Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria294
23. feb 2017

@leelloo tak som naozaj zvedavá na teba 😘 Daj mi vediet teším sa ❣❣❣

babusik85
23. feb 2017

@ria294 manzel ma velmi vysoky fsh.Da sa s dhea znicit? Doki vravel,ze sa to neda s nicim

ria294
23. feb 2017

@babusik85 Noo to naozaj neviem, ako by to účinkovalo na mužov....s tym skúsenosti nemám, na sebe mam odskúšané , že užívaním DHEA mi fsh kleslo z cca 30 na 5,78, aj ked je pravda, že som užívala aj vitamíny.

bianitka996
23. feb 2017

@cmudlo juuj to mi je luto 😥 určite bojovať ešte máte mrazacika, či?

gagirl
23. feb 2017

@cmudlo ale do kelu..to nie je mozne..je mi to velmi luto,naozaj😔 Neviem co ti poradit,lebo neda sa vediet kde moze byt pricina,v com..Co ti tvoj lekar este odporuca?Sice este si mu asi nepisala..Ku komu chodis?Porad sa s nim co navrhuje..ale este by som to uplne nevzdala,nikdy nevies kedy to vyjde..Skus este za par mesiacov aspon nativ alebo soft ak mozes..U vas.je aky problem?v com?Kolko mas rokov presne?Drz sa moja..prajem ti vela sil a viery ze raz sa urcite dockas este..Aj ked viem ze je to velmi tazke..Posielam silne objatie❤😘🙏

chmurkaxy
23. feb 2017

@cmudlo 😑 nič? Ani len duch ducha? Niekto tu písal,že testy čisté a aj tak hcg vysoké. Aj mne povedal Vrana v decembri,že niekto to hcg metabolizuje a tak nie je v moci.pockaj ešte 4 dni a chod na krv. Ver do poslednej chvíle!
Ked som bola minulý rok v marci tiež na ket, tak mi kamoška písala,že jej švagriná po umelom nič. Tak celá smutná odletela na dovolenku, od smútku tam scucla celé víno a že sak aj zlé.jej bolo z neho. a o týždeň príde, stále jej je zle a test jej vyrazí oči. A že doktor sa.cudoval,že čo jej dovtedy neukázal.

zibi
23. feb 2017

@cmudlo este nic nie je stratena.... treba verit do poslednej chvile...
ktore ivf uz mas? co ste mali blastocystu??
treba verit kym ms nepirde stale je sanca...a krv je najistejsia, ta ti uzkaze ci sa tam daco aspon nedeje ...drzim palce

cmudlo
23. feb 2017

@bianitka996 mrazacikov nemám...to jedno bolo slabej kvality tak nemrazili.
@gagirl
Ja už som vyskúšala asi všetko ...aj vitamíny aj imunológiu...môj mm má spermosky ok. Ja nemam jeden vajcovod a druhy je asi nepriechodny..mala som 2x mimomaternicove a pri tom prvom mi odstránili aj trochu z vaječníka...lebo tam vraj bola cysta a práve z toho vaječníka kde je ten jeden vajcovod...čiže ten mi moc ani netvorí vajíčka...iba keď stimulujem asi...Mám takmer 40...
@chmurkaxy
No to by musel byť zázrak, keby sa duch objavil...ale aj krcok mam vysoko ...ale pocity na ms...vlastne tie som mala 6-8 deň...teraz je to miernejšie...ale myslím že len utrogestan zdržuje ms...
Ale aj tak vám pekne ďakujem za podporu ❤ som rada ze vás mám 😘

cmudlo
23. feb 2017

@zibi áno blastocysta. Bolo to 9 ivf

zibi
23. feb 2017

@cmudlo ☹ a mrazacikov mas?

zibi
23. feb 2017

@babusik85 pricina zvyseneho fsh u muzov je vzdy kvli niecomu
nie je ot len tak
niekedy to robi aj blba infekcia, ktora je skryta a nei je mozne ju odhalit ..
robi to aj varikokela, pripadne moze to byt aj prekonana chemoterapia, niektore leiky hocico ..co vam diagnostikovali ? azoospermiu mate ci ?

gagirl
23. feb 2017

@cmudlo velmi ti prajem nech napriek tomu ze test nic neukazal este aby vam to predsa len vyslo..Aj ked viem ze aj ja sama by som uz bola z toho smutna a vzdavala to..Ale nadej stale je..az do vysledku krvi..Nemate az take diagnozy strasne..po tolkych ivf nechapem ze to vyslo len raz..Od vtedy ako sa vam podarilo dietatko si mala uz kolko ivf?Podla mna to musi raz vyjst..ked manzelove spermie su ok,tvoje vajickovody pri ivf nie su dolezite..a ked mas nejake vajicka a aj embryjka tak nechapem kde moze byt pricina..Genetiku embryjok ste asi este nedavali..Este to uplne nevzdavaj..pozri,ja som otehu.po 40..A s prvym,ked som uz neverila,ja verim ze druheho sa tiez coskoro dockas..Este mas nato par rokov..Velmi ti to prajem nech sa cim skor dockas a verim ze to tak bude😘❤

peterajova
23. feb 2017

@cmudlo Cmudlo, cmudlo...ja viem, ze si nedockava....a smutna lebo ani duch...ALE je ti toto treba? 🙂 myslim to v tom najlepsom zmysle slova. Ja som ani na 12 den nemala nic...a vyslo to. Tak preco by to tak nemalo byt u teba? 🙂 Drzim ti velmi palce

rada2002
23. feb 2017

@cmudlo nevzdavaj to! Pockaj na 14 den. Ja som tiez v napati. Mam si dat test 5.3. A velmi sa bojim vysledku. Drzim palce.

rada2002
23. feb 2017

@peterajova citila si nieco po vklade tych 14 dni do testu? Mala si zmeny v tele?

peterajova
23. feb 2017

@rada2002 Ahoj , citila som obcas take pnutie v maternici ako pred menzesom a boleli ma prsia.Inak vobec nic.len ta nedockavost 🙂

rada2002
23. feb 2017

@peterajova tie bolesti ako pred ms niekedy citim aj ja 2-3 x denne ale prsia ma nebolia iba mam bolestive bradavky na dotyk. Ako keby ti do nich pichali s ihlou a to som 4 den od vkladu.

nelly3
23. feb 2017

@rada2002
drzim palce, na moje narodeniny, musi to vyjst😉

chmurkaxy
23. feb 2017

@rada2002 ahoj,my sme teda tak podobne, ja som bola v pondelok 12:30 🙂 kedy si mala vklad a čo ti vkladali?

rada2002
23. feb 2017

@chmurkaxy vklad som mala v nedelu a vkladali 1x B1. Dufam ze sa chytila. Ine uz nemame.

rada2002
23. feb 2017

@nelly3 dakujem za povzbudenie a drz ich silno.

leelloo
23. feb 2017

@ria294 aj ty daj vediet, drzim palce, nikdy nevies 😉😘

sussah
23. feb 2017

@cmudlo joj tak to mi je veľmi ľúto. Viem ako ti dneska asi je 😔 A neskúšala si intralipidy infúzie na imunologii? Po viacerých neúspešných pokusoch odporúčajú.Ja som akurát dnes bola. Kolky vklad? Asi by som ešte skúsila úplne zmeniť liečbu.Skus sa poradiť s lekárom alebo daj menšiu pauzu.Myslim na teba 😘 Nebuď smutná prosím...

babusik85
23. feb 2017

@zibi ano,ma azoospermiu.
boli sme v troch centrach,okrem toho u androloga a aj u urologa a nikto nevie povedat preco ma azoo.
Spravili mu rozsirene gen.vysetreniev reprogene,kde mu vyslo ze nieco ma z fsh receptorom,ze by mu mozno pomohlo keby aj on pichal par mesiacov injekcie.
Ale v Rf vraveli,ze to nema zmysel,ze mala pravdepodobnost,ze mu to pomoze.
Fsh ma 48.Pred par rokmi mal 25,takze sa mu stale zvysuje.
A ziadnu vaznejsiu chorobu nemal,ani v detstve...

chmurkaxy
23. feb 2017

@rada2002 držím paste! A ako sa cítiš? Ja mam nonstop tlak v podbrusku a pocit na MS. Oproti vkladu v decembri je to ale nebe a dudy,vtedy som ID transferu nonstop krvácala 14 dní,ale že masívne a nevedeli,čo so mnou.
Nám vkladali rozmrazovanu xb1, tiež dúfam,že našu výhernú 🙂))

lenka54321happy
23. feb 2017

@ cmudlo
Stale ti drzim palce, mne vkladali az na 6ty den lebo na 5ty bola stale len morula
Ja az na 12ty deb mala akutaku slabu ciarku
Predtym ani ducha!

zibi
23. feb 2017

@babusik85 hm niekde som zachytila a mam asi aj clanok o tom fsh .. len neivem presne kde to je...
no nam androlog povedla, ze ked je fsh zvysene, ze by sa nemali pichat injekcie, ze sa to skratka nema
oni hovoria o tom, ze su poskodene semeniky , priapdne zlyhanie semenikov a andropauza ako u zeny... najdem clanok a hodim ti to tu ... inak fsh nieco znizuje ..ale neviem do kelu co ... musim najst... 🙂 stale treba verit ... nemas nahodou preskenovane to vysetrenie co mu roblili ? mi to posli do spravy ked chces co to presne je ... ja som isto dakde s tym fsh daco videla ... v skupine mojej si? tam mam nejaky clanok, idem pohladat a oznacim ta 🙂

zibi
23. feb 2017

baby ku komu sa oplati ist do reprofitu? chodila som k otevrelovi ...
a nativ so softom kolko vyjde teraz ?
cca icsi bolo 33 jeden folik , bez liekov, len odber, vklad a icsi ..?
diiiik

babusik85
23. feb 2017

@zibi pohladaj prosim Ta 😇 budem rada.ja som uz citala vselico mozne a nic som nenasla s cim by sa dalo znizit..
Ved hej,ani mne sa nezdalo,ze ma vysoky fsh a este mu mame pichat injekcie s fsh.ale potvrdili to aj v rf,ze to nema zmysel.
Som aj v skupine,ale nenasla som taky clanok.skusim pohladat aj ja.
My mame strasne vela vysetreni,skusim tie najdolezitejsie preposlat.
V marci by sme chceli ist do stimulky a mm pojde na druhe Tese.
Vy tiez mate azoo?
Inak v Rf chodime k Bagocsimu,zatial spokojnost,velmi dobry pocit mame z neho.

zibi
23. feb 2017

@babusik85 nie nemame azoo ..mame inu diagnozu ale
posli vysledky do spravy 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre