Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
9. aug 2010

caute babuleja len bleskovo - brutuska ma v brusku 2 blsky, vecer sa ozve sama napise.... takze supeeeer 😵 😵 😵 😵 😵

ninockaskv
9. aug 2010

@zufalka a nikto ju nezastupuje? musi mat zastupujuceho lekara..
@brita ja som so 6 bunkacom zvladla otehotniet pri KETe 😉 hlavne klud
@mircalla fotky krasne.. nech filipko zabujuje s tym ocenom..a le ak toto ma byt to najhorsie, co ho na dlhu dobu stretne, tak fajn 😀

stimulky a HCGacky drzim palce.. 😉

ja som bola rano u obvodacky ukoncit PNku, rovno som si dala potvrdit aj papiere na adopciu.. tak sa na mna tak idvne pozerala, ci chceme aj take aj take.. ja som zase divne pozerala na nu..a ked vysla druhykrat tak to bolo jasne, ze si na prvy raz neprecitala poriadne papiere.. tak jej to bolo luto.. az ma to rozrevalo, na chvilu som sa zase zacala lutovat.. teraz ficim ku gynekologicke, dohodnem sa s nou rovno na tom HP.. @lenka20 mozno ta v tom v septembri nenecham samu 😉

my sme cez vikend absolvovali piknik na lodi na neusiedler see 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lahhel
autor
9. aug 2010

Violoncelka, ty tusim stimulujes s bravelle, vsak? aku mas davku? a kolko mas vlastne folikov?

violoncielka
9. aug 2010

@lahhel este len s clostilom...teraz cakam na odpoved , ci mam dopichavat bravelle. Vyzera to na 5 dominantnych a nejake malicke

lahhel
autor
9. aug 2010

Violoncelka, tak to mas super vysledky, ked len s clostilom...ja som mala len pri clostile len jedno vajko, aj to bolo prazdne....Teraz budem brat od zaciatku ľ ampule bravelle a 3x1 clostil, tak snad nieco "znesiem" 😀 ..Tak super, drzim palce nech pekne rastu a cakame len a len dobre spravicky 😉

lahhel
autor
9. aug 2010

to malo byt 2 ampulky bravelle....

shandy
9. aug 2010

@violoncielka super vysledok len s clostilom 🙂 🙂, tak nech vylet do Brna stoji za to a vysledok nech ti cca o 9 mesiacov spinka v naruci 🙂
@lenka20 leni super infosky od britusky 😵 😵 😵 😵 😵 , drocekovia nech sa pekne zahryzkaju 🙂
@lahhel a kedy zacinas stimulkovat?

shandy
9. aug 2010

@ninoskaskv ninus super, ja som tiez bola minule s kamoskou ninou na neusiedler, len sme tak vegetili na tych lehatkach a oddychovali, ale super 😉 . pekny vylet 😵 . predtym este parndorf, tak pekny den za nami 😀 😀

violoncielka
9. aug 2010

@lahhel no nechcem to zakriknut....taketo vysledky som mala aj s konskymi davkami gonalu... Mozno ze mi este ucinkuje zvysok stimulky z aprila
@shandy aj ja sa vytesujem...no snad budu aj pekne rast

rebeca_1
9. aug 2010

@violoncielka waw, to vyzera moc dobre ))))) Paradicka!!!! Panecku, s tak nizuckymi davkami.....
No len sa ty pekne bal a cupkaj do toho Brna )))))
Dalej drzim palceky!!!!
Brita tak ziadne natahovanie ani zohybanie! Pekne do klidku!!!!! Uzivaj si bojovnickov a hladkaj brusko!!!! Moc drzim palce!!!! ))))))

lahhel
autor
9. aug 2010

Shandy, ja cakam teraz na prvu mrchu po laparke, mala by prist dnes alebo zajtra. Chcela som ist hned teraz do stimulky, ale sme sa rozhodli pockat este jeden cyklus...skusime prirodzene a zaciatkom septembra by mala prist dalsia mrcha a hned pojdeme na to 🙂

olympia
9. aug 2010

Brituska, držím palce! 😉
Violončelka, pekný výsledok, nakoniec ich možno bude viac než päť. 😉
Pozdravujem všetky.

lenka20
9. aug 2010

caute baby, ja zas len na skok, za chvilku idem kuchtit veceru 😝
ninus - no pekny vyletik, to je super 😉 mna zajtra caka nieco podobne na hematologii, naposledy som tam bola ako stastna tehulka tak budem musiet vysvetlovat, vzdy mi vbehnu slzy do oci, neviem sa ovladnut dokelu a tak sa snazim o tom hovorit normalne bez emocii 😠 ani ma nerozreve to co sa stalo ako skor tie lutostive pohlady.. radsej by som brala reakciu ze ,, aha, tak zmenme temu.... ,, ale to nik tak nezareaguje 😠 no ale mozno zajtra sa stane zazrak a ja budem uplne v pohode 😝
violik to je supris taka uroda pri tak malych davkach... len nech pekne rastu aj tie male foliky, niekedy dobehnu tie dominantne a je uroda ako lusk 😉
shandy tak alpy sa nekonali - nabuduce si to musite vynahradit 😉
nestiham vsetko docitat, ale pozdravujem a moc sa tesim z britusky a uspesneho ET - konecne embrijka v brusku 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

shandy
9. aug 2010

@violoncielka no verime, ze budu pekne rast. pekne ich polievaj, pi vela vodicky a porastu ako huby po dazdi 🙂 . kedy mas dalsiu kontrolu?
@lahhel jasne, len som si nebola ista, ci uz ubehla ta jedna mrcha, ci nie, ten cas tak leti... 🙂
@olympia ahoj olycek, ako sa mavas?
teraz zostala kamoska tehulka a mali planovane IUI ale museli ho zrusit, lebo sestricky si zobrali dovolenky, tak bola nastvana, kazali im doma sa snazit a veruze to vyslo 😵 😵 😵 . tak nakoniec este dobre, ze jej to IUI zrusili 😅

ninockaskv
9. aug 2010

ahojte, som prave dorazila.. som si zase po ceste porevala.. to vysvetlovanie, ze co sa zase stalo .. ma fakt dostalo.. a gynekologicka, ze cakajte aspon do buduceho roka.. no, uz to vidim.. 😀
@lenka20 veru, tieto vysvetlovacky.. to je o dusu.. mne sa tiez vzdy tlacia slzy do oci a to si myslim, ze uz som to uspesne spracovala.. ale to zjavne bude na par rokov ☹

brita
9. aug 2010

Ahojte zienky, som spat uz domka.Moja zlata Lenka20 vam uz dala vediet, veru, ja som jej hned pisala sms, len co sme nasadli do auta. 🙂
Som velmi stastna - mame v brusku dve bublinky a velmi sa tesime. 🙂 🙂 🙂
Ved viete, ako som sa bala, ci budu nejake blastocysty, ale vy ste ma tak povzbudili, ze som tam isla celkom kludna.
Este nam zostala jedna vcasna blastocysta a dve moruly, tak uvidime, ci z nich nieco zamrazia - daju nam vediet do 10 dni. Este tam boli 3 osembunkovce, ale to pochybujem, ze cosi z nich bude.
Zajtra idem k mojmu gyndosovi, aby mi napisala PN a idem sa potom setrit. 😀
Som akasi ucestovana, tak zajtra si vas detailnejsie precitam, co mate nove. tak peknu nocku. ahojte a dakujeeeem 😉

violoncielka
9. aug 2010

baby poradte co mam robit? Machac mi neodpoveda na mail.....neviem ci si mam pokracovat pichat bravelle...ci co mam robit? Vcera som dobrala poslednu clostilku 1+1+1 a od 15.00 cakam na jeho odpoved. Uz vie moj vysledok, ale este mi nenapisal ako pokracovat...

brita
9. aug 2010

Aktualna tabulka:
Cakatelky na stimulku/KET
callex, 1x IVF GF neg., 2xIUI biochem. tehu, 1xIUI neg., hemato
falin (34r.) - 3 x IVF, 5 x KET Iscare; 1 x tehu - dcerka 5r., 1 x chem.tehu. teraz soft RF (heterozygot MHTFR v 2 mutaciach - pri tehu fraxipirin; genetika)
lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – aug 2010 (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20 (32r), KET po pauze
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
modra (30r) - 3xIUI, 2xIVF, 1xKET, 1xIUI v Brne a cakame na vysledok,
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KETneg.
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednison 2.5 mg od pozit.tt)
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF neg., hemato vysetrenie
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., soft IVF (bez ET), 4 IVF soft bez ET, 5 IVF soft august 2010
rikuska21, konzultacia 30.6.
shandy (32r), 1xsoft IVF RF (bez ET), 1xsoft IVF RF neg., dalsie soft IVF august, genetika
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., soft RF august 2010
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , vysetrenia
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, ET 9.8 s darcovskymi v Reprofite, v brusku 2 blastocysty, HCG test bude23.8.
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, 1x soft RF neg.., teraz soft IVF RF, ET 26.7., pozitivny TT aj krv
modra - soft IVF
Violoncielka (38r), soft IVF RF august 2010

.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF = tehu, caka dvojicky,TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehu, caka chlapceka, TP 6.11.2010
Olympia , 2xIVF, 2xsoft IVF RF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Jun 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mircalla, 1 dieta, chlapcek Filipko (jul 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynFiv, 1x mimomatt
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), soft IVF Olomouc-neg., 2xIVF- FC Bratislava - neg., prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Labus
Cavik
maticap.

zufalka
9. aug 2010

@ninockaskv no práveže má vypísané že nutné prípady v ružinovskej nemocnici,a to je tam samá arogancia a už vidím ako ma odtial vyrazí že nie som nutný prípad 😒 ja to vydržím,testíky robím každý druhý den či náhodou nezmizli dve // 🙂 zatial tam sú a už je to len týžden a to je v pohodke 🙂

zufalka
9. aug 2010

@brita paráda,strašne ti držím palčeky 🙂 🙂 🙂

zufalka
9. aug 2010

@violoncielka zavolaj do centra,ja som tak dnes tiež volala štelclovi lebo mi neodpovedal a do pl hodinky mi už volal naspat 🙂 🙂

violoncielka
9. aug 2010

ale uz je neskoro...nie?

violoncielka
9. aug 2010

no volala som tam, ale je tam iba odkazovac....uz chytam paniku

rebeca_1
9. aug 2010

@violoncielka ked ta to trosku upokoji, tak ja som mala den pauzu a potom som zacala dopichavat bravelle.
Od utorka do soboty som mala clostil a az v pondelok po UTZ ma dotankovali bravelle.
Skus byt pokojna, urcite sa nic nepokazi ))))) Moc drzim palceky!!!!!

violoncielka
9. aug 2010

@rebeca_1 diky....uz je to vyriesene. Uff. som to ale panikarka 🙂

orsulka
10. aug 2010

dobre ranko prajem 🙂))
@brita blahoželam k dvom milačikom v brusku, a som rada, že to dopadlo tak dobre ako sme predpokladali 🙂)))) to mrazenie ti urcite daju vediet do par dni .-)))))) super nápad s tou PN -kou....a s tym setrenim.....urcite je fajn aspon tie prve dni viac polihavat....potom už pohoda 😉 😉
@violoncielka citala som aj tvoje krasne vysledky s folikmi, je to super.....a tiež si myslim, že jedna injekcia ked sa nepichne nic sa nedeje, to je v pohode, a ty reaguješ velmi dobre, takže to bude v poriadku, hlavne, ž euž si kludna.....
Mircalla...tak ako ste dopadli st ym ockom malinkeho????? dufam, že sa to zlepsilo... 😉

callex
10. aug 2010

ahojte babule...dakujem za vase nazory..vcelku mi pomohli si urobit jasnejsie v hlave. napriklad moj manzel ten mal jasno hned..Reprofit 🙂 ..pan doktor urobil nanho dojem tym ze ma povazoval za tehotnu a takisto s tym financnym pristupom. ja proti IUI nic nemam..len som brala pol roka clostylbegyt a vsade citam ze tam treba dat potom pauzu.no bude mi musiet stacit jeden mesiac. inak viete co ma prekvapilo? ze pri clostyle som mala tak 3 az 5 folikulov...a minule bez clostylu spolu 15.ako je to mozne? ci je to tak ze nejaku prasknu a clostyl podpori dozretie tych najsilnejsich?
a urcite je IUI mensie zlo na odsledovanie ako nejaky neuspesny IVF pokus..tam sme uz predsa limitovane aj financne aj hormonalne a podobne.
a kedze som si na vas zvykla tak ostanem verna Reprofitu 🙂 .
bola som na dovolenke a tak dufam ste sa mali dobre..ako vzdy ste toho popisali neurekom a ked budem mat cas ppozriem co nove u vas.
inak na kratky relax a oddych tym netehotnym odporucam hotel permon v podbanskom pobyt all inclusive 3dni 2 noci.bolo super.

shandy
10. aug 2010

ahojte dievcence, a moja mrcha stale nikde, tak cakam a cakam 🙂 🙂
@callex tak to sa tesim, ze ste sa rozhodli pre Reprofit 😵 😵 . callex s tymi folikami a nemas PCOS? lebo to sa mi zda dost, ze 15 bez 😕 , ty si ina nosnica 😀 .
tak ja sa k dovolenke nie a nie dopracovat. furt volajake komplikacie. najnovsie som vcera zistila ze nema STK a EK, takze zas mam o zabavu postarane 😀

ninockaskv
10. aug 2010

@brita treba verit, ako som uz pisala, rozmrazovali nam embryjka a zo 6bunkacov som otehotnela.. dokonca bolo take aktivne, ze sa vypravilo tam kam nemalo.. ale chytilo sa.. takze nejake 8bunkace su tazko za vodou 😀 😀 😀
@zufalka no ked tam su dve ciarky, tak fajn.. nestresuj sa zbytocne.. ono je jedno, ci budes mat potvrdene z krvi.. aj tak bude, ako ma byt.. takze treba verit, ze toto ma dopadnut dobre a test sa spravi neskor... velmi drzim palce.. nech nam drzite tu vlnu a mozme naskocit na jesen 😵

ja uz zarezavam.. kvoli mne sa nerobili nejake veci v praci, kolegyna to odmietla robit xixixixi tak ma to musia teraz naucit, kedze som hned druhy den ako som prisla na nove oddelenie odisla na PN.. tak asi bude drina.. a idem pozerat tu dovolenku, asi vyhrava egypt .. Taba 😀

ninockaskv
10. aug 2010

@callex obzeram ten hotel, zufalo potrebujem nejaky predlzeny vikend.. vyzera to dobre 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre