Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria294
20. mar 2017

@freeze24 len informativne včera som písala tej koordinátorke, čo som ti spomínala a dnes mi aj odpisovala.

ssegra
20. mar 2017

@luciatt ja som v den vkladu zjedla cely ananas a potom kazdy den vypila liter ananasoveho dzusu...tusim 5 dni po sebe. bola doma na PN, cize praca ziadna ale doma som fungovala normalne. Drzim silno paste aby si si nasla na teste // 🙂

freeze24
21. mar 2017

@ria294 dakujem za info 🙂 aj mne dnes odpisala

freeze24
21. mar 2017

Dievcata robili vam prosim niektorej v RF hysteroskopiu? Boli potrebne predoperacne vysetrenia? Ak ano, robili vam ich v ten den u nich alebo ste si to vybavovali vo svojom meste? Dakujem za odpovede 🙂

dancura
21. mar 2017

@freeze24 mne u nich vyberali polyp.Doktor to len pozrel na uvodnom pohovore, co som unich mala. A vsetko robili v den vyberu.

yoya987
21. mar 2017

ahojte, neviete ako to je v Reprofite cez velkonocne sviatky? rozmyslam nad dalsou stimulaciou a vychadza mi to akurat na sviatky..okolo 3.4. budem mat prvy den cyklu, teda cca 12.4. kontrola a cca 15.4. OPU. Nebude to problem?

freeze24
21. mar 2017

@yoya987 dnes som to akurat zistovala a budu robit aj cez velk.sviatky

mimika1973
22. mar 2017

@yoya987 ano, myslim, ze oni robia furt, aj cez taketo sviatky, nastastie! ;) Vzdy ma niekto sluzbu, aj ked nahodou by to nebol tvoj doktor, to nevadi, hlavne je, ze bude potom pri vklade 🙂 Drzim palce!!! Budu to "surprise" velkonocne vajicka teda! ;)

yoya987
22. mar 2017

@freeze24 Dakujem

yoya987
22. mar 2017

@mimika1973 som rada, lebo sa mi to teraz hodi, aj kvoli dovolenke. Ze "velkonocne vajicka" 🙂 vdaka za drzanie palcov, verim, ze to vyjde.

lenockalenka
23. mar 2017

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či vám vyšetrenie na pohl.prenosné choroby (HIV, hepatitídy, syfilis...) robili pred OPU v CAR? Alebo ste si toto vyšetrenie u svojho gynekológa tu na Slovensku?

nelly3
23. mar 2017

@lenockalenka
tak ti urobia rano pred opu, keby si si dala urobit na SK zial v reprofite ti nebudu platit. Plati za za ne 2000czk/osoba a urobia tebe + manzelovi/partnerovi.

lenockalenka
23. mar 2017

@nelly3 ďakujem veľmi pekne, toto som nevedela. Myslela som, že si to môžeme urobiť aj na Slovensku. No ak výsledky nebudú akceptovať v RF, tak by to bolo zrejme zbytočné.

babusik85
23. mar 2017

@nelly3 a je to nutne?
lebo nam robili v oktobri, neviem ci to este plati.

lenockalenka
23. mar 2017

@babusik85 oni v tej svojej brožúre píšu, že výsledky nesmú byť staršie ako pol roka.

sisulik82
23. mar 2017

žienky prosím Vás, šla ste niektorá tým soft protokolom? Ako to funguje? Aký rozdiel je medzi tým klasickým dlhým? Koľko vajíčok ste mali? ďakujem krásne...

nelly3
23. mar 2017

@babusik85
ano je to nutne a vysledky platia dva roky, aspon ked ja som to riesila, zeby sa nieco zmenilo to neviem

romeo14
23. mar 2017

@sisulik82
Ja som mala soft, brala som len lieky 5dni na tvorbu vajec. Dokopy boli 4 dobre vajcia. Dlhy protokol je zrejme náročnejší pre telo.

erijan
25. mar 2017

@cheeky82
@stella25
@santeema dakujem dievcence za odpovede a vase skusenosti 🙂

erijan
25. mar 2017

Neviete ci sa neda dohodnut s dr z Reprofitu na prvej konzultacii aby sme tam nemuseli ist osobne,len napriklad cez email dohodnut postup co a ako a ist potom do Brna na zakrok?

ria294
25. mar 2017

@erijan ja som tam osobne na konzultáciu nebola, napísala som Dr v skratke moju diagnózu, že tam chcem podstúpiť opu. Odpísal mi , že aby sme tomu dali nejakú formu, tak sa so mnou spojila jeho koordinátorka, vypísala som vstupný formulár, moja Dr mi urobila utz výška sliznice, HP a Dr mi vystavil stimulku a poslal recepty na lieky.

erijan
25. mar 2017

@ria294 dakujem pekne.

cherrinka11
25. mar 2017

@ria294 ahoj,prosim ta a ktoryDr bol taky zlaty,ze ste to riesili cez emaily,to je super..

ria294
25. mar 2017

@cherrinka11 Otevrel, predpísal mi stimulku, moja obvodná gyn súhlasila s tým, že sa o mňa bude starať , robit mi potrebné vyšetrenia, aby som zakaždým nemusela cestovať do RF, tak spolupracujeme takto, už som mala teraz stimulovať, len som si to ešte odložila na ďalší cyklus.

vin11
25. mar 2017

@freeze24 ahoj, robí, včera som tam bola a kontakt na koordinatorku je tina.holcakova@reprofit.cz

cherrinka11
25. mar 2017

@ria294 a toto je je tvoje prve opu ci ?

ria294
25. mar 2017

@cherrinka11 druhé, prvý krát na SK krátky protokol vysoké dávky hormónov, nič z toho nebolo. Teraz som RF, Dr odporučil soft stimulku, tak uvidíme 😉 A ty ako si na tom?

cherrinka11
26. mar 2017

@ria294 tak ti budem drzat palce,moje to bude prve,a teraz premyslam,ze sa mi na tu konzultaciu nechce cakat,ze by som to tiez takto skusila cez emaily,diagnozy mame,mozno budu stacit ich len poslat Dr.,a pri sofye zacinas ,ktory DC stimulovat?Ja ratam,ze mi ju tiez da..,alebo Native,ja som v pohode tak chcem vyskusat bez hormonov najskor.

ria294
26. mar 2017

@cherrinka11ďakujem 😘 Aj ja tebe prajem veľa štastia ❤ skús tam napisat, poslať aké vyšetrenia mate za sebou, a tvoju predstavu, či by ste tam mohli ist už len na odber. Ja som to tak napísala, ešte aj moja gyn s tym súhlasila, že ona mi urobí vyšetrenie, ktoré budem potrebovať a bude ma kontrolovať aj pri stimulke a výsledky budeme posielať Dr. Nemali s tym najmenší problém, Dr mi vypracoval stimulku od 3DC clostyl+poprípade dopichnut 75IU menopurom, potom orgalutran a Pregnyl.

cherrinka11
26. mar 2017

@ria294 dakujem pekne za info,tak ja tam skusim napisat, ak by to slo 8.4.mam dostat MZ to by sme mohli uz ist na to 😉👍

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre