. Nic ine nepotrebujes.
Drzim palce!

olympia
2. aug 2010

@rebeca_1 veď ja si nemyslím, že strácaš, len som ťa chcela trošku povzbudiť. 😉

rebeca_1
2. aug 2010

@olympia jasne. Treba povzbudit lebo srdiecko boli.

mircalla
3. aug 2010

ahojte kocky, este raz dakujeme za vsetky gratulacie
@rebeca_1 skoda, skus to brat ako skusobny pokus, ze to bude nabuduce lepsie, aj shandy mala co sa poctu embryi tyka na druhy raz ovela lepsi vysledok
@lenny71 kedy testujes? 🙂

no filipko je inak dobrucky, krasne papa a fakt malo place, robi mi radost. v noci ho raz nakojim bez placu a spinka dalej. trapi nas akurat ocko, zuzli a taky, vy ste co davali? sa to tu spominalo, len nemam cas citat spatne....ste tusim boli aj na vyplachu....ja mu davam borovu vodu, ale ma to stale rovnake

orsulka
3. aug 2010

@mircalla pozerala som fotečky, Filipko je uplne na zožratie, a spinka ako malý anjelik.....krasne a spokojnučke dieťatko naozaj, napriek tomu vsetkemu, co si si počas tehu prežila.....este raz gratulujem, nech ti robi len a len radosť v živote 🙂 🙂
@rebeca_1 skoda , že to takto dopadlo moja, je mi to uprimne luto, ale pridávam s do radu povzbudzovateliek !!!!!!! 😵 😵 😵

@violoncielka dont stres dievča.....aj tak ti to vobec nepomože....ver sama sebe a v svoj vlastný uspech...ist do stimulky so strachom nemá vobec zmydel...nastav sa na to klasicke "pozitivne myslenie"....a bude vysledok velmi velmi úspešny .-)))))
@janula18 teda tiež sa ti to už pekne kráti...tfuj-tfuj-tfuj 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre