Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leelloo
26. feb 2017

@ria294 ano, chceme hned skusit nativ, clovek nikdy nevie 🙂 a ty mas nieco nove?

chmurkaxy
26. feb 2017

@leelloo oni tie vajka odsavaju ešte vo folikuloch. To sú vaky s tekutinou a v nej pláva zrelé alebo nezrelé vajka. Tebe už praskli, čiže bola ovulácia a vajíčko už putuje vajcovodom. To ho nikto naháňať nebude,nie je to bezpečné, lebo by museli robiť laparoskopiu s malou nádejou na úspech. Majte teraz normálne sex. Veď nemáte čo stratiť.

cheeky82
26. feb 2017

@leelloo ano, pichla som pregnyk. Dalsi mesiac bolo vajicko nezrele. Pri native treba byt trpezlivy

leelloo
26. feb 2017

@chmurkaxy tak nieco na tom asi bude 🙂 ale teda neviem, ci to dnes skúsiť, ked som este trosku ubolena 🙂

ria294
26. feb 2017

@leelloo moje no ja tak divne, cyklus s clostilom,včera 13DC jeden folik , ale už velikánsky 27,4mm 😔 A sliznica 15mm...no tak sme sa snažili od 6DC každý druhy deň, ale nič z toho. Z toho foliku sa nič diať nebude, ale pojdem na kontrolné sono, či vôbec praskne. Síce mi Dr prízvukovala, aby som sa snažila , ale tak uvidíme 😉

leelloo
27. feb 2017

@ria294 ach to mam mrzi ☹ tento cyklus nam to teda moc nevyslo a to som sa tak vytesovala, ako dobre to vyzera.

lemoni86
27. feb 2017

@lenka54321happy ďakujem 😉 držím ti teda tiež palce, ako to vlastne s tebou vyzerá? Dúfam že toto tehotenstvo budeš mať menej stresujúce 😊.

lemoni86
27. feb 2017

@mimika1973 ďakujem pekne, bude to znova chlapček 😊

lemoni86
27. feb 2017

@benny11 áno pamätám, jasné. Tak to ti silno držím palce aby bolo všetko v poriadku, vidím že si 28 TT 😊, to už zvyšok zbehne, akurát tie posledné dva týždne sa vlečú. 😅

lemoni86
27. feb 2017

@santeema ďakujem, máme chlapca a ďalší bude tiež chlapček. No a hej, mám kus strach že čo to bude potom, každý má straší, no hlavne nech sa najprv bábätko v zdravicku narodí a budeme obaja v pohode. Potom čo príde, to už nejak zvládneme dúfam 😊

chmurkaxy
27. feb 2017

No,baby, dnes 7dp5dt a úplne bielo. Ešte aj na Mamateste,čo duchuje aj z vody. Mal to niekto takto, že úplne nič, a aj tak to vyslo?pocity nejaké extra nemám,ak aj,skôr si myslím,že z utrogestanu,lebo to sledujem najmä pri jeho vkladaní a roztapani.

luciatt
27. feb 2017

Baby prosim vas ktory deň cyklu ste začinali stimulovať pred IVF?

chmurkaxy
27. feb 2017

@luciatt ja pri krátkom protokole v 2DC.

luciatt
27. feb 2017

@chmurkaxy A kolko sa stimuluje pri kratkom do odberu?

chmurkaxy
27. feb 2017

@luciatt to záleží na cykle a ako ti zaberú hormóny. V princípe keby idems tabuľkovo, začnes 2DC s Gonalom na rast vajíčok, okolo 8-9dc začnes brzdiť rast a podporis zrelosť Luverisom, okolo 11DC už Gonal nepichas, ešte dorazis Luveris a 12DC pichas večer pregnyl. O 36 hodín je ovulácia,čiže na 14 deň ráno je odber vajíčok. Ten 14ty deň večer začnes vkladať utrogestan. Transfer je 18DC (pri 3 denných embryach, deň odberu je totiž deň nula) alebo 20dc (pri patdennych embryach) a vkladas utrogestan až do testu o 14 dní po transfere. Čiže do 32dc alebo 34dc.

luciatt
27. feb 2017

@chmurkaxy Ďakujem.

bergalm
28. feb 2017

Baby,ja sa neskutocne tesim dostala som spravu dna...brat konecne s priatelkou cakaju babenko po 15rokoch spolu moc moc som stastna ze im to vyšlo😅

santeema
28. feb 2017

@bergalm wau🙂, sa to dobre cita take spravicky

aaangelll
28. feb 2017

@leelloo a ten menopur pri tomto množstve si brala celú stimulku? Alebo ti ho aj zvyšovali? Ďakujem veľmi pekne a všetko dobré prajem 🙂

gagirl
28. feb 2017

@bergalm jeeej super..krasna sprava..velmi im drzim palce❤

sarasota
28. feb 2017

@bergalm drzime im palceky😍

leelloo
28. feb 2017

@aaangelll nenavysovali, mala som stale rovnake mnoztvo

chmurkaxy
1. mar 2017

@rada2002 ahoj ako sa.mas? Už si skúšala aj test? Ja hej a bielo :/

rada2002
1. mar 2017

@chmurkaxy ja zatial nie. Bojim sa. Uz 3,dni ma pobolieva v podbrusku nasla som si trocha hnedeho vytoku. Som po4 ivf ale toto mam prvykrat. Je to totiz uz posledny krat. Ak sa to teraz nepodari tak to uz vzdavam. Kolky den si skusala test?

bianitka996
1. mar 2017

@rada2002 hnedý výtok môže byť uhniezdenie, kolky deň si po ET?

rada2002
1. mar 2017

@bianitka996 10 den po.

bianitka996
1. mar 2017

@rada2002 no to už by malo byť vidieť slabú ciatku😊👪👏👍 mooc drzim.

marculik
1. mar 2017

@rada2002 ahoj ja som tiez mala hnedy vytok a na 7 den tusim som uz mala slabu ciarku ,mohla by si testnut viem ze sa bojis no raz budes musiet ,ja som si tiez vravela za kazdym ze to vzdavam a vzdy som sla dalej a na 6 krat sa zadarilo☺drzim palce ☺

rada2002
1. mar 2017

@marculik vieš moja ale ja som všetky 4IVF platila v plnej cene nakoľko mi poisťovňa
nič nepreplatila, pretože som mala na 1.IVF 39 rokov. Peniažky sa už minuli a musíme troška našetriť. Najhoršie to je, že dávaš stále peniaze a nie malé čiastky na " kočku v mechu" tak mi to pripadá. Keď som sa pýtala na možnú zľavu v Brne to nedávajú. Ja so m nemala ani raz mrazáčika a pokaždé som absolvovala vpichy. Známa čo mi to pichá, je zdravotná sestra mi povedala, že už mi to nemá kam pichať. Brucho mám v katastrofálnom stave. Denne som si pichala Merional 300, Dipherelin a Fraxiparine. Takže 3 ihly denne a fraxík pichám ešte stále. Do toho som brala Euthyrox a Medrol. Takže povedaná chodiaca lekáreň. Všetko mi dali preventívne, kvôli nezdareným IVF. Takže tak. Potrebovalo by si moje telo oddýchnuť ale zasa na druhej strane mám dosť rokov. Vyzerám úplne inak, pribrala som, mám opuchnutú tvár a vypadalo mi polovica vlasov. A to všetko od tých liekov.

haannka
1. mar 2017

@rada2002 ja myslim ze teraz je to tam 😉....drziiiim vsetky palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre