Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagik
24. feb 2017

@gagirl dakujem, zatial mam cele balenie,ale mozno ak by bolo treba pokracovat tak potom.

gagirl
24. feb 2017

@gagik jedna krabica ti asi nestaci do vysledku krvi..ci?Kludne sa ozvi ked budes chciet,poslem ti ho..

nelly3
24. feb 2017

@gagik
ja som isla v native, v pondelok pregnyl, streda odber a az po odbere mi v RF lekar povedal ze az vecer si mam zacat davat utros.
upss az teraz citam, ze ides na KET. ja som isla na nativ, nie KET.

gagik
24. feb 2017

@nelly3 hej ket. A kolko dni si si ho davala nez si sla na vklad?

chmurkaxy
24. feb 2017

@gagik ja som bola na Ket v prirodzenom cykle teraz. V pondelok poobede 13.2. Som pichla Pregnyl, od stredy rána utrogestan, vklad 20.3. o 12:30.

gagik
24. feb 2017

@chmurkaxy takze tiez 5 dni progesteron do vkladu...a ake velke si mala folikuly pri pichnuti pregnylu?a ako sa citis?

chmurkaxy
25. feb 2017

@gagik 20,5 mm. Na začiatku ich bolo 7, ale 4 zostali menšie, dva stredné a toto bol dominantný. Ale veď pri Ket to je jedno. Hlavne nech sa naša blastocysticka zabyva 🙂

cmudlo
25. feb 2017

@fantinka manžela už nedostanem na ďalšie vyšetrenie...jedine ze by sme dali hneď pri ivf MACS...len neviem ci sa to oplatí pri 1-2 vajíčkach ..

chmurkaxy
25. feb 2017

@cmudlo moja no ako? Neskúšala si predsa len ešte test? Myslím na teba 😘

gagik
25. feb 2017

@chmurkaxy neviem do akej miery je dolezite cele to nacasovanie pri tych nativoch, ja som si dala pregnyl ked som mala 18 a 19 mm folikuly, zda sa mi to skoro. No uvidime

cmudlo
25. feb 2017

@chmurkaxy ahoj. Ja už mám dnes aj mrchu 😣 hm....

cmudlo
25. feb 2017

@black33 ja som dnes 12 deň a dostala som napriek utrogestanu...

chmurkaxy
25. feb 2017

@cmudlo dokelu,to ma mrzí :(( toto som aj ja mávala,že dva tri dni pred a už prišla ms. Teraz mám taký čudný stav. Najskôr som prvé štyri dni mala tlaky v podbrusku a pms a dnes úplne nula. Tak neviem,nejak mám zase pocit,že nič.

cmudlo
25. feb 2017

@chmurkaxy kedy testuješ?

chmurkaxy
25. feb 2017

@cmudlo dnes ráno som skúsila a bielo (ako hovoria Amici BFN Big fat negative). Ale zase, vklad bol v pondelok, čiže som 5 dní po. Ale pri ET v júli 2016 mi už 5dní po čiarka vybila oči. Ale je pravda,že sa vtedy chytili zle (a aj tak to zle dopadlo).

chmurkaxy
25. feb 2017

Očividne je moje obľúbené slovo ale 😅

gagirl
25. feb 2017

😖☹😢Je mi to luto..

gagirl
25. feb 2017

@cmudlo sprava bola pre teba

cmudlo
25. feb 2017

@chmurkaxy 5 dni je este veľmi skoro ...8 den si ja myslím že už je smerodajnejsi...tak ešte aspoň 3 dni počkaj...ja som mala 6-8 deň bolesti na mrchu...potom ustúpili...prsia mi nerástli ...tak to už naznačovalo, že sa to opäť nepodarilo...No je to hrozné trápenie toto...a niekedy mám pocit, že ani lekári už nemajú vôbec snahu hľadať nejakú príčinu...urobiť niečo ináč...jednoducho to povedia, že je im to ľúto a tým to končí....tak by som sa chcela normálne porozprávať s lekárom, že čo a ako...hľadať nejaké riešenie...ale zavolať sa mu nedá...na mail ti odpovie dvoma vetami....a kvôli konzultácií cestovať 10 hodín....no neviem....

cmudlo
25. feb 2017

@gagirl aj mne moja 😢 Ale o to viac sa teším, že vám sa to podarilo!!! ❤❤❤

gagirl
25. feb 2017

@cmudlo dakujem..si zlata..Ale ja vam velmi prajem nech vam to konecne vyjde..nevzdas to este uplne ze?skus to este..nikdy nevies kedy to fakt vyjde..je to cele aj o stasti..ako mi sam aj Otevrel raz povedal..A ja verim ze stastie sa onedlho usmeje aj na vas..Aj ked viem ake je to po neuspechoch velmi tazke..Keby clovek vedel kde je ten zadrhel ze to nevyjde..Ale musi to raz vyjst!prajem ti to velmi❤😘🙏

chmurkaxy
25. feb 2017

@cmudlo a všetky tie vyšetrenia už asi máte za sebou,že? Endokrinológia,hematologia,imunológia, genetika? Ozaj, a čo test potravinových alergii? Si predstav,že ja mám celé roky bezpriznakovu alergiu na bielkovinu kravského mlieka, 4.trieda z 5. Neboli by na to prišli,ale náš malý má mega alergie potravinové (vajce,mlieko,orechy,strukoviny,kuracie mäso,zeler,horčica,ryža,pšenica,raz,jahody,čučoriedky,maliny,jablko+histaminova intolerancia) a opuchy vnútorných sliznic, tak zisťovali,kde to preboha mohol získať. Až jeho imunologicka mi hovorí,že či ja som ok,lebo ze ak mám mlieko, tak som mu vyhladila tráviacu sústavu už v tehotenstve. A že.pokojne mi to mohlo spustiť až tehotenstvo. A žiaľ mám :(( no a zistili mi to pred Vianocami,takže aj ten posledný transfer som ešte jedla všetko. Uvidíme,či sa teraz niečo zmení.
Tak sa spýtaj na imunologii. Lebo mne to vysvetlila tak,že keď telo reaguje na mlieko, tak už potom prehnane začne reagovať na všetko,preto mám aj repro imuno zlú.

leelloo
26. feb 2017

Baby, ja som dnes pri odbere nemala ani jedno vajíčko 😢 Dr povedal, ze sa to mozno nestihlo a ovu prebehla skor. A pritom tam boli 3 pekne foliky. Vcera ma dost boleli vaječníky a dnes rano som uz nic necítila. Stalo sa vam to niekomu?

cheeky82
26. feb 2017

@leelloo mne sa to stalo, ale pri native
V noci mi prebehla ovulka, som to rovno povedala dr predtym ako siel urobit utz, ze ovulka prebehla, a tak bolo

chmurkaxy
26. feb 2017

@leelloo dokelu :((((( tak rýchlo doma alebo cestou v hoteli šup šup na to, niektoré vajka vydržia 24 hod 😘

aaangelll
26. feb 2017

@leelloo to mi je veľmi ľúto ☹ ja mám pred sebou tiež soft..sledovala som, keď si tu písala, že začínaš so stimulkou..chcela som sa vtedy spýtať, čím stimuluješ.

leelloo
26. feb 2017

@cheeky82 aj si predtym pichala pregnyl? Nam odporučil skusit nativ hned dalsi cyklus

leelloo
26. feb 2017

@chmurkaxy a to sa moze? Ved ak by prežilo, tak by tam bolo to vajko, ci? A mozme mat sex hned po odbere?

leelloo
26. feb 2017

@aaangelll mala som clostil a menopur 75iu. Mala som 3 foliky, pri klasickom IVF v júni som mala velmi vysoke dávky liekov a 5 vajicok. Ale Dr bol naklonený k tomu, ze sme to nestihli a mame skúšať a ze urcite by nešiel do vysokých dávok liekov napriek tomu, ze mam nízke AMH. Drzim moc palce!

ria294
26. feb 2017

@leelloo je mi to úprimne veľmi ľúto 😥😥 môže sa to stať, až pri odbere sa zisti, či folik je prázdny, alebo tam je vajko. A odporučil ti ďalší cyklus v native a idete do toho ? Ja si myslím, že ešte v bud. cykle budú pôsobiť hormóny... ❤❤❤

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre