Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miskab
26. máj 2017

@montblanc Ahoj moja viem co prezivas , drz sa 😢

osky
26. máj 2017

😢moja
Veru teraz to tu akosi nenapreduje.
Zeny vsetkych co ste prisli o plodiky posielam vela pozitivnej energie!!
A cakatelkam drzim sil o palce.
Ja som sa rozhodla pockat...na zazrak....

bianitka996
26. máj 2017

@rada2002 dlho som tu nebola, mala mi dáva zabrať, ale čítam že ideš znovu do toho...Moc držím palce😘

santeema
26. máj 2017

@montblanc je mi to luto☹...ale babatka odchadzaju, ale aj prichadzaju, neboj...prave tu sa deje tolko "zazrakov" a je tu tak vela podpory, ze ti ho "konik" urcite raz prinesie🙂

miskab
28. máj 2017

@ina7 Ahoj co ti povedali na druhej kontrole v RF? povedali kedy mas odber? aj mas dalsiu kontrolu u nich?

malebaby
28. máj 2017

Dievcata, ako dlho sa caka na vysetrenie z reprod.imunologie v Presove ku dr.Estokovej? A treba vymenny listok od obvodneho gynekologa alebo od gynekoliga z Reprofitu? Dakujem.

sussah
28. máj 2017

@malebaby ja som čakala asi 2-3 týždne a ano mala som výmenný lístok od gynekologa,ale môžeš aj z CAR na Slovensku alebo od obvodneho.

alexa933
28. máj 2017

@sussah Prosim ta co to vinde v Presove .Pytam sa preto ze pracovne tam ma ist priatel a taha ma tam v july nech idem s nim .Povedne som mala plan ist do nitry ak nam nevinde toto kolo ivf 😉 V Nitre som pocula ze je dost velka cakacka . Tak by som si obvolala kde by bolo skor tam by som sla .Dakujem ti

sussah
28. máj 2017

@alexa933 nepamätám si presne koľko som platila, ale asi 60+10 eur..Niektoré testy sme však mali urobene v tkanivovej banke v KE. V Nitre sa vraj platí oveľa viac a aj sa dlhšie čaká.

alexa933
28. máj 2017

@sussah To si malo platila super cenu potom maju . V Nitre to stoji 250 eur a viem ze jedna kocka z pd tam volala a dali jej termin az na konci augusta.To sa mi zda ozaj dlho .Preto som rozmyslala ze by som ozaj mohla behnut do Presova ked tam ma priatel cestu . Nitru mam sice blizsie ale to cakanie sa mi zda dost a ta cena je ozaj super potom .Nevies a te testy su take ako robi nitra ?? Dakujem ti 😉

sussah
28. máj 2017

@alexa933 áno presne tie isté testy čo robia v Nitre tak aj v Prešove. A lekárku Estokovu mozem len veľmi odporucit 😉

alexa933
28. máj 2017

@sussah dakujem ti za info 😘😘 To je potom nemormalny rozdiel v cenach .

sussah
28. máj 2017

@alexa933 aj keby si potom chodila na intralipidy,tak je rozdiel keď za ne platíš cez poisťovňu v rámci Repro imuno alebo na klinike.

alexa933
28. máj 2017

@sussah Ved jasne ked sa daju naklady znizit je to super.Ja som teraz na sume 1200€ a to v tom nemam este icsi +pk a mrazenie.Ak nestihnem vklad tak este +250 € .Tak ratam ze som sla cez poistku a s vkladom by ma to vyslo nieco vyse cez 2000 € ak bude co mrazit.Mne sa to navysilo preto ze priatel mal nehodu den pred opu cize som musela dat vajka mrazit kde sa mi to navysilo o 550 € .Tak ked sa zamyslam a nevinde toto kolo ivf uz pojdeme do dalsieho ako samoplatci.Takze radsej si spravim vylet do presova ked tam je cesta .Super je ze tam neni taka cakacka a ozaj otvaram oci aka super cena.Ja som myslela ze tam bude cca 50€ rozdiel len .

ina7
28. máj 2017

@miskab ahoj. Dnes som bola.na.odbere. nakoniec to super dopadlo, aj tie v piatok male dorastli a zo 6 folikulov mam 5 zrelych vajicok. Teraz uz len.cakat ako sa im bude darit.

miskab
28. máj 2017

@ina7 to ti hned povedali ked si tam bola na ultrazvuku kedy bude odber? a ako dlho sa tam lezi po odbere? a manzel bol s tebou na izbe? 🙂 prepac za tolko otazok neviem co ma tam caka 😨😉🙂

sussah
28. máj 2017

@alexa933 aha ty si tá ktorej priateľ mal nehodu s tou strechou. Ako sa má? Už mu je lepšie a pustili ho z nemocnice? Samozrejme že treba ušetriť kde sa to dá. Dosť peňazí platíme a niekedy za nič...keď to nevyjde. Rada poradím ak sa dá 😉 veľa šťastia 😘

alexa933
28. máj 2017

@sussah Ano to som ja co sa nam stale lepi smola na paty.🙈 Uz mu je lepsie uvidime zajtra co povedia kedy ho cca pustia. Tak snad uz bude vsetko ok 😉Dakujem ti .

sussah
28. máj 2017

@alexa933 neboj raz to musí vyjsť a bude dobre 😉

mitka85
28. máj 2017

Ahojte.chystam sa po dlhsej dobe opat absolvovat soft ivf v brne.chcem sa opytat ci je lepsie kupit si lieky tam alebo sa daju zohnat aj u nas.

miskab
29. máj 2017

@mitka85 Ahoj mne hned dali tam, nepytali sa ma ci si viem zohnat, ale zobrala som si ich lebo som sa bala ze keby nahodou nezozeniem...tak by som tam znova musela ist pre lieky

malebaby
29. máj 2017

@sussah dakujem za info...a je potrebny aj manzel/partner na toto vysetrenie?

malebaby
29. máj 2017

@zibi ahoj, mozem sa opytat co znamena ked je bunkova imunita pozitivna? Moze vobec vys.z reproduk.imunologie odhalit preco sa embrya pozastavia vo vyvoji? Ked sa vajicko oplodni spermiou (myslim na IVF,nie na prirodzene otehotnenie), ale pocas tych 3 alebo 5 dno zastavi svoj vyvoj?

mitka85
29. máj 2017

@miskab ďakujem. asi to tiež tak urobím lebo niekedy je ozaj problém u nás nejaké lieky zohnať.

mitka85
29. máj 2017

Ešte sa chcem opýtať či je tu niekto kto šiel teraz niekedy do brna cez poisťovňu. Ja mám vszp a na slovensku som nemala ešte žiadne ivf len v brne. Či mi to vôbec budú chcieť preplatiť.

ericia
29. máj 2017

@mitka85 ahoj... Ja som išla rovno na prvé IVF do Brna v novembri preplatili a pred mesiacom druhé IVF a tiez schválili . Len som asi tri mesiace po prvom IVF čakala na peniaze... Teraz čakám na preplatenie druhého...

mitka85
29. máj 2017

@ericia Ďakujem ti za odpoveď. A môžem sa spýtať koľko cca preplatia? chcem ísť opäť na soft ivf čo ma naposledy vyšlo asi 1100e bez liekov. A je okolo toho veľa vybavovania?

sussah
29. máj 2017

@alexa933 ano samozrejme aj manzel je potrebny, aby si zistila ze ci nahodou nevytvaras protilatky voci manzelovym spermiam.

ericia
29. máj 2017

@mitka85 pri klasickom som platila 2000 a vrátili mi 1500... Ale iba pri jednom embryjku... Teraz ma soft stal asi ako teba aj s liekmi, ale zasa iba jedno embryjko.. A čakám koľko mi preplatia... Keď ešte môžeš ísť cez poisťovňu si to určite povybavuj... Z Brna ti pošlú nachystané papiere... Presne ti popisu co máš dat komu vypísať... Najprv som bola u môjho gynekológa... Potom som to cele poslala do BA na kliniku... A nakoniec do poisťovne.. 😊

alexa933
29. máj 2017

@sussah uz som v pohode to bol asi prvotny sok 🙈 Teraz sa uz len pousmejem ale veru minuly tyzden mi do smiechu nebolo.😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre