Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

violoncielka
3. aug 2010

@orsulka ahoj !!!! ved ja viem...ved mne ten stres trval len 10 minut- nastastie baby ma ukludnili 🙂. Som sa rozhodla ze pojdem na utz. tu v Italy- ak by tam nic nevidel tak aspon si cestu usetrim na september...no a mm sa bude musiet nejako zariadit 😉 aby sa mu podarilo najst si nejaky volny den v septembri. Takze som si to vsetko v hlavke vyriesila a teraz sa uz len tesim a horim nedockavostou 😉
Ty sa ako mas? a babatka? uz vidno brusko?
@shandy tak to by si sa v Italy zblaznila 😀....tu totiz ked chces ist ku statnemu gynekologovi tak to nefunguje ako na SK-ale kazdy raz ta daju k niekomu inemu- pomooooc. No a kedze pre mna je toto nepredstavitelne tak chodim ku sukromnemu u ktoreho platim utz 50 euro a prehliadka 50 euro..takze okolo 100 euro za jedno posedenie ☹. Som zvedava kolko ma necha zaplatit teraz ak pojdem iba na utz.....
@janula18 este mi neprisla tiez by som bola najradsej keby dnes ,alebo zajtra.....ale v podstate mi je to jedno...
Pekny den prajem

orsulka
3. aug 2010

@violoncielka sevas babula 🙂 u nas vsetko OK, jasne, brusko rarstie 😉 😉 v pondelok idem na krv, na triple testy a 19,8 mam poradnu....som stale doma na PN, a pracujem z domu...takže pohoda...
sledujem, že veci ma vyriešene aj s tym sonom.....ale tie ceny su fakt neskutočne !!! fuuuuha......tak ale za to ten vysledok stoji, vsak ?? 😉

violoncielka
3. aug 2010

@orsulka no ved preto som chcela ist na sono hned do Brna, aby som aspon tuto stovku nejak usetrila...mozno pojdem iba na prve sono v Italy....Jasne , ze ani my nehladime na peniaze (vlastne si gratulujeme, ze mame to stastie a mozme si tento "luxus" dovolit), ale tiez sa snazime usetrit kde sa da. Ja pracujem prilezitostne , takze jedine mm prinasa pravidelny plat do domacnosti ☹.
To mas super , ze sa ti da pracovat z domu....len sa pekne setri a drzim palce v pondelok. Rozmyslam ake vinka budem pit ....mame celkom slusnu zasobu...mm sa bude tesit....

orsulka
3. aug 2010

@violoncielka a to teda zacinas už teraz ked dojde mrcha??????

violoncielka
3. aug 2010

@orsulka a nie? 😀....aleee ved mozno vobec nebudem mat chut. Ja to zase tak neberiem, ale ked mam dobre masko tak si vzdy rada dam poharik cerveneho vinka. Vlastne odkedy som v Italy tak som uz neni zvyknuta pit vino bez jedla.

rebeca_1
3. aug 2010

Ahojte,
@mircalla ved ja som to brala od sameho zaciatku ako skusobny softik. Mne sa hned nezdali tie nizucke davky. Ale radsej zacinat takto opatrne ako si opat polezat v nemocnici s brutalnym OHSS. Paci sa v Reprofite ta opatrnost.
Juj, to mi je luto ze Filipko ma problem s ockom. Maminka mu to ale urcite starostlivo osetri ))))) A co kocik? Uz si otestovala? Spokojna?
@orsulka dakujem ty moja dalsia povzbudzovatelka! Orsulik ty budes uz vediet co mas v brusku? No parada.. Ale to uteka!
Inak aj ja si robim svoju robotku ako konicek a manzel nosi domov tie velke a potrebnejsie peniazky )))))

lenka20
3. aug 2010

caute babulky, rebeka1 - je mi luto, ze neboli vajucha, taka skoda 😒 😒 😒 😒 ale to sa stava a casto, dalsia stimulka uz bude uspech, esteze vas to vela nestalo... dobre ze ides hned do dalsieho kola, budem ti velmi drzat palce 😉 😵 😵
modrik a akym testom si testovala? este sa mi nestalo ze by bol falosny test.. zato sa stalo ze vymenili vysledky krvi (nie v RF ale v heliku) takze na tvojom mieste by som este skusila testnut raz a ak je to pozitiv tak znova na krvicku...
olycek tebe to utekaaaaa, tie TTcka naskakuju ako dive, mam z teba radost 😉 samozrejme aj z orsulky 😉 😵 😵 😵 len tak dalej babule 😵
mircallik ahooooj mamina, jeeej to ma niekto stastie na takeho dobruckeho synceka, ten si ta setri maly zlatusik, je velmi pekny, na zozratie xichtik 😵 😵 😵 😵
no ja dnes smer mesto, tak sa mozno este ozvem poobede, zatial sa majte, paaaaaaaaaa

modra
3. aug 2010

Baby potrebujem surne radu... Na ktory den ste boli na vkladani vajok 🙂 tak v priemere cca..
Ja som teraz uplne v strese lebo akurat taky 17-18 DC idem na 3 dni do talianska a uz je to vsetko vybavene.. a teraz neviem ze co mam robit.. A na pukciu vajok sa chodi doobeda alebo sa da dohodnut s nimi?
Dakujeeem

shandy
3. aug 2010

ahojte dievcence 🙂
@olympia no to mas pravdu. ale zas pri tom kadernikovi skor zistis, ze nieco pokazil ako v tomto pripade u lekara. mozes im akurat tak verit a dufat, ze vsetko prebehlo ako malo 🙄 🙂
@violoncielka tak to mna by asi fakt porazilo, som rada, ze zijem na SK 😀. teda ale riadne palky tam platis ti poviem....ufff. ja mam u mojho nastastie len rocny poplatok a v nom mam vsetko.
@orsulka, drzim palceky na kontrolu v pondelok, som zvedava, ci budes mat paricek v brusku 😵
@mircalla no ved si zasluzis takeho synceka, tak si ho uzivaj. s tym ockom ma teraz tusim kazde druhe babatko problem. co viem, tak baby chodili na vyplachy...drzim palce, nech mu to skoro prejde 🙂
lenicek uzi si mesto 🙂
@modra myslis vkladanie embrijok? ja som bola na 18.DC ale zalezi ako rychlo ti rastu foliky...OPU su myslim ze len doobeda, resp. hned rano, ak nie, tak ma opravte...

rebeca_1
3. aug 2010

@violoncielka panecku, to su palky! Mna takto stali lekari vo Viedni. Ale presne ako hovoris jeden UTZ tam a potom radsej v Cechach. Tam to mas aj tak zaplatene v balicku IVF. Tak uz ms dorazi a ides do toho, moc ti drzim palceky!!!!! A to vinko, no ty si pripad! Chystas ho na tu ukazkovu sliznicu? No moja, tak vyber nieco kvalitne!!!! )))))

@lenka20 dakujem ja som sa tiez divila, ze si nenaratala punkciu. Ved ona ju urobila.
Smer mesto? A zase sa ide nakupovat ))))

shandy
3. aug 2010

@rebeca_1 a na pivo to neplati s tou sliznicou? 😀 😀 , rebeca mne ten prvy pokus tiez neratali punkciu, len lieciky. v tomto su fakt super 😵

rebeca_1
3. aug 2010

@shandy ja som kadernicka. Tak ty by si ku mne nesla alebo by si u mna nebola spokojna kebyze moja kolegyna ochorie? No pekne!!!! ))))))

shandy
3. aug 2010

@rebeca_1 pockaj, pockaj dievca 😀 . prave kebyze si ty moja kadernicka a ochories, tak si proste posuniem termin, lebo k inej by som nesla 😉 😵 😵 , ja som verna 🙂

rebeca_1
3. aug 2010

@shandy no moja o pive rec zatial nebola. V tomto ti neporadim... Lieky a ARO som len cvakla vcera.
Tak fajn, take klientky mam rada....

modra
3. aug 2010

Myslite ze by sa s nimi dalo dohodnut? Zeby sa to trebars urobilo skor? Jaj toto som vobec necakala a vobec som na to nemyslela teraz co spravim.. do kelu.. ze by som to o mesiac posunula? Poradte mi baby..

violoncielka
3. aug 2010

@modra modrz a uz stimulujes? ci este cakas na MS? Mozno by sa dalo posunut nejak MS. OPU sa zial neda naplanovat, lebo nik ti nevie zarucit ako ti budu foliky rast a bolo by blbe keby ti odoberali nedorastene foliky (skor) , no a potom nasleduje ET, ktory moze byt aj za 2 dni. Takze radsej si to preloz na buduci mesiac- iba sa budes zbytocne stresovat

shandy
3. aug 2010

rebeca_1 🙂 🙂 , tak ked som spokojna, tak som verna 🙂
@modra najlepsie urobis ked si zavolas do Reprofitu tvojmu dokimu a dohodnes sa priamo s nim, ze ake su moznosti....

violoncielka
3. aug 2010

@shandy 😀 to je dobra veta...spokojnost= vernost

shandy
3. aug 2010

@violoncielka 😀 😀 , no mam dnes nejaky plodny den 😀 , skoda, ze nemam OPU isto by bola dobra uroda 😀 😝

violoncielka
3. aug 2010

@shandy 😀 ty si dobre cislo.....😀 😀 😀

modra
3. aug 2010

No dnes som dostala MS tak od zajtra by som mala stimulovat ale vaham lebo akurat ten termin by som mala ok 14-18 DC tak ten tyzden mam totalne rozlietany tak teraz neviem... ze co mam spravit este mam teraz aj dovolenku tak si potom nebudem moc zobrat dalsie dni.. jaaaaaaaajjjj 🙂 asi to odlozim... musim sa dohodnut s muzom ale ten asi bude suhlasit.. ze v septembri bude vacsi klud..

shandy
3. aug 2010

@violoncielka, asi hej, len dufam, ze nie nula 😀 😀
@modra, tak ak mas ten pocit, ze bude vacsi klud v septembri, tak si to kludne posun. aspon si uzijes leto 🙂

violoncielka
3. aug 2010

@shandy najlepsie cislo je od takych 4 hore...nie? ja som 7. @modra suhlas so shandy aj ja som to radsej nechaa na august. Inac baby akurat mi dorazila MS...idempisat

shandy
3. aug 2010

@violoncielka super, tak zacinas stimulku 😵 😵 , drzim palceee. 7 je aj moje oblubene cislo, takych 7 vajok potesi 😀

takyna
3. aug 2010

@mircalla my sme mali taky zlty hnisik v ocku, museli sme ist na ocne, a dali nam antibiotika do ocka, robili jej aj 2krat preprach, ale stale sa mi to nezda na 100%.

pozdravujem vsetky kocany 🙂

olympia
3. aug 2010

shandy, ty dnes perlíš! 😀 😀 😀
Orsulka, ty ma s tými tt nejak dobiehaš. 😅 Tiež ti to pekne uteká! ;)
Mircalka, dobrého a krásneho Filipka máš za odmenu. 🙂 A ako sa cítiš, rana ešte bolí asi, že?
modra, podľa môjho názoru sa nestresuj a jeden mesiac vynechaj, bude to malá prestávka. Prípadne napíš do RF a poraď sa.
vionloncelka, dorazila ti posledná MS na dlhý čas, čo? 😉 Držím palce na stimulku! ;)
Lenka, veru, tt pribúdajú a už je to aj na mne vidieť.
Príjemný deň všetkým.

rebeca_1
3. aug 2010

@violoncielka tak sa ide stimulovat, no zlaticko nase hrozne moc ti drzim palceky!!!!! Nech je tych 7 stasnych!!!!
Thuj, thuj, thuj!!!!!
@modra shandy ti asi najlepsie poradila. Aj ja by som volala do Reprofitu aby mi pomohli oriesok rozlusknut. Drzim palce aby si sa spravne rozhodla.

shandy
3. aug 2010

@takyna chudiatko bibuska, no radsej to poriadne preliecit, nech sa to neopakuje potom...
@olympia uz len cakam, kedy vybuchnem 😀 😀 a uz si po kontrole, ci? 🙂

orsulka
3. aug 2010

@shandy v pondelok mam ist len na krv, na AFP testy.....neviem ci ma bude doktor pozerat...poradnu mam až 19.8. 😉 tak asi až potom bude robit sono...
@olympia sak makám za tebou futr o 100 6, ale stále mi utekáš 😀 😀 😀
@modra ja som mala pri stimulke odber na 12 DC a aj s PK ET bol na 17 DC...ale naozaj to má každa inak.... a zas aj keby si to stihla aj s ET do odchodu , nemyslim, že by to bol dobry napad, sestovat rovno po ET.....to by bolo lepsie mat par dni klud 😉 tak ako pisu baby, potom by som to o mesiad posunula....

orsulka
3. aug 2010

@violoncielka jupiiiiiiiiiiiiiii...tak a je to tu.......sup sup do stimulky 😀 😉 😉 a pekne s kludom, rozvahou a pohodiškou 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre